• O naszej placówce

mgr Jadwiga Kłosińska

Szkoła jest:

· dwukondygnacyjnym budynkiem o pow. 2200 m2,
          · działką o pow. 8723 m2 z kompleksem boisk szkolnych i parkingiem.

Nasza szkoła jest Szkołą z ponad stuletnią tradycją. Położona jest w cichej, spokojnej okolicy.Posiadamy bardzo dobrą bazę lokalową - świetnie wyposażone sale lekcyjne, dwie pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, świetlicę, bibliotekę, nowoczesną halę i boiska sportowe, salę do korygowania wad postawy, salę do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, plac zabaw. Obiekt jest monitorowany.
                  Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Poziom nauki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka. Szczególną troską i zainteresowaniem otaczamy uczniów zdolnych.Nasi uczniowie od lat są laureatami międzyszkolnych, ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Zapewniamy wszechstronną pomoc uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Każdy uczeń jest ważny, a naszym nadrzędnym celem jest jego dobro. Dzieci uczą się chętnie i z radością biorą udział w bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych i konkursów. Swoje zainteresowania sportowe uczniowie mogą rozwijać w profilowanych klasach sportowych oraz na zajęciach dodatkowych. Owocuje to wieloma sukcesami sportowymi naszych uczniów.

Zajęcia dodatkowe:

Szkoła oferuje zajęcia specjalistyczne:
          • logopedyczne,
          • korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne dla uczniów posiadających opinie i orzeczenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,
          • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,
          • gimnastykę korekcyjną dla dzieci z wadami postawy,

Oferta zajęć pozalekcyjnych obejmuje:

• koło plastyczne,
          • koło języka angielskiego,
          • koło teatralne,
          • zajęcia sportowo – rekreacyjne (tenis stołowy, lekkoatletyka, piłka s
          iatkowa, nożna i ręczna)
          • SKS,
          • koło PTTK „Tuptusie”, PCK „Wiewiórka”, LOP,
          • Klub Przyjaciół Książki,
          • Koło Biblijne,
          • Eucharystyczny Ruch Młodych.

Bierzymy udział w unijnych i ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Chętnie niesiemy pomoc potrzebującym uczestnicząc w licznych akcjach charytatywnych. Za działalność na tym polu otrzymaliśmy statuetkę "Jesteś Przyjacielem". Na dynamiczny rozwój szkoły ma wpływ dobrze układająca się współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona w 2012 roku przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty Delegatura w Płocku potwierdziła wysoki stopień spełnienia wymagań przez szkołę w obszarze „Efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły”.