Po wygraniu finałów w Płocku, 14 maja wygrywamy w zawodach międzypowiatowych. I to SP 20 Płock będzie reprezentować rejon płocki na zawodach wojewódzkich - piłka nożna. Pokonaliśmy drużyny z Gostynina, Szczutowa, Drobina.
Gratulacje chłopcy !!! .
Po wygraniu finałów w Płocku, 14 maja wygrywamy w zawodach międzypowiatowych. I to SP 20 Płock będzie reprezentować rejon płocki na zawodach wojewódzkich - piłka nożna. Pokonaliśmy drużyny z Gostynina, Szczutowa, Drobina.
Gratulacje chłopcy !!! .
Po grach eliminacyjnych, które odbyły się tydzień temu, drużyna dziewcząt i chłopców awansowała do ścisłego finału. Dziś tj. 26.04 odbyły się finały w mini piłkę nożną. Co tu dużo pisać...DZIEWCZYNKI i CHŁOPCY zajmują I miejsca i to Nasza Szkoła będzie reprezentowała miasto Płock w zawodach międzypowiatowych zarówno w kategorii dziewczynek i chłopców. Brawo "Borowiczanki" i "Borowiczaki" !!!
12 maja w godzinach popołudniowych ulicami miasta, w związku z XX obchodami Pikniku Europejskiego, przeszła kolorowa parada.W tym roku reprezentowaliśmy Ukrainę. Nasz korowód mienił sie żółtymi i niebieskimi barwami. Nad głowami ponad 70 uczestników górowały słoneczniki, kłosy zbóż i kolorowe wianki. Pochód przeszedł z placu pod teatrem, przez ulicę Tumską i Grodzką na Stare Miasto. Tam mieliśmy swój kram, gdzie można było zdobyć wiedzę na temat Ukrainy i poczęstować się kwasem chlebowym oraz botwinką. Nasi uczniowie zaprezentowali się również na scenie pod ratuszem w słowno-muzyczno- tanecznej inscenizacji dumki "Na dwa serca".
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu obchodów UE.
Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego. Szczegóły u waszych nauczycieli matematyki. Gratulujemy szczególnie: Julii Michalskiej z klasy 6b za bardzo dobry wynik oraz Bartkowi Kaczorkowi z 7a, Kajetanowi Kachniewskiemu z 7b, Michałowi Pijus z 7s oraz Kacprowi Kruk z 4s za wyróżnienia.
Nasza szkoła wraz ze wszystkimi szkołami w Płocku przystąpiła do projektu pod hasłem Rowerowy Maj. Od 7 do 30 maja dzieci (które przyniosły zgodę od opiekunów) oraz chętni pracownicy będą przyjeżdżać do szkoły na rowerach lub rolkach, hulajnogach. Za to będą otrzymywać naklejki.W podsumowaniu akcji osoby z największą aktywnością otrzymają nagrody.
Dbajmy o bezpieczeństwo podczas jazdy. Pamiętajmy o kaskach! Dla własnego i innych bezpieczeństwa, nie korzystajmy z"pojazdów" podczs przerw.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami do udziału w XX Pikniku Europejskim, który odbędzie się 12 maja. Nasza szkoła prezentuje Ukrainę. Udzał w paradzie pomoże nam uzyskać punkty w ocenie za liczebność korowodu. Wyruszamy o 16.00 spod teatru. Jest to propozycja na rodzinne spędzenie sobotniego popołudnia. Mile widziane własne przebrania na tą okazję. Dysponujemy wieloma rekwizytami, tak więc każdy będzie mógł wspomóc paradę, a tym samym naszą placówkę. Integrujmy się! Liczymy na Was!
Szczegóły u wychowawców klas.
Historia Polski to poważna sprawa. Ważne jest, aby ją znać. Godne pochwały jest to, kiedy jest ona pasją dla uczniów. Z tego założenia wyszli uczestnicy Powiatowego Konkursu Plastyczno- Historycznego „Płockie drogi do wolności” , którzy gościli u nas w piątek 20 kwietnia. Byli to uczniowie następujących szkół: SP 3, SP 5, SP 15, SP 21 i SP.22.
Tematyka konkursu miała związek z obchodzoną w 2018 roku 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości . Do jego zorganizowania przyczynili się: Pani Dyrektor Elżbieta Kusy, Pani Renata Grabowska, Pan Tomasz Siczek i Pani Olga Gray
Konkurs nie doszedłby do skutku bez fundatora nagród, którym był Przewodniczący Rady Osiedla Borowiczki Pan Konrad Guzanek.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Już mamy wyniki konkursów przedmiotowych. Spójrzcie na listę zwycięzców umieszczonej w "Naszych osiągnięciach", a szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku: http://www.sp3plock.pl/?page_id=15
Wszystkim Uczestnikom gratulujemy odwagi i wiedzy! Jesteśmy z Was dumni!
W dniu 21.03. br, odbył się 27 Bieg Wagarowicza. Rywalizowało wiele szkół, nie tylko z Płocka, ale i Podgórza, Bulkowa, Radzanowa, Brudzeń, Rogozino. Warunki atmosferyczne nie były sprzyjające mroźne powietrze i wiatr, który naprawdę utrudniał dzieciom bieg, jednak mimo tych przeszkód Nasi Wojownicy stanęli na wysokości zadania.
Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych rocznik 2005 - 2007-8!!!, ale to nie wszystko, udało się także zająć III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych rocznik 2002- 2004, gdzie startowaliśmy tylko jednym rocznikiem 2004 ( aktualna klasa siódma), brawa dla dzieci!!!
Na te wysokie miejsca miały wpływ oczywiście wspaniałe indywidualne biegi poszczególnych uczniów.
Oto najlepsi z najlepszych
Dziewczynki 2004 r
IV miejsce Alicja Firszt
VI miejsce Julia Czubakowska
Chłopcy 2004 r
I miejsce Michał Czubakowski
VI miejsce Kajetan Kachniewski
Dziewczynki 2005 r
III miejsce Agnieszka Żendarska (upadek podczas startu)
Chłopcy 2005 r
VI miejsce Wojciech Golacik
Chłopcy 2006 r
III miejsce Arkadiusz Nowacki ( upadek na starcie)
Dziewczynki 2007 r i tu podium zapełnia SP 20
I miejsce Maja Majewska
II miejsce Paulina Organek
III miejsce Oliwia Reda
Chłopcy 2007
I miejsce Piotr Zemło
Gratulacje dla uczniów!
Pierwszy Dzień Wiosny, znany w każdej szkole jako „Dzień Wagarowicza”, u nas nie zachęcał uczniów do wagarów, ponieważ ciekawe rzeczy się w tym dniu działy.
Tradycyjnie po raz kolejny odbył się turniej wiedzy dla uczniów klas 4-6, w tym roku pod nazwą: „1 z 22” (ze względu na rosnącą liczbę klas). Po dwóch przedstawicieli z każdej klasy rywalizowało ze sobą, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Ostatecznie III miejsce zajął Arek Bakierzyński z klasy 5, II – Basia Krakowska z klasy 4, a tym numer 1 wśród 22 został uczeń klasy 6- Paweł Czarzasty. Gratulacje dla zwycięzców i innych uczestników, bo to duży wyczyn, popisać się wiedzą z tak dużego zakresu oraz wystąpić przed publicznością. Pytania na konkurs układali nauczyciele z naszej szkoły. Tą miłą rozrywkę przygotowały panie M. Milewska i A. Krzemińska- Kalina.
Klasy I-III miały okazję pobawić się, na hali sportowej, klockami LEGO dużego formatu.
Podczas przerw uczniowie mogli grać w gry planszowe, wykonane przez uczniów klas 4-6. Gry powstały na potrzeby konkursu, ogłoszonego w ramch realizacji programu „B- jak bezpieczny, N jak niechroniony”. Nadchodzące wiosenne dni zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Pierwszy Dzień Wiosny stał się również Dniem Bezpieczeństwa, podczas którego promowano bezpieczeństwo w ruchu drogowym (BRD) i stąd dydaktyczne gry planszowe oraz kolorowanki o tematyce BRD na lekcjach. Autorką przedsięwzięcia była p. B. Piotrowska.
To była szczęśliwa sobota dla naszych szachistów. Piotrek Nowak, Igor Zych, Kamil Bonisławski, Adam Różański i Adam Różański wystartowali wtedy w silnie obsadzonym turnieju juniorskim w Płońsku. Startowało w nim ponad stu najlepszych młodych szachistów z Północnego Mazowsza. Nasi adepci królewskiej gry kierowani przez Pana Tomasza Siczka spisali się bardzo dobrze. Piotrek Nowak i Kamil Bonisławski zajęli w swoich kategoriach wiekowych wysokie trzecie miejsca. Równie dobrze spisali się pozostali zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Adam Różański, który zajął ósme miejsce w najsilniej obsadzonej kategorii wiekowej.
Szczegóły znajdą Państwo w zakładce NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH.
Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi na
DZIEŃ OTWARTY
Szkoły Podstawowej nr 20
im. Wł. Broniewskiego w Płocku
14 marca 2018 roku (środa) o godz. 16.30
W czasie spotkania zapoznamy Państwa z ofertą szkoły, odpowiemy na pytania, zaprosimy dzieci na przedstawienie teatralne „Dwie Wróżki”
i spacer po naszej szkole.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Społeczność Uczniowska
Do zobaczenia!!!
Szkoła Podstawowa nr 20
im. Władysława Broniewskiego w Płocku
ul. J. Korczaka 10, 09 - 408 Płock
tel. 24 367 19 26 mail: sp20plock@wp.pl
www.sp20plock.edupage.org
Dzien_otwarty_plakat_2018.docx
folder_szkoly_dzien_otwarty.docx
Dziękuję wszystkim tym z Was, którzy odwiedzali bibliotekę szkolną w semestrze I . Szczególne uznanie należą się czytelnikom, którzy wypożyczali książki. Największą ich ilością mogą poszczycić się uczniowie, którzy znależli się w zamieszczonych zestawieniach.
Czytelnictwo
Semestr I 2017/18
Klasy I-III
1 miejsce I a – 150
2 miejsce III b – 139
3 miejsce III c - 121
Klasy IV-VII
1 miejsce IV a – 204
2 miejsce IV b – 161
3 miejsce V a - 156
Przyjaciele książki kl. I to: Pietrzyk Oliwia, Wróblewska Kalina, Wierzchowska Helena Kostrzewska Zuzanna, Dalidonis Julia, Lejman Aleksander, Lewandowska Alicja, Iwańska Szymon.
Przyjaciele Książki :
Klasy II- III
1 miejsce Pawicki Piotr III a -13
2 miejsce Ciechocka Oliwia III c– 12
3 miejsce Gołębiewska Hanna III b -11
Wyróżnienie Białecki Kacper II a - 10
Klasy IV-VII
1 miejsce Lasota Jakub V b – 30
2 miejsce Grabowska Oliwia IV a – 25
3 miejsce Lejman Olga IV b – 20
Wyróżnienie Kawka Zofia IV b – 19
Gruszczyńska Matylda V s - 19
Konieczny Patryk IV b – 17
Szczerbakowski Aleksander VI b –16
Przychodzi czas podsumowania działań podjętych na rzecz realizacji programu profilaktycznego „B jak bezpieczny, N jak niechroniony”. Przypomnijmy: program realizowany jest w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. Troska o życie i zdrowie ludzkie wpisana jest w Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata
2013-2020, który w swoich działaniach zakłada dalekosiężną „Wizję ZERO”, czyli zmniejszenie odsetka zabitych w wypadkach drogowych w naszym kraju do zera. A zatem działania ukierunkowane na niechronionych, niezmiennie winny skupiać się na podejmowaniu przedsięwzięć zapobiegawczych mających na celu edukację oraz wzrost świadomości uczestników ruchu drogowego.
Nasza szkoła podjęła następujące działania:
Wrzesień:
Październik:
Listopad:
Grudzień:
Styczeń:
Luty:
Szkolne obchody DBI w roku 2018 przebiegały pod hasłem Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Zrealizowaliśmy szereg zaplanowanych działań, które miały na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W dniu 5 lutego odbył się apel, na którym uczniowie klasy VIb pokazali przedstawienie o konsekwencjach zbyt intensywnego korzystania z Internetu. Następnie p.Mariusz Pogonowski zaproszony aktor Teatru Dramatycznego w Płocku, poinformował w bardzo obrazowy sposób o potencjalnych zagrożeniach w sieci. W prezentacji multimedialnej przybliżono słownictwo związane z cyberprzemocą, której możemy doświadczyć na co dzień w Internecie. W trosce o bezpieczeństwo w sieci i przemyślane korzystanie z urządzeń TIK pokazano dzieciom filmy „Mama, tata, tablet” i „Uważni rodzice”. Na apelu zostały również rozstrzygnięte konkursy multimedialne dla klas 4-7. Laureatami na poziomie klas czwartych zostali; Zuzanna Jaroszewska 4s, Nikola Janiak 4s, Zuzanna Markiewicz 4s. W klasach szóstych najlepszą pracę wykonał Filip Taube 6a Zapraszamy do obejrzenia filmu Filipa równie dobrze poradziła sobie Malwina Bury z 6a, dobre prace zaprezentowali również Paweł Trafny i Kasjan Pietrykowski z 6b oraz Zosia Kacprzak, Klaudia Zielińska, Kornelia Kucharska-Kaszuba i Julia Majchrzak z 6b. Wyróżnionymi pracami z klas siódmych mogli pochwalić się Małgorzata Olęcka z 7a, Julia Czubakowska 7a i Michał Czubakowski 7a. W ramach obchodów DBI odbyły się również warsztaty informatyczne, na których uczniowie wprowadzali w tajniki programowania swoich rodziców. Uczestnicy warsztatów poznali również reguły stosowania netykiety. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przebiegły sprawnie i zaangażowały wielu uczniów, nauczycieli i rodziców oraz zainspirowały do dalszej pracy związanej z systematycznym uświadamianiem zagrożeń w sieci. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą z głową surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny. Akcję DBI zorganizowały i przeprowadziły p.Bogumiła Piotrowska, p.Małgorzata Stawiarska, p.Ewa Jagodzińska. Zdjęcia z DBI w albumie fotograficznym. Zapraszamy :-)
W dniu 9.02.2018 w naszej szkole odbył się halowy turniej piłki nożnej klas czwartych. W zawodach wzięło udział aż 11 drużyn z Płocka. Po grach eliminacyjnych w grupie, zajęliśmy I miejsce i weszliśmy do finału czterech najlepszych drużyn turnieju. W meczu półfinałowym, mimo że przeważaliśmy, nie udało nam się zdobyć bramki i przegraliśmy po rzutach karnych. W meczu o 3 miejsce, gładko pokonaliśmy SP 3 wygrywając 2:0. W sumie Nasi Piłkarze rozegrali 5 meczy i nie stracili ani jednej bramki. BRAWO CHŁOPCY !!! Gratulujemy trenerowi p.Jackowi Piotrowskiemu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
Prace konkursowe – temat „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Termin składania prac upływa 2 lutego 2018r. Prace należy złożyć u nauczyciela informatyki/zajęć komputerowych.
W poniedziałek rozpoczynają się zimowiska w naszej szkole dla 45 uczestników z klas I-III i 20 uczestników klas IV-VII. Wszyscy uczestnicy zimowiska bezpłatnie mają zapewnione bilety KM na przejazdy zaplanowane w czasie zimowiska oraz codzienne żywienie w formie bułki drożdżowej lub bułki z wkładką i gorącej herbaty. Wsparcie finansowe do zimowiska otrzymaliśmy od sponsora - firmy Bud Mat.
Rozpoczęcie zimowiska w poniedziałek /15.01.2018/ dla klas I-III od godz.8.30 - godz.12.30 dla klas IV-VII od 8.00 - 12.00. Pierwsze spotkanie dla klas młodszych odbędzie się na pierwszym piętrze przy Broniewskim. Prosimy, żeby dzieci przynosiły buty na zmianę i były odpowiednio ubrane do pogody.
Powered by aSc EduPage