• Kolorowy zawrót głowy!

          • Chcemy podzielić się fantastycznymi momentami z „Dnia Szalonej Fryzury”, który odbył się w naszej szkole. To był dzień pełen wrażeń. Uczniowie oraz nauczyciele wykazali się niesamowitą kreatywnością. Były tam kolorowe włosy, fantazyjne upięcia, śmieszne nakrycia głowy i wiele więcej! Nie tylko na głowach było kolorowo ponieważ tego dnia obchodziliśmy rownież Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. To było niezapomniane wydarzenie pełne radości i integracji.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i sprawili, że ten dzień był wyjątkowy.

          • Wycieczka do Suntago

          • W piątek uczniowie naszej szkoły relaksowali się, a zarazem aktywnie korzystali z basenów, wielu zjeżdżalni, rwących rzek, sztucznych fal, wodnych drink barów (oczywiście bezalkoholowych)😉, a to wszystko pod przemiłą opieką pani Małgorzaty Adamowskiej, pani Olgi Popowicz, pana Bartosza Kaski i pana Jacka Piotrowskiego. A wszystkie te szaleństwa gdzie? Oczywiście - Wodny świat rozrywki w parku SUNTAGO. To była przednia zabawa i właśnie takie wycieczki lubimy! 🌊💪👌👏

          • Wiosna ach to Ty!

          • Również 5 b cieszy się z nadejścia wiosny. Nasza kolorowa Mania na długo zabierze zimę i przyniesie słoneczne piękne dni :)

          • Zawody sportowe

          • Sportowe zawody na wesoło z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

             21 marca 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy PierwszyDzień Wiosny. Z tej okazji opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla uczniów wiosenne rozgrywki. Reprezentacje klas rywalizowały w konkurencjach:  bieg z wymianą koszulki, kozłowanie giga piłki, wyścigi rydwanów, bieg kelnera, bieg w parach z balonem. Było wiele zabawy i mimo, że zwycięzcami zostały klasy 4a, 6a i 5a to wygrali wszyscy, którzy w tym dniu przyszli do szkoły i chcieli się wspólnie bawić. Dziękujemy  uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc w realizacji tego wydarzenia.

          • Kreatywne Prace Plastyczne

          • Powitanie wiosny! Kolejne kolorowe prace w innowacji pedagogicznej Kreatywne Prace Plastyczne. Dzieci z 2b wraz z 5 grupą świetlicową, wykonywały rysunek konturowy, czarnym tuszem na papierze pomalowanym akwarelą. Tematem były wiosenne kwiaty. Oto nasza mała galeria.

          • Gratulacje dla Oli!!!

          • Ola Żytowiecka uczennica klasy 7 w miniony weekend brała udział w Mistrzostwach Europy Jungle Ninja European Championship organizowanym przez Krzysztofa Orankiewicza, wielokrotnego uczestnika Ninja Warrior Polska.  Po zaciętej walce w eliminacjach, które polegały na pokonaniu 10 przeszkód (w ciągu 60 sekund jak największa liczba powtórzeń danej przeszkody) Ola przeszła do półfinału, a następnie do finału. Ostatecznie 1 sekundy zabrakło do pierwszego miejsca w finale. Ola wróciła ze srebrnym medalem z Mistrzostw Europy oraz kwalifikacją do zawodów Ultimate Ninja Athlete w USA. 

          • Klasa 8 a w Książnicy Płockiej

          • 18.03.20204 klasa 8a pod opieką p. Doroty Bosiak oraz p. Marioli Kubiak wybrała się na wystawę poświęconą " Panu Tadeuszowi". Wystawa pn. " Wszyscyśmy z tych ksiąg dwusnastu" znajduje się w Książnicy Płockiej przy ul. Koścuszki.

          • St. Patrick's Day

          • Dzień 15.03.2024 zostanie zapamiętany w naszej szkole jako świętowanie irlandzkiego święta jakim jest St. Patrick’s Day. Wykorzystując STEAM nauczyciele języka angielskiego, języka polskiego, matematyki, techniki, geografii, edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy uczcili te wydarzenie.Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klas 1-3 poznali historię związaną ze św. Patrykiem, oglądali filmy o tym jak obchodzone jest te święto, czytali opowiadania w języku angielskim oraz uczyli się tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonywali również pracę plastyczną związaną z omawianym świętem.

            Uczniowie klasy ósmej tworzyli pracę pisemną, z wykorzystaniem telefonów typu smartphone, jaką było zaproszenie na imprezę z okazji Dnia św. Patryka.Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę prac Uczniów klas 4-8 poświęconą Dniu św. Patryka. Oprócz wystawy społeczność szkolna mogła namalować sobie koniczynkę- symbol Dnia św. Patryka, na dłoni lub twarzy. Były wspólne zabawy oraz próby zatańczenia irlandzkiego tańca.Chętni Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie wiedzy związanym z Dniem św. Patryka, do pomocy mieli m.in. mapę Dablina.W dniu 15.03.2024r klasa VII b w ramach pracy metodą Steam zapoznała się z historią życia św. Patryka. Uczniowie przygotowali symbol-zieloną koniczynkę i wybrani opowiadali o ciekawostkach z życia bohatera.Głównym celem zajęć było stworzenie profilu na Fakebook, gdzie wpisywali informacje o dacie urodzin, o rodzinie i pisali w imieniu św. Patryka posty mówiące o  symbolice mu towarzyszącej, a także o jego życiu.     Prace wyszły bardzo ciekawe, a młodzież była bardzo zaangażowana w pracę, którą wykonywała na własnych telefonach i na komputerze.Praca z wykorzystaniem STEAM była widoczna również podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej. Drugoklasiści wykorzystując roboty rozwiązywali zagadki matematyczne związane z Dniem św. Patryka. Tańczyli taniec irlandzki oraz w grupach przygotowywali prace związane z Irlandią.Świetlica również przyłączyła się do świętowania, wykorzystując drukarkę 3D stworzyła zielone koniczynki.Dnia św. Patryka nie mogło zabraknąć również na zajęciach z robotyki.Na zajęciach matematycznych również Dzień św. Patryka był widoczny. Pani Mariola Milewska przygotowała zadania tekstowe związane z tym dniem. Ósmoklasiści mogli tym samym powtórzyć pewne zagadnienia przed egzaminem ósmoklasisty.

          • Mistrzostwa płockich szkół podstawowych w piłce siatkowej

          • Dziś nasi chłopcy muszą się zadowolić IV miejscem w mistrzostwach płockich szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do turnieju zgłosiło się 10 szkół. Po bardzo dobrej grze w grupie - 3 mecze wygrane, 0 porażek. Awansowaliśmy do ścisłego finału. Tu po wygranym pierwszym secie,  drugi przegrywamy i w tie break-u ulegamy nieco SP 6, tracąc tym samym szanse na miejsca 1-2. W meczu o 3 miejsce, chłopcy byli tak załamani porażką, że nie grali już swojej piłki... przegrywając z SP 23, gdzie w meczu eliminacyjnym wygraliśmy z tą drużyną 2:0 w setach. Dlatego właśnie sport jest piękny!!!

          • Z wizytą w Książnicy Płockiej

          • W Książnicy Płockiej w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego została przygotowana wystawa " Wszyscyśmy z tych ksiąg dwunastu .190 rocznica wydania "Pana Tadeusza" . Składają się na nią zbiory Krystyny Wschowskiej ,obejmujące wydania naszej epopei narodowej . Najcenniejszym eksponatem na tej wystawie jest pierwsze, paryskie wydanie Pana Tadeusza z 1834 roku . W zajęciach bibliotecznych poświęconych największemu dziełu Adama Mickiewicza uczestniczyła klasa 7a wraz z wychowawcą Panią Mariolą Milewską.

          • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          • Uczniowie klasy 4s i 7c pod kierunkiem p. R. Mechlińskiej, p. M. Boszko i p. M. Szulborskiego przygotowali uroczystość szkolną, upamiętniającą ,,żołnierzy wyklętych”. Chcieliśmy oddać hołd tym, którzy przez komunistyczne władze skazani byli na hańbę i zapomnienie. Zdradziecko mordowani, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani ,,zaplutymi karłami reakcji” długo czekali, aby mogli zostać upamiętnieni, tak jak na to zasłużyli.

            1 marca obchodzony jest w naszym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto poświęcone żołnierzom antykomunistycznego  i niepodległościowego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli nierówną walkę o wolną i  niepodległą Polskę.

            Święto ustanowiono w 2011 r. Dzień obchodów nie jest przypadkowy, w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali strzałem w tył głowy ostatnich  uczestników ,, Walki o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją” toczoną od 1945 r przez żołnierzy Armii Krajowej. Data ich śmierci stanowi zakończenie historii konspiracji niepodległościowej. Uczestnicy ruchu partyzanckiego nazywani są ,,żołnierzami drugiej konspiracji”, ,,żołnierzami niezłomnymi” lub ,,żołnierzami wyklętymi”. To określenie powstało w 1993 r. -użyto go po raz pierwszy w tytule wystawy ,, Żołnierze Wyklęci- antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.” zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim.

            Chcemy pamiętać i czcić tych, którzy oddali życie walcząc za Ojczyznę.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
        • (0-24)367-19-26 fax. 024 36719 26
        • Szkoła Podstawowa Nr 20 w Płocku ul.Korczaka 10 09-408 PŁOCK Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych