• Nowości

• Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe, ciekawe książki. Mamy nadzieję, że będą to interesujące propozycje dla naszych uczniów. Oto przykłady naszych nowości:

• A.Lindgren - "Ronja, córka rozbójnika"

"...Myślę, że źródłem, z którego zrodziła się Ronja, był fakt, że żyłam w mieście, tęskniąc za dziką okolicą, za lasem. Wtedy przyszła z pomocą fantazja. Ujrzałam górę, a na jej szczycie zbójnicki zamek, który nagle pękł na pół..."

• F.A. Ossendowski - "Słoń Birara"

"...Słoń Birara jest ważnym członkiem rodziny małego Amry. Jest silny, wytrwały i doskonale zna pracę w dżungli. Po nagłej śmierci dziadka, który kierował pracą Birary przy wyrębie drzew, dziesieciletni Amra musi z dnia na dzień przyjąć jego obowiązki kornaka..."

• B.Williams - "Aleksander Graham Bell i telefon"

"...Naukowcy mówią - Możesz zbudować prosty telefon z metalowych puszek i kawałka sznurka. Telefon komórkowy przesyła rozmowy za pośrednictwem fal radiowych..."