Choinka Darczyńców
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Znów ubieramy świąteczne drzewko!
Tegoroczną "Choinkę Dobroczyńców" dedykujemy tym, którzy niosą pomoc, choć sami nie mają zbyt wiele.
Stowarzyszenie Wolontariuszy „Kapitał Ludzki” to płocka organizacja pozarządowa, której misją jest wspieranie wychowanków domów dziecka. Od 2019 r. realizuje Projekt Dom, w ramach którego pomaga młodym osobom opuszczającym domy dziecka w usamodzielnieniu się. Założeniem projektu jest zakup mieszkań przez stowarzyszenie i nieodpłatne udostępnianie ich podopiecznym na pięć lat, aby zapewnić im warunki do dalszej nauki i zbudowania dorosłego życia w bezpiecznych warunkach. Do tej pory stowarzyszenie zakupiło jedno mieszkanie.
Wspólne kolędowanie klasy 7b i 5b
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to magiczne chwile, które sprzyjają organizacji spotkań wigilijnych. Jak co roku, tradycyjnie, swoją uroczystość mieli też uczniowie klasy 7 b i 5 b. Wraz z wychowawcami p. M. Boszko i p. R. Grabowską oraz p. R. Mechlińską spotkali się, aby porozmawiać o tradycjach świątecznych, ale też o tym, że w szkole nie jesteśmy sami. Czasami o tym zapominamy, a takie wspólnie spędzone chwile skłaniają nas do refleksji nad codziennym życiem i relacjami z innymi ludźmi. Chcemy dzielić się dobrem, pomagać innym i pamiętać o tych ludziach, którzy są samotni, chorzy, biedni. Do zastanowienia się nad istotą relacji rodzinnych i więzach łączących ludzi skłoniła nas p. R. Grabowska, odczytując fragment baśni H.CH. Andersena ,, Dziewczynka z zapałkami”. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek o co zadbała p. M. Boszko, podzielenia się opłatkiem,
Przekazanie światełka Betlejemskiego przez harcerzy
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
W świątecznym nastroju- szkoła to nasz drugi dom🎄.
25🌲❄🌲❄🌲❄🎅🌲❄🎅🌲❄🎅🌲❄🌲
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla wszystkich czas. Nie da się ukryć, że niejeden dorosły chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pilnie przygotowują się do tej podniosłej uroczystości. Pojawia się świąteczny wystrój klas, dekorujemy korytarze, zapalamy lampki na choince.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: " Król Maciuś I " organizowanego przez świetlicę szkolną.
5👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑
Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem: "Król Maciuś I" Przyznano nagrody rzeczowe oraz korony królewskie .
Powyżej znajdują się dyplomy dla naszych królewskich laureatów a także nagrody ze skarbczyka króla Maciusia I😁.
Wręczenie odbędzie się jutrzejszego dnia podczas lekcji.
KONKURS " Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim "
🎨🎨🎨 ‼️‼️‼️UWAGA ‼️‼️‼️🎨🎨🎨🎨
Drodzy Uczniowie,
zapraszamy Was do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim".
Cele konkursu :
- poszerzenie wiedzy o Parkach Narodowych,
- rozwijanie zainteresowań plastycznych,
- promowanie młodych talentów,
Pan Tadeusz w bibliotece
Zbliżają się imieniny naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. 24 grudnia to jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. W tym świątecznym nastroju uczennice klasy 8 s wraz z Panem Siczkiem czytali fragmenty naszej epopei narodowej, którą jest "Pan Tadeusz".
Modele komórek zwierzęcej i roślinnej wykonane przez uczniów klas V I VI
19Na lekcjach biologii u pani Małgorzaty Boszko od czasu do czasu, pojawiają się zadanie, które sprawiają uczniom przyjemność. I tak było w przypadku projektu na biologię w klasie V i VI. Uczniowie mieli wykonać model komórki zwierzęcej lub roślinnej.
Kto wymyślił takie nazwy jak: mitochondrium, wakuola czy rybosomy? Trudniej się nie dało? Na szczęście uczniowie już je znają, a nawet wiedzą, który element jak podpisać – nauczyli się podczas lekcji a wiedzę urwalili poprzez wykonanie modelu komórki.
Projekt: "Akademia ciekawej historii "
Nauczyciele naszej szkoły: p. Renata Mechlińska, p. Małgorzata Boszko, p. Renata Grabowska, p. Adrianna Brzezińska i p. Tomasz Siczek wzięli udział w II edycji projektu organizowanego przez MSCDN i Muzeum Mazowieckie w Płocku ,, Akademia Ciekawej Historii”. Realizacja projektu zaczęła się we wrześniu 2020 r. a podsumowanie ich pracy miało miejsce 2 grudnia 2021r.
Lekcją historii- "Detektyw- archiwista "
1W klasie 4 a i 4 b odbyły się lekcje historii zatytułowane ,, Detektyw – archiwista. Gościliśmy Panią Magdalenę Młodziejewską, pracownika Archiwum Państwowego w Płocku.
Dzieci dowiedziały się czym jest archiwum, co się w nim znajduje, czym zajmują się archiwiści i jak ważne są przechowywane tam dokumenty. Pani Magdalena zachęciła uczniów do gromadzenia wszelkich rodzinnych dokumentów, pamiątek i założenia prywatnego archiwum, które w przyszłości może być ważnym źródłem wiedzy dla kolejnych pokoleń.
Memoriał im. Stanisława Tusznickiego
Memoriał im. Stanisława Tusznickiego w płockiej 70-tce, w tych rozgrywkach szachowych rywalizowali też nasi uczniowie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Kurowska z klasy 3c, najmłodsza wśród rywalizujących szachistów. Julka odniosła zwycięstwo w gronie juniorek. W tym turnieju udanie zadebiutowali również: Kuba Chotlewski, Kacper Próchyński i Filip Kowalczyk. Tradycyjnie naszych młodych szachistów dopingował, tym razem on-line, Pan Tomasz Siczek.
BohaterOn – patriotyczna akcja historyczna.
Ponad 120 uczniów z klas 1a, 1b, 2a, 3a, 3b brało udział w projekcie BohaterOn – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego a także kształtowanie wśród dzieci tożsamości narodowej. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Beata Łabiszewska, która wraz z wychowawcami panią Ewą Jagodzińską, panią Elżbietą Wojtewicz, panią Agnieszką Kawczyńską i panią Moniką Palmąką przeprowadziły wiele działań historycznych.
Akcja charytatywna pod hasłem " TEATRALNA SKRZYNKA POMOCOWA "
21Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za wsparcie akcji. Nasi uczniowie klas 8 którzy po raz kolejny uczestniczyli rozdając posiłki i zebrane dary, wykazali się ogromną odpowiedzialnością i empatią. Zadeklarowali chęć dalszej pomocy. Nie zabrakło łez wzruszenia przy zetknięciu się z tak trudnym problemem bezdomności i skrajnej biedy.
Światowy Dzień Misia
W dniu 25 listopada dzieci z klas najmłodszych obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe i kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci zapoznały się z historią powstania święta, rozpoznawały misie z różnych bajek i filmów, tańczyły i ćwiczyły z misiami oraz rysowały, wycinały i wylepiały sympatyczne pluszaki. Z przyjemnością rozwiązywały zagadki i obliczenia matematyczne, oraz ,,wyturlały’’ misia za pomocą kostek do gry. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia, który jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.
PAKA DLA RODAKA
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła włączyła się w V edycję projektu „Paka dla Rodaka” organizowaną przez Fundację Przystanek RODZINA.
W ramach akcji na terenie szkoły prowadzona będzie zbiórka następujących artykułów: konserwy mięsne, kisiel i słodycze, które znajdą się w paczkach świątecznych dla Rodaków mieszkających na Ukrainie we Lwowie i Żytomierzu - miastach partnerskich Płocka.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Wodociągi Płockie pod hasłem:"Kanalizacyjny detektyw na tropie "
Znamy już laureatów konkursu plastycznego pt. „Kanalizacyjny Detektyw na Tropie” dla uczniów Płockich szkół. Na konkurs wpłynęło 216 prac. Przy ocenie prac komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na estetykę wykonania oraz pomysłowość w prezentacji tematu konkursowego. Po burzliwych obradach komisja nagrodziła 12 prac i przyznała 10 wyróżnień.
KSIĄŻKA DLA RODAKA
Anioły są wśród Nas,a Nasz anioł przekazał 400 książek dla Fundacji dla Rodaka. Książki są nowe i przeznaczone do nauki języka polskiego dla naszych małych Rodaków w Kazachstanie. Z całego serca ❤dziękujemy za kolejne wsparcie i pomoc . Nad przekazaniem książek czuwała świetlica szkolna.
AKCJA CHARYTATYWNA POD HASŁEM: "TEATRALNA SKRZYNKA POMOCOWA"
Drodzy Rodzice, Uczniowie.
Nadal trwa zbiórka dla osób w kryzysie bezdomności. Bardzo dziękujemy za wszystkie rzeczy, które były przynoszone do świetlicy szkolnej. Zachęcamy jeszcze do pomocy zwłaszcza, że aura się zmienia i robi się coraz zimniej. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę wesprzeć akcję to serdecznie zapraszamy. Zbiórka trwa do 30 listopada.Nad całością akcji czuwają panie : Agnieszka Wojda, Ewelina Kotlarczyk i Jolanta Ciska 😁.
AKCJA CHARYTATYWNA POD HASŁEM: "SZALONA DWUDZIESTKA"
Szalona Dwudziestka
W dniach 19. 10. 2021- 08.11.2021 w naszej szkole odbyła się coroczna akcja charytatywna ph. "Szalona Dwudziestka".
Wzorem lat ubiegłych- w tym roku także oszaleliśmy na punkcie pomocy naszym "braciom mniejszym". Tym razem z organizatorem, p. Magdaleną Turek zbieraliśmy karmę, koce, ręczniki i inne potrzebne rzeczy dla Fundacji Pomocy Zwierzętom "Pomagamy Płockim Zwierzakom".
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 05.12.2024Galeria zdjęć
brak danych