• W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas akademii uczniowie klas 8b,8s i 6c przypomnieli najważniejsze fakty związane z tym historycznym świętem. Dopełnieniem całego występu był występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem pana Mateusza Szulborskiego. Przypomniano patriotyczne piosenki, które wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Na koniec Uczniowie klasy 1b zaśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Cała uroczystość zamknęła przemowa pani wicedyrektor Marii Żółtowskiej.

Podczas uroczystości został wykorzystany sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Dnia 4 listopada odbył się w naszej szkole wieczór filmowy w zaczarowanym świecie wróżek Disneya . Dzieci miały za zadanie przebrać się w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek . Uroczyste otwarcie wieczoru przygotowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej : p. Kamilę Rydzyńską i p. Małgorzatę Adamowską odbyło się o godzinie 17.10. Panie przygotowały dla uczniów zabawy oraz zagadki . Około godziny 19.00 uczniowie odtańczyli słynny układ do utworu Chocolatte.  Kolejnym etapem wieczoru był seans filmowy . Nasi bohaterowie z bajek jedząc popcorn oglądali wybraną bajkę . Na sam koniec wieczoru filmowego uczennice  z Wolontariatu „Młodzi pomocni” wybrali uczniów , którzy według nich byli najciekawiej przebrani . Zostało przyznanych 8 nagród . Dziewczynki wybrały również króla i królową balu . Królową balu została Marysia Urbańska a królem Adaś Żółtowski. Nad uczniami opiekę sprawowały również wychowawcy świetlicy : p. Jolanta Ciska , p.Agnieszka Stołpiec , p. Kinga Kozłowska  oraz kierownik świetlicy Olga Gray . Panie również stanęły na wysokości zadania i przebrały się za swoich bohaterów z bajek. Zabawa była rewelacyjna . Trzy godziny minęły tak szybko że trzeba było się żegnać . Wszyscy uczniowie pod opieką rodziców wrócili bezpiecznie do domu. Mamy nadzieję , że będą miło wspominać czas wieczoru jesiennego.
        Nasz wieczór zbiegł się z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek obchodzonym 5 listopada. Jest to również dzień urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego twórcy bajek, który w latach 30. XX wieku założył w Hollywood The Walt Disney Company – wytwórnię produkującą filmy rysunkowe.

Podczas wieczoru został wykorzystany sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości

• W listopadzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem drukarki 3D . Z racji tego,  że listopad to miesiąc magii i duchów postanowili wydrukować na zajęciach małego duszka . Uczniowie klas starszych zapoznali się z programem Tinkercad, służącym między innymi do projektowania w środowisku 3D. Warto podkreślić, że praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D.

Uczniowie zapoznali się jak wykonać projekt przeznaczony do druku 3D, jakich materiałów eksploatacyjnych użyć, aby otrzymać zaprojektowany obiekt, jakie są praktyczne zastosowania drukarek 3D.

Na koniec uruchomiliśmy drukarkę 3D , żeby zarejestrowała nam proces drukowania naszego listopadowego duszka . Efekt końcowy duszka można obejrzeć na poniższych zdjęciach . Uczestnicy zajęć byli pod ogromnym wrażeniem oglądając efekt druku 3D w postaci gotowego duszka .