Archiwum

          • Wizyta uczniów klasy 3a i 3b w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku👷🏗👷‍♀

          •  W dniu 26 maja nasze Trzeciaki uczestniczyły w niezwykłych  warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Poznaję siebie i świat zawodów”. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Budowlanki, nasze dzieci mogły w ciekawy i przystępny sposób poznać zawody związane z budownictwem, zobaczyć praktyczne aspekty tej pracy oraz rozwijać swoje zainteresowania i wyobraźnię dotyczącą przyszłości zawodowej. Warsztaty były dla uczniów nie tylko wartościową lekcją, ale także inspirującym spotkaniem, które wzbudziło wiele emocji, pytań i radości. Doceniamy życzliwość i cierpliwość gospodarzy oraz stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce poprzez działanie i doświadczenie. Dziękujemy 😊 Mamy nadzieję, że za kilka lat nasi uczniowie pomyślą o wyborze tej wartościowej szkoły, która daje wykształcenie techniczne oraz szeroko otwiera drzwi na uczelnię inżynieryjną.

          • 🏆☀️ WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY! ☀️🏆

          • Na Stadionie Miejskim w Sierpcu odbyły się Rejonowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym i nasi uczniowie pokazali ogromny charakter, wolę walki oraz sportowego ducha! 💪🔥W pełnym słońcu i bardzo trudnych warunkach pogodowych zawodnicy rywalizowali w sprintach, skokach, rzutach oraz wymagających biegach długich – dziewczynki na dystansie 600 m, a chłopcy aż 1000 m! 🏃‍♀️🏃‍♂️☀️Mimo ogromnego upału nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i osiągnęli fantastyczne wyniki:🥈 Dziewczęta – II miejsce🥇 Chłopcy – I miejsce🏆 Klasyfikacja drużynowa szkół – I miejsce!

            To był dzień pełen emocji, walki do ostatnich metrów i prawdziwej sportowej determinacji. Jesteśmy dumni z każdego zawodnika za zaangażowanie, wytrwałość i godne reprezentowanie naszej szkoły! 👏❤️Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników oraz opiekunów! 👏🎉Pokazaliście, że nawet w pełnym słońcu i ciężkich warunkach można walczyć jak prawdziwi mistrzowie! 🏅🔥

          • Grupa STEAM dla młodszych kolegów

          • Uczniowie klasy 5a z grupy STEAM, w ramach realizacji bloku tematycznego poświęconego teatrowi, przygotowali i zaprezentowali uczniom klas 2 i 3 trzy krótkie scenki na podstawie książki Detektyw Pozytywka. Przedstawienia ukazywały zagadki rozwiązywane przez Detektywa Pozytywkę oraz problemy, z jakimi zgłaszali się do niego bohaterowie opowiadań.

            Po zakończeniu występu uczniowie młodszych klas rozwiązali quiz dotyczący treści przedstawienia. Następnie uczniowie z grupy STEAM wspólnie omówili sposób rozwiązania zagadek przez detektywa oraz wyjaśnili tok jego rozumowania. Spotkanie było okazją do rozwijania zainteresowań teatralnych, czytelniczych oraz umiejętności logicznego myślenia.

          • Mamy defibrylator AED

          • W dniu 14,05 2025r. "Fundacja Szybciej Wyżej Dalej"reprezentowana przez Prezesa Fundacji- Pana Rafała Nagadowskiego, przekazała defibrylator AED wraz z oprzyrzędowaniem na ręce pani dyrektor - Elżbiety Kusy. Ratownicy przeprowadzili szkolenie dla klas VII oraz przedstawicieli klas V i VI z obsugi urządzenia. 

            Defibrylator AED (Automated External Defibrillator – automatyczny defibrylator zewnętrzny) to urządzenie służące do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Jego główną rolą jest analiza rytmu serca i — jeśli jest to konieczne — wykonanie impulsu elektrycznego, który może przywrócić prawidłową pracę serca.

            AED:

            • rozpoznaje groźne zaburzenia rytmu serca,
            • wydaje jasne polecenia głosowe, dzięki czemu może być używany także przez osoby bez wykształcenia medycznego,
            • zwiększa szanse przeżycia poszkodowanego, szczególnie gdy zostanie użyty szybko po utracie przytomności.

            Użycie AED powinno być połączone z wezwaniem pomocy oraz prowadzeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Szybka reakcja świadków zdarzenia ma ogromne znaczenie dla uratowania życia.

            DZIĘKUJEMY za wspaniały prezent.

            Społeczność Szkolna

             

          • Szkoła to nie mury, szkoła to relacje

          • Klasa 4a uczestniczyła w nietypowej lekcji matematyki, która odbyła się na boisku szkolnym. Zajęcia poświęcone były zagadnieniu skali i zostały zorganizowane w ramach działań związanych z jubileuszem 120-lecia szkoły pod hasłem: „Szkoła to nie mury, szkoła to relacje”.

            Uczniowie pracowali pod okiem pani Bogumiły Piotrowskiej w zespołach, mierząc długość i szerokość boiska przy pomocy taśm mierniczych. Następnie wspólnie ustalali odpowiednią skalę, dzięki której mogli przenieść rzeczywiste wymiary na kartkę papieru. Efektem ich pracy były samodzielnie wykonane plany boiska szkolnego.

            Lekcja pozwoliła uczniom połączyć wiedzę matematyczną z praktycznym działaniem i współpracą w grupie. Wspólne mierzenie, obliczanie i rysowanie stało się okazją do budowania relacji, rozwijania komunikacji oraz wzajemnego wspierania się. Takie zajęcia pokazały, że szkoła to nie tylko budynek i sale lekcyjne, ale przede wszystkim ludzie, współpraca i wspólnie spędzony czas.

          • 👹🏹 Od diabła Boruty do indiańskich tańców!

          • 7 maja klasy 2b i 2c odwiedziły  zamek w Łęczycy i Wioskę Indiańską 🏰🪶Uczniowie poznali legendę diabła Boruty, zwiedzili zamek, a następnie spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku i rzucaniu oszczepem. Były także indiańskie tańce, śpiewy i mnóstwo świetnej zabawy 🤠Największą atrakcją okazał się jednak… robot podający obiad! 🤖🍽️To był dzień pełen przygód i niezapomnianych wrażeń!

          • Uroczystości rocznicowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Tradycji stało się zadość . Trudno sobie wyobrazić Płock bez obchodów majowego święta . Także i w tym roku nasza szkoła zaangażowała się w uroczystości rocznicowe Konstytucji 3Maja. Ich zwieńczeniem było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed grobem nieznanego żołnierza znajdującym się tuż obok Odwachu .

          • W ramach szkolnych obchodów Tygodnia Zdrowia uczniowie klas 1-3 zamienili się w małych kucharzy 🍞🥕🍓

          •  

            Podczas zajęć dzieci przygotowywały kolorowe, wiosenne kanapki pełne świeżych warzyw oraz pyszne sałatki owocowe. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do poznawania różnorodnych produktów „od kuchni”- ich smaków, zapachów i struktur, co pomaga budować większą świadomość żywieniową.

            Takie aktywności to również pierwszy krok do budowania umiejętności kulinarnych, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Uczymy poprzez działanie i pokazujemy, że zdrowe odżywianie może być smaczne, proste i przyjemne 😊

            Nie zabrakło uśmiechów, kreatywności i dokładek! Było kolorowo, zdrowo i naprawdę pysznie 🍽️💚

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
        • (0-24)367-19-26
          fax. 024 36719 26
        • Szkoła Podstawowa Nr 20 w Płocku
          ul.Korczaka 10
          09-408 PŁOCK
          Poland
    • Galeria zdjęć

      • brak danych