W dniach 6- 8 czerwca uczniowie klas 5b,4a i 4b przebywali na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich. Podczas pobytu poznali historię i obyczaje regionu. Obejrzeli dąb Bartek w Zagańsku, ruiny zamku w Chęcinach ,Kadzielnię w Kielcach,Centrum Nauki Leonarda Da Vinci. Wędrowali na Św. Krzyż,obejrzeli Gołoborze, muzeum Oblatów. Zapoznali się z obyczajami wsi kieleckiej,zwiedzając Skansen w Tokarni
Zielona szkoła w Górach Świętokrzyskich
- 19
Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym
VI miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.W rozgrywanych w Rawie Mazowieckiej w dniach 6-8 czerwca Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym nasza szkoła reprezentowana przez Patrycję Nowicką i Martynę Cichą zajęła szóste miejsce.Jest to duży sukces biorąc pod uwagę fakt że w eliminacjach brało udział ok.180 szkół z całej Polski.W fazie grupowej nasze dziewczęta pokonały Sp.nr1 Barcin( woj.kujawsko- pomorskie 3:0, Sp Liśnik Duży ( woj.lubelskie 3:1).W fazie pucharowej wygrały z Sp Kąkolówka ( woj.podkarpackie) 3:0. W meczu o awans do strefy medalowej przegraliśmy z Sp. nr 6 w Brzegu Dolnym ( woj. dolnośląskie) 0:3. W kolejnym spotkaniu Patrycja z Martyną pokonały Sp Mały Wysock( woj.wielkipolskie) 3:0, a w meczu o 5 miejsce uległy Sp. nr1 w Brzegu Dolnym.Zawody wygrała Sp .nr 5 w Gdańsku , 2 miejsce zajęła Sp. nr 3 Czechowice-Dziedzice.
Obóz sportowy na Mazurach
- 30
W dniach od 6 do 10 czerwca uczniowie klas 8s oraz czesc uczniów z klasy 5a, 5c i 6a przebywala na obozie sportowym w Rynie na Mazurach. Oprócz zmagań sportowych uczniowie mieli okazję poznania historii i kultury tego regionu. Zwiedzili miedzy innymi interaktywne muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, zamek krzyzacki w Rynie, skansen budownictwa w Olsztynku, kwaterę główną niemieckich wojsk ladowych w Mamerkach, główną kwaterę Hitlera w Gierłoży oraz miasto Olsztyn. Wysłuchali koncertu organowego w bazylice w Świetej Lipce. Zażyli kąpieli w Jeziorze Ołów, korzystając z pięknej pogody.
Zakończenie akcji charytatywnej : „Książka dla Rodaka”
Zielona szkoła - w drodze powrotnej do Płocka
- 17
W drodze powrotnej do domu nasi uczniowie zwiedzili zamek Ogrodzieniec. To największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a także, bez wątpienia, jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Znajduje się na Górze Janowskiego w środkowej części Wyżyny. Majestatycznym ruinom malowniczości dodają fantazyjne formy skalne, z wykorzystaniem których postawiono mury budowli. Zamek leży w centralnej części Jury . Obok przebiega czerwono znakowany Szlak Orlich Gniazd. Jak z innymi zamkami Jury, także z ogrodzieniecką twierdzą związane są legendy. Mówią że w księżycowe noce na murach zamku pojawia się olbrzymi czarny pies, ciągnący za sobą wielki łańcuch. Jak twierdzą wtajemniczeni, jest to dusza bogatego i okrutnego kasztelana krakowskiego, Stanisława Warszyckiego, jednego z panów Zamku Ogrodzieniec.
Międzypowiatowe Zawody Lekkoatletyczne
- 4
Nasi sportowcy wrócili z workiem medali z międzypowiatowych zawodów lekkoatletycznych. A wszystkie te sukcesy zdobywa klasa.... oczywiście 8s😉👊👍👏I miejsce biegi sztafetowe dziewcząt 4x100mI miejsce biegi sztafetowe chłopców 4x100mI miejsce w skoku w dal dziewcząt I miejsce w biegu na 600 m chłopców II miejsce w skoku wzwyż dziewcząt III miejsce w biegu na 300 m dziewcząt III miejsce w biegu na 300 m chłopców III miejsce w biegu na 600 m dziewcząt Gratulujemy wszystkim medalistom i trenerowi Jackowi Piotrowskiemu 🏆🥇👏👏👏👏👏👏👏
Konkurs recytatorski
Mamy zaszczyt przedstawić wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego twórczości Władysława Broniewskiego dla uczniów klas I-III, który odbył się 31.05. 2022r. Jury w składzie:
Pani Katarzyna Kacprzak,
Pani Elżbieta Kusy,
Pani Olga Barańska,
Pani Magdalena Turek,
nie miało łatwiego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym doborem i interpretacją tekstu, jego pamięciowym opanowaniem, prawidłową artykulacją oraz dykcją. Ogólny wyraz artystyczny pozwolił uczniom za zajęcie poszczególnych lokat:
MIEJSCE I
Wiktoria Śmiegielska z kl. II a
MIEJSCE II
Antoni Piechna z kl. III a
MIEJSCE III
Maja Kwiatkowska z kl. III b
WYRÓŻNIENIA :
Marysia Drążkiewicz z kl. I b
Nataniel Dolak z kl. I c
Organizatorkami konkursu były:
Pani Kinga Kozłowska
Pani Jolanta Ciska
Pani Monika Palmąka
Pani Olga Barańska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
9
Podziękowanie :)
Składamy ogromne podziękowania podopiecznym oraz pracownikom Stowarzyszenia Osób Chorych na Alzheimera w Płocku za pięknie wykonane kartki z życzeniami z okazji Dnia Dziecka. Nasi uczniowie tworząc kartki na akcje "Wielkanocna Kartka dla Seniora" byli bardzo przejęci i zaangażowani, a Wy Drodzy Seniorzy pokazaliście, ze dobro wraca z podwójną siłą, bo radość i wzruszenie naszych uczniów było tego pięknym dowodem. Dziękujemy.
Zielona Szkoła - Energylandia
- 14
1 czerwca był dla uczestników zielonej szkoły w Krakowie dniem pełnym wrażeń, upłynął bowiem pod hasłem szalonej zabawy w Energylandii. Zadra, Speed, Hyperion i Anakonda nie miały szans z naszymi uczniami. Młodzież bawiła się fantastycznie, jeżdżąc na rollercoasterach i korzystając z wielu innych atrakcji.
Dzień Dziecka w kl2b
- 3
W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Dziecka klasa 2b rozmawiała o prawach i obowiązkach jakie posiadają. W związku z tym pracując w losowo wybranych grupach tworzyli ilustracje dotyczące jednego z praw jakie ich dotyczą. W ten o to sposób powstał plakat zatytułowany „Prawa Dziecka” do którego każde z nich będzie mogło się odwołać.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸Najdroższe dzieciaki!Życzymy wam uśmiechów, szczerych przyjaciół i pomyślności, która wypełni każdy Wasz dzień.Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.Wypełniajcie każdą chwilę tak, abyście potem mogli wspominać ją z radością.Czerpcie energię z promieni słońca, spadających z nieba kropel deszczu i uśmiechów życzliwych Wam osób.Szukajcie w sobie siły, zapału, entuzjazmu i miłości do tego, co Was otacza.Żyjcie tak pięknie, jak tylko potraficie !!
🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️🌸❤️
Dzieci obchodzą swoje święto we wszystkich krajach na świecie. W niektórych państwach obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka powiązane są z innymi uroczystościami, więc przypadają w innym terminie niż w Polsce. Poznaj ciekawostki o Dniu Dziecka.
❤️W Ukrainie Dzień Dziecka obchodzony jest, tak jak w Polsce, 1 czerwca. Co ciekawe, Dzień Dziecka w Ukrainie oficjalnie stał się świętem dopiero w 1998 roku, kiedy ówczesny prezydent Ukrainy podpisał specjalny dekret dotyczący opieki socjalnej nad dziećmi i ich mamami. W Ukrainie oraz innych krajach słowiańskich Dzień Dziecka obchodzony jest podobnie jak w Polsce - pociechy otrzymują życzenia i upominki.❤️We Francji i we Włoszech Dzień Dziecka obchodzony jest 6 stycznia. W obu krajach dzieci otrzymują od rodziców symboliczne prezenty upamiętniające dary, które Jezus otrzymał od Trzech Króli.❤️W Japonii Dzień Dziecka przypada 5 maja. Ale świętują wówczas tylko chłopcy. Ojcowie robią z synami flagi w kształcie karpia (symbol siły i odwagi) i wieszają je na drzwiach. Japońskie dziewczynki mają swój dzień 3 marca, kiedy to przygotowują wystawy lalek w tradycyjnych strojach i piją specjalny napój ryżowy.❤️W Turcji Dzień Dziecka obchodzony jest 23 kwietnia – dzieci tańczą, śpiewają i puszczają latawce, ubrane w narodowe stroje. ❤️W Niemczech Dzień Dziecka obchodzi się dwukrotnie: 20 września i 1 czerwca. RFN dzień ten przypadał na 20 września, a w NRD 1 czerwca. Co prawda, po zjednoczeniu Niemiec oficjalne obchody Dnia Dziecka przypadają we wrześniu, jednak wiele rodzin obchodzi to święto także w czerwcu. ❤️W Wielkiej Brytanii i USA Dzień Dziecka jest świętem ruchomym. Na Wyspach święto przypada w drugą niedzielę maja, natomiast w Stanach Zjednoczonych w drugą niedzielę czerwca. ❤️W Paragwaju Dzień Dziecka obchodzony jest 16 sierpnia i ma szczególny, podniosły charakter, a beztroska zabawa przeplata się z zadumą. W tym dniu wspomina się krwawej bitwę pod Acosta Nu (1869), w której zginęła połowa mieszkańców Paragwaju, w tym 3500 dzieci.
Zielona szkoła w Górach Świętokrzyskich
- 38
🏔🏔🏔🏔🏔⛰🏔⛰⛰🏔⛰🏔⛰🏔⛰⛰🏔Uczniowie z klasy 7b, 8a, 8 b i dwie dziewczynki z klasy 6a w sumie 43 uczestnikow w poniedziałek wyjechali na zieloną szkole. W trakcie pierwszego dnia pod kierunkiem przewodnika obejrzeli malownicze ruiny zamku olsztyńskiego, które są pierwszym z "Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Czestochowskiej. Jura Krakowsko-Czestochowska posiada charakterystyczne, ciekawe formy skalne utworzone z wapieni, które swoim kształtem zachwyciły uczniów.
Drugiego dnia z przewodnikiem odbyli spacer po Kazimierzu. Krakowski Kazimierz jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie.
Po południu uczestniczyli wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Z przewodnikiem wszyscy przeszli trasę turystyczną. Podziwiali wykute w soli piękne komory, a wśród nich tą najbardziej wyjątkową – Kaplicę św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby ,które pobudziły wyobraźnię.
Złoto w Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
Mamy złoto !W rozgrywanym w Nadarzynie Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Martyna Cicha i Patrycjag Nowicka zajęły pierwsze miejsce i uzyskały awans do finału ogólnopolskiego , który odbędzie dię w dn.6-8 czerwca w Rawie Mazowieckiej. W drodze do zwycięstwa nasze zawodniczki pokonały: Sp Budki Piaseckie 3-0, Sp11 Siedlce 3-0 i Sp Jedlińsk 3-1. Gratulacje
Wyniki konkursu!!!
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki miejskiego konkursu plastycznego "Świat zaklęty w słowach". Konkurs organizowany był w Szkole Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Organizatorkami były: Pani Kinga Kozłowska, Pani Jolanta Ciska oraz Pani Olga Barańska. Komisja konkursowa w składzie:
Pani Jacek Znyk - pracownik MDK,
Pani Elżbieta Kusy - dyrektor SP nr 20,
Pani Ewelina Kotlarczyk - pedagog SP nr 20,
Pani Anna Karasiewicz - pracownik SP nr 20
dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła po 3 laureatów oraz przyznała po 3 wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.
Klasy I-III
Miejsce I - Lena Kopczyńska SP nr 5
Miejsce I - Zosia Janiszewska SP nr 20
Miejsce III - Helena Stasinowska SP nr 20
Wyróżnienia:
Maja Jakubiak SP nr 20
Anna Kucharska SP nr 5
Nikodem Robakiewicz SP nr 20
Klasy IV - VIII
Miejsce I - Wiktoria Kostusiak SP nr 20
Miejsce II - Daniel Wilga SP nr 20
Miejsce III - Kacper Pręgowski SP nr 5
Wyróżnienia:
Marta Nowicka SP nr 5
Piotr Nowak SP nr 20
Szymon Firszt SP nr 20
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!!
Wręczenie nagród połączone z wernisażem odbędzie się w piątek 3 czerwca 2022 r. o godz. 9:45 na holu szkolnym.
Rejonowy konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem”
- 3
,, Pięknie być człowiekiem " to rejonowy konkurs, poświęcony twórczości Władysława Broniewskiego, zorganizowany przez MDK w Płocku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3 a Lena Jaroszewska i Antoni Piechna, przygotowani przez rodziców i panią Beatę Łabiszewską. Konkurs miał na celu rozbudzenie w uczestnikach zainteresowania postacią płocczanina, poety, żołnierza, który wpisał się na stałe w historię naszego miasta. Utwory Broniewskiego skłaniają do refleksji nad życie i jego pięknem, ale także uczą pokory wobec tego co przynosi nam los. Antek Piechna przepięknie recytował wiersze pt. ,,Zegary" i ,, Pierwszy motylek", dzięki czemu w konkursie zajął pierwsze miejsce i dostał się do finału, który odbędzie się 11 czerwca w Książnicy Płockiej. Gratulujemy i kibicujemy w kolejnym konkursie.
Brzechwa dzieciom
20 maja odbyło się przedstawienie pt. „Brzechwa dzieciom”. Uczniowie klas 4-8 doskonale wcielili się w postacie z utworów Jana Brzechwy. Na scenie pojawili się m.in.: Kaczka Dziwaczka, źle wychowana kwoka, pan Kleks i zakochany w żabie hipopotam. Warzywa i owoce zaskakiwały swoją kłótliwością, a leń zachwycił wszystkich opowiadaniem o licznych pracach, które wykonuje. Pięknie zaprezentowali się również uczniowie klasy 3a, którzy zaśpiewali dwie piosenki – „Witajcie w naszej bajce” i „Na wyspach Bergamutach”.
Przedstawienie obejrzeli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także przedszkolaki z „Kubusia Puchatka”.
Nad całością czuwały panie: Magdalena Cyls, Agnieszka Wojda, Beata Łabiszewska i Adrianna Brzezińska.
7
Dzień Matki
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
Wraz z rozkwitem wiosny celebrujemy święto Mam. Jest to święto, które wyraża nasz szacunek, miłość i pamięć. Kult matek rozpoczął się w antycznych dziejach świata. Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano matki-boginie, które stały się symbolem płodności i urodzaju.W Anglii Dzień Matki pojawił się pod nazwą „niedziela u matki” i początkowo oznaczał wizytę w katedrze. W tradycję wpisywało się składanie matce podarunków, były to głównie kwiaty i słodycze. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX wieku. Następnie obchodzenie Dnia Matki powróciło po zakończeniu II wojny światowej. Dzień Matki podobno po raz pierwszy w Polsce świętowano równo sto lat temu – 26 maja 1914 r. w Krakowie. Choć w tym dniu święto obchodzone jest tylko w Polsce. To święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.
My również chcielibyśmy życzyć wszystkim mamom dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia ich najskrytszych marzeń. ❤❤❤❤
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Kolejne sukcesy sportowe
W naszej szkole mamy zdolne Dzieci!! Kolejny sukces osiągnięty przez naszych sportowców .
1 miejsce Dziewczynek, 3 miejsce Chłopców oraz 3 miejsce indywidualnie Łukasza w czwórboju lekkoatletycznym . Daje to oczywiście przepustkę do kolejnego etapu 🤗. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom .👏👏👏👏👏👏
Egzamin ósmych klas
Zbiórka książek dla Rodaków z Litwy
‼️‼️‼️‼️Uwaga! Uwaga!‼️‼️‼️‼️‼️
Świetlica szkolna ogłasza zbiórkę książek dla Rodaków z Litwy. Książki pojadą do bibliotek.
Zbieramy książki:- dla dzieci i młodzieży szkolnej,- obyczajowe dla dorosłych wydane po 2015 r.
Uwaga! Tym razem nie zbieramy podręczników, albumów, encyklopedii i opracowań naukowych.
Czas trwania zbiórki: do 06.06.2022 r.
Pięknie dziękujemy za udział 🙂.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie