• Wyjście do kręgielni klasy 4s

• Dnia 26 września uczniowie z klasy 4s spędzili na kręglach w galerii Wisła. Tu sprawdzili swoje umiejętności sprawnościowe rzucając celnie kule i strącając  kręgle. Zabawa dostarczyła wiele radości i rozbudziła dobrą rywalizację.

• Turniej w płockim klubie Hetman

• To była sobota pełna emocji i zaciętej rywalizacji! Głównym bohaterem szachowym był Łukasz Szelkowski z klasy 8 a. Nasz szachista walczył w silnie obsadzonym turnieju w płockim klubie Hetman. Imprezie patronowała firma Orlen. Łukasz spisał się w turniejowych szrankach nadzwyczaj dobrze osiągając IV kategorię szachową.

• Musical "Pan Niezwykły" - musical od dzieci dla dzieci o zagrożeniach w sieci.

15 września uczniowie klas: 4a, 4s, 6b i 7b wzięli udział w bezpłatnym,  niezwykłym widowisku w Teatrze Dramatycznym w Płocku. We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Musicalową Akademią Talentów MAT, Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii stworzyło przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży. „Pan Niezwykły" to musical, którego bohaterami i aktorami są młodzi ludzie. Pokazuje podróż bohaterki Klary, która wchodzi w wirtualny świat pełen niespodzianek, fantazyjnych historii, ale też co za tym idzie - zagrożeń i słabości. Po spektaklu uczniowie przeprowadzili rozmowę z psychologiem. Okazało się, że bezbłędnie odczytali przesłanie płynące że spektaklu i wyciągnęli właściwe wnioski. Musical jest pełen barw, ciekawych zwrotów akcji i zaskakujących refleksji. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli nim zachwyceni.

• Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej

• 15 września uczniowie z klas 2a, 2b i 3c w ramach projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” pojechali do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Najmłodsi uczestniczyli w lekcji kaligrafii, a starsi w zajęciach ,,Słodycze, wosk i leki". Wielką przyjemność sprawiła dzieciom przejażdżka wozem oraz udział w grze terenowej "W zagrodzie, chałupie i dworze".

• Budżet Obywatelski- projekt Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku. Nr projektu 34.

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Po raz kolejny złożyliśmy projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańców Płocka.

Kilka lat temu nasz projekt - Budowa kompleksu boisk przy SP nr 20 w Płocku - zyskał taką liczbę głosów, że dzięki temu mamy nowe boiska, z których korzystają uczniowie, a także lokalna społeczność.

Tym razem zgłosiliśmy projekt dotyczący:

Modernizacji placu zabaw i ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku. Koszt 329 350,00 zł. Nr projektu 34.

Regulamin głosowania pod linkiem:

Głosowanie trwa od 6 września do 19 września 2023r.

Głos będzie można oddać:

• internetowo – po założeniu konta w systemie obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka na stronie mojemiasto.plock.eu, gdzie należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail, nr PESEL oraz nr telefonu (jeden nr telefonu i jeden adres e-mail przypisane są tylko do jednego użytkownika konta). W przypadku braku nr telefonu lub adresu e-mail możliwe jest wyłącznie głosowanie bezpośrednio w punktach do głosowania.
            •  bezpośrednio – w punkcie stałym zlokalizowanym w siedzibie Urzędu Miasta Płocka przy ul. Synagogalnej 4 (Centrum ds. Organizacji Pozarządowych) oraz w punktach mobilnych na terenie miasta, po okazaniu dokumentu tożsamości z numerem PESEL i zdjęciem. Lista punktów do sprawdzenia na stronie interentowej

Bardzo Państwa prosimy o zaangażowanie się w głosowanie, zaangażowanie znajomych. Będziemy niezmiernie wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy.

Może wspólnymi siłami uda się nam (i tym razem) pozyskać pieniądze na kolejną ważną i kosztowną inwestycję, która będzie służyła uczniom i mieszkańcom osiedla Borowiczki.

• "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę"

• 11 września uczniowie z klasy 2b uczestniczyli w rajdzie pod hasłem "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". Rajd został zorganizowany przez Panie z biblioteki w Borowiczkach i Imielnicy. Dzieci tworzyły zakładki, odgadywały zagadki, brały udział w zawodach. Dziękujemy Paniom za wspaniałą gościnę i zabawę!