Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji
Książnica
Płocka im. Władysława Broniewskiego, jako Partner lokalny projektu pn.: „Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji” zaprasza na spotkanie czytelnicze „Poetycko o życiu”.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Jeśli zgadzają się Państwo z tą myślą Wisławy Szymborskiej, zapraszamy na cykliczne spotkania z książką organizowane przez Książnicę Płocką, Partnera lokalnego w projekcie pn.: „Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027.
Pierwsze z nich odbędzie się pod hasłem „Poetycko o życiu”.
Czas i miejsce spotkania: 23 kwietnia 2025 r. o godz. 17.00, Książnica Płocka Filia nr 10 w Płocku przy ul. Borowickiej 3 .
Bardzo dziękujemy Radzie Mieszkańców Osiedla Borowiczki za udostępnienie sali celem przeprowadzenia wydarzenia.
Liczba miejsc ograniczona!!!
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia można dokonać w dniach 14 – 22 kwietnia 2025 r. osobiście w biurze LOWE mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku,
ul. Korczaka 10 w trakcie dyżurów (poniedziałek 14.30 – 19.30; środa 13.00 – 18.00 i sobota 08.00 – 13.00), w Fili nr 10 Książnicy Płockiej lub na adres e-mail lowe.plock@wp.pl.#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Informujemy, że w dniach 19-21 kwietnia Biuro LOWE będzie nieczynne.
Zapraszamy Państwa na bezpłatne warsztaty florystyczne w ramach projektu pn. „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027.
Gwarantujemy niezbędne materiały oraz komfort pracy w małych grupach.
Rekrutacja na ww. zajęcia rozpocznie się 16 kwietnia 2025 r. i zakończy 26 kwietnia 2025 r. Dokumenty rekrutacyjne można złożyć w siedzibie Biura LOWE (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku, ul. Korczaka 10) podczas dyżurów Animatorów lub Kierownika LOWE lub przesłać elektronicznie na adres lowe.plock@wp.pl w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem zaufanym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem osobistym.
UWAGA !!! Podpis osobisty to zaawansowany podpis elektroniczny, nie jest tożsamy z podpisem własnoręcznym. Scan formularza opatrzony podpisem własnoręcznym nie będzie rozpatrywany.
Szczegółowe informacje na temat projektu, rekrutacji i dyżurów Biura LOWE znajdują się na stronach internetowych:
- Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku www.sp20plock.edupage.org pod logo LOWE,
- Urzędu Miasta Płocka www.plock.eu w zakładce: „Unia Europejska” projekty w realizacji, projekt pn.: ”Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji”.
Szczegółowych informacji udzielą również Animatorzy LOWE:
Iweta Burna tel. 788 306 619
Katarzyna Zawadzka tel. 788 306 432
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Informujemy, że w dniu 4 kwietnia 2025 roku Biuro Lowe będzie nieczynne
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty renowacji mebli w ramach realizacji projektu pn.: „Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji” współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 – 2027.
Podczas sześciogodzinnych warsztatów będzie można poznać podstawowe techniki odnawiania mebli, pobudzić swoją kreatywność i poczuć radość tworzenia.
Warsztaty planowane są w terminach: 10 maja 2025 r. (I grupa) i 24 maja 2025 r. (II grupa) w godz. 11.00 – 17.00.
Gwarantujemy niezbędne materiały oraz opiekę doświadczonego instruktora.
Rekrutacja na ww. zajęcia rozpocznie się 28 marca 2025 r. i zakończy 12 kwietnia 2025 r. Szczegółowe informacje na temat projektu, rekrutacji i dyżurów Biura LOWE znajdują się na stronach internetowych:
- Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku www.sp20plock.edupage.org ,
- Urzędu Miasta Płocka www.plock.eu w zakładce: „Unia Europejska” projekty w realizacji, projekt pn.: ”Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji”.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
ZAPROSZENIE
„Praktyczne techniki asertywnej komunikacji”
w ramach realizacji projektu pn.:
„ Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji”Nieformalna grupa „Szczęśliwe Kobiety”, jako Partner lokalny w projekcie
pn.: „Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji” zaprasza na bezpłatne warsztaty „Praktyczne techniki asertywnej komunikacji”.Boisz się wyrazić swoje zdanie? Przytakujesz, czując, że wcale nie chcesz tego robić? Rezygnujesz z własnych potrzeb, żeby zadowolić innych? Jeśli tak, pora to zmienić!
Podczas spotkania omówimy najważniejsze techniki asertywnej komunikacji, takie jak: „ja - komunikat”, „zdarta płyta”, stawianie granic czy przyjmowanie konstruktywnej krytyki. Będziemy odkrywać, jak skutecznie wyrażać swoje myśli i potrzeby, zachowując jednocześnie szacunek wobec innych.
Termin: 9 kwietnia 2025 r. o godz. 18.00.
Miejsce: Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Szkole Podstawowej nr 20
w Płocku, ul. Korczaka 10, sala nr 25.Liczba miejsc ograniczona!!!
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia można dokonać w dniach 17 marca – 1 kwietnia 2025 r. osobiście w biurze LOWE mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku,
ul. Korczaka 10 w trakcie dyżurów (poniedziałek 14.30 – 19.30; piątek 12.30 – 18.30 i sobota 08.00 – 13.00) lub na adres e-mail lowe.plock@wp.pl.#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Zwiedzanie Muzeum Mazowieckiego w ramach projektu pn. „ Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji”
Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na bezpłatne zwiedzanie śladami dizajnu od końca XIX wieku do lat 50. XX wieku.
Zwiedzanie zaczniemy od kamienicy przy ulicy Tumskiej 8. Podczas oprowadzania nasi goście będą mieli okazję poznać sztukę secesji- czyli sztukę przełomu wieku XIX i XX. Oprócz aranżacji wnętrz mieszczańskich obejrzymy także Salę Galicyjską, Sklepik modniarski oraz Galerię Malarstwa i Rzeźby Młodej Polski, w której poznamy inspiracje artystów takich jak Malczewski, Podkowiński czy Mehoffer.
W kamienicy przy ulicy Kolegialnej 6 goście ujrzą miasto dwudziestolecia międzywojennego, ze sklepikiem modniarskim i kinem Odeon na czele. Podczas tej podróży obejrzymy dawne wnętrza mieszkań Polaków, Francuzów i Niemców, poznamy twórczość Witkacego, Łempickiej i Stryjeńskiej oraz zobaczymy jakimi przedmiotami na co dzień otaczali się ludzie sto lat temu.
Czas i miejsce akcji: 6 kwietnia 2025 r. w godz. 11.00 – 14.00; zbiórka o godz. 10.50 przy pomniku Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej przy Muzeum Mazowieckim
Liczba miejsc ograniczona!!!
Obowiązują zapisy. Zgłoszenia można dokonać w dniach 14 marca – 1 kwietnia 2025 osobiście w biurze LOWE mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku, ul. Korczaka 10 w trakcie dyżurów (poniedziałek 14.30 – 19.30; piątek 12.30 – 18.30 i sobota 08.00 – 13.00) lub na adres e-mail lowe.plock@wp.pl.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Informujemy, że w dniach 7 – 10
lutego 2025 roku Biuro Lowe będzie nieczynne.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Informujemy, że Biuro LOWE będzie nieczynne w dniach 23 grudnia - 7 stycznia 2025 r. Najbliższy dyżur odbędzie się 10 stycznia.
Zapraszamy na spotkanie z Animatorem Płockiego Ośrodka Wiedzy i Edukacji p. Kasią Zawadzką, które odbędzie się 23 września o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku (górny korytarz). Pani Kasia przekaże informacje na temat działalności ośrodka, planowanych zajęć i sposobu rekrutacji. Na miejscu będzie można złożyć formularz rekrutacyjny na zajęcia jogi z hipopresji. Zapraszamy!!!
#FunduszeUE # FunduszeEuropejskieGmina – Miasto Płock uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „Płocki Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet VII Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu, Działanie 7.5 Edukacja osób dorosłych poza PSF.
Opis projektu i planowane działania:
Przedmiotem projektu jest wsparcie lokalnej inicjatywy na rzecz kształcenia osób dorosłych poprzez utworzenie i prowadzenie przy Szkole Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.
W projekcie zaplanowano m.in. grupowe zajęcia z następujących obszarów:
- Obszar zdrowia i ekspresji kulturalnej:
- Zajęcia ruchowe głównie dla osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in.: gimnastyka, pilates, joga z treningiem hipopresyjnym czy podstawy treningu na siłowni.
- Warsztaty – świadomość i ekspresja kulturalna ( w tym m.in. udział w sztukach teatralnych /musicalowych).
- Warsztaty coachingowe.
- Warsztaty tworzenia biżuterii z żywicy.
- Warsztaty z renowacji/malowania mebli.
- Obszar Technologii informacyjno-komunikacyjnych.
- Zajęcia - Laboratorium robotyki.
- Zajęcia - Podstawy obsługi oprogramowania Office.
- Zajęcia – Podstawy z korzystania z E-usług/E-platform.
Grupę docelową projektu stanowi min. 213 osób dorosłych, w tym min. 20 osób
z niepełnosprawnościami którzy:- są zainteresowani z własnej inicjatywy wsparciem w obszarze kompetencji: społecznych, w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego, informatycznego, ekspresja kulturalna.
- uczą się, pracują lub zamieszkują na terenie regionu Mazowieckiego regionalnego.
Wsparcie będzie kierowane przede wszystkim do osób starszych, o niskich kwalifikacjach lub osób z niepełnosprawnościami. Z oferty LOWE będzie mogło skorzystać min. 213 osób dorosłych, mieszkańców Miasta Płocka oraz miast/gmin wchodzących w skład Partnerstwa „Obszar Funkcjonalny Miasta Płocka
Cel główny projektu zakłada aktywizację edukacyjną min. 213 osób dorosłych w tym 128 kobiet, 85 mężczyzn poprzez utworzenie i prowadzenie przy Szkole Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w okresie 01.04.2024 r. - 31.07.2025 r.
Planowane efekty i rezultaty:
- Liczba osób dorosłych objętych wsparciem w zakresie umiejętności lub kompetencji podstawowych, realizowanych poza Bazą Usług Rozwojowych – 213
- Liczba podmiotów przygotowanych do pełnienia funkcji lokalnego ośrodka kształcenia osób dorosłych – 1
- Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie – 20
- Liczba nawiązanych porozumień partnerskich na rzecz uczenia się osób dorosłych w społeczności lokalnej w celu wspierania LOWE – 7
- Liczba zorganizowanych przez Animatorów spotkań grupowych w społeczności lokalnej – 8
- Liczba osób objętych formami wsparcia, które kształtują kompetencje cyfrowe – 50
- Liczba osób które wezmą udział w oferowanych w ramach projektu różnych formach wsparcia kształtujących kompetencje – 213
- Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje cyfrowe po opuszczeniu programu – 40
- Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 170
Wartość projektu: 330.000,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 280.500,00 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Biuro projektu:
Urząd Miasta Płocka, Plac Stary Rynek 1,
09-400 Płock Budynek E,
e-mail: agnieszka.olenderek@plock.eu, e-mail: danuta.kozlowska@plock.eu
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, środa: 7:30-15:00
czwartek: 7:30-16:00 | piątek: 7:30-14:00