Strona główna
Sukcesy naszych młodych lekkoatletów.
Sukcesy Naszych Uczniów w międzywojewódzkich zawodach lekkoatletycznych na Hali AWF Warszawa 29.11.2015.
Zawodnicy rywalizowali maksymalnie w jednej konkurencji biegowej (60 m, 300 m, 600 m / 1000 m) i jednej technicznej (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką lekarską / pchnięcie kulą).
Kolejny raz Nasi lekkoatleci udowodnili swoją "klasę". W zawodach rywalizowali uczniowie z dwóch województw: mazowieckie i lubelskie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, w każdej konkurencji startowało wielu zawodników. Nie przeszkodziło to Nam, aby i tym razem stanąć na podium a nawet Wygrać!
Zabawa andrzejkowa.
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat rzeczywisty łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, kultywowania polskich tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich w strojach ze świata bajek i baśni, rozpoczęli bal andrzejkowy przy dźwiękach znanych przebojów muzycznych. Radosne pląsy, rozpędzone węże, wspólne tańce w parach i w gromadach klasowych, sprawiły dzieciakom ogromną frajdę. W czasie zabawy, dzieci mogły skorzystać z wróżb andrzejkowych zorganizowanych przez nauczycieli biblioteki p.Tomasza Siczka i p.Agnieszkę Wojdę. W salach lekcyjnych były zorganizowane słodkie poczęstunki dla aktywnych uczestników zabawy
Wizyta STRAŻY POŻARNEJ w SP 20 w Płocku.
W dniu 27 listopada uczniowie klas drugich spotkali się z funkcjonariuszem straży pożarnej w ramach realizacji programu Smok Mądragon daje radę. Zadania strażaków w czasie pożarów, wypadków drogowych, klęsk żywiołowych, zadania specjalne oraz postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, to tylko niektóre problemy poruszane przez funkcjonariusza straży pożarnej na spotkaniu. Prezentacja umundurowania, wybranego sprzętu używanego w akcjach ratowniczych, to kolejne atrakcje w czasie tego pokazu. Uczniowie zainscenizowali scenki dramowe, w których przedstawili działania w sytuacjach alarmowych. Spotkanie było bardzo udane i z pewnością utrwaliło dzieciom dotychczasową wiedzę o pracy strażaka, jak i dostarczyło nowej.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Dwudziestce.
„Nie ma dzieci, są ludzie..." - słowa Janusza Korczaka, to myśl przewodnia apelu upamiętniającego Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, przypadający 20 listopada. Uroczystość przygotowali uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku, pod kierunkiem swoich nauczycielek p. Małgorzaty Stawiarskiej, p. Agnieszki Kawczyńskiej i p. Anny Wasilewskiej.
Przedstawienie "Kłamstwa kozy" wystawiane przez Teatr Lalek "Pionokio".
Dzięki długoletniej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Rejonowy w Płocku, w poniedziałek 16 listopada, uczniowie naszej szkoły oglądali przedstawienie „Kłamstwa kozy” wystawione przez Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci miały niepowtarzaną okazję zobaczyć zupełnie inną formę teatru jakim jest teatr lalkowy. Bajka poruszała ważny problem wychowawczy, dotyczący kłamstwa wśród dzieci. Kukiełki w zabawny sposób pokazały, czym kończy się kłamstwo i nieposłuszeństwo. Główna bohaterka przedstawienia, rozbrykana, zarozumiała i niesforna koza oszukiwała i wykorzystywała dobro i szlachetność swojej gospodyni i pastuszki Paulinki. Gospodyni za złe zachowanie, wypędza ją z domu. Niesforna, ale pomysłowa koza szybko wprowadza się do domu lisa. Przyjaciele rudzielca próbują dobrym słowem przekonać kozę, żeby ustąpiła i wyprowadziła się z zajętego mieszkania, ale niestety upór i kr
Narodowe Święto Niepodległości w SP 20.
„Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa...” Takimi słowami rozpoczęli apel niepodległościowy uczniowie klas III. Świetnie dobrany montaż słowno – muzyczny przybliżył zrozumienie złożonej historii Polski wszystkim uczniom z naszej szkoły. Miłość do Ojczyzny, bohaterska walka o wolność, wywalczenie niepodległości, to najważniejsze hasła, które wybrzmiewały na apelu. Pieśni patriotyczne wykonane przez trzecioklasistów były wyrazem radości i optymizmu z życia w wolnym kraju. Apel został przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas III p.Renaty Mechlińskiej, p.Małgorzaty Boszko i p.Moniki Palmąki. Program patriotyczny Narodowego Święta Niepodległości został wystawiony przez uczniów klas III w kościele Św.Jakuba Apostoła w Imielnicy w dniu 11 listopada o godz.9.00..
Spotkanie uczniów klas III z pisarzem Kazimierzem Szymeczko.
W dniu 29 paxdziernika w Filii Nr 10 Książnicy Płockiej przy ul.Borowickiej gościł pisarz Kazimierz Szymeczko, autor opowiadań dla dzieci i książek dla młodzieży. Było to spotkanie autorskie w ramach propagowania twórczości dziecięcej i młodzieżowej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III razem z wychowawcami.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.
W czwartek 5 listopada uczniowie klasy IIa i IIb, a 19 listopada - uczniowie z klas IV i V byli na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Ogród powitał dzieci jesiennymi kolorami. Liście prezentowały się odcieniami brązu, czerwieni, pomarańczu i żółcieni. Różnorodne kolory i kształty liści budziły zachwyt dzieci. Ogród wyglądał jak zaczarowany. W pawilonie Botanicznym dzieci wysłuchały prezentacji o jesiennych liściach. Wykonały również doświadczenie przyrodnicze, które później mogły oglądać pod elektronicznym mikroskopem. W szklarni oglądały niezwykłe rośliny egzotyczne. Podziwiały owoce cytryn, mandarynek, pomarańczy, limonek i wiele innych owoców i roślin egzotycznych. Niezwykłe wrażenie na dzieciach zrobiły różne gatunki kaktusów, które osiągały ogromne rozmiary. Przewodnik, który z niezwykłą pasją opowiadał dzieciom o roślinach egzotycznych, rozbudził w nich chęć słuchania i p
Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Płocku w ramach programu "Smok Mądragon daje radę".
W ramach programu „Smok Mądragon daje radę” uczniowie klas drugich spotkali się funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w miejscu zabudowania i poza nim, obowiązku noszenia odblasków, obowiązku zapinania pasów w czasie jazdy samochodem, bezpiecznego nawiązywania kontaktów z osobami nieznajomymi, zachowaniu się w czasie sytuacji zagrożenia-numery alarmowe. Funkcjonariusze omówili podstawowe umundurowanie policjanta oraz pokazali uczniom jak wygląda samochód policyjny. Spotkanie z funkcjonariuszami policji, z pewnością utrwaliło dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Zdjęcia ze spotkania - w Albumie fotograficznym. Zapraszamy.
Zaduszki
2 listopada uczniowie klasy 4b pod kierunkiem p. B. Piotrowskiej przybliżyli uczniom klas IV- VI tradycje polskich Zaduszek. Uczniowie mieli możliwość poznania oprócz sposobu obchodów Dnia Zadusznego, również fragmentu "Dziadów cz. II" Adama Mickiewicza.
Wedle polskiej tradycji Dzień Wszystkich Świętych (1-go listopada) i Dzień Zaduszny (nazywany też Zaduszkami 2-go listopada) wedle polskiej tradycji są świętami pamięci o zmarłych.
W nocy z 1 na 2 listopada nie należało wychodzić z domu. Wierzono, że w tę noc, zmarli księża odprawiają w kościołach msze, na które ze wszystkich stron przybywają zmarli. Spotkanie z nimi, a tym bardziej wejście do kościoła w czasie takiego nabożeństwa może być niebezpieczne. Po takiej mszy duchy zmarłych udają się do swych domów. Do początku XX w. na wsiach polskich istniał zwyczaj przygotowywania w dniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świ
Halloween w szkole
Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Planetarium w szkole
29 listopada w naszej szkole pojawiło się unikalne narzędzie dydaktyczne do edukacji astronomiczno- przyrodniczej, czyli Astropark. Jest to przenośne planetarium, które zapewniło naszym uczniom niepowtarzalne wrażenia w wirtualnej podróży do odległych zakątków Wszechświata. Dzieci miały możliwość przebywania w miejscach, które z naszej ziemskiej perspektywy mogą podziwiać w pogodne wieczory na nieboskłonie i zapewne zastanawiają się: ... jak to wszystko jest zbudowane...
W planetarium Astropark można było z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa, którymi się rządzi bez wychodzenia na zewnątrz i niezależnie od pogody.
Julka Czubakowska i Alicja Firszt Mistrzyniami Mazowsza
Julka i Alicja Zajęły I miejsce w rozgrywanych w dn.10.10.br. w Jeżewie Mistrzostwach Mazowsza Drużyn Uczniowskich w tenisie stołowym. Wygrały wszystkie pojedynki w stosunku 3-0, 3-0, 3-1 i zapewniły sobie udział w Finale Ogólnopolskim(Kraków 29.11.br.). Blisko awansu byli chłopcy w kategorii
Święto Edukacji Narodowej
Z okazji Święta Edukacji
nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.
XXIV Bieg Tumski im.Andrzeja Drętkiewicza
Dnia 09.10.2015r odbył się XXIV Bieg Tumski im. Andrzeja Drętkiewicza. Cel imprezy- popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy wypoczynku, promocja różnorodnej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
Jak zawsze na tego typu zawodach nie mogło zabraknąć na podium uczniów naszej szkoły. W każdym roczniku rywalizowało ok. 60-80 zawodników.Dystans jaki mieli do pokonania to 1200m.
Tydzień kodowania
Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie.
W tym roku również nasza szkoła zgłosiła swoją gotowość do szerzenia wiedzy w tej dziedzinie. W dniach 12-16 października nasi uczniowie będą mogli poznać podstawy programowania poprzez zabawę - przejście labiryntu (przygotowanego na szkolnym holu) w oparciu o wydawane komendy oraz budując proste algorytmy dla gry "Angry Bird" (na zajęciach komputerowych).
Tenis stołowy- wrzesień 2015
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tenis stołowy- wrzesień 2015.
Tenis stołowy- Julia Czubakowska dwukrotnie na podium
Tenisiści stołowi rozpoczęli nowy sezon.W zawodach wojewódzkich w Wyszogrodzie wystartowało pięcioro uczniów z naszej szkoły. W sobotę 12.09.br.rozgrywany był I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. Najlepiej wypadła Julka Czubakowska,która zajęła II miejsce, Kajetan Kachniewski V mie
Dzień Chłopaka
Życzymy wszystkim Chłopcom z naszej szkoły spelnienia marzeń!
Z okazji święta naszych kolegów, w szkole odbywają się różne imprezy: dyskoteka, wyjścia do kina, do kręgielni, wyjazdy na wycieczki itp.
Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców
W dniu 28 września 2015 roku, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców 10x800m nad Zalewem Sobótka. Naszą szkołę reprezentowali dziewczynki i chłopcy klas V-tych i VI-tych. Obydwie drużyny pokazały wielką wolę walki, co przełożyło się na tak dobre wyniki.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 25.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych