01.10.2024 roku Uczniowie klas 4 wzięli udział w wycieczce do Warszawy! Zwiedzanie zaczęło się od spaceru po Starym Mieście, gdzie odwiedziliśmy najbardziej znane punkty oraz cudowne ogrody. Następnie oglądaliśmy musical "Akademia Pana Kleksa"w Teatrze Capitol. Po przedstawieniu zwiedziliśmy Zamek Królewski. Wycieczka udana, Dzieci zadowolone!
Klasy czwarte w Warszawie
- 6
Kolejny sportowy sukces SP. 20
Dziś rozpoczęły się zmagania sportowe płockich szkół podstawowych. Dzisiejszy "temat" zawodów to: Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców 6x800m. Jak zawsze ta impreza sportowa cieszy się dużym zainteresowaniem i udziałem wielu szkół. To już tradycja, uczniowie SP. 20 ponownie stanęli na podium. Oto wyniki:
I miejsca - Dziewczęta kategoria "Dzieci" reprezentacja klasy 6s
II miejsce - Chłopcy kategoria "Dzieci" reprezentacja klas 5s i 6s
II miejsce - Dziewczynki kategoria "Młodzież" reprezentacja klas 8a, 8b, 8c
III miejsce - Chłopcy kategoria "Młodzież"reprezentacja klas 7a, 8a, 8b, 8c🥇🥈🥉🏆🏃♀️➡️🏃.Wszystkie 4 drużyny awansowały na zawody międzypowiatowe, które odbędą się 10 października w Sierpcu.💪
Klasy drugie w Teatrze Wielkim w Łodzi
- 3
W dniu 27 września uczniowie klas drugich pojechali do Teatru Wielkiego na baśń operową dla dzieci „Jaś i Małgosia”. To niezwykłe dzieło muzyczne wykonywane było w polskiej wersji językowej i przeniosło dzieci w świat baśni, fantazji i marzeń. Młodzi melomani mieli okazję zobaczyć piękne wykonania solistów opery, chóru dziecięco-młodzieżowego, baletu i posłuchać bogatej instrumentacji orkiestry, w kolorowych dekoracjach, ciekawej animacji i przepięknych kostiumach artystów. Ten niezwykły spektakl, w którym uczestniczyły dzieci, był doskonałą lekcją muzyki. Wzbogacił ich wiedzę o dziele muzycznym jakim jest opera, ale przede wszystkim w przyjazny sposób przybliżył im świat muzyki klasycznej.
Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji
W ostatnim tygodniu września uczniowie klas drugich gościli na lekcji funkcjonariuszy policji. W trakcie spotkania profilaktyczno-edukacyjnego policjanci omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa, również szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypominali zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. W tym punkcie policjanci zwrócili uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych. Policjanci omówili także zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112. Uczniowie dowiedzieli się również jak na co dzień wygląda praca dzielnicowego i co należy do jego obowiązków. Urozmaiceniem spotkania była prezentacja sprzętu wykorzystywanego podczas służby przez policjantów. To ciekawe spotkanie było jednym z elementów edukacji o bezpieczeństwie, które realizujemy w naszej szkole.
16
Festiwal książek
W ubiegłą sobotę i niedzielę odbyło się w Płocku ogólnopolskie wydarzenie czytelnicze .Był nim II Festiwal Książki . Zgromadził on kilkudziesięciu wydawców książek z całej Polski . Najliczniej byli na nim reprezentowani wydawcy książek fantazy . W ramach festiwalu odbył się konkurs plastyczny , którego tematem było zaprojektowanie okładki ulubionej książki . III miejsce w tym konkursie zajęła Marysia Kijek z klasy 6 s . Piękną pracę wykonała również Julka Kiciński z klasy 6 b .
Jesienne spacer 1a
- 2
Piątek miał być ostatnim słonecznym dniem września, a z takich dni trzeba korzystać! Klasa 1a wybrała się na wyprawę do pobliskiego lasu, aby odkrywać uroki jesieni. Uczniowie z zapałem zbierali szyszki, żołędzie i kolorowe liście, tworząc prawdziwe kolekcje jesiennych skarbów.
To była aktywna i radosna wyprawa, która pozwoliła dzieciom nie tylko odpocząć, ale i spędzić czas w ruchu.
Rajd biblioteczny
- 24
W dniu 9 września klasa 2a wzięła udział w rajdzie bibliotecznym pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. Tegoroczny spacer do Filii bibliotecznej nr 9 w Imielnicy przy ul.Orzechowej 10a poświęcony był Druhowi Wacławowi Milke. W czasie wędrówki dzieci wykonywały różne zadania i uczestniczyły w zabawach zuchowych. Na miejscu zostały poczęstowane cynamonowymi bułeczkami i soczkiem. W ogrodzie bibliotecznym kolorowały sylwety w strojach ludowych, bawiły się w kręgu przy zuchowym pląsie „Chodzi, chodzi księżyc nocą, posrebrzane podarł buty, zaproś, zaproś mnie do tańca kolego z Kalkuty”. Dzieci zadowolone i pełne miłych wrażeń wróciły do szkoły. Dziękujemy pani Agnieszce Rojewskiej i innym pracownikom książnicy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Drugi września, dla uczniów pierwszych klas w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku, był wydarzeniem doniosłym i wzruszającym. Po uroczystym przywitaniu dzieci i rodziców przez panią dyrektor Elżbietę Kusy i księdza proboszcza Ryszarda Paradowskiego, starsi uczniowie wierszami, piosenkami, tańcami i zagadkami zabawiali przybyłych gości. Następnie pierwszaki, przed Pocztem Sztandarowym Szkoły uroczyście ślubowały być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Poznały również wychowawczynie klas: panią Ewelinę Kotlarczyk, panią Kingę Kozłowską i panią Agnieszkę Stołpiec. Po ślubowaniu przeszły przez bramę mądrości a pani dyrektor Elżbieta Kusy dokonała symbolicznym ołówkiem pasowania dzieci, na uczniów SP nr 20. Życzymy wszystkim pierwszakom, by czas spędzony w naszej szkole był piękną przygodą, pełną radości i sukcesów!
6
Czytamy Słowackiego
To już tradycja . Od wielu lat na początku września czytamy największe dzieła literatury polskiej . W tym roku to Kordian Juliusza Słowackiego . Nasz wieszcz narodowy ukazuje w nim próbę zorganizowania zamachu na znienawidzonego cara . W czytaniu brał udział Antek Piechna i Pan Tomasz Siczek . Przygotowaniem zajęła się Pani Adrianna Brzezińska .
Delegacja na uroczystościach
Święto Żołnierza Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to ważna uroczystość dla naszej Ojczyzny . Tego dnia Płocczanie na czele z prezydentem Andrzejem Nowakowskim świętowali podczas Mszy Świętej w Katedrze i przed grobem Nieznanego Żołnierza przy Odwachu . Naszą szkołę reprezentowali Szymon Iwański i Pan Tomasz Siczek . To ważna uroczystość dla naszego miasta związana ze 104 rocznicą bohaterską obroną Płocka w 1920 roku .
Zapisy do świetlicy szkolnej
Informacja- Vistula Folk Festival
Szanowni Mieszkańcy Osiedla Borowiczki,
Uprzejmie informujemy, że w dniach 19 - 25 sierpnia 2024r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku będą zakwaterowani uczestnicy XII edycjI Festiwalu „Vistula Folk Festival”, W związku z powyższym boiska szkolne będą wyłączone z użytku.
Więcej o festiwalu mogą Państwo przeczytać pod linkiem
https://pokis.pl/event/vistula-folk-festiwal-2024/
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025
Wyprawka szkolna
Drodzy Rodzice pierwszoklasistów, wakacje dobiegają końca. Już niedługo Wasze pociechy wkroczą w mury Naszej szkoły i staną się uczniami.
Aby choć trochę pomóc Państwu w przygotowaniach, przedstawiamy listę najpotrzebniejszych przyborów:
Wyprawka do szuflady:
- papier xero,
- chusteczki nawilżane,
- chusteczki higieniczne,
- dwie teczki z gumką,
- farby,
- plastelina,
- podkładka do prac plastycznych,
- pastele,
- taśma dwustronna,
- taśma bezbarwna,
- pędzelki,
- kubeczek do wody,
- blok techniczny biały i z kolorowymi kartkami,
- blok rysunkowy z kolorowymi kartkami,
- wycinanki samoprzylepne,
- trzy zeszyty w kratkę,
- trzy zeszyty w trzy linie,
- strój na w-f (koszulka+ spodnie/spodenki/leginsy+ obuwie sportowe)w worku.
Wyposażenie piórnika:
- nożyczki,
- klej,
- dwa ołówki,
- dwa długopisy ścieralne,
- gumka,
- temperówka,
- kredki,
- flamastry,
- kolorowy długopis,
- długopis nieścieralny,
- linijka.
Zajęcia z robotyki
Wakacje coraz bliżej. Uczniowie odliczają dni do zakończenia roku szkolnego. Na zajęciach z robotyki wszystkie pomysły krążyły wokół wakacyjnych planów. Wszyscy ruszą na wakacyjny odpoczynek. Jedni samolotem inni samochodem, a my zachęcamy do aktywności na rowerze.
24
Turniej szachowy
To była środa pełna szachowych emocji . Po raz pierwszy w historii naszej szkoły został rozegrany turniej szachowy . Był nim " Szewczyk w 20-stce". Uczestniczyło w nim 29 zawodniczek i zawodników . Turniejowe zmagania poprowadził sędzia szachowy Pan Bogdan Sumiński . W grupie z klas 1-4 zwycięstwo odniósł Krzyś Kurowski , który wyprzedził Gniewka Bandurskiego i Jasia Walczaka . W gronie uczestników z klas 5-8 najlepszym okazał się Mateusz Woźniak, który wyprzedził Kubę Strusińskiego i Olka Górzyńskiego . Turniejowe rozgrywki zorganizowali Pani Beata Łabiszewska , ksiądz Wojciech Parandowski i Pan Tomasz Siczek .
Pierwszaki w „Krainie dinozaurów”.
- 17
W ostatnim tygodniu nauki pierwszaki odwiedziły krainę dinozaurów w Solcu Kujawskim. Z ciekawością odkrywały tam tajemnice i zagadki przeszłości. Spacerowały leśną ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, gdzie zobaczyły makiety prehistorycznych gadów – dinozaurów i zdobyły wiedzę na ich temat. W Muzeum Ziemi podziwiały bogatą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. Obejrzały film w Kinie Emocji – Cinema 5D o podwodnym świecie Atlantydy i niespodziankach jakie skrywały morskie głębiny miliony lat temu. Na warsztatach praktycznych malowały sylwety dinozaurów. W miniaturowym świecie zamków poznały ich historię i jaką pełniły funkcję dla ówczesnych mieszkańców. Po niezwykle ciekawej dawce wiedzy, kolejną atrakcją były radosne zabawy w parku rozrywki. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że była to bardzo udana wycieczka.
110 rocznica urodzin Wacława Milke
- 32
W dniu 14 czerwca, w 110. rocznicę urodzin Druha Wacława Milke, uczniowie klasy 1a, wzięli udział w niezwykłym spotkaniu, które odbyło się w Książnicy Płockiej Filia nr 10. Dzieci świętowały urodziny Druha Wacława Milke założyciela zespołu „Dzieci Płocka”. W czasie spotkania było dużo śpiewu, tańca i zabawy, a nawet zajęć rękodzielniczych, w czasie których dzieci zrobiły laleczkę w stroju ludowym. Uczniowie obejrzeli również ciekawe książki o tematyce twórczości ludowej. Dziękujemy Pani Agnieszce Rojewskiej za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Słowa mają wielką moc!
Słowa mają wielką moc!Hasło to było myślą przewodnią konkursu zorganizowanego przez Akademię Mazowiecką w Płocku oraz Towarzystwo Kultury Języka. Jedną z laureatek została uczennica klasy 5a Lena Jaroszewska. Gratulujemy!
5 Dzień Obozu Sportowego
- 18
Ogród Japoński to pełen symboli przykład harmonijnego połączenia sił przyrody i działania człowieka. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością.Ze względu na oryginalność jest jednym z najpopularniejszych miejsc spacerów.Kolekcja roślin w Ogrodzie Japońskim składa się z około 200 gatunków drzew, krzewów i kwiatów. W ogrodzie jest około 30 gatunków roślin z Dalekiego Wschodu i Japonii. To m.in. modrzewnik chiński, miłorząb dwuklapowy, klon grabolistny, szupin chiński. Podziwiać można także metasekwoję chińską, klony palmowe, sosnę koreańską oraz kilkadziesiąt odmian różaneczników i azalii.
Archiwum Aktualności