• Smok Mądragon daje radę.

• „SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ” to edukacyjny projekt profilaktyczny objęty honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym realizowany jest w klasie IIa, IIb, IIc. Koordynatorem projektu jest pedagog p.Mariola Kubiak, a realizującymi projekt wychowawcy klas drugich p.Anna Wasilewska, p.Małgorzata Stawiarska, p.Agnieszka Kawczyńska.

Projekt obejmuje szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu – w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy. Akcja adresowana jest do dzieci w wieku 6–9 lat, dlatego została przygotowana w konwencji bajkowo-fantastycznej. Jest to zabawna historia przygód kosmicznych bohaterów, którzy przybyli na Ziemię z ekspedycją badawczą z tajemniczej planety Bezpieczeństwa i Rozwagi. Ich przywódcą i mentorem jest rozważny i niezwykle mądry Smok Mądragon, który wraz ze swymi kosmicznymi przyjaciółmi odkrywa pewne zaskakujące dla nich reguły życia na Ziemi, a dzieci mogą razem z nimi uczyć się i poznawać podstawowe zasady bezpieczeństwa.