Zachęcamy Państwa do lektury artykułów, jakie ukazały się w Gazecie Wyborczej i Serwisie Urzędu Miasta Płocka,
po dzisiejszej uroczystości.
http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,21058940,nauczycielki-zatanczyly-szkola-w-borowiczkach-swietowala-urodziny.html
http://www.plock.eu/pl/aktualnosci/details/article,8592,1,1.html
Uroczystość jubileuszowa przeszła już do historii. Czujemy wszyscy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Dumni też jesteśmy z naszych uczniów. Stanęli na wysokości zadania. Zaprezentowali się rewelacyjnie. W uroczystości udział wzięli wszyscy nasi uczniowie. Ponad trzysta osób. To wyjątkowa sytuacja. Zwykle w tego typu okolicznościowych spotkaniach udził bierze grupka występujących uczniów i zaproszeni goście. U nas było to prawdziwe święto szkoły.
Hala sportowa wypełniona po brzegi uczniami, rodzicami i sympatykami szkoły robiła na gościach wrażenie. Każdy uczeń miał przypisaną rolę w tym niecodziennym spektaklu. Wspólnymi siłami udało się nam przygotować ładne widowisko. Widowisko, które było opowieścią o historii naszej jubilatki. Zaczęliśmy od teatru cienia, a następnie zdarzeń z początku ubiegłego wieku. Istotną datą dla oświaty na naszym terenie był 21 grudnia 1905r., kiedy to strajkujący robotnicy zawarli z zarządem cukrowni jedną z pierwszych na terenie byłego zaboru rosyjskiego umowę zbiorową, w której znalazł się postulat dotyczący powołania szkoły od stycznia 1906r. Scenkę tę i kolejną ze szkółki, która początkowo mieściła się w budynku zwanym "murowanką" odegrali uczniowie przygotowani przez panią Katarzynę Kacprzak i panią Agnieszkę Wojdę.
W 1947 roku powołano komitet budowy nowej szkoły, która powstała w rekordowym tempie. Kierownikiem szkoły był wówczas Longin Ners. Prace były na tyle zaawansowane, że w 1951 roku postanowiono połączyć otwarcie roku szkolnego z oddaniem do użytku obecnego budynku szkoły. Pantomimę przedstawiającą budowę szkoły przygotowały wraz z uczniami z klasy 3a i 3b pani Małgorzata Stawiarska i pani Anna Wasilewska.
Doniosłym wydarzeniem w dziejach naszej jubilatki było nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego i odsłonięcie tablicy pamiątkowej w dniu 3 czerwca 1963r. W tym miejscu zaprosiliśmy wszystkich zebranych na krótki "wirtualny"spacer i przenieśliśmy się nad ukochaną przez poetę Wisłę. Na ekranie ukazała się cudna panorama Wzgórza Tumskiego, a na scenę wbiegła grupa nauczycielek i uczennic, która zaprezentowała śliczny układ choreograficzny do melodi Walc zimowy. Zatańczyły: Marika Łomnicka i Karolina Weber (ucz.kl.6s) i panie: Renata Grabowska, Agnieszka Kawczyńska, Anna Wasilewska, Mariola Milewska, Mariola Kubiak, Bogumiła Piotrowska, Alicja Krzemińska-Kalina, Katarzyna Kacprzak. Spontanicznie rozbrzmiewającym się oklaskom nie było końca.
Następnie uczniowie zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności w różnych formach tańca.Ta cześć uroczystości nawiązywała do lat 50-tych, kiedy to zespoły muzyczne pod kierownictwem p. Stanisława Skowrońskiego i p. Stanisława Rutowskiego uświetniały uroczystości szkolne i środowiskowe.
Gości zachwycił występ baletowy Maii Drążkiewicz, ucznnicy klasy 3b. Maja zaledwie kilka dni temu brała udział w Mistrzostwach Świata WADF 2016 Liberec Czechy, gdzie zodobyła II vice Mistrzostwo Świata.
Następnie na parkiecie pojawił się nasz uczeń z klasy 6a - Szymon Zych wraz ze swoją koleżanką Patrycją Rycharską - uczennicą Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku. Szymon i Patrycja uczęszczają na zajęcia tańca sportowego w klubie sportowym "Falcon". Są parą taneczną zrzeszoną w Federacji Tańca Sportowego i uczestniczą w ogólnopolskich turniejach tańca. Szymon i Patrycja zaprezentowali się w wiązance tańców latynoamerykańskich. Gorące rytmy i piękny taniec zachwycił wszystkich zebranych.
Kolejną niespodziankę przygotowali dla widzów uczniowie z klasy 2c i 3c pod kierunkiem pani Beaty Łabiszewskiej i pani Agnieszki Kawczyńskiej. Twis w wykonaniu maluchów rozkołysał całą widownię. Gromkim oklaskom nie było końca.
Następnie wszyscy mieli okazję obejrzeć film opowiadający o historii i teraźniejszości naszej szkoły. 300 osób śpiewało o "naszej , kochanej szkole".
"Niezależnie od warunków lokalowych, w jakich do niedawna jeszcze odbywały się lekcje wychowania fizycznego, nasza bardzo usportowiona młodzież odnosiła sukcesy we wszystkich dyscyplinach sportu na szczeblu miasta, rejonu, województwa i kraju.
Byliśmy potęgą w wielu konkurencjach, m.in. łyżwiarstwie szybkim. Nasi uczniowie święcili triumfy w „Złotym Krążku” oraz „Błękitnej sztafecie”.
Mimo, że jesteśmy jedną z mniejszych płockich szkół, to potrafimy zwyciężać w sportowej walce z większymi placówkami. Sumienna i systematyczna praca naszych uczniów i nauczycieli, wiara we własne siły, sportowy charakter zawsze przekładają się na rewelacyjne wyniki sportowe. Dowodem na potwierdzenie tych słów jest ośmiokrotne wyróżnienie naszej szkoły Nagrodą Prezydenta Miasta Płocka za współzawodnictwo sportowe płockich szkół podstawowych."
Po tej narracji na ekranie pojawiły się archiwalne zdjęcia naszych uczniów. Goście myśleli, że to już koniec atrakcji. Tymczasem wjazd uczniów na rolkach z flagami i emblematami dyscyplin, w którchy święcimy triumfy wprawił widzów w zdziwienie i zachwyt. Nie przypadkowo ta część widowiska odbywała się przy utworze zespołu Queen "We are the champions". Tę część spektaklu przygotował pan Jacek Piotrowski i pani Regina Siwanowicz.
Jeszcze brzmiały ostatnie akordy "We are the champions", a na płytę boiska wbiegli karatecy - Paweł Czarzasty, Artur Siery, Igor Wojciechowski, Klaudia Zielińska i zaprezentowali niezwykle interesujący pokaz.
Solistka Nadia Żeberkiewicz i grupa uczniów (pod kierunkiem pana Mateusza Szulborskiego zaśpiewała utwór Marka Grechuty "Ważne są tylko te dni...". Przez moment zrobiło się nostalgicznie, ale już za chwilę wszyscy uczniowie klas młodszych wbiegali na scenę, by utworzyć nasz, tradycyjny, żywy "tort urodzinowy". Koordynatorem w przygotowaniu tej niespodzianki była pani Elżbieta Wojtewicz. Piosenkę Urodziny szkoły zaśpiewali wszyscy uczniowie. Ten niecodzienny chór składał się z ponad 300 "śpiewaków" :) przygotowanych przez panią Renatę Grabowską i pana Mateusza Szulborskiego.
Piękna dekoracja to dzieło pani Olgi Gray. W zgraniu muzyki i filmów pomógł nam pan Daniel Kozłowski. W pocie czoła pracowali wszyscy pracownicy szkoły.
Stroje szyła pani Hanna Sztupecka i rodzice. Scenariusz opracowała pani Maria Żółtowska. Konsultantem w tym zakresie była pani Renata Grabowska.
Nad całością czuwała pani Maria Żółtowska i pani Renata Grabowska.









