W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas akademii uczniowie klas 8b,8s i 6c przypomnieli najważniejsze fakty związane z tym historycznym świętem. Dopełnieniem całego występu był występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem pana Mateusza Szulborskiego. Przypomniano patriotyczne piosenki, które wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Na koniec Uczniowie klasy 1b zaśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Cała uroczystość zamknęła przemowa pani wicedyrektor Marii Żółtowskiej. Uroczystość przygotowali : pani Renata Mechlińska , pani Anna Wasilewska i pan Mateusz Szulborski .
Archiwum
11 listopada -Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę
- 39
Mistrzostwa w badmintona i zwycięstwa naszych uczniów
Po poniedziałkowych i wtorkowych mistrzostwach płockich szkół podstawowych w badmintona, wróciliśmy z trzema złotymi medalami i jednym srebrnym. Tak wysokie lokaty zapewniły nam awans na zawody międzypowiatowe. Tu także we wszystkich kategoriach zdobyliśmy aż 4 medale, w tym złoty (awans na zawody wojewodzkie!!!), srebrny i dwa brązowe. Dzieciaki brawo za walkę do ostatniej lotki😊
🥇🥈🥉🥉🏆🏆🏆🏆🏸🏸🏸🏸
Czwórboj lekkoatletyczny i kolejne medale uczniów naszej szkoły
W dniu 3 listopada odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Jak zwykle impreza sportowa była mocno obsadzona, w kategorii dziewcząt zgłosiło się do rywalizacji aż 10 szkół, podobnie u chłopców. Jak na Nasze lekkoatletyczne tradycje przystało, nie mogło być inaczej. Dziewczynkami zdobywamy złoty medal, chłopcami brązowy. Dwie drużyny zapewniły sobie awans na zawody międzypowiatowe. Brawo Dzieci za serce i charakter do "walki" 🥇🥉🏆🏆
Lekcja biblioteczna kl.1b
- 11
W dniu 9 listopada uczniowie z klasy 1 b chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Rojewską w Bibliotece osiedla Borowiczki. Lekcja oparta była na powieści pt. ,, Plasterki na tęsknotę " , dotyczyła ponadczasowej mocy dobrych uczuć, przyjaźni i przywiązania.
Miejsca Pamięci Narodowej
- 5
Miejsca Pamięci Narodowej są niezwykle ważne dla poznania chwalebnych kart naszej historii . My także opiekujemy się nimi. Wolontariusze z klasy 8b wraz z Panem Tomaszem Siczkiem odwiedzili Płockie Powązki aby zapalić symboliczny znicz na mogiłach naszych bohaterów . Byliśmy na grobach powstańców styczniowych , bohaterów wojny polsko-radzieckiej oraz tych którzy oddali swoje życie za Ojczyznę podczas II wojny światowej . Chwała Bohaterom!
Akcja pod hasłem:”Polska flaga w każdym domu”
Akcja Lidl -Szkoły Talentów
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️Uwaga‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Drodzy sympatycy Naszej szkoły,
Dobiega końca akcja zbierania Talenciaków zorganizowana przez Lidl Polska.
Zostało tylko 6 dni! A my cały czas wierzymy, że uda Nam się uzbierać na wymarzony telewizor dla naszych świetliczaków.
Mamy w tej chwili telewizor starszej generacji, który nie ma zbyt dużo funkcji, co ogranicza rozwijanie talentów u naszych milusińskich.
Co prawda, brakuje Nam jeszcze ponad 2000 Talenciaków, ale może wspólnymi siłami damy radę?
Jest Nas tutaj 1100 ❤️ obserwujących . Wystarczy , że każdy pozyska jedynie 2 talenciaki i marzenie naszych dzieci się spełni .
Wierzymy w Naszych obserwatorów, a także w moc facebooka.
Bo kto, jak nie my?😍Talenciaki można wrzucać do żółtych skrzynek, które znajdują się w świetlicy, a także w szatni w budynku hali sportowej lub zarejestrować klikając w link:
https://szkoly.lidl.pl/VoucherDonation/grant?partyId=85500007264
Podziękowanie
7 października 2022r. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na terenie Naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia otwarte z wykorzystaniem "Magicznego dywanu", na których gościliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka Wydział Funduszy Europejskich a także przedstawiciela z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych od której nasza szkoła otrzymała podziękowanie.
Album „Płock Broniewskiego”
21 października 2022 r odbyła się promocja albumu fotograficznego „Płock Broniewskiego”. Autorami zdjęć są Jan Waćkowski i Tomasz Miecznik. To ich trzecie wspólne wydawnictwo. Wcześniej ukazały się: „Wisła niepokorna” i „Płock Łukasiewicza”.
W powyższej książce znalazły się płockie instytucje związane z Władysławem Broniewskim w tym nasza szkoła.
1a i 1b Pasowanie na czytelnika
Nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli przygodę ze światem książki . W miniony czwartek klasy 1a i 1b odwiedziły naszą bibliotekę i uczestniczyły w bardzo ważnym wydarzeniu jakim było pasowanie na czytelnika . Każdy z uczniów otrzymał wyprawkę czytelnika i piękny dyplom zachęcający do sięgnięcia po książki. Uroczystość przygotował nasz szkolny bibliotekarz Pan Tomasz Siczek .
4a w Bibliotece Pedagogicznej.
W poniedziałkowe przedpołudnie klasa 4a z Panem Tomaszem Siczkiem i Panią Adrianną Brzezińską zawitała do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku . To była piękna lekcja poświęcona wartościom . Uczniowie wraz z prowadzącą zajęcia biblioterapeutyczne zastanawiali się nad znaczeniem przyjaźni ,miłości i innych podstawowych wartości ,na których opiera się ludzkie życie. Byliśmy pod wrażeniem tego w jaki sposób można przedstawić te kwestie . Myślę ,że po takiej lekcji każdy z nas jest przynajmniej odrobinę lepszym człowiekiem .
Ile waży święty Mikołaj- akcja charytatywna.
Szanowni Państwo,
NASA’s szkoła bierze udział w konkursie charytatywnym pt. „Ile waży Święty Mikołaj?”. Jest to ogólnopolska akcja charytatywna mająca na celu wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Konkurs polega na zebraniu bilonu (groszówek) o jak największej wadze. Bilon jest zbierany wśród uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, można oczywiście zaangażować w akcję rodziny, przyjaciół i znajomych. Zebrane kilogramy bilonu będziemy ważyć i przeliczać, później zebraną kwotę przekażemy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Każdy kto zaanagażują się w akcję otrzyma pamiątkowy dyplom, a uczniowie klas starszych dodatkowo punkty z zachowania.
Zbiórkę będziemy prowadzić w okresie 08.11.2022-30.01.2023.
Uczniowie klas młodszych mogą przynosić bilon do swoich wychowawców lub bezpośrednio do sali 20.
Uczniów klas starszych prosimy o indywidualne przynoszenie grosików do sali 20.W miarę możliwości prosimy, aby bilon był policzony i podpisany imieniem, nazwiskiem i klasą.
Dlaczego warto angażować dzieci i młodzież w pomaganie ?
Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.
Połaczmy wspólnie nasze serca i w tym przedświątecznym okresie zróbmy coś dobrego dla innych. 🎅🏼 Każdy grosik się liczy 🙂
Koordynatorem zbiórki jest Pani Karolina Jakubiak i Pani Kinga Kozłowska
Jesienny wieczór filmowy świetliczaków
- 45
Dnia 4 listopada odbył się w naszej szkole wieczór filmowy w zaczarowanym świecie wróżek Disneya . Dzieci miały za zadanie przebrać się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek . Uroczyste otwarcie wieczoru przygotowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej : p. Kamilę Rydzyńską i p. Małgorzatę Adamowską odbyło się o godzinie 17.10. Panie przygotowały dla uczniów zabawy oraz zagadki . Około godziny 19.00 uczniowie odtańczyli słynny układ do utworu Chocolatte. Kolejnym etapem wieczoru był seans filmowy . Nasi bohaterowie z bajek jedząc popcorn oglądali wybraną bajkę . Na sam koniec wieczoru filmowego uczennice z Wolontariatu „Młodzi pomocni” wybrali uczniów , którzy według nich byli najciekawiej przebrani . Zostało przyznanych 8 nagród . Dziewczynki wybrały również króla i królową balu . Królową balu została Marysia Urbańska a królem Adaś Żółtowski. Nad uczniami opiekę sprawowały również wychowawcy świetlicy : p. Jolanta Ciska , p.Agnieszka Stołpiec , p. Kinga Kozłowska oraz kierownik świetlicy Olga Gray . Panie również stanęły na wysokości zadania i przebrały się za swoich bohaterów z bajek. Zabawa była rewelacyjna . Trzy godziny minęły tak szybko że trzeba było się żegnać . Wszyscy uczniowie pod opieką rodziców wrócili bezpiecznie do domu. Mamy nadzieję , że będą miło wspominać czas wieczoru jesiennego.
Paka dla Rodaka
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że szkoła włączyła się w VI edycję projektu „Paka dla Rodaka” organizowaną przez Fundację Przystanek RODZINA.
W ramach akcji na terenie szkoły prowadzona będzie zbiórka następujących artykułów: kasze, olej i słodycze, które znajdą się w paczkach świątecznych dla Rodaków mieszkających w Mołdawii oraz w Ukrainie. Przygotowane paczki dotrą do miast partnerskich Płocka – Żytomierza i Bielc.Zbiórka artykułów w szkole rozpocznie się od 7 listopada 2022 r. Produkty można składać u wychowawców klas i w świetlicy szkolnej. Z góry dziękuję za wsparcie i przyłączenie się do akcji.
Patronat nad akcją objął: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Nowakowski - Prezydent Miasta Płocka, Sylwester Ziemkiewicz - Starosta Płocki, prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki - Rektor Akademii Mazowieckiej w Płocku.
Przyjaciel naszej szkoły
Może jesteśmy małą szkołą , ale mamy bardzo dużo przyjaciół , którzy wspierają Nas w naszych edukacyjnych działaniach . Naszym kolejnym przyjacielem stała się firma BHP Kamelia w Płocku https://bhp-kamelia.com/ . Pragniemy podziękować za wsparcie finansowe udzielone naszej szkole. Dzięki państwa pomocy możliwy był zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Nieskromnie pisząc z każdych zawodów SP 20 wraca z medalami a nowy sprzęt bardzo pomoże w treningach. Tacy przyjaciele to Skarb - wspierają, przyczyniają się do naszego rozwoju - w tym przypadku fizycznego. To właśnie im zawdzięczamy powiększającą się bazę sportową. Jeszcze raz dziękujemy za nowe zestawy do badmintona, talerze do frisbee oraz piłki siatkowe 🙂 Obiecujemy dalej stawać na podium ❤️
Lekcja 1 z projektu „Być jak Ignacy”
- 70
Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
W tym roku uczniowie ze świetlicy szkolnej z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.
Wszystkie treści będą przekazywane przez wychowawców grup : p. Rydzyńską, p. Adamowską p.Ciską, p. Kozłowską, p. Stołpiec i p. Gray według przygotowanych scenariuszy .
Na świetliczaków czekają niesamowite przygody pełne eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!
Zajęcia będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1) cząstek elementarnych i chemii w życiu codziennym, (październik)
2) wody, wyporności i życia podwodnego,(listopad)
3) astronomii i układu słonecznego,(grudzień)
4) kryptologii i matematyki,(styczeń)
5) sił natury,(luty)
6) komunikacji i języków na świecie,(marzec)
7) optyki,(kwiecień)
8)podstaw ekonomii (maj)
Już jesteśmy po pierwszych zajęciach i zadaniach do wykonania .
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zajęć .
II odsłona kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”.
W świetlicy odbyła się pierwsza lekcja z II odsłony kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”. Tematem była : Higiena żywności
Pani K. Rydzyńska przeprowadziła z dziećmi pogadankę dotyczącą :kilku praktycznych zasad , które koncentrują się na utrzymywaniu wszystkiego w czystości, odpowiednim przechowywaniu i dokładnym gotowaniu żywności a także ,aby rozdzielać żywność przyrządzoną od tej surowej.
Dzieci z uwagą wysłuchały cennych rad a także ozdobiły przygotowany plakat dotyczący higieny żywności .
Szkoła pamięta
Nasza Szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Zachęcamy aby uczniowie wraz z rodzicami włączyli się do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.
Wolontariusze naszej szkoły systematycznie odwiedzają groby bohaterów, aby pielęgnować mogiły i pamięć o Nich.
W związku ze zbliżającymi się się świętami 1 listopada zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wypełnienia quizu sprawdzającego Wasze wiadomości.
A Wy jak dbacie o miejsca pamięci? Czekamy na Wasze zdjęcia.
Przesyłajcie do Pań Jolanty Ciskiej lub Eweliny Kotlarczyk.
#SzkolaPamieta
Międzynarodowy projekt edukacyjny w świetlicy szkolnej
- 5
Nasza świetlica bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne 2022/23 r. Październik owocuje w kolejną kolekcję wyjątkowych dziecięcych prac wykonanych techniką drukowania papieru folią bąbelkową. To niezwykle atrakcyjna zabawa plastyczna dla dzieci. Mają okazję poznać nowy materiał, jego niecodzienne zastosowanie oraz ciekawe efekty plastyczne. Prace wykonane zostały pod kierunkiem Pani Agnieszki Stołpiec
Klasa 2a w Mediatece
- 24
We wtorek 25 października klasa 2a odbyła wycieczkę do Mediateki „eMka”. Uczniowie zapoznali się za zbiorami biblioteki muzycznej. Dowiedzieli się kto może korzystać ze zbiorów Mediateki. Mogli zobaczyć i dotknąć książki pisanej alfabetem Braille”a. Podczas zajęć rozwiązywali Quizy, słuchali muzyki oraz tańczyli. Zajęcia były tak ciekawe, że Uczniowie nie zauważyli, jak czas było wracać do szkoły 🙂
Archiwum Aktualności