• O bibliotece

• Biblioteka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-14, przy czym czwartek jest dniem wewnętrznym. W korzystaniu ze zbiorów bibliotecznych uczniom, nauczycielom i rodzicom pomaga dwóch bibliotekarzy: p. mgr Tomasz Siczek i p. mgr Agnieszka Wojda.

W ramach współpracy z Książnicą Płocką Filia nr 10 uczniowie szkoły regularnie biorą udział w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez p. Agnieszkę Rajewską. W Książnicy odbywają się również spotkania autorskie z literatami czy psychologiem.

W piątek 10 lutego odwiedziliśmy Książnicę Płocką. Pojechaliśmy tam na otwarcie wystawy zorganizowanej w ramach roku Broniewskiego. Wysłuchaliśmy tam specjalnego programu słowno-muzycznego poświęconego życiu i twórczości naszego wybitnego poety. Najważniejsze było jednak co innego. Do płocka przybyła jego wnuczka,  Maria Broniewska-Pijanowska.

Pani Maria przedstawiła wspomnienia poświęcone ojcu. Ozdobą tego niecodziennego wydarzenia była recytacja wspaniałych liryków. W rolę ich odtwórców wcielili się min. prezydent Płocka i znani aktorzy płockiego teatru.

Udało nam się chwilę porozmawiać z wnuczką naszego wielkiego Płocczanina. Poprosiliśmy też Panią Marię o pamiątkowy wpis do tomiku wierszy.

XIV Mazowiecki Turniej Szachowy

Duży sukces odniósł nasz młody szachista Igor Zych zwyciężając w rozgrywanym w Szkole Podstawowej nr.5  w Płocku, XIV Mazowieckim Turnieju Szachowym. Rywalizacja toczyła się w systemie dziewięcio rundowym. Igor odniósł najwięcej, bo aż 6 zwycięstw. Pozostali nasi szachiści spisali się również bardzo dobrze. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje Piotr Nowak, debiutujący w rozgrywkach turniejowych, który odniósł 3 zwycięstwa. Opiekunem, a jednocześnie uczestniczącym w rywalizacji był pan Tomasz Siczek.