Kartka z powstania - lekcja historii w płockiej Mediatece
1Uczniowie klas: 7 b,7c i 8b uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. W płockiej Mediatece obejrzeliśmy fabularyzowane widowisko historyczne pt. ,,Kartka z powstania” zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości VR. Technologia ta umożliwia doświadczenie wirtualnej przestrzeni ,,tu i teraz”. W specjalnych goglach i słuchawkach przenieśliśmy się w inną rzeczywistość- na chwilę staliśmy się uczestnikami powstania warszawskiego, byliśmy razem z nimi w kanałach, byliśmy świadkami ich heroicznej walki, spojrzeliśmy w oczy tym młodym powstańcom i niemieckim oprawcom, słyszeliśmy odgłosy walki, czołgi mieliśmy na wyciągnięcie ręki i widzieliśmy Warszawę w ogniu powstańczych walk.
Zielona szkoła klas 3 w Julinku.
Zaczęło się dość zwyczajnie - w dniu 27 września dzieci z klas 3 wraz ze swoimi paniami - p.Beatą Łabiszewską, p.Moniką Palmąką, p.Magdaleną Rycombel oraz z p.Izabelą Krajewską wyjechały na trzydniową zieloną szkołę do Julinka. Po zakwaterowaniu w hotelu ruszyły do Parku Rozrywki, gdzie bawiły się w Krainie Dmuchańców, następnie poszły do parku linowego, który jest największy na Mazowszu. Po obiedzie uczniowie weselili się w wesołym miasteczku. Tu każdy znalazł coś dla siebie- kolejkę górską Dragon lub karuzelę ze słonikami. Wielką atrakcją były samochody, które prowadzili młodzi kierowcy. Dzień zakończył się ogniskiem, na którym oprócz kiełbasek i zapiekanek piekliśmy słodkie pianki.
Drugi dzień wycieczki powitał nas piękną pogodą. Udaliśmy się do Nieborowa, aby zapoznać się z historią rodu Radziwiłłów. Dwie miłe panie przewodniczki przeprowadziły z dziećmi ,,lekcję historii” pod na
Zielona szkoła klas 3 - Julinek, Arkadia - Nieborów, Żelazowa Wola.
Nowa galeria Zielona szkoła klas 3 - Julinek, Arkadia - Nieborów, Żelazowa Wola. została dodana do albumu fotograficznego
92
Szachowe zmagania
W minioną sobotę był rozgrywany pierwszy z turniejów szachowych z cyklu Płockiej Ligi Szachowej Szkół. Naszą "dwudziestkę" reprezentowali w tym turnieju Łukasz Popielski i Piotr Nowak. Nasi Młodzi Mistrzowie spisali się bardzo dobrze. Pierwszy z nich zajął wysokie trzecie miejsce. Piotrek Nowak był zaś siódmy. To duży sukces w gronie ponad czterdziestu zawodników.
Wrześniowe wycieczki
Wielu uczniów korzysta ze sposobności integrowania się. Kilka klas wybrało się do kina Helios lub na wycieczki poza Płock.
2
Dzień Kropki
15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Święto zapoczątkowała książka Petera Reynoldsa pt. „Kropka”. Pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji stała się bohaterka książki, mała dziewczynka Vashti, która zupełnie nie wierzyła we własne możliwości. Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki zmieniła zdanie o sobie i odkryła, że jednak coś potrafi. Dziewczynka nie tylko uwierzyła w siebie, ale tę wiarę w siebie przekazała innym. Pomogła spotkanemu na wystawie chłopcu odkryć swoje zdolności. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie z klasy 2a- wychowawca p. A. Kawczyńska i uczniowie z klasy 3a- wychowawca p. B. Łabiszewska, wzięli udział w obchodach tego wspanialego święta.
Wycieczka do ZOO klasy 3c
Nowa galeria Wycieczka do ZOO klasy 3c została dodana do albumu fotograficznego
17 września klasa 3c wraz z wychowawcą wybrała się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji - w końcu niecodziennie mamy okazję nosić na szyi pytona królewskiego, dotknąć grzywy lwa czy karmić żyrafy i słonie. Tego wszystkiego doświadczyli dzisiaj nasi uczniowie. Było trochę strachu, ale mnóstwo radości.
Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie to wielkie święto czytelników i książki. W tym roku bohaterką tego zacnego wydarzenia była Gabriela Zapolska i jej arcydzieło literatury Moralność Pani Dulskiej. Patronem Narodowego Czytania jest nasz prezydent Andrzej Duda. W Płocku Moralność Pani Dulskiej czytano w pięknych ogrodach Książnicy Płockiej. Wśród uczestników tego wydarzenia znalazł się również Pan Tomasz Siczek nasz szkolny bibliotekarz i popularyzator literatury.
Pamiętamy o poległych podczas II wojny światowej.
1 września minęła 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Pan Tomasz Siczek w imieniu społeczności całej naszej szkoły złożył wiązanki kwiatów na miejscach pamięci narodowej. Pamięć tych tragicznych dla Polski chwil uczcił odwiedzając Stary Cmentarz w Borowiczkach i znajdujący się tam Grób Nieznanego Żołnierza oraz Płytę upamiętniającą pracowników dawnej cukrowni, którzy zginęli z rąk Niemców podczas II wojny światowej. Pamiętajmy o naszych Rodakach, którzy w tych tragicznych dniach ponieśli śmierć za naszą Ojczyznę.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Niżej zamieszczamy link do informacji na temat rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że uczniowi z klasy pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej może towarzyszyć jeden opiekun.
Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2021/2022
Wyprawka ucznia klasy pierwszej - rok szkolny 2021/2022
Przybory plastyczno – techniczne spakowane do teczki zapinanej na zatrzask (teczka podpisana)
- 1 blok rysunkowy biały (A4)
- 1 blok rysunkowy kolorowy (A4)
- 1 blok techniczny biały (A4)
- 1 blok techniczny kolorowy (A4)
- 2 teczki papierowe na
Rowerowy maj
Zakończyliśmy akcję promującą zdrowy styl życia Rowerowy Maj. Najlepszą rowerową klasa została 2a. Gratulujemy wszystkim dzieciom i ich wytrwałym rodzicom. Wsiadajmy na rowery i cieszmy się życiem. Za rok przystąpimy do akcji ponownie w większym składzie
10
Festiwal bajek "Szkolne BOROWOOD" w ramach programu profilaktycznego : "Aby zdrowym być trzeba umieć żyć"
FESTIWAL BAJEK POD HASŁEM „SZKOLNE BOROWOOD”
W ramach programu profilaktycznego- finansowanego ze środków Urzędu Miasta Płocka Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych - pod hasłem : „Aby zdrowym być trzeba umieć żyć” świetlica szkolna zorganizowała Festiwal bajek pod hasłem : „Szkolne BOROWOOD” .Każda klasa brała udział w losowaniu określonej bajki. Z powodu nauki zdalnej klas starszych, losowania dokonali uczniowie klas młodszych. Losowanie odbyło się w dniu 6.05.2021. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie całej drużyny zgodnie z wylosowana bajką- wykonanie ozdób, kostiumów do danej bajki . Losowanie przedstawiało się następująco: I a- „Smerfy”, I b- „Kubuś Puchatek”, IIa- „Zwierzogród”IIb- „Zaplątani” IIc- „Vaiana”, IIIa- „Rio”, IIIb- „Madagaskar”, IVa- „Kung Fu Panda” IVb- „101 Dalmatyńczyków”, IVc- „Shrek”, Va- „Król Lew” ,VIa- „Ratatuj”, VIb- „Dziennik cwaniaczka”, VIc- „Alicja w
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/21
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/21
Zwycięstwo!!!
Nowa galeria Zwycięstwo!!! została dodana do albumu fotograficznego
Galeria Mazovia wraz ze Schroniskiem dla zwierząt w Płocku zorganizowała konkurs, którego celem było zachęcenie do adopcji bezdomnych psów i kotów. Klasa 2c wraz z wychowawcą, Panią Magdaleną Rycombel, nagrała film, który przypadł do gustu jury konkursu. Klasa zdobyła 1 miejsce i wygrała dla szkoły tablicę interaktywną. Gratulujemy!
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a nawet Rowerowy Maj.
Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Drodzy Bibliotekarze! W dniu Waszego święta życzymy Wam więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy i tego, byście nigdy nie zapominali, jak ważne i cenne jest to, co robicie! Dziękujemy też za Wasze oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech i dobre rady dla czytelników,
Rowerowy maj
4 maja ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pt.,,Rowerowy maj". Jest to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Nasza szkoła również i w tym roku postanowiła do niej dołączyć.
Z uwagi na pandemię oraz obostrzenia z nią związane, nie możemy do końca stwierdzić czy kampania dla wszystkich będzie odbywała się stacjonarnie. Znaleziono jednak następujące rozwiązania:
- klasy, które odbywają naukę stacjonarną będą uczestniczyć w kampanii tak jak w poprzednich latach - za każdy przyjazd do szkoły na rowerze uczeń otrzymuje naklejkę, którą
Majowe święta - 1,2,3 maja
Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?
1 Maja
1 maja to Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone od 1890 r. na cześć strajku robotników w Chicago z 1886 r. W naszym kraju święto to często utożsamiane jest z latami 1945-1989 i czasami PRL-u, w którym to 1 maja organizowano wielkie pochody zamieniające się w przemarsze na cześć władz.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 05.12.2024Galeria zdjęć
brak danych