Spotkał katar Katarzynę, a-psik.....
12Jesień to pora roku, która sprzyja przeziębieniom. Listopadowe lekcje biblioteczne poświęcone były zdrowiu. Dzieci recytowały wiersz Jana Brzechwy „Katar”, dowiedziały się z literatury dziecięcej co to są bakterie oraz co mogą uczynić w naszym organizmie wirusy. W czasie wspólnych zabaw i słuchania fragmentów książki W.Grajkowskiego dowiedziały się jak możemy chronić się przed chorobą i jak budować swoją odporność w czasie zmiennej pogody. Dzieci wróciły z zajęć zadowolone, wyposażone w wiedzę o zdrowiu i zapoznane z literaturą na ten temat. Warto odwiedzić bibliotekę i wypożyczyć właściwą książeczkę.
Podsumowanie rozgrywek Młodzieżowej Ligi Sportowej
25.11 w auli Urzędu Miasta Płocka odbyło się podsumowanie rozgrywek- Młodzieżowej Ligi Sportowej dla płockich szkół, których głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o, natomiast współorganizatorem Urząd Miasta Płocka.
Rozgrywki eliminacyjne Młodzieżowej Ligi Sportowej 2023/2024 rozpoczęły się we września 2023 roku na Stadionie Stoczniowca podczas sztafetowych biegów przełajowych Szkół Podstawowych w kategorii "Dzieci" oraz "Młodzież", a zakończyły w czerwcu 2024 w SP 23 Płock, podczas turniejady dla uczniów klas I-III. W rywalizacji brały udział wszystkie Szkoły Podstawowe, aż w 16 dyscyplinach sportowych. W całej edycji Młodzieżowej Ligi Sportowej 2023/2024 udział wzięło 5000 zawodników i zawodniczek z płockich szkół.
Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci
19 listopada w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci o godzinie 17:00 fasady budynków w całej Polsce rozświetliły się na czerwono – symbolizując sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci.
Apel dotyczący PRAW DZIECKA
„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie.” (Janusz Korczak) W dniu 22 listopada wszyscy uczniowie uczestniczyli w apelu dotyczącym Praw Dziecka. Przypomnieliśmy sobie o fundamentalnych prawach, które przysługują każdemu dziecku na świecie. Uświadomiliśmy sobie, że prawa te stanowią podstawę do zapewnienia godności, bezpieczeństwa oraz możliwości rozwoju każdemu z nas. Apel przygotowały panie: Magdalena Turek, Mariola Kubiak i Olga Popowicz
Klasy drugie z wizytą w Teatrze Roma
2W dniu 14 listopada uczniowie klas drugich byli w Teatrze Roma w Warszawie na musicalu „Księga dżungli”. Dzieci z ogromnym przejęciem oglądały niesamowite widowisko, które rozgrywało się w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Aktorzy cały czas wchodzili w interakcję z publicznością. Widzowie czuli się jakby brali udział w przedstawieniu. Dzieci miały okazję przez chwilę poczuć się członkiem wilczej watahy i mieć przywilej trzymania totemu. Sama fabuła musicalu była skierowana do młodego widza. Przedstawiała dżunglę jako współczesny świat w którym jest wiele zagrożeń. Dzieci wspólnie z postaciami z dżungli poszukiwali odpowiedzi na pytania, jak młody człowiek może odnaleźć się w różnych sytuacjach i poradzić sobie z różnymi zagrożeniami: brakiem tolerancji, uzależnieniami, niesprawiedliwością, odtrąceniem przez grupę, obojętnością na krzywdę. Muzyczna opowieść opowiedziana nowoczesnym językiem
Turniej warcabowy
Sukcesem zakończył się udział w III warcabowym turnieju MSCDN-u w Płocku . Najlepiej wypadł w nim Julek Krekoora z klasy 2 b . Zdobył on 3 miejsce . Sukces ten zagwarantował mu udział w turnieju wojewódzkim , który rozegrany zostanie 3 grudnia w Warszawie .
Spotkanie z aktorem- Mariuszem Pogonowskim
115 listopada do naszej szkoły zawitał niezwykły gość, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku, pan Mariusz Pogonowski. Choć przez krótką chwilę uczniowie klas IV mogli w bliska podziwiać kunszt aktorski przybyłego, a nawet odegrać z nim krótką scenkę. Jednak prawdziwą wisienką na torcie było oglądanie organizatorki spotkania, pani Bogumiły Piotrowskiej, w roli krnąbrnej uczennicy, której piętą Achillesową jest znajomość tabliczki mnożenia. Trudno uwierzyć, ale pani Piotrowska wypadła w tej roli niezwykle przekonująco.
Obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wnaszej szkole
58 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji pod patronatem pani minister Barbary Nowackiej "Szkoła so hymnu". Wspólnie o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Wydarzenie przygotowały p. R. Grabowska i p. R. Mechlińska. 11 listopada reprezentacja naszych uczniów pod opieką p. T. Siczka złożyła kwiaty przy Płycie Nieznanego Żołnierza na pl. Narutowicza. 12 listopada w szkole odbył się uroczysty apel. Oprawę artystyczną pod okiem p. A. Popławskiej przygotowali uczniowie klasy 2b, uczniowie klas siódmych, ósmych oraz zespół muzyczny. Nad całością czuwali p. M. Milewska, p. A. Wasilewska i p. M. Szulborski. Dziękujemy również p. A. Wojdzie i p. O. Barańskiej za wykonanie przepięknej dekoracji. 17 listopada w Kościele w Imielnicy po mszy o 10.30 nasi uczniowie zaprezentują krótki program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, na który serdecznie zapraszam
🇵🇱11 Listopada 🇵🇱
211 listopada to święto wszystkich Polaków ,którzy cenią wolność . Tego dnia czcimy pamięć tych , którzy oddali swe życie za to , że możemy żyć w wolnej Ojczyźnie . Mieszkańcy Płocka również zgromadzili się przed grobem nieznanego żołnierza ,aby uroczyście obchodzić 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku . W uroczystościach tych wzięła też udział delegacja naszej szkoły .
Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa
Na zaproszenie Pani Minister Barbary Nowackiej zgłosiliśmy szkołę do akcji pod nazwą "Szkoła do hymnu". W związku z powyższym uczciliśmy fakt, że 106 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj tj. 08.11 zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.Niech zabrzmi od szczytu Tatr po plażę Bałtyku. Dbałość o naszą wolność, wartości duchowe, patriotyczne i religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Jak co roku,od kilku lat społeczność uczniowska naszej szkoły włącza się we wspólne, narodowe śpiewanie hymnu Polski. Dlatego w dzisiejszym dniu w naszej szkole zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.
Mazowsze dla Korony
21Mazowiecki projekt żywej historii pod takim hasłem został rozpoczęty program obchodów 500 rocznicy włączenia Mazowsza do Korony w naszej szkole. W dniu 25 października gościliśmy grupę edukatorów z Muzeum Mazowieckiego, która przeprowadziła całodzienne zajęcia o tematyce historycznej. W klasach młodszych dzieci odgrywały przeróżne scenki odtwarzające legendy z regionu Mazowsza. Doskonały prowadzący, dzieci były zachwycone. Bardzo dobrze weszły w rolę walecznych książąt, dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek, ale także w postaci z mazowieckich legend. Świetnie się przy tym bawiły, no i chłonęły wiedzę podaną w przystępny sposób. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
Cyber musical "Pilot i Mały Książę "
30 października grupa uczniów klas siódmych i ósmych udała się aż do Katowic, aby obejrzeć cyber musical "Pilot i Mały Książę". Zostaliśmy zabrani w międzyplanetarną podróż, w której historia życia Antoine'a de Sanit-Exupery-ego, pilota i pisarza, przenika się z opowieścią zawartą w jego ponadczasowej książce "Pilot i Mały Książę". Jest to niezwykle bajkowy spektakl, w którym tradycyjna scenografia uzupełniona została najwyższej jakości projekcjami wizualnymi. Musical dla całej rodziny. Serdecznie polecamy!
Historia Narodu to również groby
1Historia Narodu to pamięć i groby . Czas Wszystkich Świętych i Zaduszek to okres zadumy nad przemijaniem . Płock ma swoje nekropolie , gdzie spoczywają bohaterowie minionych lat . Uczniowie klasy 8 c wraz z Panem Tomaszem Siczkiem odwiedzili cmentarz nazywany płockimi Powązkami . Znajduje się tam chociażby bratnia mogiła powstańców styczniowych . Zapaliliśmy również znicze na grobie trzynastu straconych i siostry Władysława Sikorskiego .
Rejonowe Zawody w Badmintona
Kolejne sportowe sukcesy naszych utalentowanych Dzieci !!!
Dziś nasza szkoła była gospodarzem XXVII Rejonowych Zawodów w Badmintona. Naszą DWUDZIESTECZKĘ reprezentowały trzy drużyny: Dziewczynki kat. "Dzieci", Dziewczynki kat. "Młodzież" Chłopcy kat. "Młodzież". Powiedzenie, że ściany i wsparcie własnej publiczności pomagają gospodarzom, naprawdę w naszym przypadku się sprawdziło, ponieważ zawody kończymy z trzema złotymi medalami, pewnie wygrywając każdy z meczy!!!. Ceremonię wręczenia medali, dyplomów, pucharów dla najlepszych drużyn dokonała nasza Pani Dyrektor, której także zawdzięczamy to, że zawody mogły się odbyć właśnie u nas w szkole - dziękujemy 🤝
Dzień Dyni
5W dniu dzisiejszym w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni 🍊. W związku z tym wielu Uczniów przygotowało na ten dzień Dyniusie- czyli stworki zrobione z dyni. Podczas rozstrzygnięcia konkursu miały miejsce liczne zabawy i quizy oczywiście z atrakcyjnymi nagrodami! Można było również zrobić zdjęcie w fotobudce lub fotoramce! To był na prawdę udany dzień!
Zaproszenie na spektakl w ramach projektu OSEhero
Cyfrowy świat z jednej strony ułatwia nam naukę, pracę, kontakt z bliskimi, ale z drugiej może nieść za sobą pewne zagrożenia. Młodzi ludzie, uczniowie, którzy w sieci spędzają coraz więcej czasu, są grupą szczególnie na nie narażoną. Świadomość zagrożeń oraz znajomość sposobów zapobiegania im są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych.
"Dziewczyny czytają"
Czy wiecie ,że od niedawna w naszej bibliotece działa Klub - Dziewczyny Czytają ? Tworzą je miłośniczki książek z klasy 5 a . Przy kubku gorącej czekolady wędrujemy w świat literackiej wyobraźni .
Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku
1223 października klasa 1c wybrała się do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Podczas lekcji muzealnej dzieci miały okazję do obejrzenia zabytkowych eksponatów, ciekawie zaaranżowanych wnętrz w połączeniu z nowoczesną technologią audio- wideo. Mogły również przyjrzeć się z bliska prawdziwym dziełom sztuki. Sama ekspozycja Art Déco w Muzeum Mazowieckim poświęcona jest sztuce dwudziestolecia międzywojennego. Jest to największa w Polsce prezentacja kolekcji sztuki lat 20 i 30 XX wieku. Na zakończenie wycieczki klasa miała okazję podziwiać park w jesiennej szacie oraz zbierać dary jesieni.
Poznawanie świata wszystkimi zmysłami
23Nauka naprawdę może być fantastyczną, fascynującą przygodą. O ile wyjdziemy ze sztywnych ram i umożliwimy najmłodszym poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 2a i 2c, którzy swoje zajęcia w dniu 23 października spędzili w Muzeum Mazowieckim w Sierpcu. Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach z kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Siedząc w ławeczkach, w granatowych fartuszkach, poznały dawne przybory szkolne: drewniany piórnik, tabliczkę z rysikiem, pióro, kałamarz. Zobaczyły wzory liter obowiązujących w połowie XX wieku i czytały z „Elementarza” Mariana Falskiego. W specjalnie przygotowanych zeszytach, które później zabrały na pamiątkę, pisały litery stalówką i atramentem. Lekcja kaligrafii była niezwykłym doświadczeniem. Kolejną atrakcją w której uczestniczyły dzieci była „Gra terenowa” połączona ze zwiedzaniem skansenu. To była dosk
Poznawanie świata wszystkimi zmysłami
Nauka naprawdę może być fantastyczną, fascynującą przygodą. O ile wyjdziemy ze sztywnych ram i umożliwimy najmłodszym poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 2a i 2c, którzy swoje zajęcia w dniu 23 października spędzili w Muzeum Mazowieckim w Sierpcu. Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach z kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Siedząc w ławeczkach, w granatowych fartuszkach, poznały dawne przybory szkolne: drewniany piórnik, tabliczkę z rysikiem, pióro, kałamarz. Zobaczyły wzory liter obowiązujących w połowie XX wieku i czytały z „Elementarza” Mariana Falskiego. W specjalnie przygotowanych zeszytach, które później zabrały na pamiątkę, pisały litery stalówką i atramentem. Lekcja kaligrafii była niezwykłym doświadczeniem. Kolejną atrakcją w której uczestniczyły dzieci była „Gra terenowa” połączona ze zwiedzaniem skansenu. To była doskona
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych