1a i 1b Pasowanie na czytelnika
Nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli przygodę ze światem książki . W miniony czwartek klasy 1a i 1b odwiedziły naszą bibliotekę i uczestniczyły w bardzo ważnym wydarzeniu jakim było pasowanie na czytelnika . Każdy z uczniów otrzymał wyprawkę czytelnika i piękny dyplom zachęcający do sięgnięcia po książki. Uroczystość przygotował nasz szkolny bibliotekarz Pan Tomasz Siczek .
4a w Bibliotece Pedagogicznej.
W poniedziałkowe przedpołudnie klasa 4a z Panem Tomaszem Siczkiem i Panią Adrianną Brzezińską zawitała do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku . To była piękna lekcja poświęcona wartościom . Uczniowie wraz z prowadzącą zajęcia biblioterapeutyczne zastanawiali się nad znaczeniem przyjaźni ,miłości i innych podstawowych wartości ,na których opiera się ludzkie życie. Byliśmy pod wrażeniem tego w jaki sposób można przedstawić te kwestie . Myślę ,że po takiej lekcji każdy z nas jest przynajmniej odrobinę lepszym człowiekiem .
Ile waży święty Mikołaj- akcja charytatywna.
Szanowni Państwo,
NASA’s szkoła bierze udział w konkursie charytatywnym pt. „Ile waży Święty Mikołaj?”. Jest to ogólnopolska akcja charytatywna mająca na celu wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Konkurs polega na zebraniu bilonu (groszówek) o jak największej wadze. Bilon jest zbierany wśród uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, można oczywiście zaangażować w akcję rodziny, przyjaciół i znajomych. Zebrane kilogramy bilonu będziemy ważyć i przeliczać, później zebraną kwotę przekażemy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Każdy kto zaanagażują się w akcję otrzyma pamiątkowy dyplom, a uczniowie klas starszych dodatkowo punkty z zachowania.
Zbiórkę będziemy prowadzić w okresie 08.11.2022-30.01.2023.
Uczniowie klas młodszych mogą przynosić bilon do swoich wychowawców lub bezpośrednio do sali 20.
Uczniów klas starszych prosimy o indywidualne przynoszenie grosików do sali 20.W miarę możliwości prosimy, aby bilon był policzony i podpisany imieniem, nazwiskiem i klasą.
Dlaczego warto angażować dzieci i młodzież w pomaganie ?
Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.
Połaczmy wspólnie nasze serca i w tym przedświątecznym okresie zróbmy coś dobrego dla innych. 🎅🏼 Każdy grosik się liczy 🙂
Koordynatorem zbiórki jest Pani Karolina Jakubiak i Pani Kinga Kozłowska
Jesienny wieczór filmowy świetliczaków
- 45
Dnia 4 listopada odbył się w naszej szkole wieczór filmowy w zaczarowanym świecie wróżek Disneya . Dzieci miały za zadanie przebrać się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek . Uroczyste otwarcie wieczoru przygotowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej : p. Kamilę Rydzyńską i p. Małgorzatę Adamowską odbyło się o godzinie 17.10. Panie przygotowały dla uczniów zabawy oraz zagadki . Około godziny 19.00 uczniowie odtańczyli słynny układ do utworu Chocolatte. Kolejnym etapem wieczoru był seans filmowy . Nasi bohaterowie z bajek jedząc popcorn oglądali wybraną bajkę . Na sam koniec wieczoru filmowego uczennice z Wolontariatu „Młodzi pomocni” wybrali uczniów , którzy według nich byli najciekawiej przebrani . Zostało przyznanych 8 nagród . Dziewczynki wybrały również króla i królową balu . Królową balu została Marysia Urbańska a królem Adaś Żółtowski. Nad uczniami opiekę sprawowały również wychowawcy świetlicy : p. Jolanta Ciska , p.Agnieszka Stołpiec , p. Kinga Kozłowska oraz kierownik świetlicy Olga Gray . Panie również stanęły na wysokości zadania i przebrały się za swoich bohaterów z bajek. Zabawa była rewelacyjna . Trzy godziny minęły tak szybko że trzeba było się żegnać . Wszyscy uczniowie pod opieką rodziców wrócili bezpiecznie do domu. Mamy nadzieję , że będą miło wspominać czas wieczoru jesiennego.
Paka dla Rodaka
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że szkoła włączyła się w VI edycję projektu „Paka dla Rodaka” organizowaną przez Fundację Przystanek RODZINA.
W ramach akcji na terenie szkoły prowadzona będzie zbiórka następujących artykułów: kasze, olej i słodycze, które znajdą się w paczkach świątecznych dla Rodaków mieszkających w Mołdawii oraz w Ukrainie. Przygotowane paczki dotrą do miast partnerskich Płocka – Żytomierza i Bielc.Zbiórka artykułów w szkole rozpocznie się od 7 listopada 2022 r. Produkty można składać u wychowawców klas i w świetlicy szkolnej. Z góry dziękuję za wsparcie i przyłączenie się do akcji.
Patronat nad akcją objął: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Nowakowski - Prezydent Miasta Płocka, Sylwester Ziemkiewicz - Starosta Płocki, prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki - Rektor Akademii Mazowieckiej w Płocku.
Przyjaciel naszej szkoły
Może jesteśmy małą szkołą , ale mamy bardzo dużo przyjaciół , którzy wspierają Nas w naszych edukacyjnych działaniach . Naszym kolejnym przyjacielem stała się firma BHP Kamelia w Płocku https://bhp-kamelia.com/ . Pragniemy podziękować za wsparcie finansowe udzielone naszej szkole. Dzięki państwa pomocy możliwy był zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Nieskromnie pisząc z każdych zawodów SP 20 wraca z medalami a nowy sprzęt bardzo pomoże w treningach. Tacy przyjaciele to Skarb - wspierają, przyczyniają się do naszego rozwoju - w tym przypadku fizycznego. To właśnie im zawdzięczamy powiększającą się bazę sportową. Jeszcze raz dziękujemy za nowe zestawy do badmintona, talerze do frisbee oraz piłki siatkowe 🙂 Obiecujemy dalej stawać na podium ❤️
Lekcja 1 z projektu „Być jak Ignacy”
- 70
Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
W tym roku uczniowie ze świetlicy szkolnej z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.
Wszystkie treści będą przekazywane przez wychowawców grup : p. Rydzyńską, p. Adamowską p.Ciską, p. Kozłowską, p. Stołpiec i p. Gray według przygotowanych scenariuszy .
Na świetliczaków czekają niesamowite przygody pełne eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!
Zajęcia będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1) cząstek elementarnych i chemii w życiu codziennym, (październik)
2) wody, wyporności i życia podwodnego,(listopad)
3) astronomii i układu słonecznego,(grudzień)
4) kryptologii i matematyki,(styczeń)
5) sił natury,(luty)
6) komunikacji i języków na świecie,(marzec)
7) optyki,(kwiecień)
8)podstaw ekonomii (maj)
Już jesteśmy po pierwszych zajęciach i zadaniach do wykonania .
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zajęć .
II odsłona kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”.
W świetlicy odbyła się pierwsza lekcja z II odsłony kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”. Tematem była : Higiena żywności
Pani K. Rydzyńska przeprowadziła z dziećmi pogadankę dotyczącą :kilku praktycznych zasad , które koncentrują się na utrzymywaniu wszystkiego w czystości, odpowiednim przechowywaniu i dokładnym gotowaniu żywności a także ,aby rozdzielać żywność przyrządzoną od tej surowej.
Dzieci z uwagą wysłuchały cennych rad a także ozdobiły przygotowany plakat dotyczący higieny żywności .
Szkoła pamięta
Nasza Szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Zachęcamy aby uczniowie wraz z rodzicami włączyli się do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.
Wolontariusze naszej szkoły systematycznie odwiedzają groby bohaterów, aby pielęgnować mogiły i pamięć o Nich.
W związku ze zbliżającymi się się świętami 1 listopada zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz wypełnienia quizu sprawdzającego Wasze wiadomości.
A Wy jak dbacie o miejsca pamięci? Czekamy na Wasze zdjęcia.
Przesyłajcie do Pań Jolanty Ciskiej lub Eweliny Kotlarczyk.
#SzkolaPamieta
Międzynarodowy projekt edukacyjny w świetlicy szkolnej
- 5
Nasza świetlica bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne 2022/23 r. Październik owocuje w kolejną kolekcję wyjątkowych dziecięcych prac wykonanych techniką drukowania papieru folią bąbelkową. To niezwykle atrakcyjna zabawa plastyczna dla dzieci. Mają okazję poznać nowy materiał, jego niecodzienne zastosowanie oraz ciekawe efekty plastyczne. Prace wykonane zostały pod kierunkiem Pani Agnieszki Stołpiec
Klasa 2a w Mediatece
- 24
We wtorek 25 października klasa 2a odbyła wycieczkę do Mediateki „eMka”. Uczniowie zapoznali się za zbiorami biblioteki muzycznej. Dowiedzieli się kto może korzystać ze zbiorów Mediateki. Mogli zobaczyć i dotknąć książki pisanej alfabetem Braille”a. Podczas zajęć rozwiązywali Quizy, słuchali muzyki oraz tańczyli. Zajęcia były tak ciekawe, że Uczniowie nie zauważyli, jak czas było wracać do szkoły 🙂
Udział świetlicy w Ogólnopolskim Projekcie :”Europa i Ja”
- 51
Świetlica szkolna w naszej szkole bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnyjnego „Europa i ja” w roku szkolnym 2022/2023
Celem Projektu jest :
• przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym i uczniom szkół podstawowych wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie,
• zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy,
• pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw,
• integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
• integracja środowiska pedagogicznego realizującego Projekt,
• wykorzystanie TIK w pracy nauczyciela,
• nauka przez zabawę.
Po przez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami.
Projekt jest pod patronatem : Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie było zgłoszenie określonej grupy i wykonanie minimum 7 zadań.A oto lista zadań do wykonania
1. Poznajemy symbole narodowe wybranego państwa.
2. Poznajemy bajkę ,książkę, słuchowisko lub film z wybranego państwa.
3. Tworzymy słownik obrazkowy.
4. Co koniecznie trzeba zobaczyć w wybranym przez Was państwie.
5. Poznajemy zwierzęta lub rośliny w danym państwie.
6. Europejska kuchnia.
7. Muzyka w wybranym państwie.
8. Europejskie zabawy.
9. Liczymy w innym języku.
10. Sławni Europejczycy.W tej chwili zostało przeprowadzone pierwsze zadanie z projektu .
Zapraszamy do obejrzenia 🙂
Klasa 1a i 1b w Muzealnym Spichlerzu
- 4
Uczniowie z klas 1 a i 1 b odwiedzili Muzealny Spichlerz w Płocku. Dużym powodzeniem cieszyła się wystawa Sztuki Dalekiego Wschodu, tu chłopcy podziwiali broń zwaną kataną. Dziewczęta zachwyciły się ślubnymi strojami ludowymi z Mazowsza. Wszystkie dzieci podziwiały zabawki swoich dziadków.
Klasa 4a w Muzeum Mazowieckim
- 1
25 października uczniowie klasy 4a w ramach akcji "Kulturalna szkoła na Mazowszu" odwiedzili Muzeum Mazowieckie w Płocku. Biorąc udział w podchodach po wystawie "X wieków Płocka", świetnie się bawili i poznawali historię naszego miasta.
Lekcja otwarta z wykorzystaniem „Magicznego dywanu”
- 24
7 października 2022r. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na terenie Naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia otwarte z wykorzystaniem "Magicznego dywanu", na których gościliśmy rodziców, dziadków ,babcie naszych uczniów, nauczycieli, przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka Wydział Funduszy Europejskich a także przedstawiciela z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych .
Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Elżbieta Kusy witając gości. Następnie Pani Jolanta Ciska zapoznała zgromadzonych z projektem "Z podstawówką w świat" w ramach którego pozyskaliśmy m.in."Magiczny dywan" i zaprosiła do obserwacji zajęć na temat " Jesień- z czym Nam się kojarzy i co o niej wiemy? Jesienna chandra,a może depresja? - co to takiego? Sposoby na poprawę nastroju. "Magiczny dywan"- pogromca smutku." prowadzonych przez Panią Kingę Kozłowską.
Podczas zajęć dzieci:
- rozwiązywały zagadki, a także oglądały film o zmianach w przyrodzie, a także darach jakie przynosi jesień,
- rozpoznawały zgromadzone owoce jesieni za pomocą zmysłów,
- poznały kilka grzybów jadalnych i trujących, a także zasady grzybobrania,
- przypomniały sobie czym jest empatia, zrozumienie, a także pomoc drugiemu człowiekowi,
- dowiedziały się czym jest chandra, a czym depresja i jaka jest różnica między tymi dwoma pojęciami, a także jak rozmawiać z osobą, która jest smutna,
- podzieliły się swoimi sposobami na poprawę nastroju,
- poznały i przetestowały kilka nowych sposób zaproponowanych przez nauczyciela ( skakanie na skakance, zabawy z hula hop, malowanie na folii, taniec, a także gry ruchowe na "Magicznym dywanie"),
- po wykonaniu wszystkich zadań stwierdziły, iż zajecia się podobały, dobrze się bawiły,a także poprawiły Im się humory.
Na zakończenie uczniowie rozwiązali quiz podsumowujący zajęcia, a także otrzymali "Ordery uśmiechu".
Wszystkim gościom zostały wręczone upominki w ramach podziękowań za obecność.
Rajd pieszy „Ciżemka”
W sobotę 22 października członkowie koła turystycznego "Tuptusie" pod opieką p. Adrianny Brzezińskiej i p. Agnieszki Wojdy wzięli udział w rajdzie pieszym "Ciżemka". Uczniowie bawili się doskonale, przemierzając ulice Płocka, rozwiązując zagadki w punktach kontrolnych i biorąc udział w przygotowanych zabawach. Po zakończeniu rajdu uczestnicy zjedli pyszną pizzę.
Klasa VIIIb w kręgielni - integracja klasy
- 11
Dnia 21 października uczniowie z klasy 8b w ramach gier integracyjnych byli w Kręgielni Dębowa. Dwie godziny gry minęły szybko. W dobrych humorach, pełni wrażeń powrócili do domu.
Lekcja kl 6b w Muzeum Mazowieckim
- 15
W dniu 18 października klasa 6 b wybrała się do Muzeum Mazowieckiego na zajęcia w ramach programu edukacyjnego „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących życia Polaków w czasach PRL. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o życiu i obowiązkach dzieci i młodzieży w tamtych czasach,poznali dużo ciekawostek na temat życia Lecha Wałęsy, Anny Walentynowicz czy Henryki Krzywonos. Nie zabrakło informacji i eksponatów dotyczących cukrowni Borowiczki. Uczniowie mieli również przyjemność wzięcia udziału w podchodach muzealnych,co bardzo im przypadło do gustu. Zajęcia angażowały do zapoznania się z dziełami malarskimi, eksponatami z codziennego życia z początku XX w. Uczniowie byli zachwyceni taką formą poznania rzeczywistości Polski w czasach komunizmu.
Druga odsłona kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła bierze udział w II odsłonie kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność”. Kampania ma na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w UE oraz zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych.
Tegoroczna edycja ma na celu rozszerzenie takich obszarów jak:
Suplementy diety;
Higiena żywności (wraz z tematyką chorób przenoszonych drogą pokarmową);
Znakowanie żywności (z uwzględnieniem alergenów).
W związku z powyższym nauczyciele świetlicy przeprowadzą z dziećmi zajęcia na następujące tematy :
-Alergeny
- Higiena żywności
-Nowa żywność
- Suplementy diety
- Zdrowie roślin
- Co zawiera etykieta na produktach spożywczych i jak ją rozumieć .
Jesienny wieczór filmowy w zaczarowanym świecie wróżek Disneya
- 5
Drodzy Rodzice
Wychowawcy świetlicy szkolnej organizują dla dzieci uczęszczających do świetlicy wieczór pod hasłem :„ Jesienny wieczór filmowy w zaczarowanym świecie wróżek Disneya ”.
Odbędzie się on dnia 4 listopada 2022 roku w godzinach 17.00-20.15 w naszej szkole.Opiekunami podczas powyższej imprezy będą :
Grupa I – klasa IA- K.Rydzyńska – 10 osób
Grupa II- klasa IB- M.Adamowska -10 osób
Grupa III- klasa IIB- J. Ciska- 10 osób
Grupa IV- klasa IIA- K. Kozłowska- 10 osób
Grupa V- klasa IIIb – A.Stołpiec- 10 osób
Grupa VI- klasa IIIA, IIc, klasy IV- O.Gray- 10 osób
Bardzo prosimy, żeby dzieci podczas tego wieczoru były przebrane w kolorowe stroje bajkowe. Niech każde dziecko samo zdecyduje za kogo się przebierze .
Z racji tego , że wieczór jest formą zajęć pozalekcyjnych jest ograniczona ilość miejsc . Maksymalnie każdy wychowawca może mieć pod opieką jedynie 10 osób . Prosimy indywidualnie zgłaszać dziecko do wychowawców poszczególnych grup przez dziennik mobilny. Do zapisania na liście decyduje kolejność wysłanych zgłoszeń . Lista dzieci będzie przesłana jedynie do osób którzy będą brać udział .
Podczas wieczoru przewidujemy :
· 1h 30 minut zabawy przy muzyce połączonej z konkursami dla dzieci .· 1h30 minut seans filmowy wybranej ulubionej bajki
Serdecznie zapraszamy !!!
Organizatorzy
Archiwum Aktualności