• Lekcja biblioteczna o przyjaźni.

          • Spotkania biblioteczne uczniów klas młodszych w Książnicy Płockiej Filia Nr 10 stały się już miłą tradycją, ponieważ trwają nieprzerwanie od wielu lat. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do sięgania po książki, odkrywanie bibliotecznych zakamarków i poznawanie nowych książkowych bohaterów, pokazanie, że jest to przestrzeń przeznaczona dla każdego, ale przede wszystkim promowanie czytelnictwa, jako sposobu spędzania wolnego czasu oraz wyrabianie nawyku sięgania po książki. Ostatnim tematem zajęć bibliotecznych była rola przyjaźni pomiędzy dziećmi. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali bajki o szarym i kolorowym ołówku oraz fragmentu książki „Franklin i jego paczka”, a następnie omówili losy bohaterów i wyjaśnili czym jest prawdziwa przyjaźń. Chętnie bawiły się przy muzyce w kręgu oraz w „poszukiwanie przyjaciela”. Każda lekcja biblioteczna dostarcza dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, wyposaża w wiedzę i powiększa grono czytelników. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Rojewskiej, która zawsze w interesujący sposób popularyzuje czytelnictwo wśród najmłodszych.

          • Co to znaczy, być uczniem kulturalnym?

          • „Kultura słowa i kultura bycia” pod takim hasłem uczennice z klasy 7a Maja Jaroszewska i Nadia Kwiatkowska przypominały uczniom z klas młodszych podstawowe zasady „savoir-vivre” w różnych sytuacjach życiowych z wykorzystaniem słowa mówionego, filmów animowanych i quizu interaktywnego. Kultura osobista dotyczy każdego człowieka i składa się kilku ważnych elementów takich jak: kultura osobista, kultura słowa, kultura bycia, kultura spożywania posiłku, kultura ubioru i wyglądu, higiena osobista, kultura zdrowia i fizyczna. Przestrzeganie podstawowych zasad i reguł zachowania się pozwala na nawiązywanie udanych więzi społecznych, pozytywną komunikację z innymi. A właściwe zachowanie się przy stole, dbanie o swój wygląd, zdrowie i higienę osobistą świadczy o nas samych, jest naszą „wizytówką” wedle powiedzenia „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Pięknym podsumowaniem przeprowadzonej pogadanki przez dziewczynki z 7a było zwrócenie uwagi na właściwy stosunek do drugiego człowieka: życzliwość, poszanowanie godności zarówno własnej, jak i osób ze swojego otoczenia, szacunek dla osób starszych, otwartość na kontakty, jak też umiejętność współpracy i współdziałania z innymi. Brawa dla naszych uczennic, które kolejny raz odwiedziły klasy młodsze i tym razem podpowiedziały maluchom, jak stać się uczniem kulturalnym w naszej szkole.

          • Przedwiosenny spacer pierwszaków.

          • Słoneczna pogoda, lekki, przyjemny wiatr i coraz dłuższe dni zachęciły pierwszaków do wybrania się na spacer do pobliskiego lasu. Na miejscu zorganizowaliśmy naturalny tor przeszkód, gdzie dzieci skakały przez powalone drzewa, biegały slalomem, rzucały szyszkami do celu, bawiły się w chowanego, szukały pierwszych oznak wiosny. Chętnie też korzystały z siłowni na świeżym powietrzu. Urządzenia zachęcały do akrobatycznych aktywności. Przedwiosenna wyprawa była dla wszystkich ogromną przyjemnością, świetnym relaksem i dużą dawką zdrowia.

          • Kulinarna lekcja w klasie 1a.

          • W ramach realizacji tematyki zajęć o wynalazkach, dzieci z klasy 1a poznały urządzenia elektryczne, które ułatwiają przygotowywanie posiłków. W realizację tej ciekawej tematyki włączyli się również rodzice uczniów, którzy przynieśli na zajęcia sokowirówki, opiekacze, gofrownice, tostery, miksery i roboty kuchenne. Po prezentacji urządzeń i omówieniu ich bezpiecznego użytkowania wszyscy przystąpili do działań kulinarnych. Dzieci z ogromną radością przygotowywały produkty do obróbki termicznej, a rodzice pomagali dzieciom w bezpiecznym obsługiwaniu urządzeń.  Zajęcia kulinarne były bardzo udane, pełne zapachu i pysznych dań. Były również wartościową lekcją życia, która pozytywnie wpłynęła na samopoczucie wszystkich uczestników, a przede wszystkim dostarczyła wiary we własne możliwości oraz nauczyła współpracy i komunikacji międzypokoleniowej.

          • "Europa i ja" w 1c

          • Uczniowie klasy 1 c raz w tygodniu uczestniczą w kółku z języka włoskiego. Klasa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”. Celem zajęć jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności dotyczących znajomości języka włoskiego oraz zainteresowanie kulturą Włoch. Uczniowie opanowują podstawowe wiadomości w zakresie sprawności językowych i kulturoznawczych. Zajęcia oparte są na ćwiczeniach i umiejętnościach komunikacyjnych, tj. gry i zabawy, a więc pozwalają uczestnikom spożytkować czas w sposób przyjemny.

          • Kreatywne Prace Plastyczne

          • Malowanie na papierze ściernym! Kolejne kolorowe pracę w innowacji pedagogicznej Kreatywne Prace Plastyczne.Tym razem uczniowie z 2b wraz z 5 grupą świetlicowa malowali kredą, kredkami świecowymi lub pastelami na drobnym papierze ściernym. Tematem były smoki. Nasza galeria projektowa😊

          • Dzień Patrona

          • Z okazji Dni Patrona uczniowie klas 4s, 5a, 7a, 7b i 8a pod kierunkiem p. Adrianny Brzezińskiej, p. Doroty Bosiak i p. Katarzyny Kapciuch przygotowali "wieczorek poetycki", w trakcie którego społeczność szkolna miała okazję wysłuchać wierszy Władysława Broniewskiego, ale  także przypomnieć sobie najważniejsze fakty dotyczące życia poety. O scenografię zadbały: p. Agnieszka Wojda i p. Monika Łukaszewska.

          • Dzień Patrona Szkoły

          • 20 lutego młodsze klasy obchodziły Dzień Patrona Szkoły - Władysława Broniewskiego. Uczniowie z pierwszych i drugich klas brali udział w konkursie plastycznym - malowali portret poety oraz scenę z wiersza. Dzieci z klas trzecich rozwiązywały quiz, zawierający informacje z życia patrona. Odbył się również szkolny konkurs recytatorski. Mali artyści zachwycili publiczność swą interpretacją wierszy.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Uczniowie z klas 1-3 korzystają z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Klasa 2 b na edukacji informatycznej ćwiczyła  podstawy kodowania i programowania z wykorzystaniem robota Super Doc. Robot Super Doc pomagał także dzieciom na edukacji matematycznej w nauce wyznaczania kierunków. Uczniom sprawia niezwykłą radość programowanie trasy robota. Ćwiczą dzięki niemu także logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

          • Walentynki ❤️

          •      Walentynki to święto miłości i przyjaźni. Pragniemy, aby dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do i wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia jest zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym.

            Z tej okazji nauczyciele świetlicy przygotowali dla Was kartki walentynkowe. Od piątku 09.02 będzie możliwość zakupu pięknych, ręcznie robionych kart walentynkowych. Koszt to jedyne 2 zł, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na materiały do naszej świetlicy.

            Pozdrawiamy serdecznie

            Nauczyciele świetlicy

          • Dwudziestka w sieci!!!

          • Drodzy Uczniowie i Miłośnicy naszej Szkoły!!

            Na stronie internetowej Szkoły w zakładce Uczniowie i Rodzice - Z życia szkoły znajdziecie 1. numer gazetki szkolnej "Dwudziestka w sieci". 

            Zachęcamy do czytania!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
        • (0-24)367-19-26 fax. 024 36719 26
        • Szkoła Podstawowa Nr 20 w Płocku ul.Korczaka 10 09-408 PŁOCK Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych