• Styczeń 2023

•

Przyjaciele są jak ciche anioły . Dnia 27 .01. 2023 świetliczaki pod kierunkiem pani A. Stołpiec postanowiły wydrukować anioły w druku 3D . Nie był to jedyny druk 3D ponieważ nasze świetliczaki chciały wykorzystać anioły w akcji charytatywnej pod hasłem : Anielskie Walentynki dla Superbohaterów . Codziennie drukowały anioły tak , żeby zrobić ich jak najwięcej . Anioły były rozprowadzone w szkole a datek , który został pozyskany przekazaliśmy superbohaterom- dzieciom naszych absolwentów , których los doświadczył już w tam młodym wieku . Nasze świetliczaki  zostały cichymi aniołami .

• Robotyka

• Robotyka dla dzieci łączy w sobie różne dziedziny, a najmłodsi poznają je i mimowolnie uczą przez dobrą zabawę. Zajęcia z robotyki polegają na budowaniu, konstruowaniu i programowaniu robotów, dzięki czemu dzieci widzą efekty swoich działań. Robotyka ułatwia przejście przez kolejne etapy edukacji, wzmaga ciekawość do otaczającego świata i mocno angażuje. Nasze dzieci łączą kilka dziedzin: programowanie, konstruowanie, sensorykę, automatykę, informatykę i mechanikę. Mają za zadanie skonstruować prostego robota, a potem zaprogramować go tak, aby wykonywał określone czynności. To kreatywna zabawa, która uczy logicznego myślenia, a ponadto pokazuje zależności między poszczególnymi działaniami.

Zapraszamy do obejrzenia wytworów skonstruowanych przez naszych zdolnych uczniów .

• Świetlica

• Mini Waffle uwielbiają nasi najmłodsi w świetlicy szkolnej . Klocki są nie tylko świetną, odprężającą i wyciszającą rozrywką , ale też mają wyjątkowo korzystny wpływ na rozwój dzieci. Układanie mniej lub bardziej skomplikowanych budowli pomaga im ćwiczyć psychomotorykę, a do tego pobudzają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Dzieci mogą układać domki, pojazdy, zwierzątka itp. Według wzoru ze zdjęcia albo samodzielnie projektować własne konstrukcje.

Proste, klasyczne kolory urozmaicają ich wygląd.

Wspólne układanie klocków Mini Waffle pomaga również ćwiczyć umiejętności społeczne, takie jak np. praca w zespole, ustalanie kompromisów czy po prostu dzielenie się zabawką.

Poniżej można zobaczyć jakie rzeczy stworzyły nasze świetliczaki.