• Interesujące wydarzenia

        •                                              

          ROK SZKOLNY 2019/2020

          ROK SZKOLNY 2018/2019

          Festiwal kolorów pod hasłem : "Aby zdrowym być trzeba umieć żyć"-Wiwat bezpieczne wakacje .

          12.06 na płycie boiska odbył się szkolny Festiwal Kolorow organizowany przez świetlicę szkolną. Tym razem głównym hasłem były bezpieczne wakacje. Wszystkie klasy zaprezentowały się w kolorach, które wczesniej wylosowały. Mogliśmy oglądać prawdziwy festiwal kolorów: seledynki, fuksiaki, a nawet czerwone diabły. Nie zabrakło pokazów umiejętności, talentów i wesołych okrzyków. Klasy rozegrały mecze piłki nożnej, rozstrzygnięto też konkurs plastyczny. Na kramach zorganizowanych przez nauczycieli można było zrobić sobie kolorowe warkoczyki, owocowe szaszłyki, pomalować buzie,czy zdobyć małpkę z balona. Atrakcją były też alpaki, które zaszczyciły nas obecnością dzięki stadninie Ojo Negro, a nad spragnionymi czuwały Wodociągi Płockie ze swoim saturatorem. Impreza była nieziemska!

                                

           

                                

           

          Tydzień polski prowadzony przez wychowawców świetlicy szkolnej 

          DZIEŃ 2

          Dnia 14.05.2019 dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach o Krakowie. Miały maly quiz dotyczacy geografii i historii krakowa. Poznali popularne budowle i miejsca. Potem grali na dywanie w kółko i krzyżyk rozmiaru XXL z uzyciem sznurka i obrazków (gdzie odgadywali nazwy budowli). Pani Ewelina Kotlarczyk opowiedziała im kilka legend krakowskich. Jako podsumowanie zagrały w muzyczne dywaniki: tanczyły wokół dywaników w rytm piosenki pt: "Kocham Cię Polsko , kiedy muzyka zostala zastopowana dzieci musialy usiąść na wybranym dywaniku (kto pierwszy ten lepszy)osoba dla ktorej zabraklo dywanika losowała pytanie na temat Krakowa. Dzieci miały świetną lekcję poprzez zabawę .

          DZIEŃ 3

          Pani Magdalena Rycombel przeniosła dzieci przychodzące  do świętlicy w nasze piękne góry Tatry. Uczniowie zapoznały się z miastem Zakopane. Poznały genezę nazwy oraz najciekszawsze zakątki regionu. Z zaciekawieniem obejrzały legendę o Śpiących Rycerzach, a także słuchały piosenek w gwarze góralskiej. Na koniec każdy miał okazję przymierzyć tradycyjne chusty góralskie oraz zobaczyć stroje mieszkańców Podhala.

          DZIEŃ 4

          W dniu dzisiejszym Pani Daria Rosa przeniosła dzieci nad morze. Dzięki temu miały okazję poznać historię i zabytki Gdańska. Obejrzały film o historii herbu Gdańska. Na koniec wykonały pracę plastyczną pod hasłem: "Piękne są zachody słońca nad morzem".

          DZIEŃ 5

          Pani Agnieszka Stołpiec przygotowała ciekawe zajęcia o Poznaniu, które dały okazję poznać historię tego pięknego miasta, poprzez zabytki starego miasta i nie tylko. Dzieci obejrzały film o legendzie koziołków poznańskich, a na koniec wykonały pracę plastyczną zwiazaną oczywiście z Poznaniem 

           

          Udział w akcji charytatywnej "KAWA I HERBATA"

          Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: " Kawa i Herbata" organizowanej przez Komitet Społeczny "Razem Możemy Wszystko". W naszej szkole od dnia 13.05.2019 do 17.05.2019 roku świetlica szkolna nadzorowała zbieranie kawy i herbaty, przeznaczonej dla rodziców czuwających przy dzieciach w szpitalu. Dziś na ręce Pani Kingi Fersz przekazaliśmy : 66 sztuk herbaty i 38 sztuk kawy . Jeszcze raz z całego serca dziękujemy .

                                   

           

          Udział w XXI Pikniku Europejskim 

          W sobotę 11.05.2019 roku nasza szkoła uczestniczyła w XXI Pikniku Europejskim.W tym roku wylosowaliśmy Mongolię. Proszę zobaczyć jak prezentowaliśmy się podczas całej imprezy.

          Kiermasz wiosenny 

          Wychowawcy (M.Rycombel,D.Rosa, A.Stołpiec, O.Gray) wraz z dziećmi dzielnie pracują i tworzą rękodzieła związane ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy. Niektórzy rodzice jak zawsze pomagają paniom ze świetlicy na miarę swoich możliwości. Jak zawsze jesteśmy dumni ,że mamy tak cudownych rodziców. Zobaczcie co powstaje czasami nawet poza godzinami pracy nauczycieli ..A wszystko z myślą o naszych kochanych dzieciach .

          Tydzień amerykański przygotowała pani Magdalena Rycombel

          DZIEŃ 1

          Na drugą półkulę przeniosła dzieci Pani Magdalena Rycombel. Najpierw dzieci zapoznały się z krajem przewodnim - USA. Dowiedziały się jaka jest jego pełna nazwa, gdzie jest położone, z kim graniczy, ale też mniej oczywistych rzeczy takich jak to, że w stanie Montana jest 3razy więcej krów niż ludzi. Dzieci słuchały z zaintersowaniem coraz ciekawszych faktów. Oglądały zdjęcia i ćwiczyły spotrzegawczość, Pierwszym zadaniem dla nich było dopasowanie podpisów do rysunków. Poradziły sobie świetnie! Kolejną konkurencją była „tykająca bomba”. Dzieci siedząc w kręgu przekazywały sobie tajemniczą puszkę, która w pewnym momencie wybuchała. W kogo rękach wybuchła musiał odpowiedzieć na pytanie. Dzięki temu utrwalili więdzę zdobytą na zajęciach - Jaka jest najdłuższa rzeka? Co jest stolicą USA? Kto urzęduje w Białym Domu? Dzieci są głodne wiedzy, na pewno więc wyniosą dużo nowych wiadomości podczas tego tygodnia.

          DZIEŃ 2

          Pani Magdalena Rycombel stanęła na wysokości zadania i przygotowała dla dzieci bardzo twórcze zajęcia. Tematem wiodącym dzisiejszych zajeć było każdemu dziecku znane fast-foodowe jedzenie ,które przywędrowało do Nas z odległej Ameryki . Nie obyło się bez ciekawostek, bo rzadko kto wie: Skąd wzięła się nazwa hot-dog? Dlaczego chciano na amerykańskiej fladze umieścić indyka? Dzieci układały na czas obrazki i podpisy z rozsypanek. Świetną zabawą było też przebijanie balonów w których kryły się zagadki związane z menu amerykańskiego jedzenia. Na koniec dzieci lepiły słynne dania USA z plasteliny. Wszystkim ciekła ślinka na sam widok! Gdyby były prawdziwie pewnie, żadne dziecko nie odmówiłoby skosztowania tych smakołyków ... Zobaczcie sami co też dzisiaj działo się w świetlicy szkolnej. Sami zobaczycie, że nasze dzieci po raz drugi w przeciągu sekundy zagościły na drugiej półkuli .

          DZIEŃ 3

          W trzecim dniu tygodnia amerykańskiego dzieci zawitały do słynnego Hollywood. Dowiedziały się co to są Oscary oraz jak funkcjonuje światowa stolica kina. Głownym temat był jednak Walt Disney - producent który stworzył mocarstwo bajek. Dzieci zapoznały się z ogromną ilością tytułów z okazałej kolekcji Disney. Musiały zgadnąć jakich bajek dotyczą rymowanki, a także uporządkować ich tytuły z rozsypanek. Na końcu tworzyły własną księżniczkę lub potwora. Zabawa była bajkowa!

          Dzień kolorowej skarpetki

          Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Dniu Kolorowej Skarpety. Pokażmy, że solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Wystarczy w dniu 21 marca założyć dwie różne skarpety i przyjść do szkoły. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę podzielić się z nami fajnymi wspólnymi fotkami z kolorowymi skarpetami to prosimy w komentarzu wkleić fotkę. Spośród wszystkich fotek rozlosujemy nagrodę specjalną.

          Konkurs zorganizowała świetlica szkolna 21 marca i polegał on na umieszczeniu rodzinnych stóp w kolorowych skarpetkach . Dziś w drodze losowania ,gdzie komisją były same dzieci wylosowaliśmy zwycięzcę konkursu. Nasza słodka Agatka Pietrzak wylosowała...............hmmm.........  zobaczycie kto został zwycięzcą  . Bardzo gratulujemy!!! Pozostałym osobom z całego serca dziękujemy za udział w tej akcji!! 

           

          Tydzień rosyjski przygotowany przez panią Ewelinę Kotlarczyk

          DZIEŃ 1

          Pod kierunkiem Pani Eweliny Kotlarczyk uczniowie rozpoczęli tydzień rosyjski. Najpierw zostali podzieleni na 2 drużyny , które rywalizowały w quizie o Rosji.
          I część: Spotrzegawczość (kto zapamieta najwiecej z tablicy z korytarza o Rosji).
          II część: Słuchali ciekawostek o Rosji, a następnie, w celu sprawdzenia wiadomości ,brali udział w rundzie błyskawicznej- kto pierwszy udzieli odpowiedź III część: układanie porozcinanych haseł związanych z Rosją .
          Na koniec wszystkie dzieci wykonywali pracę plastyczną: matrioszki- ozdabianie i wycinanie . Zapraszam do obejrzenia fotorelacji 

          DZIEŃ 2

          Dziś dzięki uprzejmości naszej uczennicy Helenki dzieci mogły zobaczyć i pobawić się prawdziwą rosyjską zabawką jaką były- Matrioszki. Potem dzieci oglądały dwie popularne w Polsce rosyjskie bajki z dwóch różnych epok:" Wilk i zając "oraz "Masza i niedźwiedź". Po seansie bylo losowanie i zgadywanki dotyczące treści bajek .Dzieci po raz kolejny miały super zabawę a jednocześnie poglebiły swoją wiedzę na temat naszego wschodniego sąsiada.

          DZIEŃ 3

          Dzieci pod kierunkiem Pani Eweliny Kotlarczyk zajęli się rosyjskimi podbojami kosmicznymi.Było trochę o Łajce, Gagarinie, Tierieszkowej i Sputniku. Później dzieci zagrały w memory dotyczące największych rosyjskich osiągnięć. Druga część zajęć to poznanie cyrylicy. Uczestnicy zajęć obejrzeli literki i zagrali w grę ruchową, w której przy użyciu pacek na muchy odszukiwali odpowiednich liter rosyjskich. Dzieci świetnie się bawiły a dzięki temu zapamietywały litery rosyjskiego alfabetu. 

           

          DZIEŃ 4

          Pani Ewelina wpadła na pomysł aby dzieci ułożyli i wykleili własną grę planszową dotyczącą Rosji. Najwięcej emocji budziła sama gra, dzieci podzieliły się na 3osobowe drużyny i miały okazję rzucać kostka imponujących rozmiarów .Tego dnia dzieci przypomniały sobie wszystko o czym była mowa podczas całego tygodnia rosyjskiego. Możemy w fotorelacji zobaczyć, że dzieci miały super zabawę połączoną że zdobywaniem wiedzy.

           

           

          Zbiórka przyborów, gier, ksiażek dla naszych Rodaków z Kazachstanu

          Świetlica szkolna z całego serca dziękuje za rzeczy, które przynieśliście dla naszych Rodaków z Kazachstanu. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przynieść to czekamy do końca tygodnia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi ,że po raz kolejny pokazaliście swoje wielkie serce . Cieszy nas fakt , że nie spotkaliśmy się z obojętnością z Państwa strony. Jest to bardzo ważne, bo uczymy nasze dzieci wrażliwości na drugiego człowieka i chęci niesienia pomocy. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc.

          Tydzień włoski przygotowany przez panią Darię Rosę

          DZIEŃ 1

          Dziś w świętlicy zaczął się nowy tydzień bogaty w różnorodne zabawy,gry i działania twórcze. Pani Daria Rosa poprowadzi przez 5 dni tydzień włoski. Każdego dnia dzieci będą uczestniczyć w zajęciach o różnej tematyce. Pierwszy dzień obfitował w proste zwroty grzecznościowe w języku włoskim. Dzieci poznały ciekawe miejsca we Włoszech. Dowiedziały się dlaczego flaga Włoch ma takie kolory a nie inne. Tworzyły w grupach najdłuższy makaron ...A na koniec uczestniczyli w mini mistrzostwach piłki nożnej " ligi włoskiej " na hali sportowej. Zobaczmy co też dzisiaj się działo podczas tych zajęć.

          DZIEŃ 2

          Pani Daria mówiła o Rzymie i Wenecji. Omawiała zabytki i ciekawostki związane z tymi miastami. Prócz tego dzieci uczyły się liczyć po włosku wykorzystując piosenkę pt:"Un elefante si dondolava " .Na koniec dzieci jak, na karnawał przystało wykonywały maski weneckie. Widać że każdy z wielkim zaangażowaniem i według własnej inwencji twórczej tworzył swoje dzieło. W nasze polskie ostatki dzieci mogły poczuć się jak na karnawale w Wenecji.. Zobaczmy fotorelację z tego dnia...

          DZIEŃ 3

          Kolejny dzień z tygodnia włoskiego obfitował w ciekawe formy zabawy ,a jednocześnie przekazywania wiedzy.Dzieci nie tylko uczyły się kolorów w języku włoskim, ale również poznały ciekawe miejsca kolejnego miasta we Włoszech- Mediolanu ... Dowiedziały się różnorodnych ciekawostek na temat tego miasta .Jednym z nich jest informacja , że jest związany z modą i oczywiście światowymi markami odzieżowymi. Dzieci mogły poprzez doświadczenie stać się mini projektantami mody ekologicznej. Przez chwilę w naszej świetlicy było głośno i gwarno jak podczas prawdziwego pokazu mody światowej. Poczuliśmy namiastkę bycia kreatorem mody. Musimy przyznać że wszyscy próbowali stworzyć coś z niczego .Widać było jak chłopcy stracili kontakt z rzeczywistością i skupili się na tworzeniu. Widać było z jaką radością ubierali modela , nie zważając na to co dzieje się wokół nich.Ich działania były dziełem przypadku, ale jakże fascynującego. Dziewczynki były bardziej zorganizowane i w każdym calu starały się zachwycić nas swoją perfekcyjnością .

          DZIEŃ 4

          Pani Daria przypomniała dzieciom poznane wczoraj kolory w języku włoskim tak aby utrwalić poznane przez dzieci nowe zwroty. Prócz tego poznały dzisiaj nowe włoskie miasto jakim jest Florencja i Piza. Pokazała dzieciom charakterystyczne zabytki architektoniczne oraz opowiedziała ciekawostki z tymi miastami związane. Na zakończenie zajęć dzieci próbowały zbudować wieżę z klocków na wzór krzywej wieży w Pizie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. A oto fotorelacja z dzisiejszego dnia 

          DZIEŃ 5

          Dzieci poznały charakterystyczne potrawy związane z włoską kuchnią takie jak : spaghetti, ravioli, pizza... Kolejnym etapem zajęć było przygotowywanie pizzy. Może była ona jedynie z papieru, ale dzieci mogły poczuć się jak włoscy kucharze którzy komponują swoją pizzę według własnego uznania. Pracę były bardzo kolorowe. Dzieci miały super zabawę.

           

          Tydzień niemiecki przygotowany przez Panią Agnieszkę Stołpiec

          W naszej szkole cały czas staramy się, aby dzieci uczestniczyły w różnych formach ciekawych zajęć. Nawet w świetlicy szkolnej cały czas wychowawcy szukają interesujących pomysłów na poprowadzenie zajęć. Od marca zaczynamy projekt pod hasłem: " Świetliczaki dookoła świata "
          Każdy wychowawca wybrał sobie jeden tydzień tak ,by wprowadzić nasze młodsze dzieci w tematykę związaną z takimi państwami jak: Niemcy,Włochy, Rosja, USA i Ghana. Chcemy, żeby dzieci poprzez zabawę i prace plastyczne poznawali interesujace rzeczy dotyczące tych państw.
          Pierwszy tydzień poprowadzi Pani Agnieszka Stołpiec już od 25.02 i poprowadzi do 1 marca 2019. Jest to nauczyciel ,który ukończył edukację wczesnoszkolną z językiem niemieckim. Cały czas kształci się w tym kierunku, a swoją pracę z dziećmi postrzega jako pasję i radość z bycia z nimi. Z wielkim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy i cały czas szuka pomysłów do pracy z dziećmi. Jest pogodna , otwarta i lubiana przez dzieci. Podczas tygodniowego projektu przybliży dzieciom państwo - Niemcy.
          Każdy dzień będzie dotyczył innych ciekawostek związanych z Niemcami. 

          DZIEŃ I

          Pani Agnieszka prowadziła zabawę w pajęczynie,gdzie dzieci podczas zabawy poznawali wierszyk Guten Tag, oraz jak się przedstawić i zapytać o imię po niemiecku. Poznały również podstawowe informacje o Niemczech oraz ciekawostki związane z tym Państwem .Rączki to autoportret dzieci. Jest to trudny język, ale dzieci były bardzo aktywne i z chęcią uczestniczyły w zajeciach .

          DZIEŃ 2

          Dzisiaj było o rodzinnie Meine Familie. Dzieci poznawały podstawowe nazwy osób w rodzinie po niemiecku. Wykonywały również w grupach drzewo genealogiczne. Pani Agnieszka po raz kolejny starała się zainteresować dzieci poprzez zabawę podstawami języka niemieckiego. Nawet w plastycznym przekazie dzieci pokazały że język niemiecki wcale nie jest trudny. Zobaczmy fotoreportaż z dzisiejszego dnia.Wielkie brawa dla Pani Agnieszki.

          DZIEŃ 3

          Dziś minął trzeci dzień tygodnia niemieckiego w świetlicy szkolnej.Dzieci poznawali kolory po niemiecku i wykonywali prace plastyczne techniką wydzieranki przedstawiające tęczę. Pani Agnieszka musiała zaciekawić dzieci swoimi zajęciami ,bo z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji tematu.

          DZIEŃ 4

          Mija kolejny dzień tygodnia niemieckiego, a nasze dzieci starają się uczestniczyć w różnych zadaniach, które przygotowała Pani Agnieszka. Dzisiejszym zadaniem było wykonanie Garbusa z masy solnej. Był to kompaktowy samochód osobowyprodukowany przez niemiecką markę Volkswagen (VW) w latach 1938-2003. Z ponad 21 000 000 wyprodukowanymi egzemplarzami w konfiguracji: chłodzony powietrzem silnik umieszczony za osią tylną z napędem tylnym, Garbus był najdłużej i najliczniej produkowanym modelem samochodu w historii motoryzacji.Dzieci mogły stworzyć swojego własnego "Garbusa" . Niektórzy trochę wyobrażenia mieli inne ,ale ważne było to że każdy świetnie się dzisiaj bawił i miło spędzał czas w grupie. Zobaczmy fotorelację z tego dnia.

          DZIEŃ 5

          Ostatni dzień tygodnia niemieckiego prowadzonego przez Pani Agnieszkę Stołpiec obfitował w zabawy integrujące wszystkich dzieci. W formie zabawy dzieci przypomniały sobie wszystko o czym było mówione przez cały tydzień. Ku naszemu zdziwieniu dzieci bardzo NAS zaskoczyły, bo wiedziały wszystko . Zobaczmy jak świetnie bawiły się dzisiaj z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Pani Agnieszce dziękujemy za atrakcje i różnorodność form zdobywania wiedzy wykorzystanych podczas zajęć.

          Walentynka dla Kasi

          Walentynki, święto, które co roku obchodzimy 14 lutego. Św. Walenty jako patron zakochanych czczony jest szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W Polsce tak naprawdę Walentynki zaczęły zyskiwać na popularności w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Jedni twierdzą, że obchodzą je szerokim łukiem, a inni nie wyobrażają sobie tego święta bez kwiatów, czekoladek, życzeń. My również w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Samorząd uczniowski przygotował Pocztę Walentynkową i dziś wręczał je w klasach. Świetlica szkolna przygotowała Walentynkową Pocztę Kwiatową gdzie w dniu dzisiejszym kwiaty zostały rozdawane. Prócz tego dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z kolegą, koleżanką przebierając się w różne nakrycia głowy. Cała akcja świetlicy była zorganizowana dla Katarzyny Banaszek pod hasłem: WALENTYNKA DLA KASI - SERCE DLA SERCA.

          Lekcja dla Rodaka przy współpracy z Fundacja dla Rodaka 

          Dnia18 stycznia w naszej szkole odbyło się szczególne spotkanie. Rozpoczęliśmy je minutą ciszy w związku z ogłoszoną przez pana Prezydenta Polski żałobą narodową z powodu śmierci Prezydenta Miasta Gdańsk -Pawła Adamowicza . Następnie dzieci ze świetlicy szkolnej przedstawiły krótki program słowno- muzyczny pod kierunkiem pań ze świetlicy. Dzieci poprzez pantomimę pokazały losy Polski. Nie zabrakło również tańca w którym ukazano również , że wolność naszej Ojczyzny to najwyższy priorytet. Na zakończenie przedstawienia została odśpiewana pieśń przez uczennicę klasy II pt: „Uwierz Polsko”.
          Kolejnym etapem spotkania a jednocześnie kulminacyjnym punktem spotkania była „Lekcja dla Rodaka” podczas, której nasza młodzież szkolna z klas 7 i 8 a także klasy trzeciej mogły uczyć się o bolesnej karcie dziejów , ale tak samo o znaczeniu tych obszarów Rzeczypospolitej , które dzisiaj nazywamy Kresami. Lekcja została poprowadzona przez młodzież, których potomkowie zostali zesłani na Wschód. Czwórka studentów to stypendyści Fundacji dla Rodaka , którzy obecnie studiują w Polsce . Należą do nich: Eugeniusz Komerist, Taisia Rimari, Maryia- Mazhena Dzemidovich, Inga Kovtunova. Wraz z nimi gościliśmy również wolontariuszy Fundacji dla Rodaka : panią Ewę Szymańską i panią Monikę Gadomską.
          Nasze dzieci podczas tej lekcji mogły dowiedzieć się : Skąd Polacy wzięli się w Kazachstanie? Dlaczego nie mogą wrócić? Jak żyją obecnie i kiedy wrócą?. Z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o tym co działo się z Polakami transportowanymi na Wschód . Dowiedzieli się również w jakich warunkach żyli i dlaczego nie wrócili zaraz po wojnie . Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję historii a także pokazanie młodemu pokoleniu , że:
          - bycie Polakiem nie jest uzależnione od miejsca w którym żyjemy
          - bycie Polakiem to coś więcej niż samo słowo...
          - bycie Polakiem to ciągła walka , troska i tęsknota za Ojczyzną

          Akcję Lekcja dla Rodaka swoim patronatem objęli:
          - Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Stanisław Karczewski,
          - Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska,
          - Wojewoda Warmińsko Mazurski Artur Chojecki,
          - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin,
          - Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz,
          - Warmińsko Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki,
          - Instytut Pamięci Narodowej,
          - Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej,
          - Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj.

                                         

           

                                            

           

                    

          Nocowanie w Krainie Świętego Mikołaja

           

          Dnia 14 grudnia w naszej szkole odbyło się nocowanie " W Krainie Świętego Mikołaja ". Panie ze świetlicy szkolnej stanęły na wysokości zadania ,żeby przygotować dzieciom klimat miejsca odległej Laponii w której mieszka Mikołaj. Dzieci były podzielone na trzy grupy: Mikołajki, Bałwanki i Gwiazdeczki. Zadaniem grup było zdobycie jak największej liczby punktów podczas różnorodnych konkurencji przygotowanych przez panią Magdalenę Rycombel - takich jak : Familiada, Tworzenia portretu Mikołaja, Pakowania prezentu, Podchody , Karaoke.Nad sprawiedliwym ocenianiem czuwała komisja. Prócz super zabawy panie zadbały również o pełne brzuszki... każde dziecko mogło zjeść tyle tostów na ile miało ochotę... Dzieciaczki dostały również soczki , które dostały od naszych zaprzyjaźnionych Aniołów, którzy jak zawsze wolą zostać naszymi anonimowymi darczyńcami... Po nocnej toalecie dzieci zostały przeniesione w magiczny świat bajki świątecznej pt: " Pierwsza gwiazdka ".... Był to czas kiedy większość dzieci zasnęła i śniła cudowne sny....Nastepnego dnia dzieci prócz śniadania w postaci płatków dostały również odpowiedź na list który wcześniej napisały do świętego Mikołaja i słodki prezent.Zwieńczeniem całości nocowania w Krainie Świętego Mikołaja było podarowanie dzieciom dyplomów grzeczności. To co działo się podczas nocowania możecie zobaczyć w poniższej fotorelacji.

                  

           

               

                           

           

                                  

           

                                           

           

          V edycja Kiermaszu Bożonarodzeniowego

          Dnia 12 grudnia w naszej szkole odbył sie kiermasz  rękodzieła bożonarodzeniowego. Wychowawcy świetlicy szkolnej ( Daria Rosa, Agnieszka Stołpiec, Magdalena Rycombel , Olga Gray oraz nasze wspaniałe nauczycielki wspomagajace- Aneta Popławska i Katarzyna Kapciuch) wraz z dziećmi przygotowały na ten dzień 324 ozoby świąteczne . Pojawiły sie choinki w róznej odsłonie i z różnorodnych materiałów . Dochód ze sprzedaży tych artystycznych rzeczy będzie wykorzystany na zakup gier do świetlicy a także do organizacji imprez dla dzieci takich jak : nocowanie, wigilia, festyn . Bardzo dziękujemy takim rodzicom jak : pani Reda i pani Urbańczyk , że właczyły się w przygotowania naszego kiermaszu bardzo aktywnie. Jesteście cudowni !!!Wielkie dzięki!!!!heart  A oto zdjęcia z kiermaszu. Mogą wszyscy zobaczyć jaka różnorodność była w tym roku i ile pracy włożyli nauczyciele zupełnie bezinteresownie  czasami zabierając pracę do domu . 

           

                                 

                                                    

               

                                                           

          Spotkanie z panią Moniką Gadomską -wolontariuszem Fundacji dla Rodaka

          Dnia 6 grudnia odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie w ramach Rodzic- Ekspert. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Gadomskiej a jednocześnie wolontariusza Fundacji dla Rodaka dzieci mogły poznać trochę historii naszej Polski i naszych rodaków na Kresach a dokładnie w Kazachstanie . Pani Monika pokazała dzieciom ,gdzie leży Kazachstan i jaką powierzchnię zajmuje w stosunku do Polski . Prócz tego pokazała dzieciom kilka rzeczy przywiezionych z Kazachstanu : pieniążki, matrioszki, nakrycie głowy, zdjęcia … Mówiła o naszych rodakach, którzy bardzo chcą wrócić do Polski, którzy mimo tego że są tak daleko od Polski starają się nie zapomnieć o tym , że są Polakami. Na miarę swoich możliwości i przy pomocy darczyńców starają się troszczyć o propagowanie języka polskiego wśród swoich dzieci ( nadmienię , że językiem urzędowym w tym regionie jest język rosyjski) . Dzięki Fundacji dla Rodaka dokładnie miesiąc temu udało się otworzyć polskie przedszkole . Myślę , że taka lekcja na długo zostanie w pamięci naszych dzieci . Dziękujemy Pani Monice , że zechciała nam opowiedzieć a tym samym uwrażliwić na sytuację jaką mają nasi Rodacy . Jeszcze raz ogromne podziękowania!

                            

                              

                         

          Spotkanie z policjantem panem Mariuszem Majką

          Dnia 21 września dzieci uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu Rodzic - Ekspert. Tym razem naszym zaproszonym gościem był policjant pan Mariusz Majka . Podczas tego spotkania dzieci mogły dotkąć atrybutów policyjnych takich jak: kajdanki, pałka, lizak... Pan Mariusz uwrażliwiał dzieci na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły a także ze szkoły do domu. Zwracał uwagę aby nosić odblaski kiedy zbliża się półmrok a także , żeby przechodzić w miejscach wyznaczonych. Starał sie również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci w domu podczas nieobecności rodziców . Kategorycznie zakazał wpuszczania osób , których dzieci nie znają . Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi  za wspaniałą lekcje o bezpieczeństwie.

           

                                                     

                                                                     

           

           

           

          ROK SZKOLNY 2017/2018  

           

          Zakończenie roku szkolnego  2017/2018

          Dnia 22 czerwca wszystkie dzieci zakończyły rok szkolny a tym samym etap ciężkiej pracy w zdobywaniu wiedzy . W tym roku świetlica właczyła się w przygotowanie części artystycznej z tej okazji. Nasi mali aktorzy zaprezentowali się przed rodzicami i pokazali swoje zdolności aktorskie a także muzyczne . Wszystkim dzieciom życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji.

           

                             

           

                                      

           

           

          Kwadrans dla Niepodległej w świetlicy szkolnej

           Dnia 14 czerwca cała szkoła uczestniczyła w akcji "Kwadrans dla Niepodległej".Około godziny 12.00 przez kwadrans, czytaliśmy przygotowane teksty przez Książnicę Płocką.Nawet w świetlicy dzieci uczestniczyły w tej akcji. Pani Ada wyrecytowała wraz z dziećmi wiersz pt:"Kto Ty jesteś?" a także wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski.My jako wychowawcy staramy się ,aby dzieci wiedziały kto to jest patriota.Podkreślamy, że patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i  obecną sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy,  dbanie o poprawność języka ojczystego, zarówno w mowie, jak i piśmie, troska o dobro rodziny,  szacunek dla narodowej tradycji , a także wywieszenie flagi w święta narodowe jako symbolu wolności. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego dnia.

           

                             

           

           

           

          Przygotowanie Festynu "Aby zdrowym być trzeba umieć żyć " w formie szkolnego mundialu  FIFA World Cup 2018.

          A u nas dnia 12 czerwca  Oj działo się działo…. Od samego rana trwały przygotowania do naszego szkolnego mundialu „ FIFA WORLD CUP 2018”. Na samym początku przy instrumentalnej wersji hymnu FIFA przeznaczonego dla Rosji dziewczynki z klasy 7S wniosły nasze mundialowi trofeum . Ma ono już swój wiek , bo aż 4 lata . W związku z tym , że nie chcieliśmy uszkodzić cennego trofeum Rada Osiedla Borowiczki postanowiła zakupić nam przechodni puchar „FIFA WORLD CUP PŁOCK” tak byśmy mogli przekazywać go co 4 lata innej klasie .
          Kolejnym punktem naszego festynu był oczywiście wjazd naszych dziewczynek na rolkach w rytm muzyki Poliny Gagariny & Egora Krid taki jaki każdy z nas usłyszy na otwarciu mundialu w Rosji. Następnie każda klasa ubrana w barwy wylosowanego państwa prezentowała się przed komisją i przed całą społecznością uczniowską . Każda klasa pokazała niesamowitą kreatywność w ubiorze , w kolorach , w prezentacji wylosowanego państwa . Komisja miała naprawdę trudny orzech do rozgryzienia , bo prócz całościowej wizualizacji musiała ocenić także , potrawę przygotowaną przez rodziców , plakat a także stroje charakterystyczne dla danego państwa . Chodzili. Przyglądali się. Smakowali .
          Wśród komisji mieliśmy wspaniałego gości .Znawczynię smaku , dobrego gustu i nietuzinkowości- mamy na myśli oczywiście Panią Magdalenę Gessler . Była zachwycona bogatym bukietem smakowym kuchni z różnych części świata . Nie omieszkała również posmakować specjałów przygotowanych przez rodziców .
          Gdy oceniono wszystkie konkurencje składające się na cały mundial zaczęliśmy rozgrywki piłki nożnej na poziomie klas młodszych i starszych . Dzieci, które nie uczestniczyły w grze mogły udać się w podróż po całym świecie i być w tym samym dniu na 5 kontynentach: Europy, Afryki, Azji, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej. Tam każde dziecko mogło doświadczyć różnorodnych atrakcji dla nich przygotowanych .
          Nie zabrakło również takich gości jak:
          • Pani Marzenki z Książnicy Płockiej , która zawsze współpracuje z nami od kilku lat przygotowując liczne atrakcje .
          • Straży Pożarnej z Borowiczek, która jak zawsze skradła serca naszych dzieci i pokazała , że każdy strażak musi stanąć na wysokości zadania nawet jeśli napotka na swej drodze setki małych dzieci chętnych na szaleństwo w wodzie i pianie.
          • Rada Osiedla Borowiczki ,która w tym roku włączyła się w organizację naszego Festynu poprzez zakupienie nagród do loterii fantowej, tak by każde dziecko mogło dostać mały prezent i zabrać go do domu.
          Musimy również wspomnieć tutaj o panu Grzegorzu ,który od kilku lat do nas przyjeżdża z watą cukrową, popcornem i innymi słodkościami.
          Można by było pisać i pisać , ale słowa nie są w stanie przekazać tego co dziś się u nas działo dlatego zapraszam państwa na mały rekonesans wizualizacji zdjęciowej .

          Zanim jednak ruszą państwo na nasz zdjęciowy spacer po dzisiejszej imprezie chciałabym poinformować , że :

          Pierwsze miejsce ,tytuł mistrza świata a także PUCHAR WORLD CUP 2018 zdobyło USA - klasa IB!!!!!

          Drugie miejsce i tytuł vice mistrza świata zdobyło PERU- klasa IIIC !!!!!

          Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła KOLUMBIA- klasa VII S!!!!
          GRATULACJE!!!!

          My jako organizatorzy bardzo dziękujemy
          - wszystkim wychowawcom klas, za wspaniałe przygotowanie klas do mundialu.
          - rodzicom, za włączenie się i pomoc w organizacji nie tylko potraw, ale również grillów klasowych
          - sponsorom, bez których dzisiejsza impreza pewnie by tak nie wyglądała
          - paniom z kuchni , za przepyszną grochówkę jaką przyrządziły
          - paniom sprzątaczkom , które od samego rana dzielnie nam pomagały w ustawianiu stołów
          I wszystkim tym którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do radości , uśmiechu, szczęścia naszych

           

          dzieci.A oto krótka fotorelacja z naszego przedsięwzięcia.

           

           

                    

           

                            

           

               

           

                                

           

                             

           

                               

           

                                          

           

                                        

             

                             

           

          Spotkanie a kapitanem żeglugi morskiej w ramach cyklu spotkań : Rodzic ekspert.

          21.05 2018  w świetlicy szkolnej gościliśmy wspaniałego gościa. Opowiadał nam o swojej pasji i pracy. O tym jak zwiedził prawie cały świat pływając na morzu jako kapitan. Pokazał dzieciom dwa umundurowania kapitańskie ( letni i zimowy) a także zdjęcia i dyplomy uprawniające do wykonywanej pracy. Oto fotorelacja ze spotkania . Bardzo dziękujemy,że mogliśmy spotkać osobę z pasją i miłością do morza. Świetliczaki były bardzo zadowolone.

                                           

                                

           

          Udział w przygotowaniach do Pikniku Europejskiego 2018 - Ukraina

          W tym roku wzieliśmy również udział w przygotowaniach do Pikniku Europejskiego . Nasza szkoła w tym roku wylosowała Ukrainę . Świetlica miała za zadanie  wykonać 10 kół pokrytych kwiatami i zielonymi pnączami. Miały to być elementy  do tańca na scenie  . Piknik odbył się 12 maja a nasi uczniowie jak zawsze prezentowali się bajecznie.

           

           

           

                            

           

                             

           

          Konkurs historyczno-plastyczny :" Polskie drogi do wolności"

          Historia Polski to poważna sprawa. Ważne jest, aby ją znać. Godne pochwały jest to, kiedy jest ona pasją dla uczniów. Z tego założenia wyszli uczestnicy Powiatowego Konkursu Plastyczno- Historycznego „Płockie drogi do wolności” , którzy gościli u nas w piątek 20 kwietnia. Tematyka konkursu miała związek z obchodzoną w 2018 roku 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości . Jako świetlica właczyliśmy się w przygotowania do tego konkursu

             

           

           

                                                       

           

          Spotkanie z Panią Krystyną Kaczorek w ramach cyklu spotkań "Rodzic ekspert"

          W dniu 27.03.2018r. w związku z cyklem spotkań "Rodzic ekspert"gościliśmy kolejne osoby. Tym razem nasi goście zajmują się badaniem jakości powietrza i wody, pracują w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, wśród nich mama naszej uczennicy Pani Krystyna Kaczorek. Dzięki temu spotkaniu, dzieci mogły zobaczyć specjalny pojazd, który bada jakość powietrza na danym obszarze. Na urządzeniu do mierzenia hałasu, uczniowie mieli okazję sprawdzić poziom hałasu. Ponadto pani Krystyna pokazywała różne doświadczenia, a także opowiadała o tym jak bada się czystość wody oraz powietrza w labolatorium. To była niezwykle pouczająca lekcja za którą bardzo dziękujemy. 

                       

                    

                  

           

          Kiermasz wiosenno- wielkanocny- II edycja

          Dnia  26.03.2018 roku od godziny 7.30. odbył się kiermasz przygotowany przez świetliczaków i takich nauczycieli jak: p. Rosa, p. Brzezińska, p. Gray, p.Sztupecka. Można było zakupić filcowe kurki, zajączki zrobione na pojemnikach po chipsach , tulipanki , szyte zajączki a także torby na zakupy. Edycja tym razem była limitowana.

                      

                         

          "Nocowanie w Akademii Pana Kleksa" w ramach projektu Brzechwoklasa

          Dnia 16.03.2018 roku odbyło się "Nocowanie w Akademii Pana Kleksa " .W nocowaniu uczestniczyło 25 uczniów z klas I, II i III. Zabawę zaczęliśmy o godzinie 19.00 .Na samym początku dzieci otrzymały imiona na literę "A". Kolejnym etapem byla zumba pod kierunkiem Pani Anny Strusińskiej . Po gimnastyczno- tanecznych zmaganiach dzieci wróciły do szkoły by wykonać w grupach portrety Pana Kleksa. Nad twórczym działaniem czuwała pani Olga Gray. Gdy portrety były gotowe uczniowie zostały podzieleni na dwie grupy i ruszyły na podchody po szkole gdzie nad całością czuwała pani Adrianna Brzezińska. Grupa ,która została uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez panią Darią Rosa. Po intensywnych ćwiczeniach i zabawie przyszła pora na ciszę nocną. W naszej akademii właśnie w tym momencie zaczęła się projekcja filmu: " Mój przyjaciel smok" i " Minionki" . Niektórzy zasnęli ale byli tacy którzy mieli ogromne zasoby energii. Cała Akademia zasnęła już na dobre około 2.00 . Wczesnym rankiem cała drużyna ruszyła do porządkowania i pakowanie rzeczy. To w sobotę uczniowie Akademii Pana Kleksa otrzymali pamiątkowe certyfikaty ukończenia Akademii a także legitymację szkolną . Nasze nocowanie uznaliśmy za zakończone i udane.
          Obejrzyjmy co nasze dzieci doświadczyły w naszej bajkowej Akademii.

                               

              

              

                       

          Uroczysty apel z wręczeniem nagród i inscenizacją " Kaczka Dziwaczka"

          Dnia 7 marca 2018 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Jeden to konkurs plastyczny pod hasłem: "Jestem ilustratorem wierszy Jana Brzechwy "- klasy I-III oraz konkurs makieta Akademii Pana Kleksa dla klas IV-VII . Podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie obejrzeli również krótkie przedstawienie "Kaczka Dziwaczka " w wykonaniu uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

                             

                             

          Rozstrzygniecie konkursów plastycznych 

          Dnia 2.02.2018 w świetlicy szkolnej wybierano najlepsze z najlepszych prac konkursowych z dwóch konkursów w projekcie "Brzechwoklasa". Jeden to konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem: " Jestem ilustratorem wierszy Jana Brzechwy". Drugi to konkurs plastyczno-techniczny dla klas IV-VII makieta Akademii Pana Kleksa.
          Komisja miała ogromny problem z wybraniem najlepszych.
          Po długiej naradzie przyznano specjalne bajkowe trofea dla najbardziej kreatywnych .
          Uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się pod koniec lutego . Już dziś gratulujemy wszystkim . A oto dzieła naszych starszych twórców.Trzeba przyznać że to prawdziwe dzieła sztuki pełne precyzji i kreatywności.

                           

                                  

           

          Udział świetlicy w projekcie "Brzechwoklasa" 

          Nasza szkoła przystąpiła do projektu jako współorganizator pod hasłem: "Brzechwoklasa" . Jest on realizowany przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną i Teatrem Dramatycznym im.Jerzego Szaniawskiego w Płocku.
          Celem projektu jest:
          1.Upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Jana Brzechwy
          2.Propagowanie wiedzy o życiu i twórczości pisarza
          3.Wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli
          4.Integracja środowiska szkolnego, bibliotekarskiego
          Czas trwania projektu przewidziany jest od 13 listopada 2017roku do 7 maja 2018 roku.
          W naszej szkole zostały już przeprowadzone pewne przedsięwzięcia związane z projektem .
          1. Zostały ogłoszone konkursy plastyczne jeszcze przed feriami - dla klas I-III- " Ilustracja do wiersza Jana Brzechwy "
          - dla klas IV-VII- makieta do utworu " Akademia Pana Kleksa"
          2. W klasie IIIb zostały przeprowadzone działania związane z tematyką wierszy Jana Brzechwy takimi jak: " Na wyspach Bergamutach " , "Pali się !", "Witajcie w naszej bajce "
          3.W świetlicy klasa IVs wykonywała warzywa po przeczytaniu wiersza: "Na straganie " nadając warzywom cechy ludzkie .

          Głównymi realizatorami tego projektu w szkole są tacy nauczyciele jak : p.Daria Rosa, p.Adrianna Brzezińska, p.Olga Gray a także p.Beata Łabiszewska(wychowawca klasy IIIc) wraz z p. Magdaleną Rycombel.

           

                                        

           

                               

           

                                           
           

          Spotkanie z pracownikiem Zoo a także prelekcja o ptakach nielotnych

          W dniu 20.12.2017r uczennica klasy 6B Zuzia Gołębiowska przedstawiła dzieciom niezwykłą prezentację o ptakach nielotnych Podczas prezentacji dzieci mogły zobaczyć oraz dotknąć m.in. strusie jajo. W ramach kontynuacji tematyki oraz spotkań pod hasłem „Rodzic ekspert” w dniu 21.12.2017r. gościliśmy Panią Teresę Gołębiowską z płockiego zoo. Pani Teresa przybliżyła dzieciom działalność zoo, pokazywała zwierzęta z różnych stron świata, przybliżając równice między gromadami. Dzieci mogły zobaczyć zwierzątka oraz je pogłaskać. Oto fotorelacja ze spotkania


                                    

           

                                       

           

           

          Wigilia z MIkołajem i kolędami

          Dnia 18.12.2017 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczysta wigilia dla wszystkich dzieci zapisanych do świetlicy . Dzieci śpiewały kolędy przy akompaniamencie Martynki Drążkiewicz uczennicy klasy IIIB , dzieliły sie opłatkiem , dostały symboliczne prezenty od św. Mikołaja a także dzięki współpracy z rodzicami dzieci mogły zjeść wypieki, słodycze i cukierki przygotowane przez niektórych rodziców. Radość dzieci była ogromna .Swoją obecnościa zaszczyciła nas również Dyrekcja szkoły Pani Elżbieta Kusy i pani wicedyrektor Maria Żółtowska. Dziękujemy wszystkim rodzicom , którzy pomagali nam w organizacji!!!

                    

           

                                          

                                           

          Kiermasz Bożonarodzeniowy 2017 rok

          Dnia 12 grudnia nastąpiło otwarcie Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Jest to już IV edycja tego kiermaszu i nadal cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci ,ale również i rodziców. W tym roku dzieci wraz z wychowawcami ze świetlicy szkolnej (p.Adrianną Brzezińską, p.Darią Rosa, p. Magdaleną Rycombel,p. Olgą Gray)przygotowali mnóstwo własnoręcznie zrobionych ozdób bożonarodzeniowych takich jak : wieńce bożonarodzeniowe , lampiony, latarenki,anioły,  szyte: słonie, żyrafy, koniki morskie, pieski.Ponadto przygotowały choinki w różnych odsłonach: szyte,klejone , obkręcone wełną...itd... ..Jest to rekordowy rok ponieważ tym razem wszystkich elementów o tematyce świątecznej było aż 350 sztuk. Brawo dzieci i wychowawcy .

                                   

                                                     

               

           

                        

           

             

           

           

           

           

          Spotkanie ze funkcjonariuszami Straży Miejskiej

          Dziś 4 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu : „ Rodzic ekspert” . Nasi uczniowie gościli kolejnych przedstawicieli służb mundurowych .Tym razem byli to funkcjonariusze Straży Miejskiej – Pani Magda i Pan Damian . Dzieci na samym początku powitały gości przepięknym tańcem w rytm muzyki „Despacito”. W nagrodę strażnicy zabrali wszystkie dzieci do obejrzenia samochodu Straży Miejskiej , jego wyposażenia , udostępnili również wejście do samochodu a także możliwo...ści powiedzenia kilku słów przez megafon. Dzięki uprzejmości i usilnym prośbom dzieci „ciocia” Magda włączyła również światełka i przez krótką chwilkę koguty. Radość dzieci nie miała granic . Po obejrzeniu samochodu dzieci wróciły do świetlicy, gdzie miały możliwość przymierzenia czapki i stroju funkcjonariusza, dotknięcia prawdziwych kajdanek i lizaka a także zobaczenia z bliska pałki. Ponadto dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż Miejska . Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach . Na zakończenie funkcjonariusze otrzymali podarunki od dzieci w podziękowaniu za wspaniałą lekcję pokazową. Mamy nadzieję , że jeszcze w tym roku szkolnym Nas odwiedzą .

                                     

                                    

           

                                                 

            

                                          

           

                                         

           

                                     

          Magiczne Andrzejki w świetlicy szkolnej

          Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze świetliczaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc większą gromadą by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. W tym dniu pani Daria, Adrianna i Olga zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą świetliczaki jak już dorosną). Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Dyrektor Elżbieta Kusy. Ona również spróbowała Andrzejkowych wróżb . A oto krótka fotorelacja z naszej zabawy andrzejkowej.Większą ilość mozna ogladać na stronie naszago szkolnego FB.

           

                              

           

                                     

                

                                 

           

                                   

           

                                       

           

          Spotkanie ze Strażą Pożarną

          Dnia 27 listopada gościliśmy kolejne osoby z cyklu spotkań pod hasłem: " Rodzic ekspert". Byli to panowie i pani ze Straży Pożarnej z naszego regionu Borowiczki . Dzięki spotkaniu dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaka oraz mogły zobaczyć profesjonalne sprzęty i stroje niezbędne strażakom podczas akcji. Dzieki uprzejmości strażaków dzieci mogły przymierzyć stroje a także dotknąć przyniesiony przez strażaków sprzęt. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu zadając mnóstwo ciekawych pytań.

           

                                       

                                                 

                                                 

           

                                           

           

                                      

           

          Udział w Projekcie dotyczacym globelizacji i problemami z nią zwiazanymi.

          Świetlica szkolna uczestniczy w projekcie dotyczącym globelizacji. W związku z tym w świetlicy w przedostatnim tygodniu listopada były realizowane tematy zwiazane z powyższym tematem. Dzieci uczestniczyły w czterech godzinnych zajęciach . Każdy temat dotyczył zupełnie czegoś innego . I tak na przykład na samym poczatku dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada , jakie składniki są potrzebne do jej produkcji, gdzie jest produkowane kakao .... itd .. Kolejny temat dotyczył bananów, ich uprawy , państw w których one są uprawiane a także niegodziwych zarobków podczas ich zbiorów. Trzeci temat dotyczył : Prawdziwej ceny naszego telefonu komórkowego. Dzieci dowiedziały się jak koncerny znanych firm takich jak Samsung, Nokia, Lg, Apple, HTC ...itd wyzyskują ludzi a w tym dzieci  jako tanią siłę roboczą. Ostatni temat dotyczył produkcji kawy . Dzieci mogły zobaczyć i powąchać ziarna kawy z których powstaje kawa mielona . Poznały również państwa , które są głównymi plantatorami kawy. Zostały im również przedstawione etapy powstawania kawy . Podczas zajęć dzieci były bardzo aktywne. Chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały mnóstwo pytań dodatkowych. Widać było , że bardzo ich ta tematyka zajeć ciekawi . A oto krótki reportaż z tych zajęć

             

           

                                    

           

                

           

                                  

           

           

          Spotkanie z panem Krzysztofem Piasek- rzecznikiem Komendy Miejskiej w Płocku 

          Dnia 20 listopada gościliśmy kolejną osobę z cyklu spotkań pod hasłem: " Rodzic ekspert". Był nim Pan Krzysztof Piasek Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podczas spotkania dzieci po raz kolejny poznały zasady bezpieczeństwa na drodze. Zostały również uwrażliwieni pod kątem kontaktów z nieznajomymi ludźmi a także właściwego zachowania podczas nieobecności rodziców w domu. Ponadto pan policjant udzielił dzieciom informacji co powinny robić , gdy się zgubią w sklepie , w obcym mieście i nie tylko . Dziękujemy bardzo panu Krzysztofowi , że zechciał zaszczycić nas swoją obecnością a także przeprowadzić tak cenną dla dzieci lekcję o bezpieczeństwie.Spotkanie przygotowała pani Daria Rosa.

                                  

           

                     

           

                             

           

                                

                

           

          Spotkanie z panem Robertem Wróbel

          Dnia 13 listopada gościliśmy kolejną osobę z cykl spotkań pod hasłem: " Rodzic ekspert". Był nim pan Robert Wróbel z zawodu strażak a z zamiłowania ratownik medyczny. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak udzielać właściwie pierwszej pomocy. Mogły spróbować swoich sił w pierwszej próbie pomocy na fantomie o imieniu " Stefan ". Bardzo dziękujemy panu Robertowi , że zechciał zaszczycić nas swoją obecnością a także przeprowadzić cenną lekcję udzielania pierwszej pomocy.Spotkanie przygotowała p.Olga Gray.

                                       

                     

           

                                         

           

           

           

           Spotkanie z panią Hanną Kostrzewską

           Dnia 6 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z malarką - Hanną Kostrzewską. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały jak Pani Hania opowiada o swojej pasji , technikach malarskich oraz narzędziach potrzebnych do tworzenia obrazów olejnych . Mogły również uczestniczyć w krótkiej formie działań twórczych poprowadzonych przez malarkę.. Na koniec dzieci wręczyły przygotowane własnoręcznie podziękowania. Pani Hanna zapoczątkowała tym samym cykla spotkań  jakie świetlica planuje realizować pod hasłem : " Rodzic ekspert". Liczymy na to , że czeka nas jeszcze wiele niesamowitych i pouczających lekcji. Spotkanie przygotowała p.Olga Gray. 

                                       

                                                  

                                                       

                                       

          Język włoski w każdy piątek

          Dzieci klas pierwszych w każdy piątek uczestniczą w zajęciach poznawczych języka włoskiego . Pani Daria Rosa posiadająca ukończone studia w zakresie italistyki organizuje zajęcia pod hasłem : "Włoski nie jest trudny" . Dzieci  podczas, zabawy poznają proste zwroty grzecznościowe , kolory , zwierzęta itd w języku włoskim . Uczniowie  bardzo chętnie uczestniczą w tej formie nauki języka obcego. Nauczycielka odpytuje dzieci ze słówek poznanych na wcześniejszych zajęciach . Widzi , że dzieci bardzo dużo zapamiętują z jej  zajęć.

                              

                                                              

                                 

           

                                  

           

                        

           

          Zajęcia na świeżym powietrzu oraz relaksacyjne w świetlicy

          Korzystając z pięknej słonecznej pogody październikowej dzieci uczestniczą w zajeciach na świeżym powietrzu.Staramy się aby dzieci zaopatrywały się w naturalną witaminkę D niezbedną dla ich kości. Podczas pobytu dzieci mogą uczestniczyć w zabawach z chustą edukacyjną a także mini zawodach sportowych i luźnych samodzielnych zabawach na zjeżdzalniach naszego szkolnego placu zabaw. Zobaczmy więc z jaką radością dzieci uczestniczą w tych zajęciach.

                                             

           

                                             

           

                                          

           

                                               

           

                                                                                      

          Jesienna tematyka na zajęciach plastycznych  w świetlicy (Październik)

          Bardzo chętnie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach  wśród kolorów naszej Polskiej Złotej Jesieni. Panie przygotowały różnorodne zajęcia , które rozwijały kreatywność dzieci. Dzieci tonęły w darach jesieni. Wykonywały róże z liści , jeżyki z szyszek a także pomagały przy zrobieniu rolet z liści umieszczonych na oknach świetlicy szkolnej. Podświetlone przed słońce dostarczają naszej świetlicy klimatu leśnej scenerii. A oto zdjęcia twórczej pracy naszych małych artystów .Zajęcia przygotowane przez p. Darię Rosa i p. Adriannę Brzezińską.

                                          

                                                 

           

                                     

           

                                                  

           

                                              

           

                                                  

           

          Wrześniowe zajęcia taneczno- rytmiczne

          Mówimy, że muzyka łagodzi obyczaje .... A u nas w swietlicy łagodnieją nasi uczniowie ,którzy chętnie i z wielkim entuzjazmem potrafią zatańczyć przy  każdej muzyce . Pani Daria Rosa i Pani Adrianna Brzezińska postanowiły zachęcić dzieci do wspólnego tańca w rytm piosenki DESPACITO. Tańca nie było końca a dzieci tak były roztańczone , że nie chciały wracać z rodzicami do domu :).POniżej można zobaczyć fotoreportaż z tych zajęć.

                                            

                                            

           

                                     

             

           

          ROK SZKOLNY 2016/2017

           

          Festynu pod hasłem : "Aby zdrowym być , trzeba umieć żyć"

          Tradycyjnie już, u progu rozpoczynających się wakacji, na terenie szkoły odbyła się impreza plenerowa, której celem było podsumowanie działań profilaktycznych  realizowanych w ramach projektu pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”.

          Festyn poprzedzony był spotkaniem z ratownikiem Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dn. 5 czerwca 2017 roku . Swoją obecnością zaszczycił nas pan Bogdan Lewandowski. Przypomniał on podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego opalania, a także udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w tej niezwykle interesującej lekcji. Zadawali ciekawe i ważne pytania.  Spotkanie odbyło się w dwóch turach . Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczestniczyły klasy I-III a na czwartej klasy IV-VI. W ramach cyklu zajęć uczniowie klas szóstych uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego NOE, który miał na celu uświadomienie młodzieży konsekwencji picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych. Zajęcia prowadzili specjaliści z Ośrodka Profilaktyki i Uzależnień Lecha Gwiaździńskiego dnia 14 czerwca 2017 ( środa)

          Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Na konkurs wpłynęło 122 prace wykonane różnymi technikami plastycznymi (akwarela, collage, wydzieranka, wyklejanka, kredka itp.). Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 czerwca 2017 r.

           

          Integracyjny festyn środowiskowy pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć” odbył się dnia 14  czerwca 2017r.

          Do współpracy w realizacji IX edycji programu – finansowanego ze środków Urzędu Miasta Płocka Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych – zaprosiliśmy m.in. :

          • Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
          • Książnicę Płocką w Borowiczkach
          • Firmę Agmar – dostawcę mleka i owoców do szkół.

          Odbył się także między klasowy turniej piłki nożnej uczniów klas IV – VI podczas którego sędziował pan Jacek Piotrowski . Rozgrywki zakończyły się wyłonieniem zwycięzców i przyznaniem określonych miejsc.

          Uczniowie klas I- III uczestniczyli w zawodach sportowych, które przygotował pan Grzegorz Lipczyński . Poprzez różne konkurencje i przyznawane punkty zostali wyłonieni zwycięzcy. Wszystkie klasy zostały nagrodzone dyplomami i piłkami do grę w piłkę nożną.

          Prócz wyżej wymienionych rzeczy każdy uczestnik imprezy, spośród różnorodnych propozycji, mógł wybrać coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Mógł też znaleźć pomysł na spędzanie wolnego czasu nie tylko w nadchodzące wakacyjne dni. Działały bowiem takie stanowiska, jak:

          1. Mody i urody- gdzie można było oddać się w ręce profesjonalnych wizażystek i "zdobyć" niecodzienny makijaż. Nad kramikiem pieczę sprawowała pani Olga Gray i pani Karolina Białecka.
          2. Czary mary. Balonowe niespodzianki - gdzie nasza pani logopeda - pani Magdalena Turek - po raz kolejny udowodniła, że jak mało kto potrafi ze zwykłych balonów wyczarować prawdziwe cudeńka.
          3. Pracownia zrób to sam - pod opieką pani Hanny Sztupeckiej  powstawały interesujące prace z masy solnej ozdabiane ziarenkami kawy.
          4. Stanowisko pod hasłem "Wiem co jem" firmy AGMAR – dostawcy mleka i owoców do szkół. Tu serwowane były soki i owoce. Poprzez takie działanie zachęcaliśmy zarówno dzieci, jak i dorosłych do zdrowego odżywiania się. Do świadomych i dobrych wyborów codziennego menu. Panowie którzy przyjechali organizowali quiz wiedzy na temat właściwego odżywiania i nagradzali dzieci sokami.
          5. Stanowisko Książnicy Płockiej – dzieci uczestniczyły w quizach i zabawach na ogromnej macie. Za właściwe odpowiedzi  zostali nagradzani drobnymi upominkami przygotowanymi przez panie bibliotekarki
          6. Popcorn i wata cukrowa- od kilku lat współpracujemy z panem Grzegorzem Koperskim , który robi popcorn i watę cukrową dla dzieci .
          7. Kuchania polowa – grochówka serwowana przez szkolną stołówkę.

          Nad całością imprezy czuwali wszyscy nauczyciele świetlicy - organizatorzy .

                                            

                                         

                                          

                                         

           

          Udział w Paradzie Europejskiej

          W przepiękne sobotnie popołudnie ulicą Tumską i Grodzką spod teatru w kierunku Starego Miasta przeszedł barwny korowód. 13 maja odbył się XIX Piknik Europejski. Nasza szkoła prezentowała Chińską Republikę Ludową. Na czele korowodu szedł cesarz z rodziną i damami dworu oraz doradcami. Za nimi wił się barwny smok- symbol cesarza. My jako świetlica bylismy odpowiedzialni za wykonanie chińskiego smoka . Zwierzę zostało  wykonane przez   O.Gray i H.Sztupecką. Wykorzystana została tektura od jogurtów , papier kolorowy , pomarańczowa tkanina , 13 hula-hop ,a także kolorowe wstążki. Całą konstrukcję metalową na której została osadzona głowa wykonali panowie konserwatorzy. Smok wygladał bardzo okazale i wszystkim uczestnikom parady bardzo sie podobał.

          Poniższe zdjęcia przedstawiają etap tworzenia smoka w którym uczestniczyły również dzieci poprzez przyczepianie elementów niezbędnych do przystrojenia smoka.

                     

          Zrobienie głowy smoka z tektury

           

                                 

          Dalszy ciąg upiększania głowy smoka oraz robienie szyi wraz z tułowiem.

                        

          Efekt końcowy powstałego smoka jeszcze przed rozpoczęciem Parady Europejskiej

               Smok Chiński w całej okazałości     

                      

           

          Konkurs plastyczny

          Dnia 27.04. 2017 roku przeprowadzony  został konkurs plastyczny w klasie IIc pod hasłem "Poczęstunek od osób nieznajomych". Zrealizowany on został pod katem audycji Lwa Honorka. W konkursie tym wzięło udział 21 osób. Dzieci wykonały przepiękne prace . Były przemyślane, kolorowe i doskonale odzwierciedlały tematykę konkursu. Widać było również wielkie zaangażowanie podczas twórczej pracy . Każde dziecko starało się namalować jak najładniejszą ilustrację. Dzieci przygotowywała pani Olga Gray. Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się , że pierwsze miejsce zajęła uczennica Karolina Sulkowska . Wielkie gratulacje dla małej artystki.

                      

           

          Międzynarodowy Dzień Ziemii

          W dniu 24 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.  Uroczystość rozpoczęła się występem uczniów  klas drugich, ubranych w zielone, niebieskie lub żółte koszulki.  Dzieci gromkimi głosami śpiewały, że ,, ….Ziemia to wyspa zielona i dom dla ludzi i zwierząt”. Następnie był pokaz mody ekologicznej. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością.  Wykonano stroje z materiałów ekologicznych, odpadów przeznaczonych do recyklingu – zużyte opakowania, kartony po napojach, puszki, torby foliowe, zakrętki. Tematem przewodnim był świat bajek, filmów i popkultury. Następnie uczniowie brali udział w quizie na temat ekologii. Święto zostało zakończone rozstrzygnięciem konkursu na eko – zabawkę.  Wpłynęło 80 prac, były to gry, pojazdy kosmiczne, węże z korków i inne wspaniałe, niepowtarzalne rzeczy. Najbardziej interesujące zostały nagrodzone.

          My jako świetlica byliśmy współorganizatorem powyższej uroczystości. Wykonalismy ręcznie 18 zabawek jako nagrody za konkursy ( O.Gray, H.Sztupecka) , a także przygotowaliśmy dyplomy ( O.Gray). Pan Mateusz Szulborski nauczył w świetlicy szkolnej drugie klasy dwóch piosenek  tematycznie związanej z uroczystością.

                              

           

                     

           

          Fotoreportaż z pobytu dzieci w świetlicy

           W poprzednim tygodniu p.Małgorzata Stawiarska przygotowywała z dziećmi indiańskie pióropusze. Dzieci nie tylko technicznie i plastycznie wykonywały podjęte zadanie , ale również nadawały sobie imiona indiańskie . Poniżej możemy zobaczyć nasze wspaniałe indianki z klasy II B..

              

          Przed świętami Wielkanocnymi  dzieci z p. Małgosią Stawiarską śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej , a także wykonywały ilustrację do jednej z piosenek . Po skończonej pracy twórczej wraz z panią wykonały wspaniałą wystawkę swoich dzieł. Poniżej możemy podziwiać pracę twórczą a także efekt końcowy w postaci wystawki....

           

                            

                                        

                      

           

          Nie brakowało również budowli z klocków , które nasze dzieci w świetlicy uwielbiają. Mamy wśród świetliczaków prawdziwych i niesamowitych inżynierów budownictwa . Poniższe zdjęcia to jedynie namiastka tego co potrafią stworzyć.

           

                            

           

           

          Współpraca ze świetlicą w Słupnie ( Gimnazjum )

          Od lutego współpracujemy ze świetlicą mieszczącą się w Gimnazjum w Słupnie. Staramy się na miarę naszych możliwości włączyć się w akcje charytatywne poprzez przygotowanie cegiełek do kupienia . W kwietniu udało nam się uszyć  20 kurek i 20 jaj wielkanocnych jako elementy do kupienia podczas meczu charytatywnego Delta -Słupno. Bardzo się cieszymy , że  mogliśmy uczestniczyć w tak szczytnym celu  dzięki któremu mogliśmy pomóc biednym dzieciom.

                            

           

                           

           

          Wolontariat

           

          Dnia 06.04.2017r. uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu z ludźmi w specjalnym dziennym ośrodku . Podczas tego spotkania były wykonywane kurki wielkanocne . Każdy miał za zadanie wypchać specjalnym wypychaczem uszytą kurkę. Wszyscy byli zachwyceni i chętnie uczestniczyli w zajęciach.Podczas szycia muzycznie czas uprzyjemniał nam pan Maciej grając na Keybordzie . Przypomniał wszystkim takie melodie jak: "Szła dzieweczka do laseczka", "Czerwone maki na Monte Casino", " Chryzantemy złociste", "Serce w plecaku" .... Wszyscy śpiewali i wspominali odległe czasy. Na koniec udało nam sie namówić wszystkich do tańca . W oczach tych ludzi widzieliśmy radość i zadowolenie . Usłyszeliśmy również ogrom ciepłych słów wdzięczności. A oto nasz fotoreportaż z tej wizyty.

          (Z uwagi na ochronę danych osobowych musieliśmy zakryć kolorem twarz starszych ludzi) 

               

                                                          

              

                           

                

           

          Przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego

          Z incjatywy p. Małgorzaty Stawiarskiej planujemy w tym roku zorganizować I edycję Kiermaszu Wielkanocnego. Wraz ze wszystkimi wychowawcami i dziećmi wykonujemy wiele wiosennych i wielkanocnych ozdób , które będą mogły przystroić nasze domy przed świętami Wielkanocnymi. Wykonaliśmy już : wianki wielkanocne, jaja cekinowe na wykałaczkach, jaja duże na podstawach filcowych, kurki i zajączki ręcznie szyte , koszyczki filcowe, tulipany ręcznie szyte....itp.... Dochód jak zawsze chcemy przeznaczyć dla dzieci na zakup nowych gier, pasteli olejnych , kolorowego papieru do prac plastycznych, klej...itp.

                                   

                               

                     

                

           

               

           

           

          Świetlicjada

          Dnia 24 .03 .2017  dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej  ( Maja Drążkiewicz, Nikola Janiak, Adam Garlej , Bartosz Zawadka ) uczestniczyli w konkursie wielozadaniowym pod hasłem : " Świetlicjada " . Konkurs odbywała się w Szkole Podstawowej Nr 6 . Zadaniem dzieci było uczestnictwo w rozgrywkach sportowo- zręcznościowych ( dzieci do tych konkurencji przygotowała p. Małgorzata Stawiarska ), a także plastyczno- technicznym,  gdzie wspólnie dzieci miały zrobić " Mlekołaka " z wykorzystaniem takich elementów jak: tektura, butelki plastikowe, papier kolorowy pakowy, folia....itd ( instrukcji udzieliła Olga Gray) .  Dzieci spisały się na medal ! Zakwalifikowały sie do pierwszej trójki wraz z  takimi szkołami jak : Nr 22 i Nr 6 . To właśnie z tymi szkołami walczyły o pierwsze miejsce. W rzutach piłeczkami do celu nasza szkoła zajęła III miejsce . Pragnę zaznaczyć , że wszystkich startujacych szkół było 11. Jest to wielki sukces naszych małych spotowców i twórców :). Gratulacje !!! 

          Dziękujemy p. Marioli Kubiak za opiekę i wspaniałe rady podczas konkursu . To dzięki niej dzieci mogły pojechać i wziąć w nim udział.

            III miejsce dla SP20            Nasza wspaniała drużyna wraz z " Mlekołakiem "

           

          Wolontariat 

          Po feriach zimowych świetlica uczestniczy w wolontariacie na rzecz osób starszych i chorych . Co dwa tygodnie jeździmy  ( p. Olga Gray i p. Tomasz Siczek ) do domu dziennego pobytu dla ludzi chorych na alzheimera . Podczas wizyt organizujemy zajęcia plastyczne , rozmawiamy z ludzmi, śpiewamy, szyjemy.... itd ... Jak do tej pory odbyły sie dwa spotkania na których wykonywane były drzewka wiosenne z wykorzystaniem pasteli olejnych i popcornu ,a także pisanka wielkanocna z wykorzystaniem elementów samoprzylepnych i drewnianego jaja.

                         

                   Wykonywanie jaj wielkanocnych przy użyciu elementów samoprzylepnych i mazaków

           

          Pomoc dla dzieci w Nepalu

           Świetlica włączyła się w spontaniczną akcję zbiórki sprzętu sportowego i przyborów szkolnych dla szkół w Nepalu organizowaną przez   Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku  i Starostwo Powiatowe w Płocku .Mógł się w nią włączyć każdy mieszkaniec miasta Płocka i Powiatu Płockiego. Organizatorem pomocy był  pracujący w wyżej wymienionej szkole, pan Paweł Żmijewski – przyjaciel płockiego MDK, który w przeszłości bardzo aktywnie włączał się w prowadzone w Płocku akcje charytatywne, między innymi coroczne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

          Do świetlicy zostały przyniesione elementy wyprawki szkolnej (plecaczki,  piórniki , ołówki, długopisy, kredki, farby....), sprzęt sportowy ( piłki nożne, piłeczki i paletki do gry w tenisa stołowego, badminton wraz z lotkami), gry stolikowe, puzzle....itd

          Wszystkie rzeczy jakie zebraliśmy zostały dostarczone przez kierownika świetlicy Olgę Gray do Mdk dn 2 lutego 2017 roku.

          Tam zostały przygotowane paczki ,które  zostały wysłane do Nepalu .

          Dziękuję wszystkim rodzinom , które włączyły sie w tą akcję !!!!

                                                         

           

           Przybory szkolne, kolorowanki oraz sprzęt sportowy jaki dotarł do dzieci w Nepalu...Radość i szczęście ogromne....

           

                                      

           

          Współpraca ze świetlicą w Gimnazjum w Słupnie

          Dokładnie po świętach Bożonarodzeniowych nasza świetlica zaczęła współpracę ze świetlicą  gimnazjalną w Słupnie . Poproszono nas o wykonanie zabawek na aukcję charytatywną dla dziecka chorego na raka . Bez żadnego wachania przystąpiliśmy do produkcji cegiełek.

          Pani Hanna Sztupecka wykonała przepiękne bukiety tulipanów a pani Olga Gray około 40 zabawek ( kotki, pieski, kogutki). Jesteśmy bardzo szczęśliwi , że przez udział w takiej formie mogliśmy przekazać niewielką cegiełkę dla potrzebującej rodziny.

                                  

           

          Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

          Trzeci rok z rzędu ,  w ramach zajęć świetlicowych przygotowaliśmy masę ciekawych ozdób świątecznych, które można było  nabyć  od dnia  10 grudnia br.

          Wśród przygotowanych prac były  ręcznie szyte zabawki, choinki z materiału, choinki z piórek, stroiki, bożonarodzeniowe drzewka szczęścia i szereg innych atrakcji. Ceny poszczególnych artykułów były tak skalkulowane by zwróciły się przede wszystkim koszty materiałów. Ewentualny zysk był przeznaczony na doposażenie świetlicy.

          W tym roku wykonanych zostało 273 elementów z motywem bożonarodzeniowym . Prace te zostały przygotowane przez dzieci a także wychowawców  pracujacych  w świetlicy  szkolnej ( p. Hanna Sztupecka, p . Grzegorz Lipczyński, p. Olga Gray )

          Kiermasz w tym roku cieszył sie ogromnym zainteresowaniem i trwał tylko dwa dni  . Dziękujemy z całego serca wszystkim ofiarodawcom .

                                                       

                                                      

           

                                

                                                       

           

                          

           

          Jubileusz 110- lecia szkoły

          Świetlica czynnie  uczestniczyła przy organizowaniu 100 - lecia szkoły. Przed uroczystością wykonaliśmy 120 choinek z piór (p.Hanna Sztupecka, p.Grzegorz  Lipczyński, p. Olga Gray), koła z dyscyplinami sportowymi
          ( p. Olga Gray), flagi żółte i niebieskie (p. Hanna Sztupecka), stroje do tańca z wachlarzami ( p. Hanna Sztupecka) a także głowną dekorację na hali sportowej( p. Olga Gray i p. Mariola Kubiak).

                                          

            Wykonanie 120 choinek z piór dla zaproszonych gości ( p. Grzegorz Lipczyński, p. Hanna Sztupecka, p. Olga Gray

                           

                                              

                                       

          Wykonanie dekoracji na 110-lecie szkoły - p.Olga Gray i p. Mariola Kubiak

           

           Uszycie białych spódnic z klosza ( p. Hanna Sztupecka)

           

           

           

           

           

           

          ROK SZKOLNY 2015/2016

           

          21 marca - Powitanie Wiosny

          Z oakzji pierwszego dnia wiosny świetlica szkolna przygotowała uroczytość, na którą zaprosiła wszystkich uczniów klas I-III.

          Zabawa zaczęła się od przepięknego pokazu tanecznego Maii Drążkiewicz, w którym uczennica w perfekcyjny [posób oddała nastrój odchodzącej zimy. Nastęnie dzieci ze świetlicy szkolnej zaprezentowały przedstawienie kukiełkowego pod tytułem "Jak dzieci Wiosnę powitały". W dalszej kolejności był wybór MISS WIOSNY. Każda klasa wytypowała swoją reprezentantkę. Wszystkie kandydatki wyglądały ślicznie. Zachwycały pomysłowością stroju a także gracją podczas preznetacji. Wybór tej najpiekniejszej był niezwykle trudny. Dla nas wszystkie dziewczęta zasłużyły na miano MISS :).

          W dalszej kolejności zaprosiliśmy wszystkich uczestników zabawy do wspólnego tańca, który prowadziła grupa uczniów uczęszczająca do świetlicy szkolnej. Kolejnym punktem programy były zawody sportowe, które wyzwoliły w uczniach masę pozytywnych emocji.

           

          Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

          Drugi rok z rzędu, z inicjatywy pani Olgi Gray, w ramach zajęć świetlicowych przygotowaliśmy masę ciekawych ozdób świątecznych, które będzie można nabyć już od 10 grudnia br.

          Wśród przygotowanych prac są ręcznie szyte zabawki, choinki z materiału, choinki z piórek, stroiki, bożonarodzeniowe drzewka szczęścia i szereg innych atrakcji. Ceny poszczególnych artykułów są tak skalkulowane by zwróciły się przede wszystkim koszty materiałów. Ewentualny zysk przeznaczymy na doposażenie świetlicy.

           

          Udział w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ogłoszonym przez Urząd Miasta Płocka i Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego
          na Najładniejszą kartkę świąteczną

          • konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku 4 - 15 lat.
          • Tematyka prac: Święta Bożego Narodzenia. Mile widziane kartki z motywem płockim.
          • Format prac: A-5 (bez koperty, jednostronny).
          • Technika dowolna (płaska, bez plasteliny, waty, stłuczonych bombek itp.).

          Prezydent Miasta Płocka przyzna również nagrodę za najładniejszą kartkę z motywem płockim.

          Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu połączone z otwarciem wystawy i wręczeniem nagród nastąpi dnia 14 grudnia 2015 r. (poniedziałek), o godzinie 12.00 w Galerii Twórczości Plastycznej Dziecka w MDK, ul. Tumska 9a

          Na konkurs wysłaliśmy 18 najciekawszych prac. Prace wykonane zostały w świetlicy szkolnej pod kierunkeim pani Marii Żóltowskiej i pani hanny Sztupeckiej.

           

           

          Udział w XII edycji miejskiego konkursu plastycznego z cyklu "Tradycje i zwyczaje polskie" na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową.

          Na konkurs przygotowaliśmy szopkę autorstwa:

          • Mateusz Pessel kl. I
          • Wiktoria Mączewska - klasa II
          • Dorian Sałaciński - kl. III

           

          Praca powstała podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem pani Marii Żółtowskiej.

           

           

          ROK SZKOLNY 2014/2015

          Festyn pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umeć żyć"

          Tradycyjnie już, u progu rozpoczynających się wakacji, na terenie szkoły odbyła się impreza plenerowa, której celem było podsumowanie działań profilaktycznych  realizowanych w ramach projektu pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”.

          W ramach cyklu zajęć poprzedzających festyn w klasach zostały przeprowadzone zajęcia, na których realizowane były tematy związane z hasłem przewodnim akcji. Podczas tych zajęć stosowane były metody aktywizujące takie jak: burza mózgów, drama, dialogowanie, wizualizacja. Zajęcia prowadzili wychowawcy klas. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”. Na konkurs wpłynęły 57 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi (akwarela, collage, wydzieranka, wyklejanka, kredka itp.). 12 najciekawszych prac zostało wyróżnionych, a ich autorzy otrzymali drobne upominki.

          Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych  przygotowali konkursową prezentację multimedialną w programie PowerPoint pod hasłem „Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”. Na poziomie klas czwartych najciekawszą pracę wykonała Maja Celmer, klas piątych Magdalena Wójcik, szóstych Maja Wisniewska.

          Do współpracy w realizacji VIII już edycji programu – finansowanego ze środków Urzędu Miasta Płocka Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych – zaprosilismy m.in. :

          • Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe- Drużynę 11.
          • Stowarzyszenie „627 KM” prężnie działające między innymi na rzecz mieszkańców osiedla Borowiczki;
          • Ochotniczą Straż Pożarną w Płocku- Borowiczkach
          • Stajnię " Nad Wisłą" pana Roberta Machowskiego
          • Firmę Sebex - największą firmą w Polsce, pod względem ilości obsługiwanych placówek oświatowych, realizującą programy „Szklanka Mleka”  i  “Owoce w Szkole” .
          • Centrum Tańca Wasilewski-Felska z Warszawy.

          Festyn poprzedzony był spotkaniem z ratownikami Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. pan Piotr Lisocki. Wiceprezes PWOPR, kierownik Drużyny 11, Instruktor WOPR, Instruktor Ratownictwa Lodowego, nurek AOWD.

          Pan Piotr Lisocki przypomnił podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego opalania, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w tej niezwykle interesującej lekcji. Zadawali ciekawe i ważne pytania.

          Następnie wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania przeszli na boiska szkolne, gdzie brali udział w rozgrywkach sportowych i zabawach ruchowych. W tym samym czasie członkowie Stowarzyszenia "627 KM" prowadzili niezwykle ciekawe warsztaty pod hasłem " Dotknij muzyki - zobacz jak to działa"

          Propozycja skierowana była do osób interesujących się muzyką. W ramach warsztatów mogli oni posiąść podstawowe umiejętności  miksowania oraz produkcji muzyki, z uwzględnieniem poszerzenia wiedzy na temat stylów muzycznych. Każdy uczestnik warsztatów  mógł swoją pracę zapisać na swoim  przenośnym nośniku pamięci.

          Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz  „ United For Sporting Dogs ”. Pokaz drużyny sportowej, zajmującej się trenowaniem i tresurą psów. Grupa działa i rozwija się prężnie od roku. Organizuje pokazy w naszym mieście. Pokaz przygotowali czlonkowie Stowarzyszenia "627 KM".

          Odbył sie także międzyklasowy turniej piłki nożnej uczniów klas IV - VI prowadzony przez pana Jacka Piotrowskiego, a także na mniejszym boisku uczniów klas I - III. Tu sędziował pan Grzegorz Lipczyński.  Zwycięskie drużyny w nagrodę, otrzymały piłki do piłki noznej.

          Zarówno uczniowie jak i rodzice brali udział w licznych konkurencjach zabawowo- sportowych. Najwięcej emocji wywołała "siatkówka" balonami napełnionymi wodą.

          Każdy uczestnik dzisiejszej imprezy, spośród różnorodnych propozycji, mógł wybrać coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Mógł też znaleźć pomysł na spędzanie wolnego czasu nie tylko w nadchodzące wakacyjne dni. Działały bowiem takie stanowiska, jak:

          1. Mody i urody- gdzie można było oddać się w ręce profesjonalnych wizażystek i "zdobyć" niecodzienny makijaż wykonany przez konsultantki AVON Płock współpracujące ze Stwoarzyszeniem "627 KM"
          2. Malarstwa artystycznego - tu pod czujnym okiem pani Olgi Grodeckiej barw nabierała przestrzenna budowla.
          3. Czary mary. Balonowe niespodzianki - gdzie nasza pani logopeda - pani Magdalena Turek - po raz kolejny udowodniła, że jak mało kto potrafi ze zwykłych balonów wyczarować prawdziwe cudeńka.
          4. Pracownia rzeźby - pod opieką pana Tomasza Siczka
          5.  Pracownia „krawiectwa artystycznego", w której pod opieką pani Agnieszki Wojdy można było własnoręcznie uszyć  maskotkę- przytulankę.
          6. Pracownia kreatywności. Na tym stanowisku królowała masa solna. Każdy, kto tylko miał ochotę mógł spróbować swoich sił w tworzeniu oryginalnych prac. Pomocą służyły tu dwie panie. Pani Bogumiła Piotrowska i Katarzyna Kacprzak.
          7. Stanowisko pod hasłem "Wiem co jem". Pani Elżbieta Skórka z firmy SEBEX zapraszała do degustacji świeżo wyciśniętych soków owocowo-warzywnych, a stołowka szkolna serwowała smaczne, pełne witamin, zdrowe przekąski z owoców. W ten oto sposób zachęcaliśmy zarówno dzieci, jak i dorosłych do zdrowego odżywiania się. Do świadomych i dobrych wyborów codziennego menu.
          8. Wystawa wyposażenia militarnego i replik airsoft - tu "rządzili" młodzi ludzie, którzy nie mają czasu na nudę. Ich pasją jest m.in. rekonstrukcja zdarzeń historycznych. W grupie tej działa m.in.nasz były uczeń.
          9. Postaw na rodzinę - tu odbywało się podsumowanie programu profilaktycznego, pilotowanego przez panią pedagog Mariolę Kubiak,  pod hasłem "Postaw na rodzinę"
          10. Domowi Dedektywi. Podobnie jak wyżej. Pod kierunkiem pani pedagog w obecności wychowawców klas, a także rodziców  odbyło się podsumowanie działań programu profilaktycznego.

           

          Ciekawość wzbudzała obecność służb mundurowych. Pojawiły się one nagle i niespodziewanie. Można rzec, że  przyjechały szybko - "jak do pożaru". Okazało się, że to grupa strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Borowiczkach. Każdy, kto tylko miał na to ochotę, mógł zasiąść za "sterami" nowiutkiego wozu strażackiego. Przymierzyć elementy umundurowania i poczuć się jak bohater książki Czesława Janczarskiego pod tytułem  "Jak Wojtek został strażakiem".

          Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się propozycja STAJNI "Nad Wisłą" pana Roberta Machowskiego. Młodsi uczestnicy festynu mogli zasiąść w siodle i otrzymać krótką lekcję jazdy konnej. Dla jednych była to pierwsza w ich życiu konna przejażdżka. Dla innych kontynuacja lekcji jakie pobierają w Stajni "Nad Wisłą" już od dłuższego czasu. Jedno jest jednak pewne. Wszystkim "jeźdźcom" sprawiało to ogromną radość.

          Dzisiejsze spotkanie umilała nam muzyka, a także prezentacja grup tanecznych przygotowanych przez instruktorów z  Ogólnopolskiej Szkółki Tańca Wasilewski-Felska w Warszawie i szkolną grupę przygotowaną przez panią Reginę Siwanowicz.

          Jak zwykle nie zawiedli Rodzice. Grillowali, aktywnie włączali się do zabawy, wspierali nas na każdym etapie działań - za co bardzo DZIĘKUJEMY !

          Imprezę zakończyliśmy tanecznym krokiem. Pani Olga Gray porwała do wspólnej, spontanicznej zabawy wszystkich uczestników dzisiejszej imprezy. Zaczęli uczniowie od prostych układów choreograficznych. Najpierw nieśmiało dołączali do nich nauczyciele, potem rodzice, młodsze i starsze rodzeństwo. Na płycie boiska pojawiało się coraz więcej osób. Po chwili w doskonałych nastrojach tańczyli już wszyscy, także panowie strażacy :).

          Przebieg wydarzenia rejestrowała telewizja MULTI TV.

          Wszystkim tym, którzy włączyli się przygotowanie dzisiejszej imprezy z całego serca DZIĘKUJEMY!

          Jesteśmy niezwykle radzi, że nasi byli uczniowie nie zapomnieli o "swojej podstawówce" i bez względu na to, czy działają w stowarzyszeniu "627 KM', Stajni "Nad Wisła,  Ochotniczej Straży Pożarnej, czy innych instytucjach - byli gotowi poświęcić swój czas i zaszczycili nas swoją obecnością. Do Nich kierujemy szczególne słowa PODZIĘKOWANIA :) i liczymy na dalszą współpracę.

          Organizatorem była świetlica szkolna.

          Dzień Kobiet - impreza ogólnoszkolna

           

          8 grudnia 2014r.

          Kiermasz przedświąteczny

          W świetlicy szkolnej od kilkunastu dni trwają intensywne prace nad przygotowaniem bożonarodzeniowych ozdób, które mamy zamiar wystawić do sprzedaży na przedświątecznym kiermaszu. Ceny będą raczej symboliczne. Mamy nadzieję, że każdy zainteresowany znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dochód z kiermaszu przeznaczymy na doposażenie świetlicy w sprzęt sportowy i akcesoria do zajęć plastycznych.

          Zachęcamy zwłaszcza rodziców do zainteresowania się naszą propozycją.

          Nasze prace będzie można nabyć w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia.

            

          Zapraszamy!

          7 grudnia  2014r.

          Wyjazdy na basen

          Miło nam poinformować, że w ramach zajęć świetlicowych - w poniedziałki (średnio co drugi poniedziałek) grupa uczniów- w ramach zajęć świetlicowych - wyjeżdża na basen.

          Opiekunekm grupy jest pan Grzegorz Lipczyński.

          4 grudnia 2014r.

          Tyrniejada Mikołajkowa

           

          Na dwa dni przed popularnymi Mikołajkami świetlica szkolna zaprosiła uczniów klas I-III na Turniejadę Mikołajkową.Wszysy uczniowie stawili się na umówioną godzinęw hali sportowej. Było barwnie i wesoło. Prawie każdy uczestnik zabawy miał rekwizyty nawiązujce do tematyki imprezy.

          Z legendą o Świętym Mikołaju z Miry zapoznała zebranych uczennica klasy IVs - Nadia Żeberkiewicz. nstępnie przyszedł czas na zabawy muzyczno- ruchowe, wspólne śpiewanie znanych piosenek o Mikołaju, a w dalszej kolejności na rozgrywki sportowe. Były wyścigi reniferów  ciągnących "sanie" ze Świętym Mikołaje,, toczenie śnieżnej kuli, slalom między "zaspami" i szereg innych konkurencji. Każda klasa wystawiła swoją 8-osobową reprezentację. Wyjątkowo pięknie, w jednolitych strojach, prezentowała się klasa Ib. Wszyscy uczestnicy zabawy zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce.

          Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor Elżbieta Kusy i pani Wicedyrektor Irena Borkowska. Dotarł do nas także Święty Mikołaj z workiem pełnym drobnych upominków.

          Imprezę przygotowali nauczyciele świetlicy: p. Maria Żóltowska, p. Beata Łabiszewski, p. Regina Siwanowicz i p. Grzegorz Lipczyński

           

          1 grudnia 2014r.

          XI edycja miejskiego konkursu plastycznego z cyklu "Tradycje i zwyczaje polskie " na najciekawszą szopkę bozonarodzeniową.

          Organizatorem konkursu był Spóldzielczy Dom Kultury. Na konkurs wysłaliśmy pracę wykonaną przez Julię Siurdynę pod kierunkiem pani Marii Żóltowskiej.

           

          Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej oraz rozdaniem nagród nastąpi 9 grudnia 2014. o godz. 12,00 w Spóldzielczym Domu Kultury.

          28 listopada 2014r.

          Udziałw Konkursie Plastycznym Dzieci I Młodziezy "Najładniejsza Karta Świąteczna"

          Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Płocka i Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

          Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku 4-15 lat. Tematyka pracy - to Święta Bożego Narodzenia. Na konkurs wysłaliśmy  10 prac wykonanych pod kierunkiem pani Marii Żłtowskiej.

          Prace wykonali:

          1. Liliana Turek - 2 prace
          2. Julia Siebierska
          3. Kacper Pessel
          4. Zuzanna Makowska
          5. Oliwia Reda
          6. Olga Lejman
          7.  Wiktoria Mączewska
          8. Julia Siurdyna
          9. Olga Lejman.

          Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu połączone z otwarciem wystawy i wręczeniem nagród nastąpi w dniu 15 grudnia 2014 r. o godzinie 12,00 w Galerii Twórczości Plastycznej Dziecka w MDK, ul. Tumska 9a.

          Prezydent Miasta Płocka przyzna również nagrodę za najładniejszą kartę z motywem płockim.

          24 listopada 2014r.

          Spotkanie z Panią Marzeną Chylińską- pracownicą Książnicy Płockiej Filia nr 10 w Płocku

          W ramach ogólnopolskiej akcji "Mam apetyt na czytanie" Pani Chylińska zapoznała uczniów uczszczających do świetlicy szkolnej z fragmentem książki pod tytułem Rozrywki Mikołaja autorstwa Gościnny-Sempe.

          Gość zaprezentowal  nam "Opowiadanie o przyjaźni".

           

           

           

          14.11.2014r.

          Udział w konkursie plastycznym - "Ptaki - nasi zimowi goście"

          Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej na zajęciach świetlicowych przygotowali prace plastyczne na konkurs pod hasłem "Ptaki - nasi zimowi goście" zorganizowany przez Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku.

          Celem konkursu było poznanie i przedstawienie gatunków ptaków przylatującyh na zimę do Polski.

          16. prac wykonanych pod kierunkiem pani Beaty Łabiszewskiej przeszło wstępną selekcję i zakwalifikowało się do konkursu. Były to prace:

          1. Piotra Stasiaka
          2. Arkadiusza Nowackiego
          3. Julii Siebierskiej
          4. Martyny Stasiak
          5. Szymona Zycha
          6. Karoliny Rogozy
          7. Mikołaja Skotaka
          8. Mai Celmer
          9. Kacpra Pesla
          10. Alicji Firszt
          11. Agaty Gankowskiej
          12.  Matyldy Gruszczyńskiej
          13.  Jana Maciejewskiego
          14.  Marii Maciejewskiej
          15. Zuzanny Walczak
          16. Julii Dylewskiej

           

          11.11.2014r.

          Narodowe Święto Niepodległości

          Z okazji 96. rocznicy odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyła się okolicznościowa uroczystość, podczas której uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej zaprezentowali się przygotowując piękną pieśń patriotyczną. Dzieci do występu przygotowała pani Beata Łabiszewska.

          27.10.2014r.

          Konkurs plastyczny -" Razem z Unią Europejską dbamy o czystość wody w naszej Wiśle"

          Kolejny już rok z rzędu świetlica szkolna przystąpiła do konkursu plastycznego ogłoszonego przez Wodociągi Płockie.

          Haslo tegorocznego konkursu brzmiało "Razem z UE dbamy o czystość wody w naszej Wiśle". Tematyka prac konkursowych odnosiła się do ochrony środowiska naturalnego, czystej wody. Jak co roku- na podstawie przygotowanych przez dzieci prac zostanie przygotowany przez organizatora kalendarz.

          Prace powstały pod kierunkiem pani Beaty Łabiszewskiej. Wysłaliśmy 10 rysunków autorstwa:

          1. Jana Maciejewskiego
          2. Olgi Kawczyńskiej
          3. Aleksego Banacha
          4. Adama Banacha
          5. Kacpra Pesla
          6. Arkadiusza Bakierzyńskiego
          7. Aleksandry Jarzyny
          8. Mateusza Sugajskiego
          9. Matyldy Gruszczyńskiej
          10. Macieja Szkopka.

           

          10.11.2014r.

          Udział w XII edycji Integracyjnego Konkursu Plastycznego pod tytułem "Podaj dłoń - razem będzie nam weselej"

          Kolejny już raz nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Płocku.

          Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

          I etap wewnętrzny - wybór najlepszej pracy po wewnętrznej selekcji w placówce

          II etap zewnętrzny - nadesłane prace do SOSW nr 1 w Płocku.

          Na konkurs wysłaliśmy pracę autorstwa Adama Banacha, która zdobyła II miejsce. Praca powstała w świetlicy szkolnej, pod kierunkiem pani Beaty Łabiszewskiej.

           

          14.10.2014r.

          Dzień Komisji Edukacji Narodowej

          Z okazji Dnia komisji Edukacji Narodowej w szkole odbyła się okolicznościowa uroczystość z udziałem uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, a także byłych pracowników naszej szkoły przebywających obecnie na emeryturze.

          Świetlica szkolna również włączyła się w przygotowanie tej miłej uroczystości. Pani Olga Grodecka przygotowała dekorację, a dzieci wraz z panią Beatą Łabiszewską przygotowały upominki. Były to wazoniki wykonane techniką decoupage.

           

          30.09.2014r.

          Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej.

          By uczcić święto chłopców zaprosilismy do świetlicy szkolnej panią Teresę Gołębiowską - mamęnaszej uczennicy, Zuzi - pracownicę Płockiego ZOO. Spotkanie z panią Gołebiowską było niezwykle interesujące. Gość przybliżył uczniom historię płockiego Ogrodu Zoologicznego. Przekazał szereg ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów wielu egzotycznych zwierząt.

          Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się wielu okazom, które pani Gołębiowska przywiozła do szkoły.

          Spotkanie przygotowała pani Beata Łabiszewska.

          Za wizytę bardzo DZIĘKUJEMY!

           

          ROK SZKOLNY  2013/2014

           

           

          Sukces naszych uczniów w III edycji konkursu plastycznego ogłoszonego przez Wodociągi Płockie

          Trzeci rok z rzędu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Wodociągi Płockie. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Razem z Unią Europejską budujemy kanalizację w Płocku". Na konkurs wysłalismy 12 najlepszych prac. Były to prace wykonane przez:pierwszoklasistów - Borysa Machowskiego, Mateusza Sugajskiego, Aleksa Banacha, Adama Banacha, Marysię Maciejewską, Filipa Różalskiego, drugoklasistkę Martę Goszczycką,  a także trzecioklasistów - Natalkę Zarzyską, Patryka Kopra, Alicję Antczak, Alicję Firszt, Karolinę Rogozę.

          Celem konkursu było poszerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego, a zwłaszcza tematu czystości wód, oczyszczania ścieków oraz poprawy jakości wód powierzchniowych. Szkoła po wstępnej selekcji mogła przesłać maksimum 20 najlepszych prac. Jury konkursowe spośród wszystkich nadesłanych prac wybrało 12 zwycięskich, które spełniało następujące kryterium:wyróżniały się twórczą interpretację tematu, oryginalnością pomysłu, estetyką. Zwycięskie prace wraz z danymi autora zostały umieszczone w kalendarzu ściennym na rok 2014. Autorzy najlepszych 12 prac otrzymali nagrody rzeczowe (m.in. odtwarzacz mp3)  ufundowane przez Wodociągi Płockie Sp. z o.o. Każda szkoła otrzymała kalendarz ze zwycięskimi pracami.

          Miło jest nam poinformować, że aż pięć prac naszych uczniów: Borysa Machowskiego, Mateusza Sugajskiego, Filipa Różalskiego, Natalki Zarzyckiej, Patryka Kopra - znalazło się w kalendarzu. Ci uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali biorący udział w konkursie wyróżnienia. Prace powstały pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej i Małgorzaty Dolnej.

          Spotkanie z pracownikami Wodociągów Płockich i rozdanie nagród nastąpiło w świetlicy szkolnej w dniu 13 grudnia br. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Dyrektor Elżbieta Kusy.

          Uczniom i nauczycielkom GRATULUJEMY :)

           

                    

           

           

                           

          Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową - rozstrzygnięty

           

          Miło nam poinformować, że w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową (praca przestrzenna) ogłoszonym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Płocku I MIEJSCE - ex æquo - zodbyły wszystkie trzy prace wykonane w naszej świetlicy szkolnej:

          • szopka autorstwa Alicji Antczak i Nadii Żeberkiewicz- wykonana pod kierunkiem p. Marii Żółtowskiej;
          • szopka autorstwa Weroniki Kaczmarek - wykonana pod kierunkiem p. Olgi Grodeckiej;
          • szopka autorstwa Alicji Firszt i Julii Czubakowskiej - wykonana pod kierunkiem p.Beaty Łabiszewskiej.

          Wystawa pokonkursowa i rozdanie nagród nastąpi 10 grudnia br.

          Uczennicom i nauczycielkom GRATULUJEMY !

           

          Udział uczniów w konkursach plastycznych (30.11.13)

          1) Konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta Płocka i Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku na "najładniejszą Kartę Świateczną z motywem Płocka. Na konkurs wysłaliśmy 20 prac wykonanych na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem p. Marii Żółtowskiej.

          2) Konkurs "Tradycje bożonarodzeniowe. Szopka bożonarodzeniowa" ogłoszony przez Spóldzielczy Dom Kultury w Płocku.

          Na konkurs wysłaliśmy trzy prace. Były to prace przestrzenne.

          Szopka bożonarodzeniowa wykonana przez Alicję Antczak i Nadię Żeberkiewicz pod kierunkiem p. Marii Żółtowskiej - powstała z materiałów naturalnych takich jak: patyki, kora, mech.

           

          Szopka wykonana przez Weronikę Kaczmarek pod kierunkiem p. Olgii Grodeckiej - powstała z materiałów z recyklingu (plastikowe łyżki, pojemniczki po jogurtach).

          Kolejna praca wykonana została przez Alicję Firszt i Julię Czubakowską pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej. Materiałem wykorzystanym podczas jej tworzenia była włóczka.

           

          Spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          W dniu 8 listopada 2013r. - z okazji Narodowego Święta Niepodległości - odbyło się w świetlicy szkolnej wyjątkowe spotkanie. Odwiedził nas major Wojska Polskiego  Janusz Małolepszy. Emerytowany wojskowy, w przystępny sposób,  przybliżył uczniom zawiłą historię Polski, zapoznał z tajnikami bycia żołnierzem. Opowiadał o koszarach, szkolił uczniów z musztry. Duże zainteresowanie wzbudziła u uczniów przentacja multimedialna dotycząca sprzętu wojskowego. Gość przygotował także szereg konkursów, zagadek dotyczących historii naszej Ojczyzny, barw i symboli narodowych. Była zabawa usprawniająca percepcję słuchową. Dzieci entuzjastycznie reagowały i  sprawnie rozpoznawały dźwięki czołgów, armat, broni palnej puszczane z płyty CD. Zaskoczeniem dla wszystkich był kurs korzystania z maski przeciwgazowej  i zakładania onucy. Major Janusz Małolepszy zwracał uwagę na bezpieczeństwo oraz zasady obsługi pistoletu - atrapy. Gość przeprowadził także konkurs na najlepszy dowcip wojskowy.

          Bardzo DIĘKUJEMY panu MAJOROWI za przybycie i niezwykle ciekawą lekcję patriotyzmu.

          Spotkanie przygotowały panie: Emilia Wiśniewska i Beata Łabiszewska.

           

          25 września 2013 r. W Teatrze Wielkim w Łodzi

          Klasa IIIc, IIIb i świetlica szkolna były organizatorami wyjazdu do Teatru Wielkiego w Łodzi na spektakl baletowy KOPCIUSZEK.

          Ponoć istnieje 700 wersji baśni o Kopciuszku. Giorgio Madia przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50-te, gdyż tamten czas pozostał w jego pamięci jako „okres odrodzenia marzeń, nadziei i optymizmu". Równie silną inspiracją dla choreografa była Cinderella Walta Disneya - dzisiaj ikona popkultury. I tak powstała kolejna wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki. W wydaniu Giorgia Madii to jednak pogodna, pełna dowcipu i humoru opowieść, pokazana niezwykle plastycznie i z wielkim smakiem.Przedstawienie baletowe dla widza w każdym wieku.

          Ale na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi nie wszystko było tak jednoznaczne jak w opowieściach Charles'a Perraulta i braci Grimm. Obsypane Złotymi Maskami przedstawienie tryskało humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Jego autorzy umiejętnie balansowali między parodią a hołdem dla sztuki baletowej. Podczas tego widowiska nikt się nie nudził ani przez chwilę.
          W obecnej realizacji w roli macochy i złych sióstr można było zobaczyć niesłychanie komiczny „męski" tercet, który na każdym kroku towarzyszy naszemu Kopciuszkowi...

          Wyjazd przygotowały panie: Ewa Jagodzińska, Maria Żółtowska i Małgorzta Stawiarska.

           

          17.10.2013r.Konkurs plastyczny "Razem z Unią Europejską budujemy kanalizację w Płocku"

           

          Konkurs zorganizowały Wodociągi Płockie Sp. zoo. Tematyka prac konkursowych odnosiła się do ochrony środowiska naturalnego i czystej wody. Wysłalismy na konkurs 9 prac. Prace przygotowałi następujący uczniowie: Marta Goszczycka, Alicja Antczak, Aleks Banach, Adam Banach, Alicja Firszt, Karolina Rogoza, Maria Maciejewska, Patryk Koper, Natalia Zarzycka. Prace powstały podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem pani. Beaty Łabiszewskiej.

          14 października 2013r. Dzień Edukacji Narodowej

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się piękna okolicznościowa uroczystość. Organizatorami była pani Renata Grabowska i świetlica szkolna. Część artystyczna przygotowana została pod kierunkiem pani Renaty Grabowskiej. Dekorację i upominki dla wszystkich czynnych i emerytowanych pracowników szkoły przygotowały dzieci na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem pań: Marii Żółtowskiej, Beaty Łabiszewskiej i Olgi Grodeckiej.

           

           

          W dniu 8 listopada 2013r. - z okazji Narodowego Święta Niepodległości - odbyło się w świetlicy szkolnej wyjątkowe spotkanie. Odwiedził nas major Wojska Polskiego  Janusz Małolepszy. Emerytowany wojskowy, w przystępny sposób,  przybliżył uczniom zawiłą historię Polski, zapoznał z tajnikami bycia żołnierzem. Opowiadał o koszarach, szkolił uczniów z musztry. Duże zainteresowanie wzbudziła u uczniów przentacja multimedialna dotycząca sprzętu wojskowego. Gość przygotował także szereg konkursów, zagadek dotyczących historii naszej Ojczyzny, barw i symboli narodowych. Była zabawa usprawniająca percepcję słuchową. Dzieci entuzjastycznie reagowały i  sprawnie rozpoznawały dźwięki czołgów, armat, broni palnej puszczane z płyty CD. Zaskoczeniem dla wszystkich był kurs korzystania z maski przeciwgazowej  i zakładania onucy. Major Janusz Małolepszy zwracał uwagę na bezpieczeństwo oraz zasady obsługi pistoletu - atrapy. Gość przeprowadził także konkurs na najlepszy dowcip wojskowy.

          Bardzo DIĘKUJEMY panu MAJOROWI za przybycie i niezwykle ciekawą lekcję patrioty

          Spotkanie przygotowały panie: Emilia Wiśniewska i Beata Łabiszews

           

          Rok szkolny 2012/2013

          czerwiec 2013r. FESTYN integracyjny pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć"

           

          15 marca 2013 r.

          Festiwal Zorzy Polarnej

          Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Niebo w Kolorze - Spotkanie z Zorzą Polarną" stanowiącym jedno z działań organizowanego w Płocku Festiwalu Zorzy Polarnej.

          Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku oraz Polska Fundacja Sportu i Kultury w Warszawie.

          Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodziezy wiedzy o zorzy polarnej, znajomości legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis; rozwijanie wyobraźni przez wizualizację faktów i przełożenie na pracę plastyczną; pobudzanie aktywności twórczej; prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży.

          Prace wykonane były w dowolnej technice malarskiej. Na konkurs wpłynęło 1350 prac ze117 szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Również i nasza świetlica wysłała  ogółem ok. 30 prac wykonanych pod kierunkiem p. Marii Żółtowskiej, p. Olgi Grodeckiej i p. Beaty Łabiszewskiej. Konkurencja była bardzo silna. Tym bardziej cieszy nas fakt, że praca Karoliny Rogozy wykonana pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej zyskała uznanie w oczach jury i została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.

          Wystawa została otwarta 15 marca w Galerii P w Ratuszu (Stary Rynek 1) i czynna będzie do 1 kwietnia br.

           

          01 marca 2013r.

          Kolejne spotkanie w ramach cyklu zajęć RODZIC EKSPERT

           

          W piątek - 1 marca br. w świetlicy szkolnej - odbyło się kolejne interesujące wydarzenie w ramach cyklu zajęć pod hasłem SPOTKANIE z RODZICEM - EKSPERTEM. Tym razem mieliśmy wielki zaszczyt gościć tatę Marysi Nowak- uczennicy kl. IIa- Pana Roberta Nowaka.

          Pan Robert Nowak  jest historykiem hobbystą. Fascynuje Go historia epoki napoleońskiej. Jest członkiem grupy 4-tego Pułku Piechoty Xięstwa Warszawskiego. Oddział ten został utworzony w lutym 2005roku, choć korzenie jego działalności w świecie rekonstrukcji historycznej sięgają nawet o dwa lata wstecz.

          Gość przybliżył uczniom pojęcie Rekonstrukcja Historyczna. Dzieci dowiedziały się, że rekonstrukcja historyczna ma za zadanie odtworzyć czas miniony a konkretnie ubiór, sprzęty, wyposażenie z użyciem metod i materiałów dostępnych w wybranej do rekonstruowania epoce. W  przypadku 4- tego Pułku Piechoty Xięstwa Warszawskiego, który reprezentował nasz GOŚĆ chodzi o odtworzenie sylwetek żołnierzy, podoficerów i oficerów tego okresu. Oznacza to, że rekonstrukcja dodatkowo musi siłą rzeczy objąć także naukę dawnej musztry oraz ogólnych zachowań sprzed 200 lat.

          Na pytanie uczniów dlaczego Pan Nowak wybrał ten konkretny pułk uczniowie usłyszeli, że był to jeden z najbardziej zasłużonych i najbardziej walecznych polskich pułków w epoce napoleońskiej. Na przestrzeni siedmiu lat swojego istnienia niemal przez cały czas przebywał w ogniu walki i jego udziałem jest jeden z największych sukcesów piechoty w skali całej epoki. Jeden z historyków badających historię polskiej wojskowości napisał kiedyś: „Czem dla polskiej kawaleryi jest Somo-Sierra, tem dla polskiej piechoty jest obrona Fuengirolli”.

          Pan Robert Nowak na spotkanie przyszedł w mundurze w barwach I Dywizji Xięstwa Warszawskiego. Dzieciom , a zwłaszcza chłopcom bardzo do gustu przypadło i wzbudziło zainteresowanie  uzbrojenie ówczesnego żołnierza.

          Gość zrobił też dzieciom niespodziankę. W sakwie miał drobne, słodkie upominki.

          Spotkanie było wspaniałą lekcją patriotyzmu. Miało też na celu przybliżenie dzieciom pojęcia hobby, a także ukazanie jak pasja, zainteresowania pozytywnie wpływają na życie człowieka, przynoszą radość, dają możliwość spotkania ciekawych ludzi. Hobby - na co zwracał uwagę nasz Gość - może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, a tym samym przyczyniać się do rozwoju osobowości.

          Za spotkanie z całego serca DZIĘKUJEMY

          Spotkanie przygotowały panie: Olga Grodecka i Beata Łabiszewska.

          Zdjęcia ze spotkania- do obejrzenia w albumie fotograficznym.

           

          Marzec 2013r.

          Udział uczniów w konkursie plastycznym pod hasłem  "Tradycje Wielkanocne"

           

           

          Luty 2013r.

          Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Niebo w kolorze- Spotkanie z Zorzą Polarną"

           

           

          25 stycznia 2013r.

          Spotkanie z RODZICEM EKSPERTEM

          Tuż przed feriami, w piątek, w świetlicy szkolnej odbyły się niezwykle interesujące zajęcia, na które zaprosiliśmy lekarza rodzinnego. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wanda Siery- mama naszego ucznia -  Artura.

          Spotkanie z panią Siery miało na celu rozbudzanie zainteresowań dziecka własnym zdrowiem i rozwojem; ułatwienie nabywania podstawowych umiejętności dbania o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne; wskazanie dzieciom związku między posiadaniem dobrego zdrowia a odczuwalną satysfakcją i przyjemnością oraz korzyści wynikających z faktu, że jest się zdrowym; uzupełnienie wiedzy uczniów na temat zasad higieny osobistej oraz sposobów dbania o czystość ciała i estetyczny wygląd, a także przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku na śniegu i lodzie.

          Spotkanie przygotowała p. Maria Żółtowska i p. Beata Łabiszewska, a odbyło się w ramach bloku programowego - Spotkanie z Rodzicem Ekspertem.

          Pani Wandzie Siery  za poświęcony czas i bardzo interesującą lekcję promocji zdrowia- z całego  serca DZIĘKUJEMY smiley.

          10 stycznia 2013r.

          Spotkanie z pisarką panią Anną Kuhn-Cichocką

          10 stycznia br. w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie uczniów z pisarką- panią Anną Kuhn-Cichocką ( babcią Marcina - naszego ucznia). Pani Anna Cichocka jest miedzy innymi autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Utwory pisane przez  panią Cichocką - co podkreśla pisarka - z założenia mają być dla dzieci zrozumiałe i sprawiać małym czytelnikom radość.

          Autorka podczas spotkania zaprezentowała wiersze z książeczki "Niebieski królik", które opowiadają o świecie dziecięcych zabawek. Odpowiadała na pytania, rozdawała utografy. Spotkanie przebiegło w niezywkle miłej atmosferze. Uczniowie podziękowali pani Annie za przybycie, wręczyli własnoręcznie przygotowany upominek.

          Spotkanie przygotowała pani Beata Łabiszewska.

          11 grudnia 2012r.

          Nagrody w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

          Dziś w Szpółdzielczym Domu Kultury został rozstrzygnięty konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową połączony z otwarciem wystawy pokonkursowej. Na konkurs wysłaliśmy trzy prace wykonane w świetlicy szkolnej. Wszystkie trzy znalazły uznanie w oczach jury. Dwie otrzymały - ex aequo - pierwsze miejsce. Była to szopka wykonana: przez Artura Siery i Aleksandrę Siwanowicz pod kierunkiem p. Marii Żółtowskiej i kolejna autorstwa Alicji Firszt i Julki Czubakowskiej wykonana pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej. Drugie -równie zaszczytne- miejsce  zdobyła praca Michała Czubakowskiego i Agaty Boguckiej. Praca powstała pod kierunkiem p. Olgi Grodeckiej. Każda z trzech szopek wykonana była z innych materiałów. Pierwsza tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów; słomy, kłosów żyta i pszenicy, szyszek, kory, drewna, siana. Druga z gazet, trzecia z żarówek. Każda zachwycała oryginalnością.

          Nagrodzonym uczniom i nauczycielkom, pod kierunkiem których pracowali uczniowie GRATULUJEMY :)

             5 grudnia 2012 r.  Mikołajkowo tuż przed szóstym grudnia

          Dziś w świetlicy szkolnej odbyły się niezwykle interesujące zajęcia. Z wizytą przybyła do nas mama jednej z uczennic- pani Teresa Gołębiowska. Pani Gołębiowska pracuje w Płockim ZOO, w Dziale Dydaktycznym. Przywiozła ze sobą zwierzęta: węża, żabę, jaszczurki, żółwie, papugę.

          Gość przybliżył dzieciom historię Płockiego Ogrodu Zoologicznego. Opowiedział o roli ogrodów zoologicznych we współczesnym, dynamicznie rozwijającym się świecie. Zwrócił uwagę na fakt, iż postrzeganie  ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego - jak mówiła pani Gołębiowska - jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach. Dla ogromnej większości dzieci i młodzieży ogrody zoologiczne stanowią miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami, pierwszych wrażeń i doznań, jakie nieodłącznie towarzyszą obserwacjom dzikich zwierząt.

          Dzisiejsze zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie otrzymali garść informacji o poszczególnych zwierzętach, miejscu ich występowania, nawykach żywieniowych, zwyczajach. Dzieci mogły się im bliżej przyjrzeć,  dotknąć, nakarmić. Mama Zuzi chętnie udzielała odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania. Każde dziecko otrzymało drobny upominek - gadżety przywiezione przez panią Gołębiowską. W podziękowaniu uczniowie  obdarowali gościa własnoręcznie wykonanym bukietem kwiatów.

          Za dzisiejsze spotkanie bardzo DZIĘKUJEMY.

          Pragniemy  nadmienić, że to już kolejne spotkanie, w którym uczestniczy rodzic EKSPERT.

          Dwa tygodnie temu mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy panią  Annę Zielińską - mamę  Klaudii Zielińskiej. Pani Ania jest protetykiem. Celem  spotkania, była promocja zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o zęby, by były zdrowe. Mieli niepowtarzalną okazję własnoręcznie wykonać odlew własnej szczęki.

          Spotkania przygotowały panie: O.Grodecka i B. Łabiszewska. 

          Spotkania z rodzicami odbywają się w ramach działań pod hasłem "Rodzice partnerami szkoły". Przynoszą one wiele niezapomnianych wrażeń. Są wspaniałą okazją do nauki poprzez  zabawę. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w planach mamy kolejne . Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z mamą -  lekarzem rodzinnym i  tatą - informatykiem.

           

           

          4 grudnia 2012r. Udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

          I miejsce

             

          Praca konkursowa wykonana tylko i wyłacznie z naturalnych materiałów: kłosów żyta, pszenicy, szyszek, siana, mchu, suszonych owoców.

          Pracę przygotowali: Aleksandra Siwanowicz i Artur Siery, pod opieką p. Marii Żółtowskiej.

          II miejsce

           

          Praca konkursowa wykonana z tekturowego pudełka na jajka, żarówek (postać Maryji, Józefa i Dzieciątka), kory, papieru, tkaniny.

          Prace przygotowali: Agata Bogucka i Michał Czubakowski, pod opieką p. Olgi Grodeckiej.

          I miejsce

          Praca konkursowa wykonana z gazet przez Julkę Czubakowską i Alicję Firsz, pod opieką p. Beaty Łabiszewskiej.

            

           

           

          29 listopada 2012r.  Andrzejki w świetlicy.

           

          23 listopada 2012r. Udział w konkursie plastycznym  na najciekawszą kartę świateczną z motywem Płocka.

           

          22 listopada 2012r. Spotkanie z panią Anną Zielińska– protetykiem (mamą Klaudii Zielińskiej ucz. Kl. Ib)

          Podczas zajęć dzieci uzyskały wiedzę na temat:

          1. Jak zapobiegać powstawaniu próchnicy zębów?
          2. Czy zdrowe dla naszych zębów są słodkie napoje?
          3. Czy szczoteczka do zębów wystarczy?
          4. A co z gumą do żucia?
          5. Czy dieta ma znaczenie w profilaktyce?
          6. Czy aby mieć zdrowe zęby trzeba nie jeść słodyczy?
          7. Jak możemy oprócz diety wzmocnić nasze zęby?
          8. Jakimi zabiegami można ochraniać nasze zęby przed próchnicą?

          Na czym polega praca protetyka dentystycznego?

          15 listopada 2012r. Udział w  I Miejskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Płock moich marzeń".

          Ideą konkursu było pokazanie w formie plastycznej najpiękniejszych  i najciekawszych zabytków architektury w starym grodzie nad Wisłą w Płocku lub przedstawienie wymarzonego supermiasta Płocka.

          Organizatorami byli:

          • Prezydent Miasta Płocka  -  Andrzej Nowakowski
          • Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku

          Celem konkursu była

          • promocja miasta, jego walorów kulturowych
          • umożliwienie młodym mieszkańcom Płocka przedstawienia własnej wizji  naszego miasta
          • umacnianie poczucia tożsamości regionalnej
          • kształtowanie u uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do zabytków architektury i potrzeby ich ochrony
          • rozwijanie zainteresowań, wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej młodzieży
          • poszukiwanie nowych rozwiązań plastycznych
          • konfrontacja dokonań młodych artystów plastyków
          • stworzenie możliwości prezentacji swoich prac
          • wymiana doświadczeń nauczycieli w zakresie metod pracy

          Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego.

          W konkursie udział wzięły dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Spośród wielu prac plastycznych pięć najciekawszych wysłaliśmy do Młodzieżowego Domu Kultury. Były to prace: Julki Czubakowskiej, Michała Czubakowskiego, Alicji Firszt, Weroniki Bońkowskiej, Oli Siwanowicz. Prace powstały pod kierunkiem p. Marii Żółtowskiej podczas zajęć poświęconych naszej "małej Ojczyźnie".

           

          9 listopada 2012r.  Zajęcia i gra terenowa tematycznie związana ze Świętem Niepodległości.

           

            15 października 2012r. Udział w uroczystym apelu z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.

           

          5 października 2012r.  Udział w konkursie plastycznym pod hasłem.... ogłoszonym przez Wodociągi Płockie.

           

          28 września 2012r. Dzień Chłopaka w świetlicy.

           

                                           Rok szkolny 2011/2012

          Nasze szkolne Euro 2012

          20.06.2012

          W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy cykl działań w ramach realizacji XII edycji programu profilaktycznego pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć". Zabawę rozpoczęliśmy od spotkania z zawodnikami Wisły Orlen Płock. Na nasze zaproszenie, mimo bardzo napiętego grafiku zajęć, przybyli pan Adam Wiśniewski i pan Zbigniew Kwiatkowski.

          A to sylwetki naszych gości.

          Pan Adam Wiśniewski

          Piłkarz ręczny, reprezentant Polski grający na pozycji skrzydłowego. Pan Adam Wiśniewski jest wychowankiem klubu -Wisły Płock -obecna nazwa Wisła Orlen Płock. Gra w niej od 1998 roku.

          W maju 2006 w czasie meczu z  Zagłębiem Lubin doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Uraz trzykrotnie się odnowił i w praktyce wyeliminował Go z gry na trzy lata.  W ciągu cąłej kariery zawodowej był wielokrotnie powoływany  do reprezentacji Polski.

          O randze naszego dzisiejszego gościa świadczą Jego sukcesy. Oto one:

          • Złoty Medalista Mistrzostw Polski: 2002, 2004, 2005, 2006, 2008, 2011
          • Srebrny Medalista Mistrzostw Polski: 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2009, 2011
          • Brązowy Medalista Mistrzostw Polski: 2010
          • Zdobywca Pucharu Polski: 1999, 2001, 2005, 2007, 2008
          • Finalista Pucharu Polski: 2003, 2004, 2006, 2011

          W 2004 roku wraz z reprezentacją Polski zajął na Mistrzostwach Europy w Słowenii 16 miejsce.

          W 2006 roku wraz z reprezentacją Polski zajął na Mistrzostwach Europy w Szwajcarii 10 miejsce.

          Debiut w Wiśle - 02.10.1999 (Spójnia Gdańsk - Wisła Płock 25:33)

           

          Pan Zbigniew Kwiatkowski

          Piłkarz ręczny grający na pozycji obrotowego. Reprezentant Polski.

          Wzrost: 203 cm

          Waga: 103 kg

          W klubie od Orlen Wisła Płock od  01.07.2003

          Poprzedni klub: Jurand Ciechanów.

           

          Osiągnięcia:

           

          Mistrzostwo Polski: 2004, 2005, 2006, 2008

          Wicemistrzostwo Polski: 2007, 2009
          Puchar Polski: 2005, 2007, 2008
          Europejskie Puchary:
          Awans do LM - sezony: 05/06, 06/07, 2011/2012

          W 2007 roku z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata (Niemcy)

          Debiut w Wiśle - 21.02.2004 (Wisła Płock - AZS AWF Biała Podlaska 34:26).

           

          Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.  Uczniowie zadawali interesujące pytania. Piłkarze zwracali uwagę na fakt, że sukces sportowy zawsze jest poprzedzony ciężką, systematyczną pracą nad sobą.

          Dzisiejsze spotkanie miało na celu promocję zdrowego stylu życia i kulturalnego spędzania wolnego czasu, a także

          • przekonanie uczniów o tym, że ruch celowy (aktywność fizyczna) jest jednym z warunków ich życia   i zdrowia;
          • uświadomienie uczniom, w jaki sposób aktywność fizyczna wpływa na radosne usposobienie człowieka;
          • Nauczenie metod podtrzymywania dobrego samopoczucia poprzez różne formy aktywności ruchowej;
          • Zachęcanie do stosowania odpowiedniej porcji ruchu w codziennym życiu.
          • ukazywanie wpływu stresu, frustracji na ogólną sprawność ludzkiego organizmu;
          • Nauka samoobserwacji stanów zmęczenia organizmu.

           

          Piłkarze przeprowadzili krótką rozgrzewkę z grupą uczniów, a następnie kolejno stawali na bramce. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie.  Goście rozdawali gadżety klubowe i autografy. Na prośbę uczniów i Rodziców chętnie pozowali do zdjęć. Zadeklarowali chęć ponownego odwiedzenia naszej szkoły w szerszym gronie zawodników Wisły Orlen Płock. Dzisiejszy termin nie był  "najlepszym" na tego typu spotkanie. Większość zawodników jest bowiem poza Płockiem. Niektórzy z Nich powołani zostali do kadry narodowej i wyjechali na zgrupowanie. Dwóch płocczan (Kamil Syprzak i Piotr Chrapkowski) w środę wyjeżdża do Brazylii na Akademickie Mistrzostwa Świata.  Inni (chodzi tu o zagranicznych zawodników) wraca do klubu i zaczyna przygotowania do nowego sezonu dopiero w połowie lipca.

          Za spotkanie z całego serca dziękujemy ! Życzymy dalszych sukcesów  w walce o Puchar Polski, Mistrzostwo Polski i Lidze Mistrzów.

           

          Kolejnym punktem programu były rozgrywki Euro 2012. Rozpoczęliśmy je od występu zespołu "Jabłonki", który dał popis swoich umiejętności wokalno - teatralnych. W wykonaniu zespołu uczniowie usłyszeli między innymi hymn reprezentacji Polski na Euro 2012 "Euro koko spoko". W zespole wystąpiły panie: Olga Grodecka, Małgorzata Dolna, Bogumiła Piotrowska, Katarzyna Kacprzak, Dorota Bosiak, Alicja Krzemińska, Mariola Kubiak, Bożena Błachnio. Występ porwał do zabawy i tańca całą społeczność szkolną. Humory wszystkim dopisywały.  W powietrzu unosił się zapach grillowanych przez rodziców potraw. Rozstawiona została trampolina, stanowisko z watą cukrową i popcornem. Niestety aura kolejny już raz spłatała nam psikusa.  Zaczęło grzmieć i padać. W pośpiechu musieliśmy opuszczać boisko.

          Po krótkiej przerwie wznowiliśmy zabawę w hali sportowej. Rozpoczęły się szkolne rozgrywki Euro 2012.

          Na końcową klasyfikację reprezentacji złożyła się suma punktów zdobytych w:

          • rozgrywkach sportowych,
          • w quizie,
          • za plakat,
          • doping,
          •  za ogólne wrażenie jakie wywarły poszczególne reprezentacje.

          Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie. Uczniowie świetnie wyposażeni byli w gadżety kibica, rewelacyjnie przygotowali stroje, hasła, okrzyki. Było barwnie, radośnie i świątecznie.

          Tytuł MISTRZOWSKI zdobyła klasa Ib. GRATULUJEMY !!

          Na zakończenie rozegrany został drugi finał. Do boju stanęła reprezentacja Polski kontra 'Reszta Europy", czyli po jednym zawodniku z każdej klasy. W składzie POLSKI wystąpili:

          p. Elżbieta Kusy, p. Bogusia Piotrowska, p. Alicja Krzemińska, p. Mariola Milewska, p. Agnieszka Kawczyńska, p. Bożena Błachnio, p. Katarzyna Kacprzak, p. Regina Siwanowicz, p. Daniel Kozłowski, p. Tomasz Siczek, p. Grzegorz Lipczyński, p. Jacek Piotrowski, p. Dawid Karczewski. Skład był "długi". baliśmy się bowiem o naszą kondycję :). Mecz był bardzo zacięty. Padł tylko jeden gol. Dla reprezentacji Polski zdobył go p. Daniel Kozłowski.

          Mecze sędziowało dwóch niezależnych, zawodowych sędziów.

           

          Wybraliśmy "super kibica". W kategorii indywidualnej wygrała p. Bożena Błachnio. Zespołowo - wygrały WSZYSTKIE reprezentacje !!!

          Drodzy Uczniowie - Byliście WSPANIALI! Cudownie dopingowaliście wszystkim zawodnikom.

           Rozstrzygnięty został też konkurs multimedialny na najciekawszą przezentację pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć". 

          I miejsce zajęła Paulina Czarzasta.

          Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę.

          Za zabawę DZIĘKUJEMY Uczniom, Rodzicom i wszystkim Pracownikom Szkoły.

           

          Organizatorem imprezy była świetlica szkolna.

           

          Lekcja z Harcerskim Zespołem Pieśni i Tańca "Dzeci Płocka"

          06.06.2012

          Dziś, w ramach realizacji programu profilakatycznego pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć" ( z inicjatywy kierownika świetlicy p. M. Żółtowskiej), odbyła się niecodzienna lekcja patriotyzmu- umiłowania i pielęgnowania narodowej tradycji, kultury i języka. Była to lekcja na którą zaprosiliśmy Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka". Spotkanie odbyło się w hali sportowej. Brali w nim udział wszyscy uczniowie z klas I-VI, a także przedszkolaki z MP nr 34 w Płocku. Zespół przyjechał własnym autokarem, z własną kapelą. Zaprezentował nam  tańce, pieśni i obrzędy ludowe charakterystyczne dla różnych regionów Polski. Narrację prowadził syn założyciela Zespołu druha hm Wacława Milke- druh Andrzej Milke. Ta wyjątkowa lekcja przebiegła w niezwykle miłej atmosferze. Jesteśmy bardzo wdzięczni  kadrze i członkom Zespołu, że przyjęli nasze zaproszenie i tak liczną grupą do nas przybyli. Koncert był przepiękny. Jesteśmy pełni podziwu dla młodych artystów za Ich talent, pasję, a także wdzięk i radość z jaką zaprezentowali nam swój program. 

          Działalność zespołu to fenomen wychowawczy, sztafeta pokoleń (jak możemy przeczytać na stronie internetowej Zespołu). Dziś w Zespole tańczą i śpiewają wnuki pierwszych wychowanków, a trzeba wiedzieć, że Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" jest najstarszym zespołem dziecięcym w Polsce. Działa nieprzerwanie od 1946 roku. Obecnie dyrektorem zespołu jest jego wychowanek, wnuk założyciela dh hm Wacława Milke – Tadeusz Milke.  

          W zajęciach zespołu uczestniczy ponad 500 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 20 lat, z czego około 200 bierze udział w koncertach.
               Zespół podzielony jest na grupy wiekowe, które w repertuarze Zespołu specjalizują się w danym regionie folklorystycznym kraju. Grupa liczy od 20 do 24 osób, wiąże się to również ze strojami jakimi dysponuje zespół. Uczestnicy przechodzą przez wszystkie grupy, między innymi takie jak:
          • Grupa żywiecka,
          • Grupa sannicka,
          • Grupa śląska,
          • Grupa góralska,
          • Grupa wielkopolska,
          • Grupa oberek,
          • Grupa mazur,
          • Grupa historyczna,
          • Grupa kaszubska,
          • Grupa krakowiak,
          • Grupa kurpiowska

               Dzieci pracują w grupach tanecznych, rytmicznych, żywego słowa, małych form artystycznych itp. Od początku praca biegnie dwutorowo, jako artystyczna i harcerska. W najmłodszych grupach prowadzona jest działalność zuchowa, dzieci uroczyście składają obietnicę zuchową, od klasy V uczestnicy składają przyrzeczenie harcerskie a w starszych grupach uzyskują stopnie harcerskie.
               Zespół ma poza sobą przeszło 6000 koncertów w kraju i kilkudziesięciu krajach Europy. Dał też cykl koncertów w Japonii. Koncerty Zespołu miały miejsce w szkołach, wiejskich świetlicach, zakładach pracy, jak i największych scenach Europy (Royal Albert Hall w Londynie, Teatrze Wielkim w Warszawie, Operze Berlińskiej).
               W Zespole zawsze mocno akcentowano przyjaźń i współpracę między narodami, a szczególnie potrzebę i konieczność przyjaźni i jedności młodego pokolenia, czego najlepszym dowodem jest udział młodzieży w międzynarodowych konkursach, przeglądach, festiwalach i zlotach.
               Repertuar koncertowy zespołu budowany jest w oparciu o bogactwo narodowych i regionalnych tańców, pieśni i obyczajów ludowych, które podkreślają korzenie narodu polskiego, świadczą o jego tożsamości, ciągłości i rozwoju kultury.
               Z Zespołem "Dzieci Płocka" współpracują znani kompozytorzy i choreografowie Polscy.

          Zespół co roku- we wrześniu- prowadzi nabór nowych członków. Zaprasza na zajęcia dzieci w wieku od 5 lat.
          Zapewnia wspaniałą zabawę, naukę tańca i śpiewu.
          Zespół „Dzieci Płocka” jest instytucją stworzoną w celu umożliwienia dzieciom i młodzieży miasta Płocka kulturalnego i twórczego spędzania czasu wolnego.
          Zajęcia odbywają się w godzinach 15.00 – 19.00 w grupach ćwiczebnych.
          HZPiT „Dzieci Płocka” proponuje naukę tańców i przyśpiewek z różnych regionów Polski.
          Za przepiękne spotkanie z całego serca DZIĘKUJEMY :)

          04.06.2012r. I miejsce w III edycji Konkursu Świetlic Szkolnych "Świetlicjada"

          Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 6 w Płocku była organizatorem turnieju pod hasłem "Świetlicjada". Celem konkursu była integracja dzieci z różnych szkół. Nawiązanie współpracy świetlic szkolnych. Wspólna zabawa połaczona z pozytyuwnąrywalizacją. Konkurs odbył się 4 czerwca br. W konkursie brały udział dzieci klas II szkól podstawowych, uczęszczające do świetlicy szkolnej. Był to konkurs drużynowy. Każda drużyna składała się z 4 osób: dwóch dziewczynek i dwóch chłopców.W konkursie brałyo udział 13 reprezentacji.Naszą świetlicę i Szkołe reprezentowali: Martyna Rosiak, Marta Bródka, Szymon Wilk i Oskar Bezel. Konkurs przebiegał w trzech etapach:

          sprawność myślowo-logiczna (quiz- odpowiedzi na pytania zróżnych dziedzin wiedzy, zagadki, kalambury itp.)

          sprawność fizyczno-zręcznościowa (np. rzuty do kosza, szybkość, skoki na skakance itp.)

          praca plastyczna na temat podany przez organizatora podczas trwania konkursu.

          Drużyna reprezentująca naszą świetlicęzdobyła I MIEJSCE> Jesteśmy z Was dumni :). GRATULUJEMY !!!!!!

           

            16.05.2012 Udział uczniów ze świetlicy szkolnej w konkursie plastycznym pod hasłem "Moja Rodzina"

          Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury Stowarzyszenie Eduklacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki SEKAN.

          Celem konkursu było:

          • podkreślenie znaczenia rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka
          • rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
          • pobudzanie wyobraźni i prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki.

          Na konkurs wysłaliśmy 25 prac przygotowanych pod kierunkiem pani Marii Żółtowskie i pani Beaty Łabiszewskiej. Wśród prac wyróżnionych znalazła się praca  Amelki Słomkowskiej wykonana pod kierunkiem p. Beaty łabiszewskiej.

          Rozstrzygnięcie konkursu, połaczone z otwarciem wystawy i wręczenie nagród odbyło się w dniu 3 czerwca na Rynku Starego Miasta podczas festynu "Święto Rodziny".

          14.04.2012r. Udział uczniów w konkursie plastycznym organizowanym przez PaństwowąStraż Pożarną z okazji 20-lecia istnienia.

          Na konkurs wysłaliśmy 30 prac przygotowanych przez dzieci w świetlicy szkolnej pod kierunkiem pań Beaty Łabiszewskiej i Olgi Grodeckiej.

          07.02.2012r. Wyróżnienia w konkursie plastycznym

          Uczniowie naszej Szkoły podczas zajęć świetlicowych wykonali prace plastyczne na konkurs  pod hasłem "W krainie 8 pór roku - u Saamów w Laponii" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 22 w Płocku. Partnerami organizatora był: Urząd Miasta i Gminy Gallivare (Szwecja), Uniwersytet Warszawski, Szkoła Podstawowa dla dzieci Saamów w Gallvare, Płockie Towarzystwo Fotograficzne im.Aleksandra Macieszy, płocki Ośrodek Edukacji "Impuls".

          Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży i odbiorców prac problematyką ludów rdzennych, w szczególności narodem Saamów zamieszkujących pólnocną część półwyspu Skandynawskiego - Laponię oraz Półwysep Kolski.

          Na konkurs wpłynęlo 79 prac. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie prace wykonane pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej przez: Kasię  Balcerowską ucz. kl. IIIb, i  Weronikę Adamską ucz. kl. IIIb.

          Uczennicom i nauczycielce gratulujemy :)

           

          21.12.2011r. Kolejne nagrody w konkursach plastycznych

          Nagroda za udział w konkursie  plastyczny pod hasłem "Nie jesteś sam, jestem obok Ciebie" ogłoszony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Płocku dla uczennic: Alicji Firszt (kl.Ib), Julii Czubakowskiej (kl. Ic) i Weroniki Adamskiej (kl. III b). Praca powstała w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej.

          II miejsce dla Alicji Firszt  (klasy I-III) i III miejsce dla Julii Wojciechowskiej ( klasy IV-VI)  za pracę pod hasłem "Kartka bożonarodzeniowa" w konkursie ogłoszonym przez Chirurgicum Szpital Ortopedyczno-Chirurgiczny w Płocku. Obie prace powstały  pod kierunkiem p. Olgi Grodeckiej.

          Na konkurs wpłynęło ponad 1000 prac. Z naszej świetlicy 9. Tym bardziej jest nam miło, że kunszt artystyczny naszych uczennic został zauważony i doceniony.

          Nagrodzone karty można obejrzeć na stronie organizatora pod linkiem

          http://www.chirurgicum.com/pl/konkurs/nagrodzone-prace

          Uczennicom i nauczycielkom GRATULUJEMY smiley.

           

          14.12.2011r. Sukcesy uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

          Praca plastyczna Natalii Błachnio  wykonana pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej zwyciężyła w konkursie plastycznym pod hasłem "Razem z Unią Europejską budujemy oczyszczalnię i przepompownię ścieków dla Płocka". Organizatorem konkursu były Wodociągi Płockie. Nagrodzone prace znalazły się w kalendarzu firmy na rok 2012.

          Kolejne nagrody przypadły Alicji Firszt, Julii Czubakowskiej i Weronice Adamskiej za pracę w konkursie plastycznym pod hasłem "Bądź spokojny - Jestem obok Ciebie". Organizatorem był Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Płocku. Praca powstała pod kierunkiem p. Beaty Łabiszewskiej.

          Nagrodzonym Gratulujemy.

          10.12.2011. Nagrody dla uczniów ze świetlicy szkolnej.

          Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w VIII edycji miejskiego konkursu plastycznego z cyklu "Tradycje i zwyczaje polskie" na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową  Organizatorem konkursu był Spółdzielczy Dom Kultury.

           Przygotowaliśmy trzy prace o formie przestrzennej. Dwie z nich zdobyły główne nagrody. Pierwsze miejsce zajęła szopka wykonana przez Alicję Firszt (kl.I b) i Julię Czubakowską (kl.Ic) pod kierunkiem pani Beaty Łabiszewskiej.

          Drugie zaszczytne miejsce zdobyła praca Weroniki Adamskiej (kl.IIIb) i Kasi Jankowskiej (kl.IIIb) wykonana pod kierunkiem pani Olgi Grodeckiej.

          Zwycięzcom- GRATULUJEMY :)

           

          04 listopada 2011r. Gra terenowa popularnie zwana podchodami.

          Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali dziś udział w grze terenowej znanej z harcerstwa jako podchody. To co zaproponowaliśmy dziś uczniom to nieco trudniejsza ich wersja. Nie było grupy pościgowej. Dwa zespoły działały bowiem jednocześnie,  na dwóch róznych trasach. Jeden pod kierunkiem pani Marii Żółtowskiej, drugi pani Beaty Łabiszewskiej. Dzieci rozwiązywały łamigłówki i zadania mające doprowadzić je do odnalezienia miejsc, do których  miały dotrzeć.

          Dzisiejsze zadania oscylowały wokół tematu związanego ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Dzieci przede wszystkim  poznały kolejny fragment historii Ojczyzny.

          Uczestnictwo w grze terenowej było dobrą okazją do poznania nowych pojęć, nauki pracy w zespole, rozwoju orientacji w terenie, doskonaleniu umiejętności liczenia, pisania i czytania,  kojarzenia faktów, koncentracji uwagi,  koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej, a także usprawnianiu motoryki.

          Zajęcia były prawdziwą lekcją patriotyzmu.

           

          28 października 2011r. Wyjście na cmentarz do Miejsca Pamięci Narodowej.

          W miniony piątek uczniowie w ramach zajęć świetlicowych, pod opieką pani Marii Żóltowskiej i pani Beaty Łabiszewskiej,  wybrali się na cmentarz -  do Miejsca Pamięci Narodowej. Tam złożyli własnoręcznie przygotowane wianki, zapalili znicze. Wyjście na pobliski cmentarz poprzedzone było cyklem zajęć wprowadzających uczniów w atmosferę związaną ze Świętem Zmarłych i Dniem Zadusznym.

          W Polsce tradycja Dnia Zadusznego zaczęła się tworzyć już w XII wieku, a z końcem XV wieku była znana w całym kraju. W 1913 roku, papież  Benedykt XV, na prośbę opata benedyktynów zezwolił, aby tego dnia każdy kapłan mógł odprawić trzy msze: w intencji poleconej przez wiernych, za wszystkich wiernych zmarłych i według intencji papieża.

          Z całego serca dziękujemy Rodzicom. Tym razem za materiały, z ktorych mogliśmy przygotować wianki i inne okolicznościowe dekoracje. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że wspaniała współpraca z rodzicami znacząco ułatwia nam pracę, a także pozwala na to, by zajęcia mogły przyjmować coraz to ciekawszy przebieg .

          DZIĘKUJEMY smileyheart

          21 października 2011r. Wspomnienia o Janie Pawle II.

          21 października w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone błogosławionemu Janowi Pawle II. Uczniowie wysłuchali opowiadania pod tytułem "Jan Paweł II. Czyli jak Karolek został papieżem" autorstwa Joanny Krzyżanek, obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Ojcu Świętemu, wykonali ciekawe prace plastyczne, rozwiązywali zagadki i krzyżówki sprawdzające Ich wiedzę o Tym wybitnym Polaku.

          Zajęcia miały na celu przybliżenie sylwetki Papieża Polaka w sposób przystępny i interesujący dla dzieci. Mimo nam stwierdzić fakt, że nawet najmłodsze dzieci mają dużą wiedzę na temat Ojca Świętego. To cieszy i napawa optymizmem.

          Zajęcia przygotowała pani Beata Łabiszewska.

          30 września 2011r. Dzień Chłopaka w świetlicy.

          Z okazji Dnia Chłopaka w świetlicy odbyły się zajęcia mające na celu uczczenie tego ważnego dnia. Pani M.Żóltowska wraz z Panią Beatą Łabiszewską przygotowały dla dzieci grilla. Były też zabawy i gry sportowe integrujące grupę wychowanków. Uczniowie bawili się świetnie. Apetyty i humory dopisywały. Za wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy rodzicom smiley.

           

          Wrzesień 2011r. Udział uczniów w konkursie plastycznym pod hasłem "Razem z Unią Europejską budujemy oczyszczalnie dla Płocka"

          W ramach zajęć świetlicowych, pod opieką pani Beaty Łabiszewskiej, powstało szereg interesujących prac, które wysłaliśmy na konkurs. Teraz czekamy na jego rozstrzygnięcie.

           

          Rok szkolny 2010/2011

          Dziesiąta edycja integracyjego spotkania wigilijnego...

          W czwartek -17 grudnia - w naszej szkole odbyła się bożonarodzeniowa uroczystość. Już po raz dziesiąty spotkała się na niej społeczność szkolna, podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy parafii św. Jakuba w Płocku, przedszkolaki z grupy sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Płocku, przedstawiciele Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego, emerytowani pracownicy Szkoły.

          Uroczystość, jak zwykle, przebiegała w miłej, przedświątecznej atmosferze. W programie znalazły się oczywiście jasełka przygotowane, tym razem, przez panie: M. Milewską, Katarzynę Grabowską, Alicję Krzemińską,wizyta świętego Mikołaja i kolacja wigilijna przygotowana przez panie ze stołówki szkolnej. Oprawa muzyczna to dzieło Pani M. Szpotańskiej.
          Śliczną dekorację wykonały panie: Maria Żółtowska, Liwia Pikała i Bogusia Piotrowska.

          W uroczystości udział wzięło ponad dwieście osób.Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Katarzyna Michalska - Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka.
          Podczas spotkania- tradycyjnie już- uczniowie naszej szkoły przekazali "dar serca" na rzecz chorego wychowanka Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego.

          Pomysł organizowania tego typu spotkań wiele lat temu zrodził się w głowie naszej koleżanki Marii Żółtowskiej - kierownika świetlicy szkolnej. To Ona do dnia dzisiejszego czuwa nad uroczystym przebiegiem tych spotkań.
          Nasze integracyjne, środowiskowe spotkania wigilijne miały od dziesięciu lat bardzo podniosły i uroczysty charakter. W takiej rozbudowanej formie po raz pierwszy spotkaliśmy się w 1999roku. Było to spotkanie przygotowane wspólnie z (wówczas) Ośrodkiem Pomocy Społecznej nr 7 w Płocku-Borowiczkach i Zarządem Rejonowym PCK w Płocku. Kolejne edycje przybierały coraz to ciekawszą formę. Przez wiele do naszej uroczystość zgrabnie dołączaliśmy akcję pod hasłem Wigilijne SOS "Dobrze widzi się tylko sercem" - organizowaną przez Katolickie Radio Płock - Dział Promocji i Reklamy. Co roku gościliśmy radiowych Świętych Mikołajów ( studentów z Seminarium Duchownego w Płocku), dziennikarzy Katolickiego Radia Płock, a także lokalnej telewizji. Relacje z naszych spotkań transmitowane były na żywo na antenie Katolickiego Radia Płock. Byliśmy też wiele razy na antenie lokalnej telewizji - wówczas- Tele - Top (obecnie multimedia), a nawet na antenie TVN i Kuriera Mazowieckiego.
          Swoją obecnością zaszczycali nas przedstawiciele władz oświatowych , samorządowych (z Urzędu Miasta Płocka i Urzędu Marszałkowskiego)i kościelnych.
          W okresie Bożego Narodzenia wielokrotnie kol. Maria Żółtowska i wicedyrektor Szkoły ( kolejno - pani Halina Witkowska, pani Elżbieta Kusy i pani Irena Borkowska) były zapraszane do studia Katolickiego Radia Płock, gdzie na żywo uczestniczyły w rozmowach na temat potrzeby niesienia pomocy dzieciom najbardziej potrzebującym.

          Wczoraj, podczas jubileuszowego spotkania, Koleżanka Żółtowska, wyraźnie zaskoczona i bardzo wzruszona, odebrała z rąk Pani Elżbiety Kusy list gratulacyjny i nagrodę Dyrektora Szkoły. Była to piękna forma podziękowania i docenienia tego co Pani Żółtowska robi na rzecz integracji społeczności szkolnej,środowiska lokalnego i promocji Szkoły w lokalnych mediach.

          Zdjęcia w albumie fotograficznym.

           


          I i II nagroda w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową (2009-12-10) 

          Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, podczas zajęć świetlicowych, przygotowali prace na konkurs ogłoszony przez Spółdzielczy Dom Kultury w Płocku. Szopki bożonarodzeniowe miały formę przestrzenną. Ogółem na konkurs wpłynęły 103 prace. Dwie szopki naszych uczniów zdobyły nagrody.

          I miejsce - szopka wykonana przez Bartosza Dąbrowskiego ucz.kl.I i Laurę Gorzycką ucz. kl.II
          II miejsce - szopka wykonana przez Patryka Czernickiego ucz.kl.I i Milenę Olczak ucz.kl.II

          Prace konkursowe powstały pod kierunkiem Marii Żółtowskiej i Liwii Pikały.
          Laureatom GRATULUJEMY :)



                               Nagroda w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartę świąteczną ( 02.12.2009)

          Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali karty świąteczne na konkurs plastyczny ogłoszony przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Prace wykonane zostały różnymi technikami. Zawierały m.in. wplecione symbole miasta Płocka.
          Był to konkurs międzyszkolny. Ogółem wpłynęło 530 prac. Ku naszej radości wśród nagrodzonych prac znalazła się praca naszej uczennicy Sylwii Lewandowskiej. Praca zdobyła III zaszczytne miejsce. Gratulujemy :)


          Piknik integracyjny ( 10.09.2009)

          Wczorajsze zajęcia świetlicowe zorganizowaliśmy w plenerze. Korzystając z letniej  pogody wybraliśmy się nad Wisłę do przystani jachtowej w Borowiczkach. Podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody, obserwowaliśmy ptaki zbierające się przed odlotem do ciepłych krajów, uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Poza tym podziwialiśmy przycumowane do nabrzeża łodzie żaglowe i motorowe, piekliśmy na grillu kiełbaski. Humory wszystkim dopisywału, śmiechom, żartom i zabawom na łonie natury nie było końca. Obiecaliśmy sobie, że jeśli aura pozwoli, to takie wyjścia będziemy organizować częściej.
          W najbliższym planie mamy grę terenową zw. podchodami :)


          WIWAT BEZPIECZNE WAKACJE (2009-06-17) 

          Tradycyjnie już, u progu rozpoczynających się wakacji, na terenie szkoły odbyła się impreza plenerowa, której głównym celem było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego wypoczynku w górach, nad jeziorami, nad morzem, zwrócenie uwagi na odpowiedni dobór do zabawy przyjaciół, koleżanek i kolegów, a także umiejętność mówienia "NIE" w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.
          Festyn dzisiejszy był zwieńczeniem naszej kilkutygodniowej pracy w ramach przedsięwzięcia pod hasłem "Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć".
          W ramach cyklu zajęć uczniowie uczestniczyli w następujących spotkaniach z ciekawymi ludźmi:
          - działaczami i zawodnikami WISŁY PŁOCK;
          - polarnikiem panem Tomaszem Janeckim
          - specjalistami w dziedzinie profilaktyki uzależnień.
          Ponad to uczniowie brali udział w konkursie plastycznym. Przygotowali także konkursowe prezentacje multimedialne na temat "Wiem gdzie szukać pomocy, gdy jej potrzebuję".
          Nasze dzisiejsze działania wsparli zaproszeni do współpracy goście: Komenda Miejska Policji w Płocku, Straż Miejska, Miejski Zespół Obiektów Sportowych w Płocku i MacDonald's Płock Podolszyce Północ.
          Dzisiejsza zabawa obfitowała w szereg ciekawych propozycji. A oto one:
          - mini turniej piłki nożnej;
          - mini turniej tenisa stołowego;
          - wspinaczka na ściance przypominająca wspinaczkę wysokogórską;
          - konkurs plastyczny (prace na dużym formacie)- wakacyjne pejzaże;
          - konkursy literackie - mój ulubiony bohater literacki;
          - konkurs skoku w dal;
          - turniej o tytuł Strong Mena SP nr 20 w Płocku;
          - pokaz tresury psów szkolonych do tzw. służby,
          - malowanie twarzy;
          - konkurs na najpiękniejszą bańkę mydlaną.
          Poza tym uczniowie mieli okazję dokładnie obejrzeń policyjny sprzęt i auta służbowe, sfotografować się z Lwem Honorkiem, rozwiązać szereg edukacyjnych łamigłówek. Uczniowie klas czwartych - pod czujnym okiem płockiej drogówki - zdawali część praktyczną na kartę rowerową i już dziś otrzymali swój dokument upoważniający ich do korzystania z dróg.
          Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodycze. Zwycięzcy konkurów dodatkowo gadżety przygotowane przez Komendę Miejską w Płocku, Straż Miejską i restaurację MacDonald's.
          Spotkanie umilała nam muzyka, a także zapach i smak pieczonych na grillu kiełbasek.
          Nad całym przedsięwzięciem czuwała świetlica szkolna.

          Relacja ze spotkania z polarnikiem Panem doktorem Tomaszem Janeckim

          2009-05-22 odbyła się wyjątkowa lekcja. Jej wyjątkowość polegała na tym, że po raz pierwszy w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć człowieka, który wielokrotnie był z wyprawą na Antarktyce - kontynencie (jak mawiają specjaliści) najwyższym, najsuchszym, najzimniejszy, najwietrzniejszym i ..... najpiękniejszym zarazem!

           

           

          Nasz dzisiejszy gość - Pan Tomasz Janecki -jest hydrobiologiem, absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
          Po studiach przez rok pracował w Zakładzie Hydrobiologii, zajmując się badaniami nad komunikacją chemiczną u ryb słodkowodnych. Jest również płetwonurkiem w Warszawskim Klubie Podwodnym „Krab”.
          Swoją przygodę z Antarktyką rozpoczął w kwietniu 1997 roku, gdy zaczął pracę w Zakładzie Biologii Antarktyki.

          Uczestniczył w 5 Polskich Wyprawach Antarktycznych:
          XXII (1997-1999) – zimowanie
          XXV (2000-2001) – zimowanie
          XXVIII (2003-2004) - grupa letnia
          XXIX (2004-2005) - grupa letnia
          XXXII (2007-2008) - grupa letnia
          W 2005 roku jako członek Rosyjskiej Ekspedycji Glacjologicznej prowadził wraz z zespołem badania biologiczne i podwodne w Barentsburgu na Spitsbergenie.

          We wrześniu 2007 roku odwiedził ponownie Spitsbergen, jako członek grupy letniej XIX Polskiej Wyprawy Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie.
          Od 2003 roku jest przedstawicielem Polski w SCALOP, zajmując się sprawami logistyki Stacji „Arctowskiego” oraz Polskich Wypraw Antarktycznych.
          Od 2006 roku pełni w funkcję Zastępcy Dyrektora d/s Logistyki w Zakładzie Biologii Antarktyki Polskiej Akademii Nauk.
          Jest autorem wielu publikacji o tematyce polarnej.

          Pan Tomasz Janecki opowiedział nam m.in. o przyrodzie Antarktyki, przystosowaniach do życia w najcięższych warunkach na Ziemi, pracy polskich polarników.
          Poznaliśmy florę i faunę tego niezwykłego kontynentu.
          Spotkanie było niezapomnianą lekcją historii, geografii, przyrody. Miało więc wymiar edukacyjny i wychowawczy.
          Za spotkanie z całego serca dziękujemy. Dziękujemy Panu Tomaszowi Janeckiemu, że w sposób tak fascynujący przybliżył nam- odległy od Polski o 14 tysięcy kilometrów ląd, o którym Roald Amundsen pisał:
          „Połyskująca biel, lśniący błękit, krucza czerń, ta ziemia w słonecznym świetle wygląda bajkowo. Wzniesienie za wzniesieniem, szczyt za szczytem - spękany, jak żaden na naszej planecie, leży dotąd nie oglądany, nie tknięty ludzką stopą dziki ląd..."
          Dziękujemy też Panu Orłowskiemu, który pomógł nam w zorganizowaniu tego niecodziennego spotkania.
          Organizatorem była świetlica szkolna.
          Zdjęcia - do obejrzenia w albumie fotograficznym.
           

           

           

          Lekcja z Wisłą Płock

          2009-05-20  w hali sportowej, odbyła się niecodzienna lekcja wychowawcza. W spotkaniu z działaczami i zawodnikami Wisły Płock brali udział uczniowie klas III-VI. Mieliśmy zaszczyt gościć zarówno piłkarzy płockich szczypiornistów, jak i zawodników piłki nożnej.

          Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom klub Wisła Płock pod względem historycznym, sportowym i organizacyjnym oraz w przystępny sposób zachęcić do poszukiwania odpowiedzi na następujące pytania:
          - Jak zostać zawodowym piłkarzem?
          - Jak być prawdziwym kibicem - wzór postawy godnej do naśladowania.
          - Co to jest postawa Fair Play - nie zawsze wygrać znaczy zwyciężyć.
          "Lekcję" prowadził pan Konrad Kozłowski. Za spotkanie bardzo dziękujemy. Zawodnikom życzymy sukcesów. Już podczas najbliższego weekendu kciuki będziemy mocno trzymali za płockich piłkarzy ręcznych. W "Blaszak Arena" odbędą się bowiem dwa pojedynki między Wisłą Płock a Vive Kielce. Będą to mecze finałowe o Mistrzostwo Polski. Gra się toczy do trzech zwycięstw. Po minionym weekendzie i dwóch meczach rozegranych w Kielcach mamy remis 1-1!. Mamy nadzieję, że zmagania o tytuł Mistrza Polski zakończą się już w niedzielę. Czego z całego serca życzymy Wiśle Płock i kibicom płockich szczypiornistów.
          Organizatorem spotkania była świetlica szkolna.
          Zdjęcia z dzisiejszego spotkania do obejrzenia w albumie fotograficznym.

          Nagrody w konkursie plastycznym dla uczniów ze świetlicy szkolnej

          30 października br. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ogłoszonym przez Sekcję Prewencji Komendy Policji w Płocku i Urząd Miasta Płocka na "najciekawszą zakładkę książkową promującą zdrowy tryb życia".
          Na konkurs wpłynęło ponad 120 prac, spośród których trzy czołowe miejsca zdobyły zakładki wykonane przez nasze uczennice:
           

          • Agatkę Ziębicką ucz.kl. Ib - II miejsce
          • Julię Pawlak ucz.kl. IB - V miejsce
          • Agatkę Wiśniewską ucz. kl. IIIB - VI miejsce

          Prace powstały w ramach cyklu zajęć świetlicowych poświęconych promocji zdrowego trybu życia.
          Nagrodzone uczennice otrzymały dyplomy i piękne upominki. Dyplom otrzymała także nasza Szkoła.

          Artykuł i zdjęcia na stronach Komendy Miejskiej Policji w Płocku pod linkiem

          http://www.policja.plockinfo.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1074

          a także w galerii fotograficznej naszej Szkoły.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
      • (0-24)367-19-26 fax. 024 36719 26
      • Szkoła Podstawowa Nr 20 w Płocku ul.Korczaka 10 09-408 PŁOCK Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych