Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkoła w Ruchu - Obszar nr 2.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkoła w Ruchu - Obszar nr 2.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkoła w Ruchu - Obszar nr 5.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkoła w Ruchu - Obaszar nr 6.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szkoła w Ruchu - Obszar nr 8.
27 marca 2014 r. odbyły się w Płocku dwa konkursy piosenki angielskiej.
Konkurs "Let`s Sing" w Szkole Podstawowej nr 18 skierowany był do uczniów klas I - III. Konkurs "Song" w Szkole Podstawowej nr 22 adresowany był do uczniów klas IV - VI.
Lista laureatów i uczestników:
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom .
Po raz pierwszy w naszej szkole w dn. 7.03.2014r. odbył się Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Po przywitaniu uczestników i otwarciu zawodów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kusy, do gry przystąpiło 10 drużyn. Zawody rozgrywano systemem do dwóch porażek, z możliwością gry o trzecie miejsce z lewej strony. W poszczególnych meczach zwyciężała drużyna, która pierwsza zdobyła 3 punkty. Wiele pojedynków kończyło się wynikiem 3-2, a o ostatecznym zwycięstwie decydowała gra podwójna. Tak było w meczu o pierwsze miejsce, w którym Szymon i Kajetan Kachniewscy pokonali rodzinę Smolickich (Wiktor i Rafał), oraz w pojedynku o trzecie miejsce, gdzie Michał i Igor Modzelewicz zwyciężyli rodzinę Czubakowskich (Sławomir, Michał i Julia).Impreza była bardzo udana, odbywała się w miłej, przyjaznej atmosferze i najważniejsze że rodziny spędzały czas razem, gdyż zawodnikom pomagał gorący doping pozostałych członków rodzin.Wszyscy byli zadowoleni i zapowiedzieli udział w następnym turnieju w przyszłym roku.
Na zakończenie trzy pierwsze zespoły otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Wyniki turnieju
1.Szymon,Kajetan Kachniewscy
2.Rafał,Wiktor Smoliccy
3.Michał,Igor Modzelewicz
4.Sławomir,Julia,Michał Czubakowscy
5.Michał,Alicja Firszt
6.Michał,Kasjan Pietrykowscy
7.Paweł,Mikołaj Skotak
8.Ewelina,Karolina Weber
9.Janusz,Barbara Nowakowscy
10.Mariusz,Kamil Cybulscy
Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym.
Płock, dn. 05. 02. 2014r.
Dyrektor Szkoły
mgr Elżbieta Kusy
W myśl ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 7) do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, którym ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców. Terminy zgłoszeń dzieci będą podane w późniejszym terminie.
Kryteria rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej
dla dzieci spoza obwodu
W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2014/2015 (2015/2016) do publicznej szkoły podstawowej kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami, na podstawie następujących kryteriów:
1) rodzeństwo dziecka ubiegającego się o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej kontynuuje edukację w tej szkole,
2) dziecko uczęszczające w roku szkolnym 2013/2014 do oddziału przedszkolnego w szkole nieobwodowej i rekrutujące się w tej szkole do klasy I,
3) dziecko, które będzie odbierane po zajęciach, za zgodą rodziców (prawnych opiekunów), przez dziadków zamieszkałych w obwodzie danej szkoły,
4) dziecko, którego miejscem pracy jednego z rodziców (prawnego opiekuna), jest obwód danej szkoły.
O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskana w postępowaniu rekrutacyjnym. Kandydaci są przyjmowani w kolejności począwszy od najwyższej liczby uzyskanych punktów.
W przypadku uzyskania przez kandydatów jednakowej liczby punktów komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę:
- wielodzietność rodziny – oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci;
- samotne wychowywanie dziecka – oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, że osoba taka wychowuje wspólnie, co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem;
- niepełnosprawność kandydata, jego rodziców lub rodzeństwa
Uczniowie, Dyrekcja Szkoły i Rada Pedagogiczna serdecznie zaprasza Rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty w dniu 13 marca 2014 r. o godzinie 16,30.
Przed feriami, 12 grudnia przedstawiciele klasy IIIb - Alicja Firszt, Amelia Sulińska i klasy IIIc - Julia Czubakowska, Bartłomiej Kaczorek, wzięli udział w konkursie międzyszkolnym pt. "Polska - maja Ojczyzana". Organizatorem konkursu była SP Nr 23 w Płocku. W rywalizacji wzięło udzial kilkanaście szkół podstawowych z Płocka i okolic. Zakres wiedzy był bardzo szeroki. Obejmował treści historyczne, geograficzne i muzyczne dotyczące Polski. Należało wykazać się nie tylko obszerną wiedzą w podanym zakresie, ale również spostrzegawczością, refleksem i sprytem. Nasza drużyna poradziła sobie doskonale i zdobyła w konkursie I miejsce. Gratulacje dla dzieci i podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu p.Małgorzacie Stawiarskiej /kl.IIIb/ i p.Ewie Jagodzińskiej /IIIc/.
Tuż przed feriami, wszystkie grupy wiekowe z naszej szkoły bawiły się na zabawach karnawałowych. Wielkie szaleństwo dominowało na balu karnawałowym w grupie uczniów klas 0-III. Dzieci ubrane w piękne stroje, bawiły się przy dźwiękach współczesnej muzyki. Mogliśmy podziwiać księżniczki, czarodziejki, królewiczów, batmanów, spidermanów, cyganów i liczne zwierzątka. Zabawa była bardzo udana, świadczyły o tym roześmiane oczy, pąsowe policzki i obolałe stopy wszystkich uczestników balu. Uczniowie klas starszych szalały na dyskotece. W przerwie młodzież mogła zjeść przygotowane poczęstunki. Zabawa była rónież udana, a humory dopisywały do samego końca imprezy.
Czym wlaściwie jest miłość? To pytanie stawiają sobie tak długo, jak długo istnieje świat. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: A. Krzemińskiej- Kalina i A. Wasilewskiej spróbowali nam udowodnić, że miłość była, jest i będzie uczuciem, bez którego życie nie mialoby sensu. W żartobliwym przedstawieniu ukazali jak sobie radzono z milością od prehistorii aż po dzisiejsze czasy. Nastepnie ruszyła WALENTYNKOWA POCZTA. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzymy MIŁOŚCI.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
W dniu 11 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Trzy tygodnie wcześniej przed obchodami w szkole zorganizowano konkurs pod hasłem "Razem tworzymy bezpieczny Internet". Napłynęło wiele prac z klas I-VI. Z prac wykonanych na papierze lub w Paint powstała wystawa. Rozdano również nagrody. I miejsce zajęli: Alicja Firszt IIIb, Marika Łomicka IIIa, Natalia Polańczyk Ib; II miejsce: Igor Wojciechowski IIb, Klaudia Zielińska IIb, Nadia Żeberkiewicz IIIb, ; III miejsce: Błażej Bondar Ib, Julia Czubakowska IIIc.Basia Nowakowska IIIa, Ola Ners V. Wyróżnienia otrzymali: Zuzia Brudzyńska Ib, Kamil Kostrzewski Va, Justyna Kosztowna IIIc, Karolina Okrasko IIb, Paweł Trafny IIboraz za prezentacje multimedialne: Markiewicz Julia VIa, Olczak Milena VIs i Zofia Nowak VIs.
Podczas wtorkowego apelu młodzież zapoznała się z Kodeksem TIK obowiązującym w szkole. Klasy starsze rozwiązały quiz związany z użytkowaniem Internetu. Przedstawiciele policji poprowadzili pogadankę na temat uzależnienia od komputera oraz konsekwencji związanych z cyberprzemocą. Klasy obejrzały również filmy fabularne i kreskówki o tematyce związanej z bezpiecznym użytkowaniem Internetu. Zdjęcia z podjetej inicjatywy można zobaczyć w albumie.
Już tradycyjnie w czasie karnawału, młodzi aktorzy z naszej szkoły, kolejny raz brawurowo przedstawili bajkę dla swoich kolegów i koleżanek. Królewna Śnieżka zachwyciła wymagajacych widzów. Wszyscy z wielkim zainteresowniem oglądali niezwykłe przygody Śnieżki i jej przyjaciół - krasnoludków i leśnych zwierzątek. Charakterystyczna postać złej królowej, nadała bajce dodatkowego kolorytu. Świetnie dobrana oprawa muzyczna, taniec i odwżna gra aktorów, piękne stroje, baśniowa dekoracja, sprawiły, że bajka oczarowała widzów z młodszych i starszych klas. Ogromne brawa i wielkie uznanie należą się wszystkim aktorom biorącym udział w przedstawieniu. Wielkie podziękowania składamy nauczycielom - p.Katarzynie Kacprzak, p.Agnieszce Wojdzie i p.Elżbiecie Zalewskiej, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali małych aktorów do występu i sprawili, że przedstawienie było wyjątkowo ciekawe i profesjonalnie przygotowane. Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w albumie fotograficznym.
Koszt zimowiska – 30zł - Wpłaty przyjmują wychowawcy klas do 10.02.2014
II śniadanie dzieci przynoszą ze sobą.
Zebranie z rodzicami uczniów klasy Ia - podsumowujące pierwszy semestr nauki - odbędzie się w lutym. Konkretną datę ustali wychowawca klasy - pani Małgorzata Dolna.
18 grudnia odbyły się Jasełka -dla klas I-III na 4 lekcji i dla klas IV-VI na 5 lekcji. Uczniowie klas IVa, Vb i VIa opowiedzieli historię narodzenia Jezusa. Chór pod kierunkiem p. B. Marciniaka i dzieci z klasy II pod przewodnictwem p. E. Wojtewicz uświetniły uroczystość śpiewem. Jasełka przygotowaly panie M. Milewska i B. Piotrowska.
W niedzielę 22 grudnia w kościele św. Jakuba na mszy o godzinie 10.30 będzie można jeszcze raz przeżyć cud Bożego Narodzenia. Zapraszamy!
Akcja CEGIEŁKA zakończona. Zebraliśmy 630zł. Pieniądze zostaną wpłacone na konto CHOINKI DOBROCZYŃCÓW (akcja prowadzona na łamach gazety.pl . Adresatami tegorocznej akcji są ubodzy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku. Pomoc również popłynie do plockiego odziału Towarzystwa Przyjacół Dzieci, który w Machcinie ma zamiar stworzyć rodzinny Dom Pomocy Społecznej.
Wśród uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie i zebrali komplety CEGIEŁEK, rozlosowano nagrody- vouchery na darmową grę w kręgelnii w Mazovii (sponsor SAHO BOWLING). Nagrody te otrzymali: Oliwier Kaczmarczyk z kl. I, Zofia Kacprzak z kl. II, Natalia Zarzycka z kl. III, Ners Aleksandra z kl. V, Siwanowicz Aleksandra z kl. V oraz Antos Patrycja z kl. VI.
Dwie uczennice: Patrycja Brodowska z kl. II i Paulina Dądalska z kl. VI otrzymały nagrodę specjalną za największą liczbę zakupionych CEGIEŁEK. Gratulujemy!
Akcję w szkole prowadziły panie: Mariola Milewska i Bogumiła Piotrowska.
Trzeci rok z rzędu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Wodociągi Płockie. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Razem z Unią Europejską budujemy kanalizację w Płocku". Na konkurs wysłalismy 12 najlepszych prac. Były to prace wykonane przez:pierwszoklasistów - Borysa Machowskiego, Mateusza Sugajskiego, Aleksa Banacha, Adama Banacha, Marysię Maciejewską, Filipa Różalskiego, drugoklasistkę Martę Goszczycką, a także trzecioklasistów - Natalkę Zarzyską, Patryka Kopra, Alicję Antczak, Alicję Firszt, Karolinę Rogozę.
Celem konkursu było poszerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego, a zwłaszcza tematu czystości wód, oczyszczania ścieków oraz poprawy jakości wód powierzchniowych. Szkoła po wstępnej selekcji mogła przesłać maksimum 20 najlepszych prac. Jury konkursowe spośród wszystkich nadesłanych prac wybrało 12 zwycięskich, które spełniało następujące kryterium:wyróżniały się twórczą interpretację tematu, oryginalnością pomysłu, estetyką. Zwycięskie prace wraz z danymi autora zostały umieszczone w kalendarzu ściennym na rok 2014. Autorzy najlepszych 12 prac otrzymali nagrody rzeczowe (m.in. odtwarzacz mp3) ufundowane przez Wodociągi Płockie Sp. z o.o. Każda szkoła otrzymała kalendarz ze zwycięskimi pracami.
Miło jest nam poinformować, że aż pięć prac naszych uczniów: Borysa Machowskiego, Mateusza Sugajskiego, Filipa Różalskiego, Natalki Zarzyckiej, Patryka Kopra - znalazło się w kalendarzu. Ci uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali biorący udział w konkursie wyróżnienia. Prace powstały pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej i Małgorzaty Dolnej.
Spotkanie z pracownikami Wodociągów Płockich i rozdanie nagród nastąpiło w świetlicy szkolnej w dniu 13 grudnia br. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Dyrektor Elżbieta Kusy.
Uczniom i nauczycielkom GRATULUJEMY :)
Powered by aSc EduPage