Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, że nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczynamy w poniedziałek 2 września 2019r.
- godz. 8,30 - uczniowie klas 4 - 8 - spotkania w salach z wychowawcami;
- godz. 9,30 - uczniowie klas 1-3 - najpierw spotkanie na hali sportowej, następnie w salach lekcyjnych.
Przydział sal, w których odbędą się spotkania z wychowawcami:
Klasa 1a – nr 12 - p. B. Łabiszewska
Klasa 1b – nr 24 – p. K. Kozłowska
Klasa 1c - nr 20 – p. M. Rycombel
Klasa 2a – nr 13 – p. E. Wojtewicz
Klasa 2b – nr 15 – p. E. Jagodzińska
Klasa 3a – nr 23 – p. Stawiarska
Klasa 3b – nr 16 – p. A. Kawczyńska
Klasa 3c – nr 14 – p. M. Palmąka
Klasa 4a – nr 21 – p. Bosiak
Klasa 5a – nr 5 – p. A. Wasilewska
Klasa 5b - nr 16 – p. M. Boszko
Klasa 5c – nr 10 – p. M. Milewska
Klasa 6a – nr 23 -. E. Kotlarczyk
Klasa 6b – nr 2 – p. A. Brzezińska
Klasa 6s – nr 4 – p. J. Piotrowski
Klasa 7a – nr 8 – p. M. Cyls
Klasa 7b – nr 25 – p. M. Lewandowska
Klasa 7c – nr 9 p. A. Krzemińska
Klasa 8a – nr 11 – p. H. Sztupecka
Klasa 8b – nr 7 – p. B. Piotrowska
UWAGA!
2 września br. udostępnione zostanie dodatkowe miejsce parkingowe (teren zielony) za halą sportową. Wjazd od ul. Podlaskiej.
Wyprawka pierwszoklasisty
Przybory plastyczno – techniczne spakowane do teczki na zatrzask – teczka podpisana
1. 2 bloki techniczne małe ( A4) – 1 biały, 1 kolorowy – podpisane,
2. 2 bloki rysunkowe małe (A4) białe – podpisane,
3. 1 blok techniczny duży (A3) –biały– podpisany,
4. 1 zeszyt papierów kolorowych (wycinanki) (A4) - podpisany,
5. 1 duże opakowanie plasteliny – podpisane,
6. 1 farby plakatowe – podpisane,
7. 1 farby akwarelowe – podpisane,
8. 2 pędzle (1 duży +1 mały),
9. kubeczek zamykany do wody – podpisany,
11. 1 opakowanie kredek świecowych – podpisane,
12. taśma klejąca, klej vikol lub magiczny.
Wyposażenie piórnika:
- 2 ołówki HB zatemperowane (jeden okrągły , drugi trójkątny)
- gumka do ścierania,
- długopis ścieralny lub pióro( na później)
- nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
- 1 klej (najlepiej w sztyfcie),
- temperówka z pojemniczkiem
- 1 opakowanie kredek ołówkowych –dobrej jakości np. Bambino
- 15 cm linijka.
Zeszyty:
- 2 w kratkę 16 kartkowe
- 2 w kolorową 3 linię -16 kartkowe
- okładki na zeszyty , nalepki (zeszyty proszę podpisać na okładce z wierzchu)
Inne przybory:
- Strój gimnastyczny w podpisanym worku: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne lub granatowe krótkie spodenki / leginsy,
- obuwie sportowe (tenisówki) z jasna podeszwą,
- 2 teczki papierowe wiązane lub na gumkę – podpisane,
- ryza papieru do ksero,
Pozostałe ustalenia na pierwszym zebraniu z wychowawcą klasy.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019r.
- godz. 8,00 - uczniowie klas 1-3 (spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych)
- godz. 9,00 - uczniowie klas 4-8 (spotkanie na hali sportowej, następnie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych)
Dodatkowe miejsce parkingowe
W dniu zakończenia roku szkolnego będzie otwarta brama wjazdowa na teren zielony za halą sportową- wjazd od ulicy Podlaskiej.
Zapraszamy do "7. Biegu Europejskiego" w ramach akcji "Polska Biega"
Zapraszamy dzieci i młodzież, a w szczególności sympatyków biegania do wzięcia udziału w "7. Biegu Euroopejskiego" w ramach akcji "Polska Biega" w dniu 12 maja /niedziela/ 2019 roku do Hali Sportowej przy SP 20 Płock. Bieg dzieci: dystans ok. 100 metrów – start i meta na terenie SP nr 20 w Płocku. Bieg młodzieżowy: dystans ok. 500 metrów – start i meta na terenie SP nr 20 w Płocku. PROGRAM ZAWODÓW: 8.00 – rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń w Biurze Zawodów; 9.30 – bieg dzieci na dystansie 100 metrów; 9.45 – bieg młodzieży na dystansie 600 metrów; 10.30 – start biegu głównego na dystansie 5 km; 12.00 – dekoracja zwycięzców; 13:00 – zakończenie zawodów. WARUNKI UCZESTNICTWA: 1. Udział w biegach dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny. 2. W biegu na dystansie 100 metrów mogą startować dzieci do lat 8 (ur. w 2011 roku i młodsze). 3. W biegu dzieci na dystansie 600 metrów wystartować mogą dzieci od 9 do lat 14 (roczniki 2005-2010). 4. W biegu głównym na dystansie ok. 5 km wystartować mogą dzieci w wieku 15 lat i więcej oraz dorośli. 5. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w biegu. Oświadczenia dostępne będą w Biurze Zawodów w dniu imprezy, tj. 12 maja 2019 r. od godz. 8:00 oraz na www.mosirplock.pl. 6. Limit uczestników: a) 50 osób w biegu dla dzieci, b) 50 osób w biegu dla młodzieży, c) 300 osób w biegu głównym. Organizator informuje o utrudnieniach parkowania.
Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o .Celem zawodów jest:1. Popularyzacja biegania jako najprostszej i najtańszej formy aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; 2. Propagowanie czynnego wypoczynku oraz aktywności ruchowej. 3. Promocja miasta Płocka podczas XXI Pikniku Europejskiego. 4. Uczczenie piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 5. Bieg Europejski odbędzie się w ramach „Grand Prix Płocka w biegach ulicznych i przełajowych”, które objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Regulamin Grand Prix Płocka w biegach ulicznych i przełajowych dostępny jest na stronie www.gpbieganieplock.pl
Sukcesy naszych uczniów w Ultimate Frisbee.
To pierwszy medal (można rzecz nazwać historyczny:) ) dla SP 20 w nowej rozwijającej się dyscyplinie Ultimate Frisbee. Po ciężkich dwudniowych zmaganiach zajmujemy II miejsce w rywalizacji płockich szkół rocznik 2005-2003. Zadanie było utrudnione, ponieważ rywalizowaliśmy z trzecimi klasami gimnazjum, a więc graliśmy z uczniami nawet 2 lata starszymi. Brawo Młodzież. Gratulujemy również trenerowi p.Jackowi Piotrowskiemu i życzymy dalszych sukcesów.
Pierwsze sukcesy najmłodszych tenisistów.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej i Wójta Gminy Nowy Duninów (20.03.br.)Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach,kl.1-2 skrzaci, kl.3-4 żacy, i kl.5-6 młodzicy.Najlepsze wyniki uzyskali:
Lena Pessel, Bartłomiej Sumiński- II miejsce
Zuzanna Kostrzewska , Patrycja Nowicka- III miejsce
Martyna Cicha, Ignacy Adamski, Kuba Piotrowski - IV miejsce
Najlepsza trójka z każdej kategorii wiekowej otrzymała puchary i nagrody rzeczowe.Puchar dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymał Piotr Nowicki. Gratulujemy również trenerowi p.Grzegorzowi Lipczyńskiemu i życzymy dalszych sukcesów.
.
Projekt "Płock na SZÓSTKĘ"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt "Płock na SZÓSTKĘ".
Projekt "Płock na SZÓSTKĘ"
27 marca klasa 4a z wychowawczynią p.Anną Wasilewską wzięła udział w pierwszej z sześciu lekcji w ramach projektu pn. "Płock na SZÓSTKĘ" organizowanym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka.
Niezwykłą lekcję historii o średniowiecznym Płocku i jego władcach rozpoczęliśmy z rycerzem Bolkiem na Starym Rynku. Następnie poznaliśmy kulisy powstania najstarszej polskiej szkoły. Na Wzgórzu Tumskim zwiedziliśmy Bazylikę Katedralną z grobowcem Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz piętnastu książąt mazowieckich. Podziwialiśmy również bogaty skarbiec Muzeum Diecezjalnego oraz elementy Zamku Książąt Mazowieckich. Wycieczkę zakończyliśmy w płockim ratuszu, gdzie w Sali Sejmowej przyjął nas Wiceprezydent Miasta Płocka Roman Siemiątkowski. Test z wiedzy o dawnym Płocku zdaliśmy CELUJĄCO!
Dzień otwarty
Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi na
DZIEŃ OTWARTY
Szkoły Podstawowej nr 20
im. Wł. Broniewskiego w Płocku
27 marca 2019 roku (środa) o godz. 16.30
W czasie spotkania zapoznamy Państwa z ofertą szkoły, odpowiemy na pytania, zaprosimy dzieci na przedstawienie teatralne „Zamieszanie w bajkach”
i spacer po naszej szkole.Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Uczniowska Do zobaczenia!!!
Dzień Bezpiecznego Internetu
W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny nasza szkoła aktywnie włączyła się do obchodów DBI. W szkole od dawna realizowane są zajęcia z uczniami i spotkania dotyczące problematyki bezpieczeństwa dzieci w Internecie.
Głównym celem programu było zapoznanie uczniów i nauczycieli z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie dzieciom, oraz nauczycielom, zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu, zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci, wskazanie na konieczność stosowania zabezpieczeń i ograniczanie dostępu do nieodpowiednich stron. W tym roku DBI skupiło swoją uwagę na wspólnym działaniu w celu poszerzenia bezpieczeństwa w sieci. Bezpieczeństwo to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.
W pierwszym etapie działań to głównie na lekcjach informatyki wszyscy uczniowie szkoły mieli możliwość zapoznania się z problematyką bezpieczeństwa w sieci. Przeprowadzono pogadanki oraz zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, poznali zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Samorząd szkolny również włączył się do akcji - wykonując gazetkę informacyjną na temat bezpieczeństwa w sieci.
W styczniu i lutym zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-6 oraz projekt w programie SCRATCH dla klas starszych. Ciekawym zadaniem było przygotowanie w programie SCRATCH gry, na temat Bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie wykazali się tutaj pomysłowością oraz swoimi umiejętnościami, najlepsze prace zaprezentowano i nagrodzono na apelu.Podczas apelu, który odbył się dnia 27 lutego 2019 roku, prowadzący zaprezentował podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz szacunku. Pogadanka odbyła się na podstawie krótkich filmików z serii “Owce w sieci ” . Tematyka podejmowana w kreskówkach obejmowała:
- Bez kożuszka. Publikacja nagich zdjęć i nagrań w Internecie.
- Tajemniczy przyjaciel. Uwodzenie przez Internet – grooming.
- Nie tańcz z wilkami. Wykorzystywanie fotografii i nagrań wideo.
- Bekanie. Internet zawsze pamięta twoje błędy z przeszłości.
- Mała miss. Anoreksja, internetowe przepisy na urodę.
- Zemsta. Prześladowanie w internecie – cyberstalking.
W trakcie apelu został zorganizowany quiz wiedzy o bezpieczeństwie w sieci, w którym wzięło udział 64 uczniów. W teście uczniowie musieli się wykazać ogromną wiedzą dotyczącą Internetu i bezpieczeństwa w sieci.
Po zakończeniu akcji wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.
Informacja dotycząca naboru do klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020
Szanowni Rodzice,
Niżej zamieszczamy link do Zarządzenia nr 262/2019 Prezydenta Miasta Płocka z dnia 31 stycznia 2019r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowiania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płock.
Zarzadzenie_PMP_262_w_spr_rekrutacji_do_SP_2019-2020.doc
Informacja_dotyczaca_naboru_do_klas_I_SP_na_2018-19_(1).doc
Więcej informacji w zakładce NABÓR DO KLAS I - lewy boczny panel menu.
Lekcja dla Rodaka
Dnia18 stycznia w naszej szkole odbyło się szczególne spotkanie. Rozpoczęliśmy je minutą ciszy w związku z ogłoszoną przez pana Prezydenta Polski żałobą narodową z powodu śmierci Prezydenta Miasta Gdańsk -Pawła Adamowicza . Następnie dzieci ze świetlicy szkolnej przedstawiły krótki program słowno- muzyczny pod kierunkiem pań ze świetlicy. Dzieci poprzez pantomimę pokazały losy Polski. Nie zabrakło również tańca w którym ukazano również , że wolność naszej Ojczyzny to najwyższy priorytet. Na zakończenie przedstawienia została odśpiewana pieśń przez uczennicę klasy II pt: „Uwierz Polsko”.
Kolejnym etapem spotkania a jednocześnie kulminacyjnym punktem spotkania była „Lekcja dla Rodaka” podczas, której nasza młodzież szkolna z klas 7 i 8 a także klasy trzeciej mogły uczyć się o bolesnej karcie dziejów , ale tak samo o znaczeniu tych obszarów Rzeczypospolitej , które dzisiaj nazywamy Kresami. Lekcja została poprowadzona przez młodzież, których potomkowie zostali zesłani na Wschód. Czwórka studentów to stypendyści Fundacji dla Rodaka , którzy obecnie studiują w Polsce . Należą do nich: Eugeniusz Komerist, Taisia Rimari, Maryia- Mazhena Dzemidovich, Inga Kovtunova. Wraz z nimi gościliśmy również wolontariuszy Fundacji dla Rodaka : panią Ewę Szymańską i panią Monikę Gadomską.
Nasze dzieci podczas tej lekcji mogły dowiedzieć się : Skąd Polacy wzięli się w Kazachstanie? Dlaczego nie mogą wrócić? Jak żyją obecnie i kiedy wrócą?. Z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o tym co działo się z Polakami transportowanymi na Wschód . Dowiedzieli się również w jakich warunkach żyli i dlaczego nie wrócili zaraz po wojnie . Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję historii a także pokazanie młodemu pokoleniu , że:
- bycie Polakiem nie jest uzależnione od miejsca w którym żyjemy
- bycie Polakiem to coś więcej niż samo słowo...
- bycie Polakiem to ciągła walka , troska i tęsknota za OjczyznąAkcję Lekcja dla Rodaka swoim patronatem objęli:
- Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Stanisław Karczewski,
- Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska,
- Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki,
- Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin,
- Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz,
- Warmińsko Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki,
- Instytut Pamięci Narodowej,
- Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej,
- Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj.
Regulamin rekrutacji uczniów do programu "Z podstawówką w świat"
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
niżej zamieszczamy link do Regulaminu rekrutacji uczniów do programu finansowanego ze Środków UE
Regulamin_rekrutacji_-_Z_podstawowka_w_swiat_31.12.2018r.-wersja_ostateczna_(3).doc
"Z podstawówką w świat" - projekt współfinansowany przez Unię Europejską.
Drodzy Uczniowie, Sznowni Rodzice,
Szkoła nasza przystąpiła do projektu edukacyjnego "Z podstawówką w świat" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Głownym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w zakresie budowania i rozwoju kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacji procesu nauczania oraz podniesienia kompetencji nauczycieli. Okres realizacji projektu 01.09.2018r. - 31.08.2020r.
Więcej informacji pod linkiem
Zimowiska dla klas IV-VIII.
Zimowiska „ Ferie w szkole nie są nudne” organizowane są dla uczniów klas IV - VIII w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego Nr 20 w Płocku w dniach 28.01 – 1.02. 2019 r., w godz. 8.00 – 12.00. Program zimowiska został opracowany, by zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój, kształtować u nich nawyki zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego, oraz by zagospodarować ich wolny czas w okresie ferii zimowych. Koszt zimowiska wynosi 26zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmuje p.Jacek Piotrowski.
28.01.2019 r. Poniedziałek
8:00 – 8.50 Gry i zabawy z piłką nożną: prowadzenie piłki, zwody, podania i przyjęcia piłki, strzały na bramkę.
8.50 – 10.00 Turniej w mini piłę nożną (wybór najlepszego zawodnika, strzelca, bramkarza)
10.00 – 10:20 Postępowanie podczas załamań lodu – pogadanka.
10.20 – 11.00 Ćwiczenia doskonalące podania i chwyty „ dysku”(bekhend, forhend) – Ultimate frisbee
11.00 - 12.00 Rozgrywamy mini turniej w Ultimate frisbee
29.01.2019r. Wtorek
8:00 – 8:45 Gry i zabawy doskonalące podania i chwyty piłki, kozłowanie piłki, zwody, rzuty na bramkę – piłka ręczna.
8:50 – 9:45 Wykorzystanie poznanych elementów technicznych i taktycznych w grze szkolnej – piłka ręczna.
9:50 – 10.15 Podstawowe zasady żywieniowe - białka, tłuszcze, węglowodany (karta pracy).
10.20 - 11.00 Gimnastyczno – zwinnościowo – szybkościowy tor przeszkód pokonywany na czas.
11.05 – 12.00 L - A – Organizujemy mini konkurs skoku wzwyż.
30.01.2019 r. Środa.
8:20 Wyjazd do Kręgielni Dębowa w Galerii Wisła w Płocku.(gra w kręgle, 2 godz.)
11.30 Powrót do szkoły.
11.30 – 12.00 Pierwsza Pomoc Przedmedyczna: omdlenia, sztuczne oddychanie, masaż serca – pogadanka, odgrywamy scenki sytuacyjne.
31.01.2019 r. Czwartek.
8:00 – 8:50 Ćwiczenia lekkoatletyczne w formie obwodu stacyjnego z wykorzystaniem sprzętu „Lekkoatletyka dla Każdego”(oszczepy, vortexy, płotki lekkoatletyczne, piłki lekarskie, drabinki koordynacyjne, krzyżaki).
9:00 – 9:40 Gry i zabawy z piłką koszykową – doskonalenie elementów technicznych (rzuty, chwyty, podania, kozłowanie), konkurs rzutów do kosza.
9:45 – 10:40 Wykorzystanie poznanych elementów technicznych w grze szkolnej – piłka koszykowa.
10:45 – 11:20 Unihokej – ćwiczenia doskonalące elementy techniczne – prowadzenie piłki, podania i przyjęcia piłki, strzały na bramkę.
11.20 – 12.00 Organizujemy mini turniej w unihokeja.
01.02.2019 r. Piątek.
8:20 – Wyjazd do kina Helios - Galeria Wisła na film pt.” Mary Poppins Powraca”(130 min)
11.40 –12.00 Powrót do szkoły, podsumowanie i zakończenie zimowiska w szkole.
Zapraszamy do udziału.
Zimowiska klas I-III
Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w zimowisku pod hasłem „Zimowo, pomysłowo, sportowo!” Zimowisko odbywać się będzie w Szkole Podstawowej Nr 20 w Płocku w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku tj. od 28.01.2019 do 1.02.2019 w godzinach od 8.30 do 12.30. Wzorem lat ubiegłych planujemy wyjścia do różnych placówek kulturalno - rozrywkowych na terenie miasta; kręgielnia, kino, zoo, muzeum, dom kultury oraz zajęcia twórcze, muzyczno-ruchowe na terenie szkoły. Koszt zimowiska 50zł. Dzieci każdego dnia przynoszą ze sobą legitymację szkolną, drugie śniadanie, obuwie na zmianę. Proponujemy:-)
Poniedziałek; Wyjazd do kina Helios na film, zajęcia w grupach, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu /może na śniegu:-)/.
Wtorek; Zajęcia w kręgielni – współzawodnictwo w grupach, karaoke piosenki dziecięcej.
Środa; Zajęcia w Ogrodzie Zoologicznym, zajęcia w grupach i quiz przyrodniczy, projekt znaczka pocztowego.
Czwartek; Podchody w muzeum, warsztaty z przewodnikiem w Muzeum Mazowieckim, budowle z klocków.
Piątek; Bal karnawałowy - Na dworze królewskim –taniec dworski, turniej rycerski, zwyczaje dworskie lub warsztaty w domu kultury.
Planowany program może ulec niewielkiej zmianie.
Zgłoszenia prosimy kierować do wychowawców klas, którzy przekażą dziecku deklarację uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału :-)
Życzenia Świąteczne
Okres świąt w naszej szkole, to magiczny czas: kiermasz ozdób świątecznich, akcja charytatywna CEGIEŁKA, Mikołajki, spotkania opłatkowe i Jasełka.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem, życzymy Wam drodzy Uczniowie i Rodzice, by magia grudniowego czasu przeniosła się ze szkoły do Waszych domów. Poczujcie ją!
Niech te Święta i wieczór Wigilii upłyną Wam w pokoju i radości, przy serdecznych życzeniach, zapachu gałązki świerkowej i starych kolędach polskich. Mikołaj niech obdarzy Was wspaniałymi prezentami. Nowy Rok niech będzie pełen pozytywnych zdarzeń.
Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku
Zakończenie akcji charytatywnej CEGIEŁKA
Jak co roku w listopadzie ruszyła akcja charytatywna CEGIEŁKA. I jak w ubiegłych latach wsparliśmy "Choinkę Daroczyńców". W tym roku zbierano pieniądze dla noclegowni dla kobiet przy ul. Misjonarskiej i na operację Antosia Faberskiego, dziewięciolatka zmagającego się z poważną chorobą genetyczną. Oto wpis na wyborcza.pl:
"Choinkę wsparła [...] społeczność Szkoły Podstawowej nr 20. Dostaliśmy od nich pięknego maila: „Nasza szkoła jest niewielka (ponad 450 osób), ale serca mamy wielkie. Jest to kolejny raz, kiedy wspieramy tę szczytną akcję. Od listopada do połowy grudnia prowadziliśmy akcję charytatywną i rozprowadzaliśmy cegiełki wśród społeczności szkolnej. Koszt jednej cegiełki to 2 zł. Od lat akcję koordynują panie: Mariola Milewska i Bogumiła Piotrowska.
Kochani, jesteście wspaniali! Renifer za wasze 650 zł już stoi przy naszym wirtualnym drzewku!"
Wśród naszych uczniów, którzy wsparli akcję, rozlosowaliśmy nagrody. Oprócz słodyczy i świecącego bałwanka, nagrodą był bilet do kina. Nagrodę tą ufundowało kino Helios w Płocku.
Ponadto uczniowie, którzy wyróznili sie w wspieraniu akcji, uzyskali punkty dodatnie z zachowania w kategorii -"Udział w akcji charytatywnej".
Dziękujemy wszystkim Daroczyńcom!
NOCOWANIE W KRAINIE ŚWIETEGO MIKOŁAJA
Dnia 14 grudnia w naszej szkole odbyło się nocowanie " W Krainie Świętego Mikołaja ". Panie ze świetlicy szkolnej stanęły na wysokości zadania ,żeby przygotować dzieciom klimat miejsca odległej Laponii w której mieszka Mikołaj. Dzieci były podzielone na trzy grupy: Mikołajki, Bałwanki i Gwiazdeczki. Zadaniem grup było zdobycie jak największej liczby punktów podczas różnorodnych konkurencji przygotowanych przez panią Magdalenę Rycombel - takich jak : Familiada, Tworzenia portretu Mikołaja, Pakowania prezentu, Podchody , Karaoke.Nad sprawiedliwym ocenianiem czuwała komisja. Prócz super zabawy panie zadbały również o pełne brzuszki😊... każde dziecko mogło zjeść tyle tostów na ile miało ochotę... Dzieciaczki dostały również soczki , które dostały od naszych zaprzyjaźnionych Aniołów, którzy jak zawsze wolą zostać naszymi anonimowymi darczyńcami😘... Po nocnej toalecie dzieci zostały przeniesione w magiczny świat bajki świątecznej pt: " Pierwsza gwiazdka ".... Był to czas kiedy większość dzieci zasnęła i śniła cudowne sny😉.. Nastepnego dnia dzieci prócz śniadania w postaci płatków dostały również odpowiedź na list który wcześniej napisały do świętego Mikołaja i słodki prezent. Zwieńczeniem całości nocowania w Krainie Świętego Mikołaja było podarowanie dzieciom dyplomów grzeczności. To co działo się podczas nocowania możecie zobaczyć w poniższej fotorelacji😊
LEKCJA O KAZACHSTANIE I NASZYCH RODAKACH
Dnia 13 grudnia odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie w ramach Rodzic- Ekspert. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Gadomskiej a jednocześnie wolontariusza Fundacji dla Rodaka dzieci mogły poznać trochę historii naszej Polski i naszych rodaków na Kresach a dokładnie w Kazachstanie . Pani Monika pokazała dzieciom ,gdzie leży Kazachstan i jaką powierzchnię zajmuje w stosunku do Polski . Prócz tego pokazała dzieciom kilka rzeczy przywiezionych z Kazachstanu : pieniążki, matrioszki, nakrycie głowy, zdjęcia … Mówiła o naszych rodakach, którzy bardzo chcą wrócić do Polski, którzy mimo tego że są tak daleko od Polski starają się nie zapomnieć o tym , że są Polakami. Na miarę swoich możliwości i przy pomocy darczyńców starają się troszczyć o propagowanie języka polskiego wśród swoich dzieci ( nadmienię , że językiem urzędowym w tym regionie jest język rosyjski) . Dzięki Fundacji dla Rodaka dokładnie miesiąc temu udało się otworzyć polskie przedszkole . Myślę , że taka lekcja na długo zostanie w pamięci naszych dzieci . Dziękujemy Pani Monice , że zechciała nam opowiedzieć a tym samym uwrażliwić na sytuację jaką mają nasi Rodacy . Jeszcze raz ogromne podziękowania!
Archiwum Aktualności