• KIDS ATHLETICS

• Od 1 września 2015r. nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego programu „KID’S  ATHLETICS” – Lekkoatletyka dla każdego, realizowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu nasza szkoła otrzymała atrakcyjny sprzęt do nauczania konkurencji lekkoatletycznych w wysokości 5500,00 zł, a uczniowie dostali możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, poza godzinami lekcyjnymi pod okiem pana Jacka Piotrowskiego, poszerzając swoje zainteresowania i pasje. Programem zostali objęci uczniowie klas IV-VI. Zajęcia lekkoatletyczne odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałek 13:40-14:40, środa 12:40-13:40, czwartek 12:40-14:40. Program realizuje nauczyciel w-f Jacek Piotrowski.

Założenia programu

Program upowszechniania lekkiej atletyki Lekkoatletyka dla każdego to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów. Program ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Na dalszych etapach projekt umożliwia kierowanie przebiegiem selekcji i naboru młodych zawodników, a poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych w całej Polsce zwiększa dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

Lekkoatletyka dla każdego! to specjalna propozycja dla każdej grupy wiekowej. Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej zapraszamy do sportowej zabawy wg. opracowanej przez IAAF formuły „Kids’ Athletics”, a uczniom starszych klas szkoły podstawowej proponujemy zajęcia w formie treningów i zawodów lekkoatletycznych.

Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego przewiduje również organizację imprez i zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale też mają okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

Realizacja programu jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron: Ministerstwa Sportu i Turystyki, koordynatorów programu, trenerów, dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów, rodziców, jak również przedstawicieli klubów lekkoatletycznych, jednostek samorządu terytorialnego i sponsorów.