Nabór do klas I szkół podstawowych - informacja dla rodziców
Informacja dotycząca zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej
Szanowni Państwo Rodzice,
do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się, na podstawie zgłoszenia rodziców, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.
Dla Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły obwodowej, system informatyczny NABO zostanie uruchomiony w dniach 2 marca od godz. 9.00 – 29 maja 2020 r. do godz. 15.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać
z pomocy w szkole podstawowej.Po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: www.ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje – szkoły podstawowe, Rodzice dziecka wypełniają w zgłoszeniu dane standardowe (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania, dodatkowe informacje o dziecku). Wydrukowane i podpisane zgłoszenie rodzice składają w szkole obwodowej. Podpisy złożone na zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie (pobrane z systemu naborowego) o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).
Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły przyjmowane są z urzędu.
Aktualnie obowiązuje uchwała nr 168/IX/2019 Rady Miasta Płocka z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płock oraz określenia ich obwodów. W związku z powstaniem nowych ulic w Płocku na sesji Rady Miasta Płocka w dniu 27 lutym 2020 roku zaplanowano zmianę ww. uchwały.
Na stronie Płockiego Portalu Oświatowego www.ppo.zjoplock.pl
w zakładce Obwody istnieje możliwość, po wpisaniu adresu zamieszkania, sprawdzenia szkoły obwodowej.Informacja dotycząca rekrutacji do klas I szkół podstawowych
dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły
Szanowni Państwo Rodzice,
kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. Zatem nabór na wolne miejsca do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły zostanie uruchomiony po przyjęciu dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły prowadzona będzie
z wykorzystaniem systemu informatycznego, który zostanie uruchomiony
w dniach 15 czerwca od godz. 9.00 - 17 czerwca 2020 r. do godz. 15.00 Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty
w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.Po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: www.ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje – szkoły podstawowe, Rodzice dziecka wypełniają we wniosku dane standardowe (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania, dodatkowe informacje o dziecku).
Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do trzech wybranych szkół. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru. Niezależnie od liczby wybranych szkół, rodzice/prawni opiekunowie składają wydrukowany i podpisany wniosek wraz
z oświadczeniami niezbędnymi do potwierdzenia kryteriów o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.Podpisy złożone na wniosku są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły. Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć oraz podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
O przyjęciu do szkoły decyduje suma punktów uzyskana w postępowaniu rekrutacyjnym. Kandydaci będą przyjmowani w kolejności, począwszy od najwyższej liczby uzyskanych punktów.
W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę następujące kryteria, którym przyznaje się określoną liczbę punktów:
1) Rodzeństwo dziecka ubiegającego się o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej kontynuuje edukację w tej szkole – 16 pkt;
2) Dziadkowie, przez których odbierane będzie dziecko po zajęciach, zamieszkują w obwodzie danej szkoły – 8 pkt;
3) Miejsce pracy jednego z rodziców (opiekunów prawnych) znajduje się
w obwodzie danej szkoły – 4 pkt.Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany.
Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:
- złożyć wniosek do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych,
- wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej
w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,- złożyć do sądu administracyjnego skargę na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły.
Kandydaci do klasy I Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej
I stopnia, którzy przejdą pozytywnie sprawdzian predyspozycji wypełniają elektroniczny wniosek do OSM I stopnia w dniach w dniach 15 czerwca od godz. 9.00 - 17 czerwca 2020 r. do godz. 15.00.Poniżej zamieszczono harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły, który został określony Zarządzeniem Prezydenta Miasta Płocka Nr 1244/2020 z dnia 23 stycznia 2020 roku.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Płock jest organem prowadzącym, na rok szkolny 2020/2021.
(dot. uczniów spoza obwodu szkoły)
Informacja_dotyczaca_naboru_do_klas_I_SP_na_2020-21-POZA_OBWODEM(1).doc
Harmonogram czynności w postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Płock jest organem prowadzącym, na rok szkolny 2020/2021*.
Informacja_dotyczaca_naboru_do_klas_I_SP_na_2020-21-NABOR_UZUPELNIAJaCY.doc
* Postępowanie uzupełniające odbywa się bezpośrednio w danej szkole.
https://sp-plock.nabory.pl/
Chłopcy Mistrzami Płocka.
Chłopcy Mistrzami Płocka w mini siatkówce szkół podstawowych rocznika 2007 i młodsi - Brawo 6s
To kolejny dowód na to, że dobre przygotowanie lekkoatletyczne, przekłada się na wyniki w innych dyscyplinach sportowych.
Dziewczynkom poszło nieco gorzej, bo kończą rozgrywki na 4 miejscu, rywalizowały jednak głównie ze szkołami zajmujacymi się tylko piłką siatkową, natomiast my trenujemy "siatkę" obok innych dyscyplin sportowych Gratulacje dla uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali Mistrzów do turnieju siatkarskiego p.Reginie Siwanowicz i p.Jackowi Piotrowskiemu.🏐🥇🏆
Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznik 2009
Dziś tj.28 lutego 2020r. chłopcy zajmują III miejsce w halowym turnieju piłki nożnej rocznika 2009 i mł. Naszą szkolę reprezentowało 10 chłopców, w tym aż 6 trzecioklasistów, a i tak udało nam się wywalczyć brązowy medal. Na największe wyróżnienie zasuguje Jaś Zarębowski, który "rozdawał" "piękne" piłki kolegom z drużyny.
Duże brawa dla wszystkich chopców, którzy systematycznie trenują w swoich klubach piłkarskich, a także dla ich trenerów klubowych. Jak przekazal nam pan Jacek: "Ja tylko zebrałem ich dziś w jedną grupę, bo wiadomo w grupie...‐ SIŁA."👊👊👊
"Z podstawówką w świat" - projekt współfinansowany przez Unię Europejską.
Uczestniczymy w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich pn. "Z podstawówką w świat".
W ramach projektu uczniowie nasi korzystają z zajęć wyrównawczych z matematyki, zajęć wyrównawczych z języka angielskiego, zajęć z przyrody/biologii opartych na metodzie eksperymentu, rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach koła z informatyki z elementami robotyki i programowania, biorą udział w zajęciach korekcyjno- kompensacyjnych. Ogółem z różnorodnych zajęć korzysta 169 uczniów. Zajęcia odbywają się w wymiarze 31 godzin tygodniowo.
W hołdzie bohaterom z 1920 roku.
Rok 2020 to setna rocznica ważnego dla wszystkich płocczan wydarzenia. W 1920 roku nasi bohaterscy przodkowie walczyli z Bolszewikami. Klasa Vc z Panią Renatą Grabowska i Panem Tomaszem Siczkiem wybrała się dziś na wycieczkę, aby odwiedzić miejsca, które mają związek z tymi wydarzeniami. Byliśmy przed Odwachem, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa z umieszczonymi na niej obrońcami Płocka. Na Placu G. Narutowicza znajduje się również kolumna zwycięstwa. Zobaczyliśmy również tablicę pamiątkową umieszczoną przed wejściem do płockiego ratusza. Jest ona związana z nadaniem naszemu miastu w 1921 roku Krzyża Walecznych za bohaterstwo w wojnie z Bolszewikami. Odwiedziliśmy też mało znane miejsce, które znajduje się na ulicy Misjonarskiej, gdzie w 1920 roku znajdowała się barykada obrońców.
18
Mistrzowie w Ultimate Frisbee
Wracamy po krótkiej przerwie, tym razem jak mistrzowie Płocka szkół podstawowych w Ultimate Frisbee. Do turnieju zgłosiło się 8 szkół podstawowych, ale to nasze "talerze" latały najszybciej i najcelniej, dodatkowo Igor Wojciechowski kl.8b wybrany przez obserwatorów jako najlepszy zawodnik turnieju.🏆🥇👊 Gratulujemy zwycięskiej drużynie i trenerowi p.Jackowi Piotrowskiemu.
25 Edycja Płockiej Ligi Szachowej
Tomasz Zbrzezny to dla Płocczan szachowy autorytet. Grupa 6 uczniów, naszych adeptów królewskiej gry wzięła udział w 25 edycji płockiej ligi szachowej, której twórcą jest Pan Tomasz. W zajęciach turniejowo-warsztatowych wzięli udział Wiktor, Igor i Marcel z 4a, Patryk z 6b oraz Karol i Igor z 7a. Na szczególne uznanie zasłużył Karol Szumański, dla którego był to debiut w turniejowych szrankach. Nasz dzielny szachista wygrał wszystkie partie. Zawodników do rozgrywek przygotował p.Tomasz Siczek.
Pomysł na ferie zimowe w naszej szkole.
W związku ze zbliżajacymi się feriami zimowymi 10.02.2020 - 21.02.2020, zapraszamy uczniów klas I-III i IV - VIII do udziału w zimowisku pod hasłem „Z nami nuda się nie uda!” Zimowisko odbywać się będzie w Szkole Podstawowej Nr 20 w Płocku w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku tj. od 10.02.2020 do 14.02.2020 w godzinach od 8.30 do 12.30 dla klas młodszych i od 8.00 . Wzorem lat ubiegłych planujemy wyjścia do różnych placówek kulturalno - rozrywkowych na terenie miasta; kręgielnia, kino, zoo, muzeum, dom kultury oraz zajęcia twórcze, muzyczno-ruchowe na terenie szkoły. Koszt zimowiska 50zł. Dzieci każdego dnia przynoszą ze sobą legitymację szkolną, drugie śniadanie, obuwie na zmianę.
Proponujemy:-)
Poniedziałek 10.02.2020 ; „Filmowo i bajkowo”
- Zapoznanie z regulaminem zimowiska,
- Pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zimowiska, podział na grupy.
- Wyjazd do kina Helios na film.
- Wykonanie plakatu związanego z obejrzanym filmem lub zabawy zimowe na śniegu.
Wtorek 11.02.2020; „Bowling - wyzwolenie pozytywnych emocji”
- Zabawy przy muzyce dla dzieci - karaoke.
- Gry i zabawy integrujące grupę – poznajmy się.
- Wyjazd do Kręgielni i rywalizacja na gruncie sportowym 2 godz..
- Małe co nieco, czyli szaleństwo kulinarne dla wygłodniałych.
- Mam talent – prezentacja swoich pasji, zainteresowań lub rzeźby ze śniegu,
Środa 12.02.2020; „I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate, te co skaczą i fruwają – w odwiedziny zapraszają” wizyta w ZOO
- zabawy integracyjne przy muzyce,
- zajęcia w Ogrodzie Zoologicznym,
- zajęcia w grupach i quiz przyrodniczy,
- projekt znaczka pocztowego.
Czwartek 13.02.2020; „Śladami Pyzy Mazowieckiej”
- Turniej gier planszowych: scrablle, warcaby, szachy, rummikub.
- Szlakiem Książąt Mazowieckich – podchody w mieście z poszukiwaniem i wykonywaniem zadań.
- Wyjazd do Muzeum Mazowieckiego – warsztaty – poszukiwanie korony królowej Bony lub budowa igloo.
Piątek 14.02.2020; „Igrzyska sportowe i Uczta Bogów” - lub niespodzianka, jeżeli dostaniemy pieniądze od sponsorów.
- warsztaty sportowe - zapalenie znicza olimpijskiego,
- nazewnictwo dyscyplin sportowych,
- rywalizacja sportowa w wybranych dyscyplinach,
- zasada fair play,
- mitologia gracka /charakterystyczni bogowie i wykonanie ich atrybutów/,
- wspólne świętowanie na Olimpie.
Propozycja sportowego zimowiska dla klas IV - VIII:
10.02.2020 r. Poniedziałek
8:00 – 8.50 Gry i zabawy z piłką nożną: prowadzenie piłki, zwody, podania i przyjęcia piłki, strzały na bramkę.
8.50 – 10.00 Turniej w mini piłę nożną (wybór najlepszego zawodnika, strzelca, bramkarza)
10.00 – 10:20 Postępowanie podczas załamań lodu – pogadanka.
10.20 – 11.00 Ćwiczenia doskonalące podania i chwyty „ dysku”(bekhend, forhend) – Ultimate frisbee
11.00 - 12.00 Rozgrywamy mini turniej w Ultimate frisbee
11.02.2020r. Wtorek
8:00 – Wyjazd do kina Helios - Galeria Wisła na film pt. (repertuar nie jest na ferie jeszcze znany)
11:00 – Powrót do szkoły.
11:00 - 12:00 Rozgrywamy mini turniej w badmintona - gry podwójne.
12.02.2020 r. Środa.
8:00 – 8:50 Ćwiczenia lekkoatletyczne w formie obwodu stacyjnego z wykorzystaniem sprzętu „Lekkoatletyka dla Każdego”(oszczepy, vortexy, płotki lekkoatletyczne, piłki lekarskie, drabinki koordynacyjne, krzyżaki).
9:00 – 9:40 Gry i zabawy z piłką koszykową – doskonalenie elementów technicznych (rzuty, chwyty, podania, kozłowanie), konkurs rzutów do kosza.
9:45 – 10:40 Wykorzystanie poznanych elementów technicznych w grze szkolnej – piłka koszykowa.
10:45 – 11:15 Unihokej – ćwiczenia doskonalące elementy techniczne – prowadzenie piłki, podania i przyjęcia piłki, strzały na bramkę.
11.15 – 12.00 Organizujemy małe gry taktyczne w unihokeja.
13.01.2020 r. Czwartek.
8:00 – 8:30 Gry i zabawy doskonalące podania i chwyty piłki, kozłowanie piłki, zwody, rzuty na bramkę – piłka ręczna.
8:30 – 9:20 Wykorzystanie poznanych elementów technicznych i taktycznych w grze szkolnej – piłka ręczna.
9:30 - Wyjazd do Kręgielni Dębowa w Galerii Wisła w Płocku.(gra w kręgle, 2 godz.)
12:00 Powrót do szkoły
14.02.2020 r. Piątek.
8:00 – 8.45 Doskonalenie umiejętności technicznych w piłce siatkowej – odbicia piłki sposobem górnym, dolnym, serwis, nauka ataku – zasób ćwiczeń.
8.50 – 10.00 Rozgrywamy mini turniej w piłkę siatkową – „gra czwórek” mecz „każdy z każdym”
10:00 –10:25 Pierwsza Pomoc Przedmedyczna: omdlenia, sztuczne oddychanie, masaż serca – pogadanka, odgrywamy scenki sytuacyjne.
10:30 -11:50 Gry pojedyncze w badmintona – turniej (wybór najlepszego zawodnika)
11.50 –12.00 Podsumowanie i zakończenie zimowiska w szkole.
Planowane programy mogą ulec niewielkiej zmianie.
Zgłoszenia prosimy kierować do wychowawców klas, którzy przekażą dziecku deklarację uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału :-)
Jasełka 2019
W pięknej zimowej scenerii uczniowie z naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Symbolicznie została pokazana walka dobra ze złem. Młodzi aktorzy w bardzo obrazowy sposób pokazali najcenniesze wartości takie jak miłość w rodzinie, szacunek do drugiego człowieka i dostrzeganie tego co wokół nas dobre i pozytywne. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy 5a pod kierunkiem p.Małgorzaty Boszko i Agnieszki Wojdy, kolędy wykonali uczniowie z chóru klas IV-VIII pod kierunkiem p.Mateusza Szulborskiego, taniec zaprezentowały dziewczynki z zumby pod kierunkiem trenerki p.Anny Wiśniewskiej, a dekorację wykonały p.Agnieszka Wojda i p.Małgorzata Stawiarska. Bardzo dziękujemy za piękny występ i świąteczne przesłanie.
20Taniec w wykonaniu dziewczynek przygotowany pod kierunkiem trenerki p.Anny Wiśniewskiej.
Etiuda teatralna.
W okresie przedświatecznym członkowie z kółka teatralnego pod kierunkiem p.Olgi Barańskiej przygotowali dla uczniów klas I-III etiudę teatralną z przesłaniem świątecznym. Piękna prezentacja dostarczyła małym widzom wiele refleksji nad codziennym życiem, radości, ale jednocześnie przyponiała o miłości, szacunku do drugiego człowieka i o tym, żeby w czasie świąt nikt nie był sam. Dziękujemy za piękną prezentację:-) Gratulujemy udanego debiutu i życzymy kolejnych udanych wystepów.
W etiudzie wystąpili uczniowie z klasy VIs, VIa i VIb. cz.1
Etiuda cz.2
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Noweg Roku 2020
Świąt spokojnych, pachnących choinką, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych pięknych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija
życzy
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku
Świąteczna inicjatywa Rady Osiedla Borowiczki :-)
Nauka nie musi być przykrym obowiązkiem. Dowiedli tego przedstawiciele Rady Osiedla Borowiczki, którzy w dniu 19 grudnia gościli w SP 20 w Płocku. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia członkowie rady z przewodniczącym p.Konradem Guzankiem przygotowali dla naszych najmłodszych uczniów z klas I-III piękne prezenty gwiazdkowe, które stały się dla dzieci radosną, przedświąteczną niespodzianką. Przewodniczący Rady Osiedla p.Konrad Guzanek odwiedził każdą klasę i złożył wszystkim milusińskim życzenia świąteczne oraz obdarował każdego ciekawą grą edukacyjną z różnych dziedzin wiedzy. Dzieci otrzymały różnorodne gry planszowe utrwalające zasady ortografii, tabliczkę mnożenia, wiedzę przyrodniczą, społeczną oraz quizy, kalambury i łamigłówki. Wszystkie gry z pewnością rozbudzą w dzieciach koncentrację i umiejętność logicznego myślenia, pomogą poprawić refleks i koordynację ruchową oraz pozwolą rodzinie spędzić ze sobą niezapomniane chwile. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie klas I-III serdecznie dziękują Radzie Osiedla Borowiczki za wspaniały dar serca i owocną współpracę.
3
Finał szachowy w Warszawie.
Trzech muszkieterów z 4a w miniony poniedziałek udanie rywalizowało w MSCD w Warszawie podczas rozgrywanego tam finałowego turnieju. Nad spodziewanie dobrze spisał się Łukasz Popielski, który w stawce 46 najlepszych młodych szachistów na Mazowszu zdobył 1 miejsce. Niewiele gorzej od niego spisał się drugi z podopiecznych Pana Tomasza Siczka, Miłosz Gadomski, który był 5. W rywalizacji finałowej wziął także udział Wiktor Polańczyk, który został sklasyfikowany w pierwszej 30 turnieju. Gratulujemy młodym szachistom i p.Tomaszowi Siczkowi, który przygotował młodych zawodników do turnieju.
3
Andrzejki w klas I-III.
Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb … Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, dlatego też w dniu 27 listopada uczniowie z klas I-III przy dźwiękach muzyki znanych przebojów tańczyli i brali udział we wróżbach przygotowanych przez p.Monikę Palmąkę, p.Magdalenę Rycombel i p.Kingę Kozłowską. W czasie przerwy w zabawie dzieci korzystały z poczęstunku w klasach przygotowanego przez rodziców.
32
Obchody Dnia Pluszowego Misia.
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada w naszej szkole swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Uczniowie z klas I-III zebrali sie na uroczystym apelu, żeby wspólnie świętować ten dzień. Wszystkich bardzo tanecznie przywitał zespól taneczny dziewczynek z klasy 3b i 5b kierowany przez trenerkę zumby p.Anię Wiśniewską, która od kilku lat współpracuje z nami. Następnie p.Agnieszka Kawczyńska przybliżyła nam historię pluszowego misia. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Po tak niezwykłej historii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną z misiami w bajkach i filmach w roli głównej. Kolejną atrakcją był masaż misiów przyniesionych przez dzieci, poprowadzony przez p.Beatę Łabiszewską. Najwięcej zabwy i radości było przy konkurach "misiowych", w których uczestnicy musieli wykazać się sprytem, kreatywnością i właściwą współpracą. W konkursie plastycznym "Miś", na który wpłynęło bardzo dużo prac, zostały przyznane złote, srebrne i brązowe misie. Na koniec uroczystości dzieci odśpiewały swoim misiom STO lat. O oprawę adiowizualną apelu i dekoracje zadbała p.Małgorzata Stawiarska.
60
Wicemistrzowie Płocka w koszykówce.
Dziś bez łez, oznak radości, raczej lekko zawiedzeni, nie po naszej myśli, bo było naprawdę blisko... ‐ Wicemistrzowie Płocka w koszykówce- tym razem nasi Mężczyźni...Dla poprawy humoru odwiedzieliśmy ulubioną przez dzieci restaurację...oczywiście jedliśmy sałatki...
Mistrzowie i wicemistrzowie Płocka w Badmintonie.
Dziewczynki z 6s Mistrzyniami, chłopcy z 6s Wicemistrzami Płocka w badmintonie!!! Dobra passa naszych sportowców trwa. Po wielu sukcesach w lekkiej atletyce, dziś w pięknym stylu w grach pojedynczych i podwójnych zdobywamy dwa medale - złoty i srebrny, tym samym, złote medalistki awansują do zawodów miedzypowiatowych.
Turniej szachowy - Memoriał im. Stanisława Tusznickiego.
W minioną sobotę w płockiej "70" odbył się Memoriał im. Stanisława Tusznickiego. Naszą szkołę reprezentowali tym razem Wiktor Polańczyk, Miłosz Gadomski, Łukasz Popielski, Patryk Konieczny, Igor Zych i Dorian Sałaciński. W tym silnie obsadzonym turnieju szachowym Igor Zych zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej . Niewiele gorzej poszło Łukaszowi Popielskiemu, który był drugi w gronie najmłodszych szachistów. Na słowa uznania zasługują również osiągnięcia Miłosza Gadomskiego i Patryka Koniecznego, którzy wywalczyli piątą kategorię szachową. Zawodników do turnieju szachowego przygotował p.Tomasz Siczek.
14
Projekt "Szkoła Pamięta".
Tradycyjnie Miesiąc listopad to czas zadumy i refleksji nad tym co przemija. Odwiedzamy wtedy cmentarze. Także i w tym roku nasza szkoła nie zapomniała o bohaterach minionych dni , którzy walczyli o wolność naszej"Małej Ojczyzny". Zamiar ten zrealizowaliśmy przez zaangażowanie się w ogólnopolski projekt MEN-u- "Szkoła Pamięta". W ramach tego działania klasa V c (wraz z Panią Renatą Grabowską i Panem Tomaszem Siczkiem ) odwiedziła najstarszy płocki cmentarz-"Płockie Powązki". Podczas tego wyjazdu oddaliśmy cześć bohaterowi obrony Płocka w 1920 Antolkowi Gradowskiemu roku i powstańcom styczniowym spoczywającym na tej nekropolii.
Archiwum Aktualności