Jesienne spacer 1a
2Piątek miał być ostatnim słonecznym dniem września, a z takich dni trzeba korzystać! Klasa 1a wybrała się na wyprawę do pobliskiego lasu, aby odkrywać uroki jesieni. Uczniowie z zapałem zbierali szyszki, żołędzie i kolorowe liście, tworząc prawdziwe kolekcje jesiennych skarbów.
To była aktywna i radosna wyprawa, która pozwoliła dzieciom nie tylko odpocząć, ale i spędzić czas w ruchu.
Rajd biblioteczny
24W dniu 9 września klasa 2a wzięła udział w rajdzie bibliotecznym pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. Tegoroczny spacer do Filii bibliotecznej nr 9 w Imielnicy przy ul.Orzechowej 10a poświęcony był Druhowi Wacławowi Milke. W czasie wędrówki dzieci wykonywały różne zadania i uczestniczyły w zabawach zuchowych. Na miejscu zostały poczęstowane cynamonowymi bułeczkami i soczkiem. W ogrodzie bibliotecznym kolorowały sylwety w strojach ludowych, bawiły się w kręgu przy zuchowym pląsie „Chodzi, chodzi księżyc nocą, posrebrzane podarł buty, zaproś, zaproś mnie do tańca kolego z Kalkuty”. Dzieci zadowolone i pełne miłych wrażeń wróciły do szkoły. Dziękujemy pani Agnieszce Rojewskiej i innym pracownikom książnicy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Drugi września, dla uczniów pierwszych klas w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku, był wydarzeniem doniosłym i wzruszającym. Po uroczystym przywitaniu dzieci i rodziców przez panią dyrektor Elżbietę Kusy i księdza proboszcza Ryszarda Paradowskiego, starsi uczniowie wierszami, piosenkami, tańcami i zagadkami zabawiali przybyłych gości. Następnie pierwszaki, przed Pocztem Sztandarowym Szkoły uroczyście ślubowały być dobrymi Polakami i godnie reprezentować swoją szkołę. Poznały również wychowawczynie klas: panią Ewelinę Kotlarczyk, panią Kingę Kozłowską i panią Agnieszkę Stołpiec. Po ślubowaniu przeszły przez bramę mądrości a pani dyrektor Elżbieta Kusy dokonała symbolicznym ołówkiem pasowania dzieci, na uczniów SP nr 20. Życzymy wszystkim pierwszakom, by czas spędzony w naszej szkole był piękną przygodą, pełną radości i sukcesów!
Czytamy Słowackiego
To już tradycja . Od wielu lat na początku września czytamy największe dzieła literatury polskiej . W tym roku to Kordian Juliusza Słowackiego . Nasz wieszcz narodowy ukazuje w nim próbę zorganizowania zamachu na znienawidzonego cara . W czytaniu brał udział Antek Piechna i Pan Tomasz Siczek . Przygotowaniem zajęła się Pani Adrianna Brzezińska .
Delegacja na uroczystościach
Święto Żołnierza Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to ważna uroczystość dla naszej Ojczyzny . Tego dnia Płocczanie na czele z prezydentem Andrzejem Nowakowskim świętowali podczas Mszy Świętej w Katedrze i przed grobem Nieznanego Żołnierza przy Odwachu . Naszą szkołę reprezentowali Szymon Iwański i Pan Tomasz Siczek . To ważna uroczystość dla naszego miasta związana ze 104 rocznicą bohaterską obroną Płocka w 1920 roku .
Informacja- Vistula Folk Festival
Szanowni Mieszkańcy Osiedla Borowiczki,
Uprzejmie informujemy, że w dniach 19 - 25 sierpnia 2024r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku będą zakwaterowani uczestnicy XII edycjI Festiwalu „Vistula Folk Festival”, W związku z powyższym boiska szkolne będą wyłączone z użytku.
Więcej o festiwalu mogą Państwo przeczytać pod linkiem
Wyprawka szkolna
Drodzy Rodzice pierwszoklasistów, wakacje dobiegają końca. Już niedługo Wasze pociechy wkroczą w mury Naszej szkoły i staną się uczniami.
Aby choć trochę pomóc Państwu w przygotowaniach, przedstawiamy listę najpotrzebniejszych przyborów:
Wyprawka do szuflady:
- papier xero,
- chusteczki nawilżane,
- chusteczki higieniczne,
- dwie teczki z gumką,
- farby,
- plastelina,
- podkładka do prac plastycznych,
- pastele,
- taśma dwustronna,
- taśma bezbarwna,
- pędzelki,
- kubeczek do wody,
- blok techniczny biały i z kolorowymi kartkami,
- blok rysunkowy z kolorowymi kartkami,
- wycinanki samoprzylepne,
- trzy zeszyty w kratkę,
- trzy zeszyty w trzy linie,
- strój na w-f (koszulka+ spodnie/spodenki/leginsy+ obuwie sportowe)w worku.
Wyposażenie piórnika:
- nożyczki,
- klej,
- dwa ołówki,
- dwa długopisy ścieralne,
- gumka,
- temperówka,
- kredki,
- flamastry,
- kolorowy długopis,
- długopis nie
Zajęcia z robotyki
Wakacje coraz bliżej. Uczniowie odliczają dni do zakończenia roku szkolnego. Na zajęciach z robotyki wszystkie pomysły krążyły wokół wakacyjnych planów. Wszyscy ruszą na wakacyjny odpoczynek. Jedni samolotem inni samochodem, a my zachęcamy do aktywności na rowerze.
24
Turniej szachowy
To była środa pełna szachowych emocji . Po raz pierwszy w historii naszej szkoły został rozegrany turniej szachowy . Był nim " Szewczyk w 20-stce". Uczestniczyło w nim 29 zawodniczek i zawodników . Turniejowe zmagania poprowadził sędzia szachowy Pan Bogdan Sumiński . W grupie z klas 1-4 zwycięstwo odniósł Krzyś Kurowski , który wyprzedził Gniewka Bandurskiego i Jasia Walczaka . W gronie uczestników z klas 5-8 najlepszym okazał się Mateusz Woźniak, który wyprzedził Kubę Strusińskiego i Olka Górzyńskiego . Turniejowe rozgrywki zorganizowali Pani Beata Łabiszewska , ksiądz Wojciech Parandowski i Pan Tomasz Siczek .
Pierwszaki w „Krainie dinozaurów”.
17W ostatnim tygodniu nauki pierwszaki odwiedziły krainę dinozaurów w Solcu Kujawskim. Z ciekawością odkrywały tam tajemnice i zagadki przeszłości. Spacerowały leśną ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, gdzie zobaczyły makiety prehistorycznych gadów – dinozaurów i zdobyły wiedzę na ich temat. W Muzeum Ziemi podziwiały bogatą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi. Obejrzały film w Kinie Emocji – Cinema 5D o podwodnym świecie Atlantydy i niespodziankach jakie skrywały morskie głębiny miliony lat temu. Na warsztatach praktycznych malowały sylwety dinozaurów. W miniaturowym świecie zamków poznały ich historię i jaką pełniły funkcję dla ówczesnych mieszkańców. Po niezwykle ciekawej dawce wiedzy, kolejną atrakcją były radosne zabawy w parku rozrywki. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że była to bardzo udana wycieczka.
110 rocznica urodzin Wacława Milke
32W dniu 14 czerwca, w 110. rocznicę urodzin Druha Wacława Milke, uczniowie klasy 1a, wzięli udział w niezwykłym spotkaniu, które odbyło się w Książnicy Płockiej Filia nr 10. Dzieci świętowały urodziny Druha Wacława Milke założyciela zespołu „Dzieci Płocka”. W czasie spotkania było dużo śpiewu, tańca i zabawy, a nawet zajęć rękodzielniczych, w czasie których dzieci zrobiły laleczkę w stroju ludowym. Uczniowie obejrzeli również ciekawe książki o tematyce twórczości ludowej. Dziękujemy Pani Agnieszce Rojewskiej za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Słowa mają wielką moc!
Słowa mają wielką moc!Hasło to było myślą przewodnią konkursu zorganizowanego przez Akademię Mazowiecką w Płocku oraz Towarzystwo Kultury Języka. Jedną z laureatek została uczennica klasy 5a Lena Jaroszewska. Gratulujemy!
5 Dzień Obozu Sportowego
18Ogród Japoński to pełen symboli przykład harmonijnego połączenia sił przyrody i działania człowieka. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością.Ze względu na oryginalność jest jednym z najpopularniejszych miejsc spacerów.Kolekcja roślin w Ogrodzie Japońskim składa się z około 200 gatunków drzew, krzewów i kwiatów. W ogrodzie jest około 30 gatunków roślin z Dalekiego Wschodu i Japonii. To m.in. modrzewnik chiński, miłorząb dwuklapowy, klon grabolistny, szupin chiński. Podziwiać można także metasekwoję chińską, klony palmowe, sosnę koreańską oraz kilkadziesiąt odmian różaneczników i azalii.
Czwarty dzień super przygody
25Dziś mija czwarty dzień pobytu na zielonej szkole. Tym razem byliśmy w Chacie Walońskiej, gdzie zostaliśmy wtajemniczeni w zwyczaje walońskie. Następnie przeszliśmy nad wodospad Szklarka. Ostatnim punktem programu było zdobycie Zamku Chojnik, co było nielada wyczynem, gdyż zrobiliśmy to w strugach deszczu. Jednakże było warto!
Obóz sportowy- zwiedzanie Pragi
Zwiedzanie Pragi rozpoczęliśmy od spaceru po dziedzińcu zamku na Hradczanach. Stąd udaliśmy się do katedry świętego Wita i na Most Karola, który jest atrakcją najczęściej odwiedzana przez turystów. Każdy uczestnik starał się pogłaskać figurkę sw. Nepomucena. Uroczymi uliczkami starego miasta udaliśmy się obejrzęc praski zegar astronomiczny Orloj- zegar podaje czas, dzień, miesiąc, porę roku, znak zodiaku, to słońca i święta w kalendarzu chrześcijańskim i Płac Wacława. Miasto nas oczarowało, zapewne wrócimy tu z rodzicami.
Wycieczka kl 2a, 2b oraz 3c
34Po koniec maja klasy 2a, 2b i 3c z p. Moniką Palmąką, p.Beatą Łabiszewską i p. Karoliną Jakubiak pojechały na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie pierwszego dnia podziwiali zamek w Chęcinach i bawili się w Babyjagowie. Kolejny dzień szybko minął im na zwiedzaniu Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz osady średniowiecznej w Hucie Szklanej. Tu wytworzyli naczynia z gliny i brali udział w zawodach czarownic. Wieczorami grali w piłkę i tańczyli przy dźwiękach najnowszych przebojów. Ostatniego dnia podziwiali zwierzęta w Oceanarium i piękno starego dębu,,Bartka".To był wspaniale spędzony czas.
Klasa 2b w płockim zoo
10Klasa 2b odwiedziła Zoo w Płocku, które jest pięknie położone, na wysokiej skarpie wiślanej. Dzieci chętnie słuchały opowieści pana przewodnika, obserwowały zwierzęta. Największą radości miały podczas karmienia kóz 😊
Taneczny początek dnia
3W dobrych humorach, tanecznym krokiem rozpoczynamy czwarty dzień obozu sportowego. Dziś jedziemy do Pragi.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danych