Sukcesy naszych uczniów!
Jesteśmy niezmiernie dumni z uczennicy klasy 7b Marysi Różańskiej. Marysia jako jedyna zawodniczka Wisły Płock została powołana przez Polski Związek Piłki Nożnej na konsultację selekcyjną Reprezentacji Polski U-15 Kobiet. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Jak kurczaczki i zajączki rozrabiały w koszyczku
- 19
Poniedziałkowe przedpołudnie powitało nas radością, kolorami i świąteczną atmosferą, a to za sprawą przedstawienia pt. „Jak kurczaczki i zajączki rozrabiały w koszyczku”. Spektakl został przygotowany przez uczniów klas pierwszych – najmłodszych, ale jakże utalentowanych artystów!
Mali aktorzy stanęli na wysokości zadania, prezentując niezwykłe pokłady zaangażowania i scenicznej odwagi. Były wesołe piosenki, pełne energii tańce i przepiękne stroje.
Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i dziękujemy za ten piękny, wiosenny występ!
Akcja „BądźMY Oryginalni!” Projektantów Dobrostanu w Płocku z wielkim sukcesem!
7 kwietnia 2025 roku w Płocku odbyła się wyjątkowa odsłona ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „BądźMY Oryginalni!”, zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. W wydarzeniu wzięła udział młodzież z płockich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spotkanie, zorganizowane w sali koncertowej Szkoły Muzycznej, dostarczyło uczestnikom ogromu emocji, inspiracji i pozytywnej energii.
Akcja została przygotowana przez Agencję Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Projektanci Dobrostanu”, a odbywała się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Na scenie wystąpili: Adrian Zalewski, psycholog i producent wydarzenia, Ana Zalewska, psycholog i trener mentalna, Adamo RUDNIK, znany raper z ważnym przekazem , oraz wyjątkowa ambasadorka empatii – suczka Kejsi. Gospodarzem wydarzenia było Miasto Płock, które aktywnie zaangażowało się we wspieranie działań promujących zdrowie psychiczne i rozwój młodzieży.
Spotkanie miało nowoczesną, dynamiczną formę talk-show z elementami koncertowymi i wizualnymi. Dzięki przemyślanej formule wydarzenie poruszało ważne tematy w sposób przystępny, atrakcyjny i inspirujący dla młodego odbiorcy. Prowadzący podejmowali z młodzieżą rozmowy na temat emocji, tożsamości, empatii i odwagi bycia sobą – bez patosu, za to z autentyczną otwartością.
Szczególną uwagę uczniów przyciągnęła Kejsi – suczka, która towarzyszyła prelegentom jako symbol empatii, bliskości i odpowiedzialności. Jej spokojna obecność przypominała, jak ważne w dzisiejszym świecie są relacje ze zwierzętami oparte na trosce i zaufaniu. Kejsi nie tylko wzbudziła ogromną sympatię, ale również zwróciła uwagę na ideę adopcji zwierząt i wartość codziennej empatii w życiu młodego człowieka.
Partnerem wydarzenia była również marka Oryginalny Sok, która wsparła akcję, dostarczając tysiące naturalnych soków dla uczniów biorących udział w spotkaniu. Było to nie tylko smaczne, ale i zdrowe uzupełnienie całego dnia.
– „Zdrowe nawyki – również te żywieniowe – zaczynają się w domach i stołówkach szkolnych. Dobre relacje ze sobą i ze światem idą w parze z tym, jak dbamy o ciało, głowę i serce” – podkreślała podczas wydarzenia Ana Zalewska.
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie bardzo wysoko ocenili wydarzenie – doceniono jego formułę, atmosferę, przekaz oraz zaangażowanie prowadzących. Wiele uwagi poświęcono także blokom dotyczącym nauki umiejętności społecznych, takich jak empatia, asertywność czy wyrażanie emocji. Spotkanie stało się okazją do zatrzymania się, refleksji i odkrycia, że bycie sobą – mimo presji i schematów – jest wartością, którą warto pielęgnować.
„To nie jest tylko wydarzenie. To impuls do zmiany – do tego, by młodzi ludzie nie bali się być sobą, zadawać pytań i szukać własnej drogi. To właśnie znaczy być oryginalnym.”
– Adrian Zalewski, pomysłodawca i producent akcji „BądźMY Oryginalni!”39
W oczekiwaniu na Wielkanoc 🐣🐤🐥
Tym razem do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w dniu 9 kwietnia wybrali się uczniowie klasy 2a i 2c. Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych na których zdobyły wiedzę o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych na Mazowszu. Pełne pomysłów wykonały pisankę techniką batikową, która polegała na nakładaniu wosku i kolorowania w barwniku. Wszystkie pisanki były piękne i niepowtarzalne, bo wykonane z zaangażowaniem i z sercem. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po wsi i oglądanie wystroju chałup biednych i bogatych chłopów oraz właścicieli ziemskich. Wszędzie panował wystrój świąteczny na miarę ówczesnych czasów. Wycieczka do skansenu dostarczyła również wiedzy o dawnej architekturze, kulturze, sposobie życia i całym bogactwie różnorodności życia wiejskiego. To był dobrze spędzony czas, świetna lekcja historii i doskonała integracja grupy na świeżym powietrzu😊. W najbliższą niedzielę warto wybrać się do skansenu w Sierpcu na Palmową Niedzielę, będzie wiele atrakcji: wystawa palm zgłoszonych do konkursu, Jarmark Wielkanocny, koncert Zespołu Tańca Ludowego, uroczysta Msza Święta.
21
Czarodziejsko 🐈🐕🐏🐰
- 22
W Brodach Dużych koło Wyszogrodu jest naprawdę Czarodziejsko!
Klasy 1A i 1B miały ogromną przyjemność wybrać się na warsztaty wielkanocne w gospodarstwie agroturystycznym "Czarodziejsko".
Alpaki, barany, króliki, świnki morskie, kotki i psy a do tego przesympatyczni właściciele. Czego chcieć więcej? Może pobiegać po lesie i wykonać kreatywne prace plastyczne? To też było :) Zerknijcie na zdjęcia i zobaczcie jak przebiegała nasza zabawa!
Warsztaty wielkanocne w klasie 2c
- 1
W dniu 7.04. 2025r. odbyly się warsztaty wielkanocne w klasie 2c. Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka. Pozwalają artystycznie spojrzeć na świat, a także rozwinąć zdolności plastyczne i manualne. Oto krótka fotorelacja z warsztatów.
Warsztaty w skansenie
W dniu 4.04 klasa 1c i 2b uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój! 🐣🐥Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonali kolorowe pisanki, wykazując się kreatywnością i cierpliwością. Powstały prawdziwe małe dzieła sztuki! Po części plastycznej przyszedł czas na ruch i zabawę- odbyła się gra terenowa, w której dzieci szukały wskazówek ukrytych na terenie skansenu w Sierpcu. Wszystko po to, by na końcu odgadnąć hasło. Było dużo śmiechu, współpracy i dobrej zabawy. To był piękny dzień 🌞🌞🌞
23
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile -apel.
Nasza szkoła, po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 2013 r.
Uczniowie klasy 8c pod kierunkiem p. Renaty Mechlińskiej i p. Małgorzaty Boszko przygotowali apel, aby uczcić 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim– największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. My też chcemy szerzyć wiedzę na temat tego wydarzenia, upamiętnić bohaterki i bohaterów walczących w powstaniu w getcie i pokazać, że ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ.
Każdego roku, 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim przypinamy żółte żonkile- symbol szacunku i pamięci o wydarzeniach z 1943 r.
Ten gest nie ma na celu wyrażania poparcia dla jakichkolwiek ideologii, państw czy narodów, jest wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji nie chcieli ginąć biernie, walczyli o człowieczeństwo
Żonkile stały się symbolem powstania w getcie warszawskim., ponieważ ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by złożyć żółte kwiaty i oddać hołd poległym towarzyszom.
BądźMY Oryginalni!
Najgłośniejsza akcja profilaktyczna tej wiosny w Płocku! „BądźMY Oryginalni!” już 7 kwietnia z telewizyjnym rozmachem i festiwalową energią!
Już w najbliższy poniedziałek, 7 kwietnia, do Płocka zawita ogólnopolska akcja „BądźMY Oryginalni!” – jedno z najgłośniejszych wydarzeń profilaktyczno-psychoedukacyjnych tej wiosny! Realizowane pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej Szkoły Muzycznej.
Organizatorem wydarzenia jest Agencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Projektanci Dobrostanu” – unikalna inicjatywa tworzona przez psychologów i specjalistów, którzy z pasją i oddaniem działają na rzecz dobrostanu dzieci i młodzieży.
Program „BądźMY Oryginalni!” to nie tylko teoria – to autorskie spotkania psychoedukacyjne, które uczą, inspirują i wzmacniają młodych ludzi. W centrum uwagi znajdą się tematy oryginalności, tożsamości, relacji, emocji, zdrowia psychicznego oraz zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania. Kluczowym elementem programu będzie rozwój umiejętności społecznych, tak potrzebnych w dzisiejszym świecie.
Na scenie pojawi się troje niezwykłych prowadzących:
- Adrian Zalewski – psycholog, socjoterapeuta, producent i twórca programu „BądźMY Oryginalni!”, od lat działający na rzecz młodzieży i profilaktyki.
- Ana Zalewska – psycholog i trener mentalny, wspierająca młodych ludzi w budowaniu zdrowych nawyków i pewności siebie.
- Adamo RUDNIK – artysta młodego pokolenia, którego utwory – takie jak „Zawsze do celu” – zdobyły szerokie uznanie i stały się hymnem wielu polskich sportowców. W Płocku zaprezentuje nowe utwory, a jego obecność nada wydarzeniu festiwalowego charakteru.
Dzięki specjalnie przygotowanej scenografii, grze świateł i energii, którą wniesie Adamo RUDNIK, w sali zapanuje atmosfera telewizyjnego talk-show z elementami młodzieżowego festiwalu. Wszystko po to, by stworzyć atrakcyjne, nowoczesne warunki do rozmowy o sprawach ważnych: emocjach, tożsamości, relacjach i szeroko rozumianym dobrostanie.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie także Kejsi – czworonożna ambasadorka empatii i przyjaźni, towarzysząca prelegentom i zachęcająca do adopcji zwierząt ze schronisk.
Podczas wydarzenia młodzież otrzyma specjalne pakiety profilaktyczne, a w nich tysiące zdrowych soków od partnera wydarzenia – marki Oryginalny SOK. Nie zabraknie także plakatów, autografów, wspólnych zdjęć i selfie z artystą, które dodatkowo uświetnią spotkanie.
Akcja w Płocku realizowana jest w ramach wiosennej ogólnopolskiej trasy, która w tym roku obejmuje zarówno duże, jak i mniejsze miasta. Spotkanie 7 kwietnia będzie okazją, by wspólnie celebrować Światowy Dzień Zdrowia i porozmawiać o tym, co naprawdę ważne dla młodego pokolenia.
Niech to wydarzenie stanie się dla uczniów inspiracją do bycia sobą, odwagi w wyrażaniu siebie i sięgania po marzenia!
14
Dzień bez plecaka
- 13
W tym roku 1 kwietnia w naszej szkole minął pod hasłem "Dzień Bez Plecaka". Wielu uczniów włączyło się do zabawy, a ich kreatywność przerosła najśmielsze oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Ogrodnicy z klasy pierwszej
- 24
Wraz z nadchodzącą wiosną nasi pierwszoklasiści z zapałem zabrali się do pracy, wysiewając nasiona kwiatów, pomidorków, ogórków, owsa i wielu innych roślin. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania cierpliwości i obserwacji cyklu życia rośliny.
Sukces w tenisie stołowym
Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolne w tenisie stołowym. Gostynin 26 marca nr. Chłopcy, Kuba Piotrowski, Piotr Nowicki, Michał Garlej zdobyli brązowy medal. Dziewczęta, Kalina Kachniewska, Zuzanna Kostrzewska i Małgorzata Siebierska w meczu o 2 miejsce pokonały Sp 3 Gostynin 3:2 i uzyskały awans do finału wojewódzkiego.
Wycieczka klas IV do Łodzi
26 marca klasy czwarte były na wycieczce w Łodzi. Najpierw uczniowie zwiedzili Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.Potem Orientarium w zoo.
Centrum Komiksu jest jedynym w Polsce miejscem o charakterze edukacyjno - rozrywkowym, które jest w pełni poświęcone kulturze komiksu i gier wideo.
Część dedykowana narracji interaktywnej obejmuje trzy strefy tematyczne. Strefa Retro to podróż w czasie do lat 80. i 90. XX wieku, czyli okresu początku rozwoju branży gier wideo w Polsce. Możecie się tam udać do salonu gier arkadowych czy na giełdę komputerową. Strefa jest utrzymana w klimacie kultowych technologii tamtego okresu: Commodore czy rodzimego Pegasusa.
Druga strefa - Game Lab - jest interaktywną ścieżką edukacyjną, która powstała we współpracy z CD PROJEKT RED, a o której wspomnieliśmy wcześniej. W trakcie wizyty w tej strefie dowiecie się jak wygląda proces powstawania gier wideo. Na trasie ścieżki znajdziecie stanowiska wprowadzające element grywalizacji pomiędzy uczestnikami. Całość strefy jest utrzymana w oparciu o uniwersum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Trzecia strefa, część dedykowana narracji interaktywnej, odnosi się do wirtualnej rzeczywistości. W jej ramach powstał escape room łączący w sobie pierwiastki materialny i wirtualny. Samo pomieszczenie jest w zasadzie puste, a wszelkie funkcjonalności escape roomu pojawiają się dopiero po skanowaniu pomieszczenia tabletem. Tematem przewodnim strefy są zagadki rodem ze świata przemysłowej Łodzi.
W Orientarium przewodnik opowiedział o największym słoniu indyjskim w Europie, rekordowych rozmiarów krokodylu gawialowym, krytycznie zagrożonych w naturze orangutanach sumatrzańskich. Uczniowie przeszli przez podwodny tunel, z którego podziwiać można było przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które można było podziwiać w obiekcie.
55
Trzecie klasy witają wiosnę
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny klasa 3a i 3b uczestniczyły wraz z innymi mieszkańcami Płocka w wiosennym korowodzie. Uczniowie nieśli kwiaty oraz transparent witający wiosnę. Wyruszyli spod ratusza, gdzie powitał ich pan prezydent Andrzej Nowakowski i poszli na bulwary wiślane. Tu, wspólnie z innymi dziećmi i seniorami, obejrzeli występy, podziwiali marzanny i tańczyli poloneza. Pogoda była słoneczna, sprzyjała dobrej zabawie. Cieszymy się Pani Wiosno, że przybyłaś do nas!
Lektura w pudełku
- 24
Jak zachęcić uczniów do czytania lektur? W klasie 3 b uczniowie omawiali opowiadanie Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją". Jest to prawdziwa historia o przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Dzieci podczas czytania z zapałem gromadziły przedmioty i rekwizyty, które kojarzyły im się z treścią lektury. Do pudełka trafiły również opisy, listy, ogłoszenia i karty pracy tworzone podczas lekcji. Dzięki tej metodzie uczniowie łatwiej zapamiętali treść lektury, ćwiczyli formy wypowiedzi i wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością.
19
Szalona podróż klasy 1a
- 17
Odgadnijcie gdzie wybiera się klasa 1A. Łaziki, rakiety i statki kosmiczne wymagały dużego nakładu pracy. Czy było brudno? Było, ale jak wiadomo bałagan oznacza dobrą zabawę :) W tym miesiącu zdobywamy KOSMOS!
Pierwszy Dzień Wiosny-Dzień Wagarowicza
Do dzisiaj nie wiadomo dokładnie, skąd wzięło się to nieformalne święto. Jego początki można było zauważyć po raz pierwszy w latach 80. W kolejnych latach stawało się coraz bardziej popularne, a w latach 90. nauczyciele mogli zaobserwować prawdziwy boom.
Tłumy młodzieży wychodziły ze szkół, aby spędzać czas na świeżym powietrzu na lokalnych skwerach i w parkach. Oczywiście spotykało się to ze sprzeciwem ze strony nauczycieli i rodziców. Aby powstrzymać uczniów od ucieczek, zaangażowano nawet policję, która legitymowała osoby znajdujące się poza szkołą i zgłaszała ich nieobecność.
Dzisiaj sytuacja wygląda jednak inaczej. Dzień wagarowicza nie jest jednak dniem wolnym od szkoły. Wiele szkół organizuje specjalne wydarzenia, które mogą zatrzymać uczniów w placówce. W naszej szkole młodsze klasy w kolorowym i głośnym korowodzie poszły przywitać Wiosnę. Starsze klasy uczestniczyły w zawodach grupowych. Świetlica szkolna zachęcała, by w tym dniu przyjść do szkoły w szalonej fryzurze lub fantastycznym nakryciu głowy. To był ciekawy i kolorowy dzień.
72411
Warsztaty ekologiczne 2a
W dniu 18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników Urzędu Miasta Płocka z Wydziału Gospodarowania Odpadami p.Magdalenę Jarzyna i Olgę Janusz – Gretkowską. Na początku uczniowie uważnie obejrzeli prezentację i wysłuchali wielu informacji nt. prawidłowej segregacji odpadów. Dowiedzieli się, że segregując odpady, nie tylko ograniczamy ich ilość, ale także odzyskujemy surowce i zmniejszamy ilość energii niezbędnej do wytworzenia kolejnych przedmiotów. A ponowne wykorzystanie odpadów w celu wytworzenia nowego produktu nazywamy recyklingiem. Mali słuchacze zostali uświadomieni, że odpady to nie śmieci, a cenne surowce, z których można wyprodukować kolejne użytkowe przedmioty. W życiu codziennym powinniśmy kierować się zasadą 3R (Reduce, Reuse, Recycle), która promuje zdrowy dla środowiska styl życia, czyli Redukować-unikać kupowania zbędnych rzeczy, Ponownie wykorzystywać-unikać opakowań jednorazowych, Recyklingować-dawać odpadom drugie życie. Na zakończenie spotkania, uczniowie zagrali w grę planszową, która sprawdziła ich wiedzę dotyczącą prawidłowego segregowania odpadów. Cieszy fakt, że młode pokolenie doskonale poradziło sobie z tym zadaniem i wykazało się dodatkową wiedzą dotyczącą nowych możliwości segregacji odpadów takich jak: pojemniki na elektrośmieci, olejomaty, ekozwroty przez paczkomaty. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i wyposażeni w broszury nt. prawidłowej segregacji odpadów w domu. To była niezwykle wartościowa lekcja ekologii, która uświadomiła dzieciom, jak ważne jest praktykowanie dobrych nawyków związanych z prawidłową segregacją śmieci w trosce o lepszą przyszłość naszej planety. Warsztaty ekologiczne z tej tematyki zostaną wkrótce przeprowadzone w innych klasach młodszych.
20
Mali Detektywi na Tropie
- 33
Mali Detektywi na Tropie – pod takim hasłem w dniu 17 marca 2025 roku w Filii Bibliotecznej nr 10 uczniowie klasy 2a uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Mają Strzałkowską, autorką serii książeczek dla dzieci „Julka i szpulka”. Warsztaty detektywistyczne, bo taka była forma tego spotkania, okazały się niezwykle tajemnicze i ciekawe. Na wstępie autorka przeczytała fragment swojej książki „Sprawa zaginięcia Lulu”, następnie dzieci wykonały portret pamięciowy lalki wg. zapamiętanych charakterystycznych cech wyglądu. Z pomocą lupy przyglądali się swoim odbitkom linii papilarnych. Kolejne zadanie wymagało od małych detektywów sprytu, uważności, kreatywności i logicznego powiązania faktów. Wszyscy wyposażeni w lupy i karty obserwacji wyruszyli na poszukiwanie śladów w celu rozwikłania zagadek, które przygotowała dla nich pisarka. Po owocnych poszukiwaniach i rozwiązaniu zagadek wszystkie dzieci otrzymały legitymację detektywistyczną, a niektóre książki z dedykacją oraz autografem pisarki. Na spotkaniu dzieci świetnie się bawiły, ale przede wszystkim zostały zachęcone do poznania niesamowitych przygód kolejnych bohaterów książeczek Mai Strzałkowskiej.
Sukces chłopców w piłce siatkowej
Chłopcy (klasa 6s i 5s) brązowymi medalistami mistrzostw płockich szkół podstawowych w piłce siatkowej!🏐🥉🏆Do turnieju, który odbywał się dziś w SP 23 zgłosiło się 10 zespołów.W fazie grupowej wygrywamy wszystkie trzy mecze z SP 12 - 2:0 w setach SP 14 - 2:0 w setach i SP 11 także 2:0 w setach.W półfinale trafiamy na najmocniejszy zespół SP 22, z którym przegrywamy 0:2 Przegrana w tym meczu eliminuje nas z walki o srebrny medal. Gramy natomiast mecz o trzecie miejsce i wygrywamy 2:0 z SP 3. Podsumowując wygrywamy w turnieju 4 mecze, przegrywamy 1, natomiast niezbyt szczęśliwe losowanie uniemożliwiła nam zdobycie srebrnego medalu.Brawo Drużyna 👊💪
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie