Udział uczniów ze świetlicy szkolnej w konkursie plastycznym na Najciekawszą kartę świąteczną
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkonej wzięli udział w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ogłoszonym przez Urząd Miasta Płocka i Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego
konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku 4 -
na Najładniejszą kartkę świąteczną
Udany występ naszych tenisistek - Kraków 2015
W rozgrywanym w Krakowie w dn.28-29.11.2015r Finale Drużynowego Turnieju Uczniowskiego Julia Czubakowska i Alicja Firszt zajęły VII miejsce.W pierwszej fazie zawody rozgrywane były systemem grupowym. Nasze dziewczęta uzyskały następujące wyniki: z UKS Warta Kostrzyń nad Odrą(woj.Lubuskie)0-3,
Mikołajki.
6 grudnia wspomina się świętego Mikołaja. To dla wielu dzieci w Polsce i na świecie szczególnie wyczekiwany dzień. Wtedy, zgodnie z tradycją, św. Mikołaj roznosi prezenty. Choć współcześnie "w jego imieniu" działają najczęściej rodzice i bliscy albo kolorowi przebierańcy, ten popularny święty istniał naprawdę. I naprawdę dawał prezenty. Życzymy Wszystkim i tym młodszym i tym nieco starszym wymarzonych prezentów od Mikołaja.
Sukcesy sportowe klas II i III na terenie miasta Płocka.
W dniu 4.12.2015 r odbył się event międzyszkolny, w których brali udział uczniowie klas drugich i trzecich . Podczas imprezy sportowej dzieci rywalizowały w zabawach lekkoatletycznych: rzuty oszczepem, rzuty piłką lekarską, bieg przez płotki, skoki na krzyżakach, bieg po drabince koordynacyjnej. W zawodach rywalizowało aż 12 drużyn z całego miasta, nasza szkoła zajęła wysokie 3 miejsce!Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że zgłosiło się tyle drużyn. Wielkie Brawa dla "Małych Skrzatów". Małych sportowców do rywalizacji sportowych przygotował nauczyciel w-f p.Jack Piotrowski. Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych sukcesów sportowych.
Choinka na Starym Mieście
W sobotę 5 grudnia nasza szkoła wzięła udział w dekorowaniu choinki na Starym Rynku. Zapraszamy na wystawę choinek przyozdobionych przez płockie szkoły i świetlice środowiskowe.
B-jak Bezpieczny, N jak Niechroniony
30 XI 2015r. odbył się apel dla uczniów klas IV-VI, poświęcony propagowaniu bezpieczeństwa pieszych - Niechronionych, w ramach realizacji programu "B - jak Bezpieczny, N - jak Niechroniony" realizowany na terenie województwa mazowieckiego. Program zyskał aprobatę Marszałka Województwa - A. Struzika.Uczniowie obejrzeli film "Droga", w którym ukazano zagrożenia na drodze grożące pieszym, w tym dzieciom. Przedstawiono również prawidłowe zachowania na drodze. Pani B. Piotrowska w przygotowanej prezentacji odniosła się do filmu, jak również ukazała w liczbach i na wykresach fatalny stan Polski na tle Europy, pod względem liczby zabitych i rannych pieszych. Uczniowie z klasy IVb przedstawili inscenizację dotyczącą prawidłowego zachowania się pieszych w ruchu drogowym. Inni uczniowie z klasy IV b przedstawili "Modę na odblaski". Zaprojektowali stroje i zaprezentowali je przed kolegami.
Czas obdarowywania
Oszaleliśmy na punkcie mądrej pomocy!
Powstał więc pomysł dla osób, które mają wielkie serce i chcą zaangażować się w pomoc potrzebującym. Od 18.11. 2015r. do 11.12.2015r. na terenie naszej szkoły odbywa się zbiórka żywności z długim terminem ważności oraz artykułów przemysłowych (środki czystości). Dzieci przynoszą cukier, herbatę, ryż, płatki, konserwy itp oraz środki czystości do gabinetu logopedy szkolnego, do p. M. Turek, sala nr 20.
Paczki powstałe z tych produktów trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do rodzin uczniów naszej szkoły, będących w trudnej sytuacji materialnej.
Sukcesy naszych młodych lekkoatletów.
Sukcesy Naszych Uczniów w międzywojewódzkich zawodach lekkoatletycznych na Hali AWF Warszawa 29.11.2015.
Zawodnicy rywalizowali maksymalnie w jednej konkurencji biegowej (60 m, 300 m, 600 m / 1000 m) i jednej technicznej (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką lekarską / pchnięcie kulą).
Kolejny raz Nasi lekkoatleci udowodnili swoją "klasę". W zawodach rywalizowali uczniowie z dwóch województw: mazowieckie i lubelskie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, w każdej konkurencji startowało wielu zawodników. Nie przeszkodziło to Nam, aby i tym razem stanąć na podium a nawet Wygrać!
Zabawa andrzejkowa.
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat rzeczywisty łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, kultywowania polskich tradycji i obrzędów ludowych. Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich w strojach ze świata bajek i baśni, rozpoczęli bal andrzejkowy przy dźwiękach znanych przebojów muzycznych. Radosne pląsy, rozpędzone węże, wspólne tańce w parach i w gromadach klasowych, sprawiły dzieciakom ogromną frajdę. W czasie zabawy, dzieci mogły skorzystać z wróżb andrzejkowych zorganizowanych przez nauczycieli biblioteki p.Tomasza Siczka i p.Agnieszkę Wojdę. W salach lekcyjnych były zorganizowane słodkie poczęstunki dla aktywnych uczestników zabawy
Wizyta STRAŻY POŻARNEJ w SP 20 w Płocku.
W dniu 27 listopada uczniowie klas drugich spotkali się z funkcjonariuszem straży pożarnej w ramach realizacji programu Smok Mądragon daje radę. Zadania strażaków w czasie pożarów, wypadków drogowych, klęsk żywiołowych, zadania specjalne oraz postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, to tylko niektóre problemy poruszane przez funkcjonariusza straży pożarnej na spotkaniu. Prezentacja umundurowania, wybranego sprzętu używanego w akcjach ratowniczych, to kolejne atrakcje w czasie tego pokazu. Uczniowie zainscenizowali scenki dramowe, w których przedstawili działania w sytuacjach alarmowych. Spotkanie było bardzo udane i z pewnością utrwaliło dzieciom dotychczasową wiedzę o pracy strażaka, jak i dostarczyło nowej.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Dwudziestce.
„Nie ma dzieci, są ludzie..." - słowa Janusza Korczaka, to myśl przewodnia apelu upamiętniającego Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, przypadający 20 listopada. Uroczystość przygotowali uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku, pod kierunkiem swoich nauczycielek p. Małgorzaty Stawiarskiej, p. Agnieszki Kawczyńskiej i p. Anny Wasilewskiej.
Przedstawienie "Kłamstwa kozy" wystawiane przez Teatr Lalek "Pionokio".
Dzięki długoletniej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Rejonowy w Płocku, w poniedziałek 16 listopada, uczniowie naszej szkoły oglądali przedstawienie „Kłamstwa kozy” wystawione przez Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci miały niepowtarzaną okazję zobaczyć zupełnie inną formę teatru jakim jest teatr lalkowy. Bajka poruszała ważny problem wychowawczy, dotyczący kłamstwa wśród dzieci. Kukiełki w zabawny sposób pokazały, czym kończy się kłamstwo i nieposłuszeństwo. Główna bohaterka przedstawienia, rozbrykana, zarozumiała i niesforna koza oszukiwała i wykorzystywała dobro i szlachetność swojej gospodyni i pastuszki Paulinki. Gospodyni za złe zachowanie, wypędza ją z domu. Niesforna, ale pomysłowa koza szybko wprowadza się do domu lisa. Przyjaciele rudzielca próbują dobrym słowem przekonać kozę, żeby ustąpiła i wyprowadziła się z zajętego mieszkania, ale niestety upór i kr
Narodowe Święto Niepodległości w SP 20.
„Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa...” Takimi słowami rozpoczęli apel niepodległościowy uczniowie klas III. Świetnie dobrany montaż słowno – muzyczny przybliżył zrozumienie złożonej historii Polski wszystkim uczniom z naszej szkoły. Miłość do Ojczyzny, bohaterska walka o wolność, wywalczenie niepodległości, to najważniejsze hasła, które wybrzmiewały na apelu. Pieśni patriotyczne wykonane przez trzecioklasistów były wyrazem radości i optymizmu z życia w wolnym kraju. Apel został przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas III p.Renaty Mechlińskiej, p.Małgorzaty Boszko i p.Moniki Palmąki. Program patriotyczny Narodowego Święta Niepodległości został wystawiony przez uczniów klas III w kościele Św.Jakuba Apostoła w Imielnicy w dniu 11 listopada o godz.9.00..
Spotkanie uczniów klas III z pisarzem Kazimierzem Szymeczko.
W dniu 29 paxdziernika w Filii Nr 10 Książnicy Płockiej przy ul.Borowickiej gościł pisarz Kazimierz Szymeczko, autor opowiadań dla dzieci i książek dla młodzieży. Było to spotkanie autorskie w ramach propagowania twórczości dziecięcej i młodzieżowej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III razem z wychowawcami.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.
W czwartek 5 listopada uczniowie klasy IIa i IIb, a 19 listopada - uczniowie z klas IV i V byli na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Ogród powitał dzieci jesiennymi kolorami. Liście prezentowały się odcieniami brązu, czerwieni, pomarańczu i żółcieni. Różnorodne kolory i kształty liści budziły zachwyt dzieci. Ogród wyglądał jak zaczarowany. W pawilonie Botanicznym dzieci wysłuchały prezentacji o jesiennych liściach. Wykonały również doświadczenie przyrodnicze, które później mogły oglądać pod elektronicznym mikroskopem. W szklarni oglądały niezwykłe rośliny egzotyczne. Podziwiały owoce cytryn, mandarynek, pomarańczy, limonek i wiele innych owoców i roślin egzotycznych. Niezwykłe wrażenie na dzieciach zrobiły różne gatunki kaktusów, które osiągały ogromne rozmiary. Przewodnik, który z niezwykłą pasją opowiadał dzieciom o roślinach egzotycznych, rozbudził w nich chęć słuchania i p
Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Płocku w ramach programu "Smok Mądragon daje radę".
W ramach programu „Smok Mądragon daje radę” uczniowie klas drugich spotkali się funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w miejscu zabudowania i poza nim, obowiązku noszenia odblasków, obowiązku zapinania pasów w czasie jazdy samochodem, bezpiecznego nawiązywania kontaktów z osobami nieznajomymi, zachowaniu się w czasie sytuacji zagrożenia-numery alarmowe. Funkcjonariusze omówili podstawowe umundurowanie policjanta oraz pokazali uczniom jak wygląda samochód policyjny. Spotkanie z funkcjonariuszami policji, z pewnością utrwaliło dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Zdjęcia ze spotkania - w Albumie fotograficznym. Zapraszamy.
Zaduszki
2 listopada uczniowie klasy 4b pod kierunkiem p. B. Piotrowskiej przybliżyli uczniom klas IV- VI tradycje polskich Zaduszek. Uczniowie mieli możliwość poznania oprócz sposobu obchodów Dnia Zadusznego, również fragmentu "Dziadów cz. II" Adama Mickiewicza.
Wedle polskiej tradycji Dzień Wszystkich Świętych (1-go listopada) i Dzień Zaduszny (nazywany też Zaduszkami 2-go listopada) wedle polskiej tradycji są świętami pamięci o zmarłych.
W nocy z 1 na 2 listopada nie należało wychodzić z domu. Wierzono, że w tę noc, zmarli księża odprawiają w kościołach msze, na które ze wszystkich stron przybywają zmarli. Spotkanie z nimi, a tym bardziej wejście do kościoła w czasie takiego nabożeństwa może być niebezpieczne. Po takiej mszy duchy zmarłych udają się do swych domów. Do początku XX w. na wsiach polskich istniał zwyczaj przygotowywania w dniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świ
Halloween w szkole
Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Planetarium w szkole
29 listopada w naszej szkole pojawiło się unikalne narzędzie dydaktyczne do edukacji astronomiczno- przyrodniczej, czyli Astropark. Jest to przenośne planetarium, które zapewniło naszym uczniom niepowtarzalne wrażenia w wirtualnej podróży do odległych zakątków Wszechświata. Dzieci miały możliwość przebywania w miejscach, które z naszej ziemskiej perspektywy mogą podziwiać w pogodne wieczory na nieboskłonie i zapewne zastanawiają się: ... jak to wszystko jest zbudowane...
W planetarium Astropark można było z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa, którymi się rządzi bez wychodzenia na zewnątrz i niezależnie od pogody.
Julka Czubakowska i Alicja Firszt Mistrzyniami Mazowsza
Julka i Alicja Zajęły I miejsce w rozgrywanych w dn.10.10.br. w Jeżewie Mistrzostwach Mazowsza Drużyn Uczniowskich w tenisie stołowym. Wygrały wszystkie pojedynki w stosunku 3-0, 3-0, 3-1 i zapewniły sobie udział w Finale Ogólnopolskim(Kraków 29.11.br.). Blisko awansu byli chłopcy w kategorii
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Galeria zdjęć
brak danych