• Dzięki udziałowi w  programie Laboratoriów Przyszłości uczniowie świetlicy mogą korzystać z klocków MAGFORMERS

Są to klocki z wbudowanymi silnymi magnesami neodymowymi o neonowych kolorach, które zawsze się przyciągają. Wystarczy zbliżyć do siebie ściankami dwa klocki, a one natychmiast ze sobą się połączą.

Za pomocą klocków wzorowanych na kształt figur geometrycznych nasze świetliczanki mogą budować wspaniałe trójwymiarowe budowle.

W zabawie mogą korzystać z dołączonej do zestawu instrukcji .

Klocki o zróżnicowanym kształcie pomogają zbudować im jedyne w swoim rodzaju konstrukcje. Mogą z nich stworzyć budowle 3D lub płaskie formy.

Sami decydują co chcą ułożyć. Zabawa polega na łączeniu ze sobą klocków za pomocą magnesów. Mocne magnesy ułatwią stworzenie unikatowej konstrukcji.

Klocki to świetny sposób na rozwijającą i kreatywną zabawę.

Doskonale pobudzają wyobraźnię, zachęcają do kreatywnego i nieszablonowego myślenia, a także

wspaniale rozwijają zdolności manualne u najmłodszych.

Magformers to kreatywne klocki, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Klocki ,które kształtują i rozwijają wyobraźnię dziecka.Zobaczcie sami jakie rzeczy nasze świetliczaki stworzyli.

#LaboratoriaPrzyszlosci

• Robotyka Lego to zajęcia dopasowane do umiejętności najmłodszych dzieci i idealne wprowadzenie w świat maszyn, mechaniki i programowania.

Na zajęciach uczniowie budują proste, kolorowe maszyny dostosowane do ich wieku i zdolności. Dzieci same też programują swoje konstrukcje za pomocą tabletów. Wykorzystują do tego język obrazkowy, który mimo prostoty pozwala na wprowadzenie ważnych w programowaniu pojęć, takich jak pętla czy instrukcja warunkowa. To świetny sposób, by dzueci mogły  stawiać  pierwsze kroki w cyfrowym świecie i wykształcić pasję do nowoczesnych technologii.

Zajęcia z robotyki  dostarczają cennej wiedzy, uczą umiejętności technicznych i rozwijają zdolności manualne. Pomagają kształtować kreatywność i logiczne myślenie oraz umożliwiają samodzielne rozwiązywanie problemów.

Zajęcia te odbywają się dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości .

#LaboratoriaPrzyszlosci

• Lekcje chemii z wykorzystaniem sprzętu Empiriusz pozwalają na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej.

Wirtualna rzeczywistość, która angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i zwiększa motywacje, pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia, ale także znacznie poprawia zdolność zapamiętywania nabytej wiedzy.

Empirusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

W grudniu nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach z wykorzystaniem Empiriusza .

Klasa 7 w ramach omawianych lekcji z działu "Składniki powietrza i rodzaje przemian, jakim ulegają " przeprowadziła wirtualne doświadczenie, którego celem było  badanie właściwości tlenku węgla (IV).

Klasa 8 podczas omawianych sposobów otrzymywania soli przeprowadziła doświadczenie magnezu z kwasem chlorowodorowym oraz siarkowym (VI).  Wszystko to dzięki mobilnemu laboratorium chemicznemu - Empiriusz, które nasza szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości .

# LaboratoriaPrzyszłosci