Julia Czubakowska i Kajetan Kachniewski medalistami Mistrzostw Polski
- W odbywających się w w.dn.13-14.06.2015r. w Międzyzdrojach Mistrzostwach Polski Żaków w tenisie stołowym Julka i Kajetan zdobyli brązowe medale w grze podwójnej. Partnerką Julki była zawodniczka GLKS Nadarzyn Paulina Jankowicz, a partnerem Kajetana zawodnik KS Spójnia Warszawa Jan Adamiak. Bardziej zdecydowane zwycięstwa odniosły dziewczęta pokonując w drodze do strefy medalowej swoje przeciwniczki w stosunki 3:0, 3:1, 3:1. Chłopcy wszystkie mecze wygrali w stosunku 3:2. Szczególnie dramatyczny przebieg miał ostatni pojedynek, przy stanie meczu 2:2 w ostatnim piątym secie Kajetan z Jankiem przegrywali 0:5, 2:7, 6:9, aby ostatecznie zwyciężyć 12:10.W spotkaniach półfinałowych zarówno chłopcy jak i dziewczęta przegrali z póżniejszymi zwycięzcami całego turnieju 0:3. W grach pojedyńczych Julka zajęła 13 miejsce, Kajetan 9 miejsce, a Alicja Firszt 33 miejsce. Były to najlepsze wyniki naszych uczniów w bieżącym sezonie. Największy awans, aż o 28 pozycji zanotowała Alicja , która rozpoczynała turniej z numerem 61. W zawodach wystartowało 64 chłopców i 64 dziewczynki.W tym samym czasie w Sopocie odbywał się IX Finał Ogólnopolskiego Memoriału Andrzeja Grubby. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Rajchman, Igor Modzelewicz i Wiktor Smolicki. Wśród 29 szkół wyłonionych w 16 turniejach wojewódzkich nasza drużyna uplasowała się na XI pozycji.M.Ż.
Relacja z festynu
Tradycyjnie już, u progu rozpoczynających się wakacji, na terenie szkoły odbyła się impreza plenerowa, której celem było podsumowanie działań profilaktycznych realizowanych w ramach projektu pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”.
W ramach cyklu zajęć poprzedzających festyn w klasach zostały przeprowadzone zajęcia, na których realizowane były tematy związane z hasłem przewodnim akcji. Podczas tych zajęć stosowane były metody aktywizujące takie jak: burza mózgów, drama, dialogowanie, wizualizacja. Zajęcia prowadzili wychowawcy klas. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”. Na konkurs wpłynęły 57 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi (akwarela, collage, wydzieranka, wyklejanka, kredka itp.). 12 najciekawszych prac zostało wyróżnionych, a ich autorzy otrzymali drobne upominki.
Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych przygotowali konkursową prezentację multimedialną w programie PowerPoint pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”. Na poziomie klas czwartych najciekawszą pracę wykonała Maja Celmer, klas piątych Magdalena Wójcik, szóstych Maja Wisniewska.
Do współpracy w realizacji VIII już edycji programu – finansowanego ze środków Urzędu Miasta Płocka Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych – zaprosilismy m.in. :
- Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe- Drużynę 11.
- Stowarzyszenie „627 KM” prężnie działające między innymi na rzecz mieszkańców osiedla Borowiczki;
- Ochotniczą Straż Pożarną w Płocku- Borowiczkach
- Stajnię " Nad Wisłą" pana Roberta Machowskiego
- Firmę Sebex - największą firmą w Polsce, pod względem ilości obsługiwanych placówek oświatowych, realizującą programy „Szklanka Mleka” i “Owoce w Szkole” .
- Centrum Tańca Wasilewski-Felska z Warszawy.
Festyn poprzedzony był spotkaniem z ratownikami Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. pan Piotr Lisocki. Wiceprezes PWOPR, kierownik Drużyny 11, Instruktor WOPR, Instruktor Ratownictwa Lodowego, nurek AOWD.
Pan Piotr Lisocki przypomnił podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego opalania, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w tej niezwykle interesującej lekcji. Zadawali ciekawe i ważne pytania.
Następnie wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania przeszli na boiska szkolne, gdzie brali udział w rozgrywkach sportowych i zabawach ruchowych. W tym samym czasie członkowie Stowarzyszenia "627 KM" prowadzili niezwykle ciekawe warsztaty pod hasłem " Dotknij muzyki - zobacz jak to działa"
Propozycja skierowana była do osób interesujących się muzyką. W ramach warsztatów można było posiąść podstawowe umiejętności miksowania oraz produkcji muzyki, z uwzględnieniem poszerzenia wiedzy na temat stylów muzycznych. Każdy uczestnik warsztatów mógł swoją pracę zapisać na swoim przenośnym nośniku pamięci.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz „ United For Sporting Dogs ”. Pokaz drużyny sportowej, zajmującej się trenowaniem i tresurą psów. Grupa działa i rozwija się prężnie od roku. Organizuje pokazy w naszym mieście. Pokaz przygotowali czlonkowie Stowarzyszenia "627 KM".
Odbył sie także międzyklasowy turniej piłki nożnej uczniów klas IV - VI prowadzony przez pana Jacka Piotrowskiego, a także na mniejszym boisku uczniów klas I - III. Tu sędziował pan Grzegorz Lipczyński. Zwycięskie drużyny w nagrodę, otrzymały piłki do piłki noznej.
Zarówno uczniowie jak i rodzice brali udział w licznych konkurencjach zabawowo- sportowych. Najwięcej emocji wywołała "siatkówka" balonami napełnionymi wodą.
Każdy uczestnik dzisiejszej imprezy, spośród różnorodnych propozycji, mógł wybrać coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Mógł też znaleźć pomysł na spędzanie wolnego czasu nie tylko w nadchodzące wakacyjne dni. Działały bowiem takie stanowiska, jak:
- Mody i urody- gdzie można było oddać się w ręce profesjonalnych wizażystek i "zdobyć" niecodzienny makijaż wykonany przez konsultantki AVON Płock współpracujące ze Stwoarzyszeniem "627 KM"
- Malarstwa artystycznego - tu pod czujnym okiem pani Olgi Gray barw nabierała przestrzenna budowla.
- Czary mary. Balonowe niespodzianki - gdzie nasza pani logopeda - pani Magdalena Turek - po raz kolejny udowodniła, że jak mało kto potrafi ze zwykłych balonów wyczarować prawdziwe cudeńka.
- Pracownia rzeźby - pod opieką pana Tomasza Siczka
- Pracownia „krawiectwa artystycznego", w której pod opieką pani Agnieszki Wojdy można było własnoręcznie uszyć maskotkę- przytulankę.
- Pracownia kreatywności. Na tym stanowisku królowała masa solna. Każdy, kto tylko miał ochotę mógł spróbować swoich sił w tworzeniu oryginalnych prac. Pomocą służyły tu dwie panie. Pani Bogumiła Piotrowska i Katarzyna Kacprzak.
- Stanowisko pod hasłem "Wiem co jem". Pani Elżbieta Skórka z firmy SEBEX zapraszała do degustacji świeżo wyciśniętych soków owocowo-warzywnych, a stołowka szkolna serwowała smaczne, pełne witamin, zdrowe przekąski z owoców. W ten oto sposób zachęcaliśmy zarówno dzieci, jak i dorosłych do zdrowego odżywiania się. Do świadomych i dobrych wyborów codziennego menu.
- Wystawa wyposażenia militarnego i replik airsoft - tu "rządzili" młodzi ludzie, którzy nie mają czasu na nudę. Ich pasją jest m.in. rekonstrukcja zdarzeń historycznych. W grupie tej działa m.in.nasz były uczeń.
- Postaw na rodzinę - tu odbywało się podsumowanie programu profilaktycznego, pilotowanego przez panią pedagog Mariolę Kubiak, pod hasłem "Postaw na rodzinę"
- Domowi Dedektywi. Podobnie jak wyżej. Pod kierunkiem pani pedagog w obecności wychowawców klas, a także rodziców odbyło się podsumowanie działań programu profilaktycznego.
Ciekawość wzbudzała obecność służb mundurowych. Pojawiły się one nagle i niespodziewanie. Można rzec, że przyjechały szybko - "jak do pożaru". Okazało się, że to grupa strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowiczkach. Każdy, kto tylko miał na to ochotę, mógł zasiąść za "sterami" nowiutkiego wozu strażackiego. Przymierzyć elementy umundurowania i poczuć się jak bohater książki Czesława Janczarskiego pod tytułem "Jak Wojtek został strażakiem".
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się propozycja STAJNI "Nad Wisłą" pana Roberta Machowskiego. Młodsi uczestnicy festynu mogli zasiąść w siodle i otrzymać krótką lekcję jazdy konnej. Dla jednych była to pierwsza w ich życiu konna przejażdżka. Dla innych kontynuacja lekcji jakie pobierają w Stajni "Nad Wisłą" już od dłuższego czasu. Jedno jest jednak pewne. Wszystkim "jeźdźcom" sprawiało to ogromną radość.
Dzisiejsze spotkanie umilała nam muzyka, a także prezentacja grup tanecznych przygotowanych przez instruktorów z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca Wasilewski-Felska w Warszawie i szkolną grupę przygotowaną przez panią Reginę Siwanowicz.
Jak zwykle nie zawiedli Rodzice. Grillowali, aktywnie włączali się do zabawy, wspierali nas na każdym etapie działań - za co bardzo DZIĘKUJEMY !
Imprezę zakończyliśmy tanecznym krokiem. Pani Olga Gray porwała do wspólnej, spontanicznej zabawy wszystkich uczestników dzisiejszej imprezy. Zaczęli uczniowie od prostych układów choreograficznych. Najpierw nieśmiało dołączali do nich nauczyciele, potem rodzice, młodsze i starsze rodzeństwo. Na płycie boiska pojawiało się coraz więcej osób. Po chwili w doskonałych nastrojach tańczyli już wszyscy, także panowie strażacy :).
Przebieg wydarzenia rejestrowała telewizja MULTI TV.
Wszystkim tym, którzy włączyli się przygotowanie dzisiejszej imprezy z całego serca DZIĘKUJEMY!
Jesteśmy niezwykle radzi, że nasi byli uczniowie nie zapomnieli o "swojej podstawówce" i bez względu na to, czy działają w stowarzyszeniu "627 KM', Stajni "Nad Wisła, Ochotniczej Straży Pożarnej, czy innych instytucjach - byli gotowi poświęcić swój czas i zaszczycili nas swoją obecnością. Do Nich kierujemy szczególne słowa PODZIĘKOWANIA :) i liczymy na dalszą współpracę.
Wkrótce w albumie fotograficznym będą do obejrzenia zdjęcia z tego wydarzenia.
M.Z.
UWAGA!
UCZNIOWIE POSIADAJACY LEGITYMACJĘ BEZ NUMERU PESEL PROSZENI SĄ O WIZYTĘ W SEKRETARIACIE W CELU DOPISANIA NR PESEL INACZEJ LEGITYMACJA BĘDZIE NIEWAŻNA.
Piknik Europejski 2015 - reprezentowany kraj Gruzja
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piknik Europejski 2015 - reprezentowany kraj Gruzja.
Wycieczka klas 6 do Uniejowa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klas 6 do Uniejowa.
Laureaci Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laureaci Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej.
Dyplomy uznania za wyniki w Lidze Przedmiotowej
10 czerwca 2015r. w auli Urzędu Miasta odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uznania i nagród laureatom tegorocznych konkursów przedmiotowych XXI Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Nagrodzeni zostali: Patryk Koper i Michał PIjus za zajęcie indywidualnie II miejsca z matematyki -kl. 4. Uczniowie Ci wraz z Bartkiem Kaczorkiem zajęli I miejsce drużynowo. Paweł Czarzasty został laureatem konkursu z przyrody - kl. 4 (III miejsce indywidualnie i II drużynowo wraz z Bartkiem Kaczorkiem i Szymonem Zychiem), a Aleksandra Ners - laureatką konkursu z języka angielskiego kl. 6 (III miejsce indywidualnie).
Dyplomem uznania zostali uhonorowani również nauczyciele: Małgorzata Dolna, Alicja Krzemińska-Kalina, Małgorzata Lewandowska i Bogumiła Piotrowska. Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom!
Sukcesy naszych tenisistów - maj, czerwiec 2015
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukcesy naszych tenisistów -czerwiec 2015.
Tenis stołowy- kolejne sukcesy
Trwa dobra passa tenisistów stołowych. A oto wyniki uzyskane przez naszych uczniów w poszczególnych zawodach: Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych, Rawa Mazowiecka, 21-23.05.2015. V- miejsce drużyna dziewcząt, Rajchman Zuzanna, Czubakowska Julia Mini Olimpic Games Finał Wojewódzki,Jeżewo, 23.05.2015. I- miejsce Alicja Firszt, awans do Finału Ogólnopolskiego V- miejsce Oliwia Kozakiewicz, awans III- miejsce Kajetan Kachniewski, awans XI- miejsce Michał Czubakowski XIII-miejsce Wiktor Smolicki Mistrzostwa Mazowsza Żaków, Warszawa, 24.05.2015. I- miejsce Julia Czubakowska IV- miejsce Alicja Firszt awans do Mistrzostw Polski V- miejsce Kajetan Kachniewski XIII-miejsce Wiktor Smolicki Awans do Mistrzostw Polski, dzięki dobrym występom na trzech turniejach z cyklu Grand Prix Polski zapewnili sobie Kajetan Kachniewski i Julia Czubakowska. Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Radom,27.05.2015. II- miejsce drużyna dziewcząt,Czubakowska Julia,Rajchman Zuzanna,Firszt Alicja Ogólnopolski Memoriał Andrzeja Grubby, Jeżewo, 30.05.2015. II- miejsce Zuzanna Rajchman IV- miejsce Kajetan Kachniewski V - miejsce Julia Czubakowska Finał Wojewódzki 59 Turnieju o Puchar red.Janusza Strzałkowskiego,Wyszogród,6.06.2015. I- miejsce Julia Czubakowska II- miejsce Zuzanna Rajchman II- miejsce Kajetan Kachniewski III- miejsce Alicja Firszt V - miejsce Wiktor Smolicki VII- miejsce Michal Czubakowski
Uczniom i trenerowi - panu Grzegorzowi Lipczyńskiemu - GRATULUJEMY
M.Ż.
KSIĄŻKA MARZEŃ - Wybieramy książki do biblioteki szkolnej.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Książka marzeń". Jest to program finansowany z budżetu państwa, jego celem jest dofinansowanie bibliotek szkolnych. Jednym z elementów projektu jest zaangażowanie uczniów w postaci pomocy w wyborze nowych książek do szkolnej biblioteki.
Biblioteka szkolna zachęca do zgłaszania propozycji nowych książek.
Mama nadzieję, że wspólnie zapełnimy regały nowymi tytułami.
Akademia Lwa Honorka.
2 czerwca uczniowie klasy 1a razem z wychowawcą p.Anną Wasilewską wzięli udział w festynie podsumowującym rok szkolny z „Akademią Lwa Honorka”. Uroczystość odbyła się na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie odebrali nagrody za zdobycie wyróżnienia w konkursie mailowym „Wiem wszystko o ….”. Ponadto dzieci obejrzały pokaz tresury psa Straży Miejskiej w Płocku, pokaz chemiczny przygotowany przez uczniów Centrum Edukacji oraz mogły na żywo na antenie radia KRDP Płock pozdrowić szkołę i swoje rodziny. Był to dzień pełen zabawy i niespodzianek. Dziękujemy Wam ciociu Agnieszko i Lwie Honorku!
„WULGARYZMY NIE SĄ COOL! ZIELONE ŚWIATŁO DLA KULTURY JĘZYKA”
Przez cały rok, w naszej szkole prowadzony był blok profilaktyczny „Wulgaryzmy nie są cool! Zielone światło dla kultury języka”.
Zajęcia prowadzone były we wszystkich klasach I-VI przez logopedę p.Magdalenę Turek. Tematyka przeciwdziałająca brzydkiemu wyrażaniu się zainteresowała dzieci.
Aktywizujące metody prowadzenia programu pozwoliły uczniom brać czynny udział w zajęciach. Program miał na celu uwrażliwianie naszych uczniów na piękno mowy ojczystej i negowanie nienależytego słownictwa. Dzieci uczyły się empatii oraz innego radzenia sobie ze stresem.
Podczas zajęć stworzyły piękne plakaty, których tematyką było przeciwdziałanie wulgaryzmom w języku. Z plakatów powstała wspaniała wystawa, którą można było podziwiać w naszej szkole w dn. 01- 03. 06. 2015.
Ale to nie koniec… Drogie dzieci- przygotujcie oręż, bo w przyszłym roku znów wyruszamy na wojnę z wulgaryzmami!
26 maja- Dzień Matki.
Wszystkim Mamom życzymy: zdrowia, pociechy z dzieci, radosnego uśmechu i spełnienia marzeń.
Jedno jest serce, wiedz, jedno jedyne, co dzieli twe łzy, twoje smutki, radości.
Jedno jest serce, to serce matczyne, pełne dobroci i pełne miłości.
Wraz z tobą śmieje się, wraz z tobą płacze, spieszy z pomocą w najmniejszej potrzebie, walczy, pracuje i bije dla ciebie.
Ciepłem ogrzeje cię swym jak ognisko, kiedy łza w oczach zakręci się słona.
Jedno jest pewne na świecie schronisko: serce matczyne, matczyne ramiona.
W piątek 8 maja dzieci z klasy II odwiedziły Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się w pobliżu naszej szkoły. Najpierw udały się na stary cmentarz Złożyły tam kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie oddały cześć pracownikom cukrowni poległym i pomordowanym podczas II wojny światowej. Kolejnym miejscem był cmentarz w Imielnicy. Uczniowie złożyli tam kwiaty na grobie zmarłego w 2005 roku ostatniego żołnierza wojny polsko-radzieckiej 1920 roku. Organizatorami wycieczki byli p.Beata Łabiszewska i p.Tomasz Siczek.
Zielona szkoła w Karkonoszach.
W dniach 11 maja - 15 maja dzieci z klas I-III uczestniczyły w zielonej szkole w Karpaczu. W czasie pięciodniowego pobytu dzieci zwiedziły Karpacz i jego okolice. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły Afrykarium we Wrocławiu - kompleks basenów i wybiegów przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym i lądowym związanym ze środowiskiem Czarnego Lądu. Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Hutę Szkła Kryształowego Julia w Plechowicach oraz odwiedzili park rozrywki Western City. Kolejnego dnia uczestnicy zielonej szkoły zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy- Śnieżkę oraz poznali historię niezwykłej Świątyni Wang w Karpaczu. W czwartek odwiedzili Chatę Walońską, gdzie dowiedzieli się jakie minerały skrywa ziemia w Karkonoszach oraz wędrowali wzdłuż potoku Szklarka. Byli również na basenie w Hotelu Gołębiewski. W drodze powrotnej zwiedzili Zamek Książ w Wałbrzychu. W czasie pobytu dzieci wykazały się niezwykłą samodzielnością, wytrwałością i odwagą. Przez te kilka dni nawiązały się szczere przyjaźnie oraz zacieśniły stosunki koleżeńskie. Wyprawa w Sudety była bardzo udana. Dzieci wróciły zadowolone, z bagażem niesamowitych wrażeń i przeżyć.
Sukcesy w sporcie
5 maja 2015r. odbyły się finały Płocka w mini piłkę nożną dziewcząt szkół podstawowych. Dziewczynki z naszej szkoły kolejno pokonały drużyny ze szkół SP 21 (4-1), SP 6 (5:1), SP5 (1-0). Tym samym nasza szkoła awansowała do zawodów rejonowych, gdzie także zajęła I miejsce wygrywając ze Szkołą Podstawową z Drobina i ze Szkołą Podstawową z Białotarsk. Wygrana w tych zawodach dała nam awans do zawodów mazowieckich w terminie 1-3 czerwca 2015r.
Skład naszej drużyny:
Julia Niedzielska
Agata Bogucka
Weronika Adamska
Alicja Kwiecień
Maja Wiśniewska
Wiktoria Białecka
Michalina Garlicka
Ola Siwanowicz
Ola Adamska
Wiktoria Goczyńska
Sukces w konkursie BRD
11 maja 2015r. czteroosobowa drużyna z naszej szkoły pod kierownictwem p. Bogumiły Piotrowskiej wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie zaprezentowali się w czterech konkurencjach: test wiedzy ogólnej z ruchu drogowego, test ze skrzyżowań, wiedza praktyczna z udzielania pierwszej pomocy oraz i tor przeszkód na rowerze. Zajęliśmy I miejsce drużynowo. Byliśmy super, bo również w naszej drużynie znaleźli się najlepsi zawodnicy turnieju. Zajęliśmy bowiem trzy kolejne miejsca w zmaganiach na najlepszego zawodnika: I miejsce indywidualnie- Kacper Marcinkowski z kl. Vs, II miejsce indywidualnie - Aleksandra Siwanowicz z kl. VIa oraz III miejsce indywidualnie - Cezary Nowacki z kl. VIb. Zakwalifikowaliśmy się do etapu wojewodzkiego (już poraz drugi z rzędu) . Gratulujemy uczniom i ich opiekunce!
Archiwum Aktualności